SSŚŚŚ: O Wielkiej Zmianie i Wolnej Polsce – dzisiaj.

O Wielkiej Zmianie i Wolnej Polsce – dzisiaj.

Postanowiłem opublikować część dyskusji i jej podsumowanie w związku z artykułami Rolnicze Protesty (ilustracja powyżej) oraz Ruch Obrony Polaków. Moim zdaniem zasługują te merytoryczne wypowiedzi przez swoją wagę na osobne potraktowanie i wyeksponowanie zawartych w nich istotnych myśli.

 

Bunt Chłopski w Europie – dyskusja

Link do artykułu i dyskusji:

1. Gadowski tv: Słodkie życie oligarchów; 2. Protesty Rolników; 3. Andromeda: 40 000 rubli za urlop. Przewodnik po korupcji w wojsku rosyjskim

Rafał Jakubowski

temat rolnictwa UE jest złożony. Z jednej strony cieszy każdy protest wobec totalitarnej organizacji, z drugiej strony postulaty rolników świadczą że to protest narkomana, którego najpierw uzależniono (dopłaty) a teraz odstawia się mu dostęp do „koksu”.
Dopłaty są formą monopolizacji i narzucania modelu rolnictwa przemysłowego, wielkoareałowego. Służyły rozmiękczaniu rolnictwa, ubezwłasnowolnieniu rolników pieniędzmi w celu ograniczenia samowystarczalności żywieniowej państw. To także dodatkowa pestycydyzacja rolnictwa, eliminowanie małych gospodarstw w miejsce dużych (to doskonale widać w Polsce) itd, itd.
Od kilku lat wiadomo było że dopłaty runą (żąda tego WTO), ale w efekcie protesty powinny iść w stronę zniesienia specjalizacji produkcji rolnej narzucanej na państwa, co uzależnia rolnictwa państw od dostaw zewnętrznych i uniemożliwia samowystarczalność. Istotne jest aby doszło do zmiany struktury produkcji rolnej i rolnictwa w stronę małych gospodarstw. Wieś powinna dążyć aby z powrotem stać się wsią także kulturowo, a nie sypialniami dla japiszonów z miast czy turystycznymi cyrkami. Istotne jest krzewienie tradycji ludowych, nie mylić z cepeliadą.

 

Bog

Chłopki roztropki biorą kiedy dają za nic, „normalka”. Nawet żyją wyszukiwaniem takich okazji oferowanych dla nich przez unijnych łowców frajerów zamiast pilnować SWEGO. Często śmieją się z „biedakow” , którzy nie wzięli. Podobnie zachowują się rybki w stawie, gdzie łowcy zwani wędkarzami stosują te same metody.

Petromir

To nie „chłopki roztropki” wymyśliły unijne dotacje dla rolnictwa. A przy majstersztyku, że powysadzały się w powietrze różne drogi dostaw surowców energetycznych do Europy, będzie też padał przemysł wytwórczy, i dopiero będzie „wesoło”. Radzę się zastanowić, kto i dlaczego wyprowadził pracę z Europy do Chin.

don

Bardzo, bardzo zgadzam się z taką „wizją” wsi Panie Rafale. Taką właśnie, chciałbym ją widzieć w jak najbliższej przyszłości. Niestety, także Pana diagnoza wstępna w dużym stopniu jest właściwa. Znam osobiście tylko kilku, starych rolników z mojej okolicy (gminy), którzy samego członkostwa Polski w Unii nigdy w zasadzie nie zaakceptowali i głosili przy każdej okazji (pod sklepem na piwku po mszy także :)), żeby te komuchy z Brukseli dały im spokój i po prostu pozwoliły normalnie żyć. Dziś, mimo, że to prości ludzie, wcale nie ogłaszają tryumfu ale mobilizują „koksiarzy” 🙂 do otrzeźwienia i działania. Nie jest to łatwe, ale coś się zadziewa.
Pozdrawiam

mk

Zgadza się ale niestety o odrodzenie tradycyjnego rolnictwa trudno przy horrendalnych kosztach energii, ziemi rolnej, czy sprzętu. tak na co dzień i od siebie to jedyne co możemy efektywnie robić to kupować u prawdziwych lokalnych rolników a nie w sieciówkach. Tylko problemem jest to że pracując tradycyjnie 8-16 często trudno na to znaleźć czas, ludzie jak są zarobieni to kupują w sieciówkach, a na to żeby do takiego rolnika czy na targ pojechać to często nie da rady.

 

Hw

Miastowe do pracy na wieś, kooperacja to uszlachetni I da rezultaty.Wytrwałość praca, pogoda niepogoda trzeba wykonać dzienne zadania ,buduje jedność, zrozumienie wysiłku TYCH CO KARMILI CALE POKOLENIA POLAKÓW, SZLACHETNYCH PIĘKNYCH LUDZI. Sam miałem gospodarstwo i wiem co mówią.Pozdrawiam myślących z charakterem. PS używanie określenia “ chłopki roztropki” nie opisuje tych wskazanych lecz tych wskazujących.

Ruch Obrony Polaków

Link do artykułu i dyskusji:

1. Gadowski tv: Ruch Obrony Polaków; 2. GT-BT: Czy eksperyment Javiera Milei ocali Argentynę?

ORLICKI

No cóż, po wystąpieniach posła Jakubiaka w lubelskim, który proponuje wprowadzić silny ustrój prezydencki a z drugiej strony zachwala demokrację bezpośrednią i namawia ludzi do jednoczenia się w szeregach PiS-owskich organizacji, po powyższym wywiadzie Gadowskiego, jaki z Piechemi z PJJ i Sumlińskim zawiązał nowe ugrupowanie; ROP, i również opowiada o konieczności wprowadzenia silnego ustroju prezydenckiego oraz zmniejszeniu Sejmu o połowę a Senatu całkowite zlikwidowania i ani słowa o demokracji bezpośredniej, to dla mnie sprawa jest oczywista. Jeśli chodzi o jakieś jednoczenia, to jest to zawsze wskazane lecz w oparciu o warunek, że pozostajemy zwolennikami demokracji bezpośredniej i we własnej grupie naciskamy na taki ustrój! Widać, że PJJ wcale tego nie chce, tylko jakieś tam elementy. Z informacji od posła Sachajko w powyższym zjeździe, dowiadujemy się, że PiS wielokrotnie blokował pozytywne zmiany w referendach, w kierunku demokracji bezpośredniej. A więc zostaje nam działanie jedno, przez przystąpienie do czegoś co będzie tworzyć J.Zięba albo co już jest tworzone przez Morkisza, kluby Siewców Prawdy. SYSTEM SILNY PREZYDENCKO, to zaprzeczenie ustroju demokracji bezpośredniej! Zmniejszenie Sejmu o połowę, to niewielkie oszczędności budżetowe , za to zwiększenie okręgów jednomandatowych potrzebnych w demokracji bezpośredniej , dwukrotnie. Słabsza znajomość kandydatów, kosztowniejsze procedury odwoławcze i ich kontrolka. Tego chcemy?

Petromir

 Petromir

Czego boi się ta pojebana władza, że o masowych protestach rolników w Polsce od 24.01.2024 i wielu krajach Europy nie ma ani wzmianki w łżemediach?

 

Bog

Każdy Człowiek Jest Władcą Swojego przejawu. O tym można dowiedzieć się uczestnicząc w
https://bialczynski.pl/2024/01/27/praweda-moc-kreacji-festiwal-krakow-24-25-luty-2024-3/
Jaka władza?
Chyba że ta fałszywa, która w swoich mędiach sieje PROPAGANDĘ taką jaka fałszywej władzy pasuje, aby potem jakiś Człowiek dał jej uwagę i się rozemocjonował i dał swoje zasilanie. Bóg to harmonijna i harmoniczna żyjąca i ożywiająca, nieskończenie świadoma tego Życia i tego kogo ożywia w Żyjącym Wszechświecie. Ożywia, jest Tchnieniem Życia Człowieka i Jego sPRAwczą Mocą w Nim. Bóg nie jest żadnym pismem, biblią, koranem, czy księgą tanów. Nie jest nawet kościołem, żadnym kościołem w sensie budynku czy instytucji np. Vacsikanskiej.
Fałszywa władza nie ma żadnej władzy. Chyba że ktoś wykreował Swoją rzeczywistość na kłamstwie, że jednak ma, bo takie pojmowanie łyknął z mlekiem kiedyś kiedyś od swoich przodków.
Jest wyjście – pokohać własną kreację bezwarunkowo, bo to jedyna Droga powrotu do Siebie i do PRAWDY, do odnalezionego Plemienia Istot z animacji.

Bog

Lecę po jutubie po twórczości Artystów ale Nieznanych list piekielnie ciekawych mądrych sów i who wie czego jeszcze pełno. A odkryli prawde, aprawdziwe pochodzenie czlowieka a boj sie tego a boj sie tamtego a podroznik w czasie placze nad tym co nas czeka itd… Wszechobecna PROPAGANDA w obliczu PRAWDY PRAWD, że każdego z osobna Człowieka czeka w przejawieniu w jutrzejszym TERAZ to, czemu da uWAŻNOŚĆ i emocje bądź uczucia uznając to za Prawdę w obecnym TERAZ, idzie po bandzie pełną parą. CZŁOWIEK jest najpotężniejszą Żyjącą Istotą we Wszechświecie. To ON decyduje co się urzeczywistni. Szybka Wola Mezamira i Wolna Wola CZŁOWIEKA to ŚWIĘTOŚĆ (czyli wspierana mocą harmonii całego żyjącego Wszechświata) jego wewnętrzna harmonia – Iskra z Plemienia.

artur

To są watykaniści , żaden z nich nawet nie piśnie o zerwaniu płacenia haraczu religijnego , drenażu tychże polaków, i właśnie o to chodzi , aby pod pretekstem obrony polaków podtrzymać tradycje nadstawiania, błagania. Zbawiciele religii satan . Których Polaków będą bronić ? Oni i im podobni zbawiciele , ,,cudotwórcy ”. Nic a nic o podatkach tz . haraczach. Czy o urzędach podatkowych cokolwiek będzie ? nie!!! a co będzie? będzie patryjotyzm, nacjonalizm wiecie te głupoty pod tytułem my chcemy boga i że nasi dziadowie walczyli…… . Kocopoły dla naiwniaków i proszę mi tu nie pisać że jestem trolem ok…
Co do tego Mileja , wysłuchać proszę to co mówi sam Milei .
https://www.youtube.com/watch?v=HD7WiRN3nbI

 Wienio

Nawet ci którzy krytykują kościół i zachowanie księży często mówią że przecież trzeba ochrzcić dziecko ,dziecko musi mieć komunię żeby nie zamykać mu drzwi…Ale jakich qurwa drzwi nie zamykać ? do zniewolenia ,ogłupiania ,podłości ? To syndrom który sprawia że ludzie boją się myśleć samodzielnie, boją się wolności dlatego to popisowskie gówno ma się ciągle dobrze .Do tego niestety dochodzi amnezja, może to efekt zbyt wielu bodźców a może ogólny stan ogłupienia. Choć muszę tez przyznać że spotykam naprawdę wielu ludzi którym opadły klapki z oczu. Dlatego jestem optymistą co do naszej przyszłości .

 artur

cytat ze strony Wiesława Glanera ,,Tysiąc Lat Podłości ”
Satanizm ideologię opartą na dualistycznej separacji dobra i zła, na antagonizmie dobra i zła. Każda ideologia (zbiór idei światopoglądowych), identycznie jak mitologia, wiąże wokół siebie grupę ludzi, wspólnotę, klasę wyznawców (zwolenników) tych poglądów. Wyznawcy szatanizmu to pierwsza formacja wyznaniowa, Zobligowana Religijnie do Przemocy w Obronie Dobra, w Walce ze Złem. Zło stało się wrogiem dobra – szatanizm otwiera bramę do piekła na Ziemi, gdyż formułuje (definiuje celowo) zło, z którym podejmuje ideologiczną wojnę.
Szatanizm jest rdzeniem ideologi judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Jest też warunkiem powstawania ideologii religijnych regionalnych w licznych odmianach faszyzmu; komunizm rosyjski jest genetycznie identyczny nazizmowi niemieckiemu, a obie te ideologie mają swoje rdzenne umocowanie w judeochrześcijańskim szatanizmie opartym na antagonizmie Boga i Szatana – są to dwie idee reprezentujące Dobro i Zło. Podział ten jest spekulatywny, pozwala celowo definiować (wskazywać) zło przeznaczone do zwalczenia (pokonania przeciwnika)

Białczyński

Wiesław Glaner jest jednym z najważniejszych moim zdaniem myślicieli Wiary Przyrodzonej / Przyrody Słowian. Księga Tanów zawiera nawiązania i cytaty z wijozowii Wiesława. Pozdrawiam go przy okazji.

stefar

Słowianie to byli aniołkami prawda? Jak ktoś nas wydudkać to jakie jest dobre , złe czy obojętne? Bo jak my kogoś to musi być dobre?

 mk

Tak dokładnie to aniołkami śmierci z Tartaru, a nie wiem kogo mieliśmy niby wydudkac, bo Moskale ledwo się na Słowian łapią i jak dla mnie ich „dokonania” nie bardzo są reprezentatywne dla Słowian ogółem.

 stefar

Oczywiście , że nikogo nie wydudkaliśmy przyłączając połowę Wielkiego Księstwa Litewskiego do Korony? https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_lubelska https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Ksi%C4%99stwo_Litewskie Uważam , że Unia Lubelska to był największy i najgłupszy przekręt Panów Polski (ch). Skutki tego szaleństwa odczuwamy do dziś.

stefar

Tutaj dość obszerny wykład jak w starożytności podchodzono do dobra zła, sprawiedliwości i miłosierdzia. Autor wymienia wiele źródeł , które były wzorem dla judeochrześcijańskich tekstów i dogmatów. „O czym naprawdę jest KSIĘGA HIOBA? – Wyjaśniam Księgę Hioba” https://www.youtube.com/watch?v=RsfMOw4RlZo

ORLICKI

Nie wierzę, aby świeżo założony ROP (coś o takiej nazwie już chyba kiedyś było?), w ogóle chciał przyjąć w swoje szeregi Antypartii bardzo liberalnej światopoglądowo, podobnie E-Parlamentu. Jak byliśmy rozbijani przez ukierunkowanie na tory ogólnikowego ratowania narodu za pomocą tej czy innej ideologii, tak dalej jesteśmy. Podobne rozbijackie ukierunkowanie emocjonalne, prowadzi PiS i PO-KO. Ponadto, te dwa najsilniejsze ruchy, obecnie też i Konfederacja, oraz nowiutki ROP, są z założenia wrogie wobec demokracji bezpośredniej, uznając, że Polskę zbawi teraz tylko silny, jednostkowo prowadzony ruch polityczny, z genialnymi wodzami i wspaniałymi pomysłami na uzdrowienie rzeczywistości.
Demokracja Bezpośrednia, jest czymś zupełnie przeciwnym wobec tych wszystkich postaw politycznych, ideologii partyjnego przywództwa. Jej zwolennicy nie wierzą w wielkie naprawienie polskiej rzeczywistości, za pomocą wodzostwa, oświeconych jednostek. A nawet jeśli częściowo się to uda, to nigdy nie będzie trwałe, jak właśnie w Argentynie, bo przyjdą inni, którzy zniszczą ich osiągnięcia. Demokracja Bezpośrednia niesie w sobie jednak wielką szansę na trwale pozytywną zmianę, bo jej sukces, zaistnienie jako ustrój państwa, wymaga zjednoczenia szeroko społecznego. Nie tyle międzypartyjnego, tylko zupełnie oddolnego, ponad partiami. Demokracja Bezpośrednia, nie potrzebuje nawet tego partyjnego wsparcia, chociaż by ono znacznie przyspieszyło jej rozwój. Ale nie jest ono konieczne. ROP zagospodaruje więc jakieś środowisko, wydzieli je ze wsparcia innych partii, lecz wcale nie musi odebrać demokracji bezpośredniej. Tworzona oddolnie Demokracja Bezpośrednia, nie odrzuca żadnych zaangażowanych partyjnie obywateli, byleby jednak w pewnym momencie jak nie od razu, poparli ideę ustroju DB. Nikt im tego zabronić nie może! Ani przynależenia do oddolnej DB. Bo nie można zgodnie z polską konstytucją, zabraniać ludziom realizacji prawa zwierzchniego Suwerena narodowego (Art.4) ani budowania ustroju demokratycznego (Art.1), którego największą emanacją jest właśnie DB, znacznie wyższą niż parlamentaryzm partyjny! W obecnej sytuacji Polski, uważam, że celowo wykreowanej politycznie, właśnie przez główne partie, dzielącą Polaków i siejącą w nich strach przed stabilnością kraju, przed sytuacją międzynarodową, chodzi o odejście od oddolnej popularności dla wolności niesionej przez popularność DB. Chodzi o stwarzanie wrażenia potrzeby siły, mądrego wodza lub ich grupki, o wyzwolenia chęci wejścia głębiej pod skrzydła scentralizowanej władzy UE – super państwa. To jest socjotechnika społeczna. Wojna na Ukrainie, bardzo temu planowi sprzyja. ROP wpisuje się dzisiaj w ten efekt, nie podając narodowi polskiemu pomocy w postaci struktury do samostanowienia, do wiary w swoje siły powszechne za pomocą ustroju DB, tylko w siłę najmądrzejszych z mądrych. Tak jest, nie ma się co o tym oszukiwać, skoro nie przedstawia żadnego wyraźnego kierunku w stronę DB, jaki jest konieczny w deklaracji wstępnej, nie dopiero programowej. W tej programowej, za pewne znajdziemy parę wątków i to wszystko.
Oddolną budowę demokracji bezpośredniej, stwarza wypromowany przez Pana Jerzego Ziębę, Pan Bogdan Morkisz ze swoim kanałem Siewcy Prawdy. Teraz B.Morkisz wydaje się być poróżniony z J.Ziębą – który tworzy ruch odgórny, oparty na jakiejś osobie ze świecznika. Nie wiem kim ten ktoś jest i co to za partia, ale na pewno będzie ewidentnie ukierunkowana na DB. Takie ukierunkowanie ku DB, jednoznacznie i niezwykle celnie w szeregu aspektach już szczegółowych, prowadzi właśnie wspomniany B.Morkisz. Niestety, jego przekaz medialny jest bardzo wrogi wobec władz Ukrainy i sympatyzujący wobec władz Rosji, skoro cytuje słowa Prezydenta Putina i jego rządowych pomagierów, jako fakty, prawdę objawioną. Za to niewątpliwie skorumpowaną Ukrainę, przedstawia jako obszar celowo poddany wojnie, jakby z winy Ukrainy, a samego Prezydenta Zełenskiego jako głównego korupcjonisty, z kilkunastoma domami za granicą. Nie dopatrzyłem się żadnych na to dowodów na kanale Siewcy Prawdy, uznaje więc, że kanał ten wpisuje się w narrację propagandy rosyjskiej osłabiającej celowo poparcie społeczne do obrony Ukrainy. Nie mniej, dalej z wielką przyjemnością oglądam ten kanał, bo ma bardzo szeroki, celny przekaz w wielu innych obszarach, bardziej trafiony niż w sprawie Ukrainy i Rosji. Jednak, kwestia Ukrainy, będzie moim zdaniem skutecznie osłabiać oddolnie budowane koła Siewców Prawdy, bo jednak Polacy mają wyrobione zdanie o agresji rosyjskiej i postawie Ukrainy, pomimo wrednego zachowania Ukrainy w sprawie Wołynia i innych kwestii polskich. To nie zmienia faktu, kto tutaj jest agresorem. Jest jednak w tej sprawie światełko w tunelu, jakim nieśmiało wskazuje B. Morkisz konieczność pójścia Ukrainy drogą referendów lokalnych o przynależności do państwa ukraińskiego lub rosyjskiego. Nie spotkałem wyraźnego wskazania jak to rozwiązać, lecz kierunek jest słuszny moim zdaniem. Tyle tylko, że pod warunkiem podobnego rozwiązania w Rosji, co jest obecnie oczywiście niemożliwe. Ukraina dawno była podzielona w kwestii przystąpienia do zachodu (Rzeczypospolitej) lub wschodu (Moskwy), bo już za powstania Chmielnickiego. Wtedy właśnie, część Kozaków wybrała Moskwę i narzucała to reszcie tej krainy. Zanim więc Ukraina zaczęła ostrzeliwać separatystyczny Donbas, powinna dawno promować pod nadzorem międzynarodowym, zapobiegając dyplomatycznie deportacji i sztucznej manipulacji ludnością prorosyjską, referendum za przynależnością do Ukrainy lub Rosji czy też samodzielnością. Takie posunięcie miałaby za sobą i związane z tym profity etyczne, polityczne. Nie poszła jednak w stronę demokracji bezpośredniej, jaka objawia się również na polu podziału terytorialnego, szczególnie młodego państwa. Ale stało się to później, w czasie majdanu w Kijowie. Tylko, że nie wynikły z niego żadne rozwiązania w stronę ustroju DB, jakby wojna wykluczała taką drogę ustrojową a zarazem naczelne dowództwo wojskowe i państwowe w czasie wojny. A zupełnie nie wyklucza, czego przykładem jest konstytucja Szwajcarii.
Demokracja Bezpośrednia, umocowana konstytucyjnie, wręcz bardziej naród podzielony jednoczy, wobec wspólnego wroga, każdego ewidentnego agresora. Do tej pory, Ukraina tą drogą ustrojową nie podąża, bo oczywista jest w niej władza zwierzchnia oligarchii, skorumpowanego parlamentu, środowisk chazarskich. Co nie znaczy, że analizy tej sytuacji i wskazywania kierunku ku DB powinniśmy unikać, bo to nie nasze sprawy. Nasze, skoro przekazujemy tam naszą broń i pieniądze, skoro chcemy mieć za sąsiada niepodległy naród, lecz nie neo banderowski, nie faszystowski, nie poddany władzy wewnętrznej oligarchii. Tylko tyle mogę wskazać uczestnikom kół tworzonych przez Siewców Prawdy. Są to konkrety, nie zaś jakieś pomówienia, wyssane z propagandy rosyjskiej na Zełenskiego. Jeśli się kiedyś okaże on skorumpowanym gagatkiem, to zwyczajnie naród w ustroju DB go bez wahania od władzy odsunie i sięgnie po jego majątek.
Nie przejmujmy się więc tą retoryką DB w sprawie Ukrainy u Siewców Prawdy, tylko tam zapisujmy, zasilajmy ich koła.
Koła te, idą w dobrą stronę, polegającą na zbudowaniu fundamentów zasad ustrojowych DB, jak veto obywatelskie, obliga referendalne, inicjatywa ustawodawcza oddolna. cały WIR, jak u J.Zięby, lecz idą dalej, wchodząc szeroko w wiele szczegółów. I słusznie moim zdaniem, bo diabeł tkwi w szczegółach. Władza partyjna, może załatwić każde referendum, tymi nie dopracowanymi szczegółami, gdy np. nie będzie ustanowienia praw;
– zero praw wyborczych i referendalnych dla uchodźców z Ukrainy i innych świeżych obywateli, w tym z Izraela, nawet dla małżonków – chyba, że na zasadzie wzajemności dla małżonków polskich w krajach pochodzenia ich partnerów, – media publiczne w szeroko społeczną kontrolę, nie partyjna , narodu polskiego, z podstawową misją służenia promocji DB i omawiania wniosków referendalnych, – wypracowanie zapisów w konstytucji, gwarantujących realną władzę zwierzchnią suwerena, – opisanie w konstytucji osoby suwerena, jako wyłącznie członka rdzennego narodu miejscowego czyli polskiego, z zabezpieczeniem urodzenia obywatela z prawami wyborczymi do pochodzącego z co najmniej jednego rodzica Polaka, – wprowadzenie aplikacji referendalnej dla licytacji wyłonienia hierarchii ważności tematów referendalnych (pryncypiów) oraz głosowania w sprawach mniejszej wagi, w okresie gdy przy reformowaniu państwa zostaniemy nimi wprost zawaleni, gdy ludzie tylko poczują swoją realną wolność i szansę na skutki z jej wprowadzenia, – itd.
Pan B.Morkisz, już ogłosił zamiar swojego startu w najbliższej kampanii prezydenckiej. Nie widzę szans na jego powodzenie, przy tonie przekazu w sprawie Ukrainy, jakie jego kanał teraz prowadzi. Ale może zdąży to wyprostować, uściślić, oprzeć na samych faktach, na prawdzie i jasnych wskazaniach.
Muszę przyznać, że B.Morkisz ma odważne kroki, pozbawione niewiary w sukces, lub co najmniej obliczone na korzystne medialnie promowanie takimi posunięciami swojego kanału. Każdy z czegoś musi żyć i wcale nie jest to złe, szczególnie, gdy służy dodatkowo bardzo ważnemu,etycznemu celowi społecznemu.
B.Morkisz oświadcza, że z nikim się jednoczyć nie będzie. Oczywiście, nie może on tego uniemożliwić członkom oddolnie (nie odgórnie), zakładanych klubów Siewców Prawdy, jakie staną się w przyszłości, zalążkami krajowego komitetu wyborczego wyborców, w najbliższych wyborach parlamentarnych. Nie może im zabronić tworzenia własnych komitetów, a tylko takiego, jaki sam B.Morkisz zarejestruje. Jego nazwy nie będą mogli stosować. Nazwa Siewcy Prawdy, promująca kanał internetowy, nie jest dobra i nie ostanie się raczej na polu wyborczej walki. Nie może im też zabronić, wystawiania własnych kandydatów w wyborach prezydenckich i domagania się prawyborów. Ale, jest pewne jedno, że to B.Morkisz, będzie wówczas dysponować kanałem promującym poszczególne komitety Siewców Prawdy, swoją osobę, swoje pomysły na DB, swoich ludzi. tak powstaje system partyjny, organizacja z władzami naczelnymi zbudowana odgórnie, w oparciu o jednego wodza, jakiego wyczuwa się wyraźnie w osobie B.Morkisza. Byłoby to znacząco podobne do gry wykonanej przez księdza Rydzyka z Torunia, który swoją potęgę zbudował w oparciu wpierw o medium wyłącznie w swoich rękach i kluby ideowe (religijne) dla jego poparcia, a dopiero później, też w oparciu o poparcie partyjne i finansowanie z zewnątrz.
Pojawia się więc wyraźnie, potrzeba na sprostanie takiej sytuacji na polskiej scenie politycznej, zapobiegając manipulacji polskim społeczeństwem na rzecz tego czy innego oświeconego neo kapłana, nawet, jeśli ma on wspaniałe pomysły. Przeciwko jego nadzwyczajnemu wodzostwu, jakie zawsze doprowadzi do kolejnej dyskredytacji upadku działań na rzecz demokracji bezpośredniej, jak to było z wodzostwem Kukiza. A który zmarnował struktury i wsparcie ruchów JOW, swoimi wodzowskimi decyzjami, rozbił, na jakich wszedł na scenę polityczną. A propos Kukiza, to B. Morkisz z nim ostro współpracuje, zaprasza na zjazdy przez Siewców Prawdy organizowane, co mu się chwali. Tutaj, potrafi się jednoczyć. Ale z innymi już nie! To bardzo Dziwne. Tym bardziej jest Dziwne, że P. Kukiz, pojawiał się na kijowskim majdanie i wspiera opór Ukrainy przeciwko Rosji, czego P.Morkisz nie wspiera. Zachodzi więc na tym polu, jakieś porozumienie, przemilczenie. Warto to kiedyś wyjaśnić publicznie między nimi.

Podsumowując;
Jeśli będzie istniała platforma medialna, chociażby internetowo, zupełnie neutralna co do osób, projektów ustroju demokracji bezpośredniej, lecz je wszystkie jednocząca, to sytuacja się unormuje i będziemy mieli szanse na sukces demokracji bezpośredniej.
Platforma ta, będzie mogła;
– wykreować jednoczący komitet wyborczy, łączący inne koła i partie, ruchy,
– zastosować wspólny znak jednoczący wszystkich i nazwę – niezbędny element promocji,
– zyskać przewagę medialną w kreowaniu takiego zjednoczenia,
– wypromować prawybory kandydatów na prezydenta RP, a następnie promować szeroko wybrana osobę,
– w trakcie wyborów parlamentarnych, samorządowych, prezydenckich, kreować konkretnych ludzi a nie komitety, partie, czyli zgodnie z zasadami DB,
– wybrać oddolnie i promować szerokie zasady DB, przepisy niezbędne w kodeksie wyborczymi i konstytucji,
– tworzyć też zupełnie własne koła sympatyków, lecz nie zmuszać w nich nikogo, do popierania tego czy innego środowiska a jedynie pracy organizacyjnej, budowaniu struktur, promocji DB,
– zbierać niezbędne środki na budowę platformy medialnej i inne działania,
– opracować w pełni projekt konstytucji RP na przyszłość, w duchu demokracji bezpośredniej, czerpiąc z już dostępnych materiałów, (jak chociażby na stronach bialczynski.pl) po to, aby móc się wypowiadać w ważnych kwestiach społeczno -państwowych,
– poprowadzić kampanię referendalną lub co najmniej opiniotwórczą, w tematach ważnych dla społeczeństwa (np.stabilizacja cen energii, paliw, emerytury, zus od przedsiębiorców, węgiel, wiatraki, faktyczny podział władzy, podatki, dostępne mieszkania, armia, służba zasadnicza, polityka wobec Rosji i Ukrainy, …)
Jest tutaj olbrzymie pole do zaorania, w zakresie przynajmniej dyrygowania przez poważną platformę medialną, zaczątków tych zadań. Nikt do tej pory tego nie czyni. Ani J.Zięba, ani B.Morkisz który prowadzi multum tematów, ani E-Parlament., ani Antypartia. Nikt nie pokazuje nawet takiego planu działania, gdy bez planu nic się nie stanie normalnie, sprawnie, szybciej niż w pójściu na rympał przez niezorganizowane pospolite ruszenie!
W każdym razie, zarówno w sferze popisów dualizmu prawnego i organizacyjnego państwa w wydaniu realnej władzy, jak i w sferze oddolnego działania społecznego;
Dość Burdelu ! = Demokracja Bezpośrednia

 Maciek

Jednej rzeczy nie rozumiecie, Polska jaką znamy powstała w nierozerwalnym związku z Katolicyzmem. Ja też mam dwie grube knigi Pana Białczyńskiego, bo też szukałem korzeni głębiej. Dodam, że jestem nieochrzczony, bo byłem protestantem w dzieciństwie a potem miałem przeszło dwudziestoletni kryzys wiary. Kiedyś na spotkaniu z Panem Braunem zarzuciłem, że błędem jest logiczne „Polak i Katolik”, a powinno być „Polak lub Polak i narodowiec), właśnie ze względu na to o czym piszecie.Z drugiej strony zobaczcie co dały nam nauki Jezusa Chrystusa i postępującego za nim lepiej lub gorzej Kościoła. Porównajcie dwa zbiory paradygmatów:
1. Człowiek jest stworzony na wzór i podobieństwo Boga i życie człowieka ma sens.
2. Człowiek powstał przypadkiem (od małpy) i najlepiej dostosowany wygrywa.

A teraz proszę spróbujcie wyprowadzić etyki najpierw z jednego, a potem z drugiego zbioru paradygmatów.

Co z kolei różni Katolicyzm od Judaizmu talmudycznego? Judaizm talmudyczny kieruje uwagę na egoistyczny interes człowieka i narodu wybranego (stawia miłość Bożą przed sprawiedliwością Bożą), Katolicyzm kieruje uwagę na POŚWIĘCENIE dla drugiego człowieka (Jezus dał przykład na krzyżu) i stawia sprawiedliwość Bożą przed miłością Bożą – Bóg KARZE za zło. Z takiego stanowiska w naszej kulturze wychodzą wprost takie wartości jak: Honor, Rycerskość, Prawda.

To miała w sercach nasza husaria – prawdopodobnie najpiękniejsza i jedna z najlepszych jazd w historii świata.

Zwróćcie uwagę, że Żydzi przetrwali 2 tysiące lat bez państwa dzięki skrupulatnemu zachowaniu Religii, Afgańczyków nikt nie podbił – Rosjanie stamtąd wyszli z podkulonymi ogonami, a potem dokładnie tak samo Amerykanie – nowoczesna technologia mocarstw atomowych przegrała z pasterzami w klapkach wyposażonymi Koran. Teraz podobna sytuacja jest z Huti.

Polska była mocarstwem w Europie – tak MOCARSTWEM – w momencie kiedy była bezapelacyjnie chrześcijańska (a mimo to mniejszościom żyło się w Polsce całkiem nieźle).

Popatrzcie na nasze kościoły, na budynki w centrach starych miast, porównajcie to z tym co daje nam współczesność postmarksistowska.

To w chrześcijaństwie w skali nigdy wcześniej nie spotykanej zaczęła rozwijać się nauka.

Poczytajcie Ojców Pustyni i Ojców Kościoła – kiedyś byłem zafascynowany filozofiami Wschodu – nie wiedziałem, że u nas bogactwo myśli było dużo większe.

Byłem kiedyś żywo zainteresowany rodzimowierstwem, ale zauważcie, że współczesne obrzędy słowiańskie są w zasadzie wymyślane dowolnie – nie mamy dostępu do słowiańskiej tradycji – to co mamy to może kilka procent.

Zwróćcie też uwagę co dzieje się z ludami, które utraciły tożsamość i swój kraj, lub go w ogóle nie miały, że podam za przykłady Słowian połabskich, Cyganów czy Kurdów. Ci ludzie byli i są upodlani i niszczeni.

Przestańcie wierzyć w to czym nas od dziesięcioleci programuje Gazeta Wyborcza, Bilderberg, wywiad rosyjski, niemiecki, lobbyści ukraińscy i społeczności żydowskie.

Zostańmy znowu dumnymi Polakami, bo to my jesteśmy tym narodem, który przeważnie stał po właściwej stronie historii i za to jesteśmy teraz opluwani.

Ja ich poprę i mam nadzieję, że znajdą drogę do uzyskania dużego poparcia i że część zacietrzewionych Katolików z tej społeczności też się nieco odcietrzewi, bo to ostatni dzwonek. Na naszych oczach tracimy niepodległość za którą z własnej woli walczyli i ginęli 11-letni chłopcy w Powstaniu Warszawskim.

 Białczyński

Ciekawa wypowiedź, ale pod niewłaściwym adresem.
Czyżby to nie Watykan i nie CHRZEŚCIJANIE dokonali Rozbiorów Polski?!
Czyżby to nie CHRZEŚCIJAŃSTWO utrzymywało przez 1000 lat Naród Polski w analfabetyzmie?
Czyżby to nie CHRZEŚCIJANIE żyli 250 lat z kolonializmu traktując innych Ludzi na Ziemi jak MAŁPY i Niewolników?
Czyżby to nie CHRZEŚCIJANIE urządzali krucjaty na Słowian i niszczyli ich rodzimą kulturę oraz Wspólnotę?
Czyżby nie istniała WIELKA LECHIA i SŁOWIANO-ARYJSKA KONFEDERACJA przed CHRZEŚCIJANAMI oraz EUROPA uznająca BOGA / BOGÓW?

Czyżby istniała jakaś potrzeba do wyrzeczenia się tradycji i kultury i korzeni płynących z 10 000 lat istnienia w EUROPIE SŁOWIAN: LECHITÓW (LĘGÓW / POLACHÓW), WĘDÓW, HARHARÓW (HARÓW / HARWĄTÓW), NURÓW, BUDYNÓW, BURÓW, SERBO-MAZÓW (SARMATÓW), SKOŁOTÓW (SCYTÓW), ISTÓW (BAŁTÓW) i innych współtworzących WSPÓLNOTĘ LUDÓW za Dunajem przez TE Tysiąclecia?

Jeżeli taka potrzeba dla CIEBIE ISTNIEJE to odpowiedz sobie i powiedz nam KIM JESTEŚ? Gdzie twoja Ojczyzna? w Izraelu albo USraelu, albo w EUsraelu?

Jeżeli masz książki Białczyńskiego to albo ich nie czytałeś, albo nie zrozumiałeś, albo po prostu jesteś pracownikiem najemnym Międzynarodowej Handlowej Korporacji Watykańskiej, skierowanym tutaj w celach siania propagandy skłócającej POLAKÓW, lub w najlepszym wypadku ISTOTĄ NIE POSIADAJĄCĄ SŁOWIAŃSKICH KORZENI.

Bez Korzeni jesteś kawałkiem drewna które niesie Rzeka Czasu i miota tobą od Brzegu do Brzegu Dziejów wtłaczając ci w mózg Baśniuszki o Szczęściu po Śmierci i Posłuszeństwie Pasożytom oraz ich Pośrednikom w Życiu Ziemskim.

Masz się za Patriotę, ale jesteś ślepy na Prawdę o Swojej Macierzy i Ojczyźnie. Człowiek Ślepy prowadzony za rączkę przez klechów dojdzie tam gdzie doprowadzili oni Polskę w 1772 i 1794 i 1939.

To pogarda takich jak ty wyrażona tutaj przez Ciebie zupełnie BEZŚWIADOMIE albo co gorsza CELOWO do innych religii i wierzeń, innych kultur, innych filozofii niż twoja NAJ-TWOJSZA prowadzi do NIEWOLNICTWA, NIEPRAWOŚCI (których chrześcijaństwo dopuściło się setki na milionach ludzi przez czas swojej dotychczasowej hegemonii światowej) i NIESPRAWIEDLIWOŚCI, które trwają od wieków i będą trwać nadal jeżeli w końcu nie ZROZUMIESZ co znaczy być WOLNYM CZŁOWIEKIEM, WOLNĄ ISTOTĄ, WOLNYM DUCHEM – PRAWDZIWYM POLACHEM.

Maciej

No cóż. Ja nie atakowałem, a spotkałem się z atakiem. Co więcej wiele tez jest czysto demagogicznych np. to nie chrześcijanie dokonali rozbiorów Polski (to pod wodzą chrześcijańskich władców niektóre ludy słowiańskie zjednoczyły się tworząc właśnie Polskę, a potem skutecznie walczyły z np. Niemcami i Rosją)

Chrześcijaństwo zachowało więcej nawiązań (w Polsce oczywiście) do tradycji Słowian niż rodzimowierstwo powstałe całkiem niedawno na nowo na fali upadku chrześcijaństwa.

A co do korzeni – jak się już obrażamy nawzajem – to myślę, że po wnikliwych badaniach mogłoby się okazać, że to akurat nie ja mam korzenie w Izraelu. Bo to ja napisałem w duchu jednoczenia, a spotkałem się z atakiem w stylu Gazety Wyborczej.

Co więcej – budujmy Ojczyznę na rodzimowierstwie, o którym prawie nikt nie wie za wiele – razem zresztą z Wami Panowie – jak to się najprawdopodobniej skończy – tak że część z nas będzie szła do Słowiańskiej krainy szczęśliwości z Władimirem Putinem, który w tym czasie będzie jeździł na spotkania Chabad Lubawicz, a druga część będzie szła do Valhalli pod zarządem chłopaków z Niemieckiego Bilderbergu – Ringer Axel Springer – onet – itp,. itd.

Dla ułatwienia dodam, że niektórzy z Polaków będą szli do tych krain niebieskich strzelając nawzajem do siebie – brat do brata – bo obowiązek wojskowy będą mieli już nie wobec Polski. Tak już bywało.

A w Polsce po oczyszczeniu z Polaków będzie w końcu szansa na utworzenie Niebiańskiej Jerozolimy. Tereny ukraińskie, jak widać, też się przydadzą.

Niemniej dziękuję za tą wypowiedź, bo tak jak test posła Brauna z gaśnicą pokazał stronnictwo chanukowe i niechanukowe, tak Pańska wypowiedź również jest dla mnie jasna.

Dla mnie husaria ani Powstańcy Warszawscy nie byli narzędziem okupacji, a bohaterami polskimi.

Pozdrawiam ozięble

Białczyński

Widać, że nie zapoznał się pan z treściami tego blogu, ani moich książek i atakuje ślepo, albo z premedytacją wszystko co nie jest pana chrześcijaństwem. Belki we własnym oku nie widać – to święta prawda. Rosję tworzyli nie chrześcijanie tylko Kosmici – tak jak Zielone Ludziki Putina to niewiniątka, nie-chrześcijanie na służbie u satrapy, nie mordercy – Władca jest winien czy posłuszny Hitlerowi /Putinowi / innemu satrapie naród? Prusacy i Hitlerowskie Niemcy to nie chrześcijanie???
Satrapia Austro-Węgierska była złożona z Kosmitów i władcą ich był kosmita???

„No cóż. Ja nie atakowałem, a spotkałem się z atakiem.” – No nie?!!! Naprawdę?!!! Ma pan Wolnych Polaków za debili, którzy nie rozróżniają słów i rzucanych im katolickich ochłapów, które od tysiącleci wdrukowujecie Polakom wszystkimi możliwymi kanałami już od samego urodzenia czyli tzw chrztu i pierwszego paciorka z babunią przy łóżeczku.

A za plecami wciąż to samo: krucjaty za krucjatami, krucjata antypolska i klątwy, a to na Chrobrego a to na Jagiełłę, a to przeciw Sobieskiemu, a to przeciw Władysławowi IV Wazie, żeby zgnoić bojarów hołdem lennym dla papiestwa i skłócenie tym Słowian, a to podjudzanie trzech Czarnych Wron do Rozbiorów Białego Orła itd itp, bez końca.

Chrześcijaństwo zachowało więcej nawiązań ale w Prawosławiu a nie w Polsce – trzeba mieć trochę wiedzy kochany Panie, a nie powtarzać bzdety po biskupie. Pytanie jakich nawiązań? Po prostu nie było w stanie zakłamać Wiary Przyrodzonej Słowiańskiej i wykorzenić rozumienia właściwego Obrzędów POGAŃSKICH POLAKÓW związanych z PRZYRODĄ i Uprawą Roli.

O ciągłości Wiary Przyrodzonej Słowian w Polsce, która nie zaginęła NIGDY w dziejach od 10 000 lat proszę sobie poczytać TUTAJ w całym cyklu „O Odciętej Nodze Byka/Tura” oraz we wpisach dotyczących Strażników Wiary Przyrodzonej Słowian na przestrzeni wieków, tu tylko kilka przykładów:

https://bialczynski.pl/2023/12/21/welesozary-czyli-odcieta-noga-byka-2-carpe-diem-kwantowej-rzeczyistnosci-i-wielkie-odczarowanie-krakowa-archiwum-2016/

https://bialczynski.pl/2019/03/15/9-9-5-odcieta-noga-skrzystego-byka-tura-gora-bogit-kult-swietowita-na-ukrainie-dawniej-i-dzis-archiwum-2010/

https://bialczynski.pl/2019/03/04/9-9-4-odcieta-noga-skrzystego-byka-tura-jeszcze-o-czarze-czyli-rozbitym-i-zaginionym-dzbanie-boskim-zerywanow-archiwum-2012/

https://bialczynski.pl/2019/02/27/adam-wojtanek-zwiazki-jogi-z-kultura-dawnych-slowian-archiwum-2012/

https://bialczynski.pl/2018/12/26/9-9-2-odcieta-noga-skrzystego-byka-tura-helena-kapelus-koleda-o-turze/

https://bialczynski.pl/2018/11/14/9-9-1-odcieta-noga-skrzystego-byka-tura-kopce-krakowskie-koronny-dowod-dzialania-straznikow-wiary-przyrodzonej-wielkiej-lechii-przez-tysiaclecia/

https://bialczynski.pl/2018/04/21/odcieta-noga-gwiezdnego-byka-9-8-rarog-wijnyks-feniks-z-popiolow-odrodzony/

https://bialczynski.pl/2018/03/19/odcieta-noga-bykatura-9-7-timotyspethany-com-gobekli-tepe-konstelacje/

https://bialczynski.pl/2017/12/01/odcieta-noga-bykatura-czesc-9-5-etruskowie-o-niebie-gwiezdzistym-i-plejadachkurakachbabkach/

https://bialczynski.pl/2017/11/16/babilonski-uragkh-perski-ptak-rok-slowianski-rarog/

https://bialczynski.pl/2017/10/25/racjonalista-pl-krzysztof-sykta-dwanascie-prac-heraklesa-odcieta-noga-gwiezdnego-turabyka-czesc-9-3/

https://bialczynski.pl/2017/10/17/odcieta-noga-byka-czesc-9-2-graham-millar-dawid-i-goliat-mitem-niebianskim-kanada-1995/

https://bialczynski.pl/2017/10/04/odcieta-noga-bykatura-czesc-9-prawdziwy-orion-byk-syriusz-i-plejady-krakowsko-ojcowskie/

https://bialczynski.pl/2017/09/19/mircea-eliade-o-byku-turze-dziku-i-jeleniu-w-mitach-zalozycielskich-i-mitach-kosmogonicznych-dakow-slowian-persow-i-hindusow/

https://bialczynski.pl/2017/04/12/odcieta-noga-byka-cd-7/

https://bialczynski.pl/2016/12/20/odcieta-noga-byka-w-krakowie-czesc-3/

https://bialczynski.pl/2016/09/20/florian-straszewski-1766-1847-straznik-wiary-slowian-i-sssss-krakow/

https://bialczynski.pl/2019/12/26/czy-bitwa-nad-doleza-tollensee-to-fragment-wojny-o-troje-szczyt-szczecidawe-setidave/

https://bialczynski.pl/czworksiag-wielki-wiary-przyrody/tom-iv-ksiega-wiedy/kopce-swiete-sanktuaria-bogow-albo-kurhany-wladcow/siedem-czakramow-ziemi-a-podciete-korzenie-polakow/

Tu materiał skrajnego katolika Stanisława Bulzy dotyczący ciągłości Wiary Przyrodzonej od starożytności do dzisiaj który dziwnym trafem zniknął z internetu po moich artykułach:

https://bialczynski.pl/2023/06/17/stanislaw-bulza-zagrozenia-duchowe-niemalze-komplet-materialu-ktory-zniknal-z-sieci-bez-ilustracji-do-cyklu-odcieta-noga-tura-byka/

https://bialczynski.pl/2020/12/23/kobieta-jako-slowianska-ofiara-wedlug-mariana-wawrzenieckiego-100-lat-temu-a-strajk-kobiet-dzis/

A teraz dalszy ciąg Strażników Wiary Przyrodzonej:

https://bialczynski.pl/2022/05/11/teofil-tomicki-slowianskie-rzeki-w-europie/

https://bialczynski.pl/2021/10/09/adolf-kudlinski-straznik-wiary-i-wiedy-slowian-1951-2020-nagietek-i-jego-wlasciwosci/

https://bialczynski.pl/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian-i-wiara-przyrody/straznicy-wiary-slowianskiej-wiary-przyrodzoney/o-slaskiej-swiatyni-swiatla-swiata-i-wiary-przyrodzoney-slowian-i-niemcow/marek-wojtowicz-1951-2018-straznik-wiary-przyrodzonej-slowian-zerca-ognia-wajdelota-v-slaska-staroslowianska-sss/

https://bialczynski.pl/2020/11/23/straznik-wiary-przyrodzonej-slowian-stanislaw-vincenz-i-jego-huculszczyzna/

https://bialczynski.pl/2019/01/01/slowianie-polachowie-czyli-slawo-polacy-slavo-polonais/

https://bialczynski.pl/2018/11/24/jan-kollar-1793-1852-straznik-wiary-slowian-ze-slowacji-i-sssss-krakow-bratyslawa/

https://bialczynski.pl/2018/10/23/marija-gimbutas-1921-1994-litewski-straznik-wiary-i-wiedy-baltow-i-slowian-z-wilna-iv-sssss/

https://bialczynski.pl/2018/08/14/kazimierz-moszynski-1887-1959-straznik-wiary-przyrodzonej-slowian-i-sssss/

https://bialczynski.pl/2018/07/08/tadeusz-leszczyc-grabianka-1740-1807-straznik-wiary-przyrodzonej-slowian/

https://bialczynski.pl/2018/06/17/wincenty-lutoslawski-1863-1954-straznik-wiary-przyrodzonej-iiv-staroslowianska-swiatynia-swiatla-swiata-krakowwilno/

https://bialczynski.pl/2018/05/30/antoni-lange-1862-1929-straznik-wiary-przyrodzonej-poeta-i-mistyk/

https://bialczynski.pl/2018/05/29/kazimierz-julian-moklowski-1869-1905-straznik-wiary-przyrodzonej-slowian-ze-lwowa/

https://bialczynski.pl/2018/05/28/faust-socyn-1539-1604-brat-polski-straznik-wiary-przyrodzonej/

https://bialczynski.pl/2018/05/07/tadeusz-micinski-1873-1918-straznik-wiary-slowian-i-sssss-krakow-i-jego-nietota/

https://bialczynski.pl/2017/01/31/bezchaosowania-wladyslaw-kolodziej-straznik-wiary-slowian-rozplakaly-sie-grodziszcza-i-bory-dziewicze-1924/

https://bialczynski.pl/2017/04/29/eunapius-346-4-grecki-straznik-wiary-przyrodzonej/

https://bialczynski.pl/2017/08/29/adam-bohnak-1899-1974-straznik-wiary-slowian-historyk-sztuki-najblizszy-przyjaciel-rodziny-pagaczewskich/

https://bialczynski.pl/2016/10/31/slaski-straznik-wiary-wolny-murarz-karol-pietschka-z-zywca-1818-1891/

https://bialczynski.pl/2016/10/23/straznik-wiary-przyrody-simona-kossak-iiv-sssss-krakow-wilno-i-jej-saga-puszczy-bialowieskiej/

Tu Adam Mickiewicz – https://bialczynski.pl/2016/07/04/60502/

Mało wielkich nazwisk? To zapraszam do wyszukiwarki na bocznym pasku proszę wbić hasło „Strażnik Wiary”.

I proszę więcej nie mącić.
Co jak co, ale żeby na anty-Kacapskim i Pro-Wolnościowym blogu straszyć ludzi Putinem to już naprawdę trzeba być kompletnym ignorantem

 

Maciej

Nie da się na ostatni wpis odpowiedzieć, więc tu odpowiem.

Poczytam oczywiście co jest w linkach, bo zawsze staram się zrozumieć skąd wynika stanowisko adwersarza.

Parę rzeczy tylko:

– po pierwsze – nie wiem czy Pan zwrócił uwagę – nie jestem katolikiem – byłem protestantem i nie ochrzciłem się po dojściu do pełnoletności
– mózg mam swój – nie potrzebuję biskupa do myślenia, ani innych mediów
– informacji mam sporo, bo od jakichś piętnastu lat rozbieram przyczyny tego bagna w jakim znalazła się Polska

Teraz tak; dwa wpisy do tyłu uważałem Pana intencje za jak najbardziej nieszczere.
Po ostatnim wpisie pojawił się element zawahania: wydaje mi się to nieprawdopodobne, bo jest Pan człowiekiem niemłodym podobnie jak ja i niegłupim, ale ostatni wpis wygląda jakby Pan w ogóle nie rozumiał sytuacji geopolitycznej.

Nie starając się Pana przekonać do innych tez: proszę się zastanowić nad taką tezą: Jeśli zjednoczymy się (nawet pod sztandarami znienawidzonego przez Pana chrześcijaństwa) i wygramy niepodległość, która znika na naszych oczach, to może łatwiej będzie nam później rozmawiać w co kto wierzy, ale po POLSKU i w ramach JEDNEGO na rodu, niż jeśli utracimy niepodległość do końca i będziemy musieli rozmawiać o tych kwestiach po niemiecku, rosyjsku i być może w jidysz?

A najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że z podobnymi atakami nienawiści, jak tutaj, spotykam się jak rozmawiam z zatwardziałymi Katolikami i mówię, że może dobrze by było porzucić w tym momencie tezę: „Polak i Katolik” na rzecz tezy „Polak lub Polak” („i” i „lub” jako spójniki logiczne rachunku zdań).

Boże (niezależnie jak Cię nazywamy) chroń Polskę, bo jest w wielkim niebezpieczeństwie i ginie.

Pozdrawiam – tym razem ze smutkiem

Białczyński

Ksiądz Stanisław Pietrzak: „Biologiczne i kulturowe korzenie Polaków” – tutaj: http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy_korzenie.htm

Warto się panie Macieju dokształcić, dowiedzieć od księdza Pietrzaka gdzie są pańskie korzenie i pozostałych obecnych tutaj Polaków, uzmysłowić sobie od jak dawnej starożytności TUTAJ siedzimy i żyjemy z dziada pradziada i jakie kultury oraz systemy organizacji społecznej po drodze przez te 10 000 lat tworzyliśmy. Z tych 10 000 lat tylko 1.000 to chrześcijaństwo – bynajmniej nie był to szczytowy okres naszych dziejów. Ale mniejsza z tym. Ksiądz Pietrzak panu wyłoży wszystko kawa na lawę.

A przy okazji może pan zrozumie wstukując w wyszukiwarkę na bocznym pasku „Stanisław Pietrzak”, że publikujemy tutaj od lat artykuły księdza i NIE NIENAWIDZIMY GO tylko wysoko cenimy. Zatem nie ma tu w nas żadnego antykatolickiego zacietrzewienia. Nie znaczy to jednak, że będzie tutaj kłamanie i pisanie bzdur o cudownym i zbawiennym wpływie katolicyzmu i szerzej chrześcijaństwa na dzieje świata, a szczególnie Polski, która wiele i poważnie od niego wycierpiała.

Tutaj jest prawda o dziejach i o Polskiej Historii.

Pan bierze parę słów prawdy za atak podczas gdy w swojej pierwszej wypowiedzi na tym forum zaatakował pan Rodzimowierstwo jako nic nie warte odtwórstwo oparte na bujdach jakichś, a wschodnie systemy filozoficzne spostponował pan w jednym zdaniu.
Tylu katolików tego typu tj piszących autorytatywnie o tym co jest najlepsze – czyli to Najlepsze co ICH co Najmojsze i jednocześnie poniżających w swoich wypowiedziach to co ODMIENNE od ICH – już tutaj przez 15 lat „przerobiliśmy”, a jednak wciąż od nowa pojawiają się i wypływają te same „kwiatki” tym razem w PANA Wydaniu.

No i oczywiście tylko pan wie jakie są faktycznie zagrożenia na świecie i co grozi Polsce ponieważ z nas nikt tutaj na ten temat nic nie wie – tak pan mi tutaj pisze! – A przecież jeśli pan przewinie strony tytułowe i cofnie się do poprzednich miesięcy i dalej poprzednich lat, to zobaczy pan bez trudu ile jest tutaj artykułów i analiz poświęconych właśnie polityce, geopolityce, sprawom społecznym , Polsce i jej miejscu w świecie.

Mam uwierzyć, że nie wie pan tego??? Naprawdę – wpadł pan tutaj jak Filip z konopi nic nie czytając, nie przeglądając materiałów jakie tu są publikowane i wyjechał ze swoim tekstem???

Przepraszam – nie wierzę w pańską szczerość, bo głupi pan przecież nie jest, co widać ze sposobu formułowania przez pana myśli. Więc skoro nie jest pan głupi, ani naiwny, a wręcz ma pan swoje lata – to jak to co pan pisze ma się do tego co tutaj pan mógł przeczytać, tego co tutaj jest pisane i pokazywane od lat?!
Wybaczy pan ale nie wiem czy mogę wierzyć w pański protestantyzm – nie jest to dla mnie do zweryfikowania, bo w języku i argumentach jakbym słyszał KURIĘ WATYKAŃSKĄ a dla ISTOTY tej DYSKUSJI NIE MA ten fakt ŻADNEGO ZNACZENIA.

Od 15 lat apelujemy tutaj o ZJEDNOCZENIE POLAKÓW PONAD PODZIAŁAMI – ale na równych prawach dla wszystkich stron tego zjednoczenia, a nie pod Waszymi Sztandarami – Pod sztandarem Wspólnej WOLNOŚCI – WOLNYCH Ludzi, Wolnych POLAKÓW i Wolnej POLSKI. To jedyny sztandar który może wszystkich Polaków zjednoczyć. Wymachiwanie Chrystusem do takiego zjednoczenia nie doprowadzi. Obok Chrystusa trzeba zostawić miejsce dla INNYCH – co Rafał Piech i PJJ do tej pory deklarował, a czego mi obecnie w deklaracji ROP brakuje – tak jak i brakuje mi dążenia do UPODMIOTOWIENIA SUWERENA czyli dążenia do Demokracji Bezpośredniej z ich strony – co w deklaracji PJJ było, ale w ROP jakoś się ZBYŁO.

Ta sytuacja żywcem przypomina nasze głosowanie na Konfederację 5 lat temu, a potem wyrzucenie z niej Dziambora i innych którzy reprezentowali Demokrację Bezpośrednią, albo zdradę Korwina Mikke w stosunku do Kukiza i wykluczenie Kukiza ze wspólnej Listy Konfederacji – To są właśnie typowe ruchy „zjednoczeniowe” katolików jakie obserwujemy od 9 lat, a właściwie już od 15 kiedy Winnicki pojeździł sobie na Ślęży na tamtejszym Niedźwiadku – świętości dla Rodzimowierców Polskich, a KK urządził tam sobie 1050 rocznicę chrztu Polski – na tej pogańskiej do krzty Górze zawłaszczonej przez księdza z Sulistrowic i Kurię Wrocławską po usunięciu Świętowita w 2013 roku (https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Usuni%C4%99cie+%C5%9Awi%C4%99towita+ze+%C5%9Al%C4%99zy). To jest wasza – „chrześcijańska” polityka zjednoczeniowa jak dotychczas. I pan z tym samym tonem tutaj wyjeżdża.

Mogę z całą odpowiedzialnością powtórzyć za panem:
„Boże (niezależnie jak Cię nazywamy) chroń Polskę, bo jest w wielkim niebezpieczeństwie i ginie.”

 Maciej

W końcu się w czymś zgodziliśmy. 🙂

Postaram się Panu odpowiedzieć, jak przeanalizuję punkt po punkcie tezy tej rozmowy, bo sporo tekstu już powstało. Może uda się pójść w kierunku konstruktywnym, tym bardziej że czasy tego jak najpilniej wymagają.
Postaram się Panu opisać na spokojnie jakie są moje obawy i nadzieje odnosząc się do dotychczasowej dyskusji. Bo tu widzę trzeba w kilka podstawowych kwestii wejść znacznie głębiej, może wtedy stanowiska staną się bardziej czytelne.

Pozdrawiam bez emocjonowania się 🙂

 Bog

Jezus pokazał PEŁNIĘ Człowieka.Dał swiadectwo o tej cesze CZŁOWIEKA, o ktorym
mówi
https://youtube.com/shorts/z3xhem54q-g?si=Tx_tgNP-gO1dIH3n
Anthony Hopkins.
Jeśli to co mamy przyRODzonego- dar kreacji rzeczywistosci- ktos nazwał chrześcijaństwem to juz przekręt a potem wziął sie za oglupianie łatykan to biznes i zniewolenie.

 Białczyński

BOG! Przestań na Miłość BOGA!

Spróbuj z-RO-z-UMIEĆ co w tym filmiku mówi Hopkins – to raz. Dwa zastanów się kto i po co zatrudnił AKTORA żeby mówił o Starym Testamencie.

Naprawdę myślisz że to taki spontan Antoniego Hopkinsa???
Myślisz że jak do judeo-chrześciano-islamskiej papki o Bogu CUDÓW wrzuci się słowo „szaman” to już od razu LUDZIE to kupią? Kupi to tylko ktoś głupi!

Poza wszystkim powyższa wypowiedź Hopkinsa tak całkiem mimochodem, na uboczu mówi jedną ważna Prawdę Wiary i Wiedy Przyrodzonej Słowian:

Jeśli nie wykonasz pracy/działania nie będzie żadnego CUDU.

I obojętne czy tą pracą będzie kreacja we współdziałaniu ze Świadomością Nieskończoną w postaci Opadów Deszczu czy też będzie to tylko wykopanie dołka na wodę.

Tak kreacja jak i wykopanie dołka to PRACA / DZIAŁANIE konieczne aby COŚ Się Stało. Ani woda sama Cudem jakimś na Pustyni nie spadnie, ani bez dołka jej nie zatrzymasz.

Mezamir

„Niewolnicy! Z całą bojaźnią bądźcie poddani panom nie tylko dobrym i łagodnym, ale również surowym.”( 1 P 2,18).

„Niewolnicy, bądźcie we wszystkim posłuszni doczesnym panom, nie służąc tylko dla oka, jak gdybyście się mieli ludziom przypodobać, lecz w szczerości serca, bojąc się Pana.” (Kol 3,22; por. Ef 6,5n).

„Każdy niech pozostanie w takim stanie, w jakim został powołany. Zostałeś powołany do wiary jako niewolnik?
Nie martw się! Nawet gdybyś miał okazję stać się wolnym, skorzystaj raczej z twego niewolnictwa [pozostając w tym stanie]” (por. 1 Kor 7,20n).

Tyle nam dały nauki rabina z Nazaretu,zamiast ziemi i niepodległości mamy Biblię i panów.

“Nad społeczeństwem dominować będzie elita, (…) która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją.”

Zbigniew Brzeziński
(cytat pochodzi z jego książki “Between Two Ages” z 1970 r.)

Brzeziński to nie byle kto
Wyciąg z protokołu nr 468 posiedzenia Senatu Akademickiego KUL z dnia 21 czerwca 1990 r. w sprawie nadania tytułu doktora honoris causa KUL prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu.
Senat jednogłośnie zatwierdził uchwałę Rady Wydziału Nauk Społecznych o nadaniu doktoratu honoris causa byłemu doradcy Prezydenta USA prof. Zbigniewowi Brzezińskiemu za wkład w rozwój

nauki oraz za zasługi dla narodu i kultury chrześcijańskiej w Polsce i na świecie.
Oto ta kultura

List do Rzymian, Obowiązki Chrześcijanina, Miłość i pokora zasadą postępowania, 13: Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej
1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu.
Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego.
A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga,
[prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd.
7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek – podatek, komu cło – cło, komu uległość – uległość, komu cześć – cześć.

Sprzeciwiasz się światowej religii i totalitaryzmowi?
Sprzeciwiasz się woli boga judeo-chrześcijan.

“Religijni imperialiści nie ustają w wymyślaniu coraz intensywniejszych metod zniwelowania narodowej duszy u wszystkich narodów. Na dwudziestym stuleciu legło już piętno różnych idei stworzenia jednej wszechświatowej religii na osnowie chrześcijaństwa (na przykład “Róża świata” Andriejewa i in.). Celem tych zabiegów jest wytworzenie jednolitej, bezkształtnej masy ludzi pozbawionych narodowej odrębności – takich biologicznych robotów posłusznych cudzej woli. ”
“Tak więc religia światowa występuje w roli dobrze zamaskowanego narzędzia walki politycznej o stworzenie jedynego religijnego światowego imperium. W takiej walce politycznej dają o sobie znać dwa biegunowo przeciwne dążenia: pierwsze – wola narodów zachowania swej tożsamości, czyli walka o życie narodu; drugie – dążenie pewnych politycznych kół do dominacji w świecie, co pragnie się osiągnąć drogą niwelacji narodowych odrębności i upowszechnienia przez światowe religie międzynarodowych idei, tak zwanych wartości ogólnoludzkich. ”

„Szczytem jednakowoż cynizmu, żeby nie określić tego dosadniej, było zachowanie się Watykanu w czasie wojny polsko-rosyjskiej 1831 r. Dopóki walka trwała, a wynik był niepewny, Watykan milczał, głuchy na apel sejmu polskiego do papieża o pomoc, o moralne przynajmniej wsparcie. Gdy powstanie upadło, prasa watykańska poczęła obrzucać je błotem, papież zaś Grzegorz XVI w encyklice z dnia 9.6.1832 pozwolił sobie na lżenie pamięci bohaterów, co życie swe za wolność dali. Mało tego – przed ogłoszeniem encykliki przesłał jej koncept rosyjskiemu posłowi, który, dokonawszy pewnych skreśleń i poprawek, ostatecznie zaprojektował brzmienie tego niecnego, w szatę papieskiego orędzia ubranego paszkwilu.
Pogańskie “biada zwyciężonym” było brutalne, ale każda władza pochodzi od Boga, którą to zasadę Watykan rozgrzesza wszelką przemoc i wszelkie bezprawie tak długo jak długo nie zwraca się ono przeciwko niemu samemu, ale i wtedy nawet Kościół zawsze jest gotów na ugodę i kompromis.
Pod każdą szerokością geograficzną, w każdym ustroju politycznym katolicyzm umie przystosować się do warunków, iść z wiatrem, a nigdy, z własnej woli, pod wiatr. W monarchii jest najwierniejszą podporą tronu, w republice, byle nie nazbyt czerwonej, Kościół staje się chorążym demokracji. Zawsze i wszędzie trzyma się tych co dzierżą władzę.”

“Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji…”
“Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska dziewczyna jest waszym ideałem macierzyństwa i dziewictwa. Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figurą w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych bogów, odstawiliśmy waszą rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może być nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!”

“Judeochrześcijaństwo nie jest potrzebne nam, Żydom, ale jest przecież rozgłaszaniem po krańce świata pojęć zawartych w żydowskim Piśmie: prawd o Stwórcy, o Jego przymierzu z Izraelem, o Jego trosce o ludzi, o Jego wymaganiu posłuszeństwa przykazaniom, o jego obietnicy odkupienia, które ma objąć cały świat, gdy, jak mówi prorok “Pan będzie jeden i jedno będzie jego Imię”.
Cytując rabina (?) Franza Rosenzweiga, Krajewski dodaje do tej biblijnej zapowiedzi: Żydzi są dziedzicami Objawienia, a chrześcijanie, uznając je, są spadkobiercami swojego Objawienia. … Żydzi muszą strzec świętego płomienia, a chrześcijanie mają roznosić jego światło we wszystkich kierunkach. Czyli po prostu, chrześcijanie są rodzajem “chłopców na posyłki” prawdziwych dziedziców naszej planety. Żydzi zaś są prawowitymi “panami świadomości” ludów które dały się schrystianizować. (Słowo chrześcijanin – po francusku chrétien – wywodzi się zresztą etymologicznie od crétin, czyli po prostu kretyn.)”

Kiedy Watykan zdejmie klątwy z Polski i Polaków,rzucone za to że pokonaliśmy Krzyżacką zarazę?
Kiedy wreszcie ekskomunikują Hitlera?

„Cele rządu Rzeszy są od dawna celami naszego Kościoła katolickiego”
( „Unser Wille zur Tat, Zeit ud Volk”, I,str.181) Biskup-sufragan Burger

Czyli co,hitlerowski nazizm to fundament polskości
skoro na długo przed pojawieniem się nazizmu,kk już realizował jego cele

 

 Bog

Tak. Te brednie w bibeliji to propaganda.
A nauki są w Apokryfach i mozna je też sercem dostrzec w Nowym T, ale sens w Pismach zatracony. Serce Człowieka bez czytania czegokolwiek czuje TO. Najbardziej kiedy Jest na Łonie Matki- przyRODy

 Bog

Lecz dodam, ze te bebelijne pisma są bzdurą dla PLEMIENIA z filmu Eisensteina.
List napisany był jednak do Rzymian. Tylko i wyłączenie do nich adresowany i dla nich przeznaczony. Ogolnie do istot bez tej Iskry którą PLEMIĘ posiada.
Tak jak w encyklopediach napisano o śmiertelnej zawartości alkoholu we krwi:
4promile*).
*) – nie dotyczy Polaków i Rosja

 

 J.G.D.
 J.G.D.

Skąd się to wzięło? Czy zostało wyssane z palca?

„Aby opisać postać żyda, warto prześledzić co mówili o nich nasi przodkowie bo tam jest ukryta prawda. 😎

Oto garść przysłów.
Część 1:

Jeśli brakuje Ci diabła w domu, zaproś żyda.

Kto służy żydowi, nie uniknie nieszczęścia.

Wpuść żyda do swojego domu na jeden dzień, a nie pozbędziesz się go przez rok.

Gdziekolwiek pójdzie żyd, szykuje się nieszczęście.

Ręce żyda kochają pracę innych.

Sprzyjanie żydowi nie różni się od bycia złodziejem.

Żyd jest zawsze gotowy się przeżegnać, jeśli będzie miał z tego zysk.

Żyd karmi się złem.

Gdzie idzie żyd, płyną ludzkie łzy.

Żyd powie, że został pobity, ale nigdy nie powie za co.

Żyd w biznesie jest jak pijawka na skórze.

Miłość żyda jest gorsza niż pętla kata.

Chcesz zrujnować żyda, nie rób z nim interesów.

Dla żyda dusze są tańsze niż monety.

Kiedy pijesz, żyd kradnie ci pieniądze.

Żyd nie wie, co to wstyd.

Żyd będzie nawet machał kadzielnicą, o ile płynie moneta.

Biegnij z żydami, obudź się z grzechami.

Gdzie idzie żyd, tam idą łapówki.

Najpierw żyd częstuje Cię drinkiem, potem robi z Ciebie pijaka.

Żyd bierze cię nie siłą, ale pokusą.

Żyd śmierdzi tak samo jak wygląda.

Żyd jest jak świnia: nic nie boli, a mimo to piszczy.

Dom jest dobry tylko do czasu, aż zamieszka w nim żyd.

Żyd pracuje tylko żołądkiem.

Kto kupuje od żyda, kopie sobie grób.

Żyd obiecujący uzdrowienie jest jak śmierć obiecująca życie.

Co trafia w ręce żyda, znika.

Unikaj przyjaźni z żydem, a unikniesz kłopotów w życiu.

Pokłoń się żydowi, a przełamiesz się na pół.

Żydzi są jak szczury – silni tylko w stadach.

Żydowska pochwała jest gorsza niż karcenie.

Część 2: TUTAJ

Zaufaj swoim oczom, a nie żydowskim słowom.

Żydzi niosą kłamstwa jak pola niosą pszenicę.

Kiedy żyd powie prawdę, diabeł umrze.

Żyd zatapia prawdę złotem, ale ona zawsze wypływa na powierzchnię.

Żyd patrzy na ciebie jak lis, a śmierdzi jak wilk.

Kiedy płaczesz z radości, żyd płacze z zazdrości.

Nawet syty żyd rozgląda się głodnymi oczami.

Żyd przestaje ssać krew dopiero wtedy, gdy znudzi mu się oddychanie.

Żyd drży nad każdą monetą, nawet jedną nogą w grobie.

Żydzi sieją lichwę i zbierają nędzę.

Żydzi torują sobie drogę pieniędzmi.

Wokół bogatych żydów mężczyźni noszą szmaty.

Szarańcza może pożreć twoje plony, ale żyd zedrze twoją skórę.

Kto daje żydowi wolną wolę, ten sprzedaje się w niewolę.

Pijawka przeje się i odpadnie, żyd nie.

Nie ma dobrych żydów, tak jak nie ma dobrych szczurów.

Uderz żyda w twarz, a oskarży cię o morderstwo.

Kiedy w Twojej wsi pojawi się żyd, zwiąż sobie język i spuść psy.

Jeśli chcesz żyć, przepędź żyda.

Żyd zawsze powie ci, co mu się przydarzyło, ale nie powie ci dlaczego.

Nasi przodkowie wiedzieli z kim mają do czynienia 🥲

@jewisharchives_PL

 Mezamir

Kto jest Żydem wg Biblii?

„Żydem nie jest ten, który nim jest na zewnątrz, ani obrzezanie nie jest to, które jest widoczne na ciele, ale prawdziwym Żydem jest ten, kto jest nim wewnątrz, a prawdziwym obrzezaniem jest obrzezanie serca, duchowe, a nie według litery”. Rz 2; 28-29

każdy wyznawca Biblii jest żydem.

Katolicki patriotyzm:

“Cóżby ci przyszło z wolnej ojczyzny, gdyby Kościół miał na tym stracić”
Cytat z książki dla harcerzy „Czuj duch” księdza Kazimierza Lutosławskiego
napisanej krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości

 

 stefar

@ Maciej poszukaj ile razy Watykan obrzucił twoja chrystusową Polskę klątwami i ile razy zorganizował przeciw niej Krucjaty . A zbrojne ramię Watykanu Cesarstwo Rzymskie Franków ile wymordowało Słowian? ARTUR LALAK.- CZĘŚĆ 10, ZIDY I CZAS PO APOKALIPSIE-ALTERNATYWNY RAJ https://www.youtube.com/watch?v=Tf_njDrtsrk tutaj Artur twierdzi na podstawie Glinianych Tabliczek, że w początkowym okresie ludzkiej historii nie było żadnej duchowości czyli, że od początku fałszowano historię? Może się okazać, że twój Jezus jest tylko fikcja literacką. Bo nawet w Pismach jest wymienionych wielu Chrystusów. Bo Chrystus to znaczy Pomazaniec, wiec kto namaścił Jezusa? Prostytutka , która wylała na jego głowę olejek nardowy? To jaki to może być kult? Ci , którzy interesują się dziejami to wiedzą ale ci nie powiedzą

stefar

Tak to jest jak się liczy na to , że ktoś za kogoś coś załatwi. W chwili gdy zagrożone są wszystkie wolności konieczny jest taki zryw pospolity. Sygnatariusze nikogo nie oszukali bo od początku mówili Bóg Honor Ojczyzna . Nie jest łatwo przezwyciężyć 1000 letnią dominację KK a są dowody, że Arianizm był dużo wcześniej . Biblia czy Koran nie jest napisana przez świadków i do dziś nie wiadomo przez kogo . Zresztą po stronie Rodzimowierców czy sympatyków też jest brak refleksji. Wedy jako teksty starożytne uważam , że też mogą być przeinaczone. Z własnego doświadczenia wiem, że pamięć jest ulotna i w większości rodzin sięga do pradziadka

 

 Petromir

Sam ROP nie jest nową jakością, bo jest w nim tylko PJJ i osoby indywidualne. Owszem, po przyłączeniu się innych ugrupowań, np. Konfederacji Korony Polskiej czy innych, może stać się jakością. Widać, że łączenie się w ROP ma nastąpić wokół szyldu Boga, Honoru i Ojczyzny. Z jednej strony szkoda, że tylko wokół tego szyldu, bo środowiska sprzeciwu wobec tego co się dzieje, wywodzą się spod bardzo różnych znaków. Z drugiej strony, jakaś logika w tym jest, bo trudno mi sobie wyobrazić pod jednym sztandarem wyznawców katolicyzmu i ateizmu, agnostyków czy liberałów. W sytuacji takiej deklaracji ROP (Bóg, Honor, Ojczyzna – dwukrotnie) Antypartia, PL!SP i EP-RWL jednak powinny ogłosić własny „ROP”. Owszem, jeśli program ROP wyraźnie określi, że idee demokracji bezpośredniej są mu bliskie i przyłączy się do walki o demokrację bezpośrednią, to oba „ROP-y” powinny ze sobą ściśle współpracować. Jeśli nie, to różnie może być – od pokojowego współistnienia (oba „ROP-y” to ruchy sprzeciwu) po ostrą konkurencyjną walkę, gdzie obecnie rządzący (i od niedawna opozycja) będą dolewali hektolitrami benzyny do tego sporu.
Ubolewam, że najważniejszym punktem deklaracji ROP nie jest wprowadzenie demokracji bezpośredniej w Polsce, wręcz mam żal. Ale to nie ja stworzyłem PJJ, nie ja stworzyłem ROP, widać twórcy tych ciał mają swoje wizje i niech je realizują dla obrony Polaków na swój sposób.

 Petromir
 J.G.D.

Dla Pieniędzy – Ilu Polska przyjmie imigrantów?…
https://youtu.be/bIUSRbNauIg?si=XhG1pSKs2q3RxLcO

 J.G.D.

Cykle 800 letnie, ciekawa teoria.
NZ – Zachód zgnije?!…
https://youtu.be/98LpLlxJ7p4?si=MspKAAS0aBmby88N

 J.G.D.

Polityka Zagraniczna – Nieuchronny koniec jednobiegunowego świata
https://youtu.be/nHU6tyaWeqU?si=of1B1Ghc-1CuV3X7

 

CB Podsumowanie

Oczywiście to wszystko co tutaj powiedziano to prawda. Charakterowi chłopskiemu się nie dziwmy bo stoją za nim wieki walki o swoje pod uciemiężeniem i w niewolnictwie prawdziwym, codziennym, z pańszczyzną kościelną i pańską łącznie, z traktowaniem jak Murzynów na plantacjach – oczywiście to uproszczenie.  Byli tacy chłopi w Polsce jak Boryna z Reymonta, ale wszyscy mają ciężką karmę za sobą, a do tego byli też tacy chłopi jak Drzymała ze swoim wozem i tacy co poszli z Kościuszką i tacy co brali udział w rzezaniu Panów w Rewolucji Krakowskiej. Byli różni i teraz są różni.

Co zrobił ten mały zdrajca Kołodziejczak?! Co za gówno! – piszę wprost bez owijania, bo na to zasłużył gnojek.

Nie wypowiadam się o chłopach niemieckich, holenderskich i francuskich, ale jestem pewien, że polscy chłopi nie dadzą sobie w kaszę dmuchać. Andrzej Lepper był skuteczny a Kołodziejczak po prostu zdradził rolników – wyciągną z tego wnioski.

Jest wciąż nieprzekupny Marcin Bustowski i właśnie jego walka powinna być popierana bezwzględnie – to najuczciwszy wśród rolniczych przywódców obecnie.

Trudno go przekonać do współpracy – nie raz był w swojej walce osamotniony. To nie dobrze – bo wieś i rolnictwo jest i było, jest i będzie podstawą. Zdrowa żywność to klucz do ogólnego zdrowia – fizycznego, psychicznego, społecznego Polaków, to wie i rozumie w tych czasach chyba każdy przedszkolak.

Mimo wszystko zauważcie, że idziemy do przodu – może czasem meandrami i zakosami, ale ja to z mojej perspektywy czasowej widzę bardzo dobrze.

W młodości żyłem w normalnym rolnictwie gospodarstw chłopskich, gdzie jedynym nawozem był nawóz naturalny, łąka, kury na podwórkach i w sadach, gęsi i kaczki włóczące się po wsiach – koło kościoła czy stawu, czyste uprawy, czysta hodowla domowa. Potem pod koniec czasów Gomułki zalano ziemię nawozami azotowymi, wapiennymi itp. Potem za Gierka a zwłaszcza po 1989 nastała katastrofa – wynaturzenie – krowy tylko w halach, kurczaki depczące sobie po głowach w ciemności i przy sztucznym świetle, bandyckie ubojnie, pestycydy owadobójcze i robakobójcze, hekatomba wśród pszczół, wreszcie glifosat, GMO i inne trucizny.

Marzyłem w latach 90-tych i odprawiałem modły, ale i działałem w Ruchu Ekologicznym – Zielone Brygady i Wolnościowym i Słowiańskim.

Efekty działań całej rzeszy ludzi , i rolników i konsumentów są: jaja od kur z wolnego wybiegu, całe półki w hipermarketach z żywnością ekologiczną, naturalną i żywnością wegetariańską, vegańską i przeciw-uczuleniową, z wolnej hodowli i czystych upraw – certyfikowane (pomijam że tam może ktoś kantować coś – zawsze są czarne owce wszędzie).

Ostatnio czekając na przegląd samochodu spędziłem w hipermarkecie spożywczym 2 godziny oglądając produkty – Jestem zbudowany, mimo że nie kupuję w ogóle w tych sklepach, NIGDY!

W 2005 w Krakowie działał jedyny Zielony Ekologiczny sklep niedaleko dworca głównego, w którym też można było kupić supelementy diety, prowadzony przez znajomych mojej żony, czyli stale w tym samym eko-hippisowskim kręgu.

Dzisiaj na każdym niemal osiedlu jest taki sklepik i do tego sieć kontaktów i sprzedaży bezpośrednio u rolników, sadowników itp. Są place targowe z bezpośrednią sprzedażą bardzo dobrych produktów rolniczych. Sam korzystam z Imbramowskiego w Krakowie. W zwykłym sklepie spożywczym obok domu kupuję dzisiaj olej kokosowy nierektyfikowany w litrowych słojach i miód z gospodarstw z Bieszczad itp.

Rozumiecie do czego handel został zmuszony przez NAS?!!! W tym sklepie nie ma już jajek z klatek ani ściółkowych – tylko wolne!!! Jest mleko niepasteryzowane i są niepasteryzowane niesłodzone soki, jogurty itp – jest Vegeta bez konserwantów i glutaminianu sodu!!! W sprzedaży jest cała gama past do zębów bez fluoru, jest sól kłodawska i inne rodzaje dobrej soli. Jest też zdrowe mięso z hodowli z wolnym wypasem, specjalnie reklamowane, bo to mięso z chamskich ubojni i hal bydlęcych niewolników nie sprzedaje stak jak dawniej – To jest POSTĘP!

Oczywiście bardzo dobrze, że jesteśmy nadal niezadowoleni. Narzeka się że Polacy są wciąż niezadowoleni i że marudzą, że narzekają – TO BARDZO ZDROWE: po pierwsze się wentylują psychicznie, po drugie widzą co jest źle i dążą do zmiany.

Konsumenci doprowadzili teraz do tego że upada produkcja margaryny, że upada konsumpcja chemii medycznej, że reklamy w TV są pełne suplementów, za których propagowanie od 15 lat Jurka Ziębę spotyka wciąż to co go spotyka – wszyscy dobrze wiemy co.

Zawdzięczam Jerzemu zdrowie a nawet życie – będę o tym mówił w Nowej Wszechnicy – na konkretnym przykładzie własnym  – to bardzo poważne doświadczenie i nauka dla nas wszystkich.

Nie dajmy zgnoić Ziębów, Bustowskich, odważnych naukowców z czasu plandemii i lekarzy – super wspaniałych ludzi i Brauna (choć go ani lubię, a czasem jego wyczyny uważam za szkodliwe, a jego kościółkowość bywa wkurzająca – ale niech tam! To jego styl i sprawa!). Popierajmy wszystkich innych Wolnościowców, także tych którzy inaczej widzą Rosję i Ukrainę i cały proces WOLNOŚCIOWY – Zjednoczenie Wolnościowców to jest na 100% właściwa droga dla całej Polski i Świata – i musimy to wygrać! I wygramy! WIEM TO.

Najważniejsze co się stało – to zgodnie z naszymi przewidywaniami sprzed 10-ciu lat – Nie będzie rządu Światowego Wall Street i City of London, bo już na 100% będzie ośrodek NWO2 (szkoda że czysto faszystowski)! 

Ale czekamy na NWO3 – to najtrudniejszy proces, bo moim zdaniem musi dojść do normalizacji demokratycznej Iranu – co jakoś powoli idzie – do pojednania Indii z Pakistanem co też jest trudne i do wciągnięcia Turcji w tę orbitę oraz Arabów.

Ten ośrodek się wykrystalizuje – też jestem tego pewien – i Tam jest miejsce Słowian po przemianach demokratycznych w tych krajach. Trochę to potrwa, ale hegemonia Chin to łabędzi śpiew prędzej niż później.

Nasze zadanie to Demokracja Bezpośrednia – wzór dla całego świata. Wiem, że różni ludzie różnie o tym mówią i są zwolennicy małych nieomylnych Hitlerków Oświeconych. Jak to działa widać na przykładzie wodzusia Kaczyńskiego i anty-wodzusia-zdrajcy Tuska – zawsze w końcu dadzą dupy i ubabrają się przez swoją „nieomylność” i „zadufane w sobie wodzostwo”. Z nimi ubłoci się i sczeźnie całe to okrągłostołowe towarzystwo.

Duży tekst mi się napisał… i bardzo emocjonalny – ale jest mi potrzebny właśnie taki, będę o tym mówił na PraWedzie 24 lutego. I mam nadzieję, że wam też on się na coś przyda, do jakichś własnych przemyśleń i optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Cieszę się, że tu Kochani jesteście, dziękuję WAM – WSZYSTKIM którzy czujecie się częścią SSŚŚŚ, albo Ruchu Wolnych Ludzi czy Wolnej Polski, albo jednego, drugiego i trzeciego naraz. Dziękuję krytykom łącznie z SzarymZwykłymCzłowiekiem, Janem, Opolczykiem, Skribą, Bogiem i Maciejem i wszystkimi innymi KRYTYKAMI, których tu z ksywki nie wymieniłem, a którzy brali udział w dyskusjach i wypowiadali głośno swoje zdanie  – bez takiej żywej wymiany nic nie idzie do przodu.

Nie dziękuję tylko trollom ruskim i innym: anty-rodzimowiercom, anty-polakom, anty-słowianom, germanofilom, głupcom anty-naukowym, złośliwcom, krzykaczom… chociaż i oni potrafią nie raz tak człowieka wkurzyć ,że go to popycha do jeszcze mocniejszego działania.

Wielka Zmiana, zwłaszcza ta polityczna, związana z demokracją bezpośrednią i Wysadzeniem w Powietrze Okrągłego Stołu w Polsce oraz wystrzeleniem na Księżyc Układu Davos w EU i USA jest w zasięgu ręki. Naprawdę. 

CB

 

PS – Strajk generalny polskich rolników! Ma potrwać 30 dni

Polscy rolnicy zapowiadają rozpoczęcie trwającego 30 dni strajku generalnego. Protest ma zacząć się 9 lutego i polegać na blokadzie przejść granicznych z Ukrainą, a także dróg i autostrad w całym kraju. – Nasza cierpliwość się wyczerpała – informują związkowcy z NSZZ RI „Solidarność”.

https://filarybiznesu.pl/gospodarka/rolnictwo/strajk-generalny-polskich-rolnikow-ma-potrwac-30-dni/a23551

https://www.facebook.com/reel/782753693882663

https://www.facebook.com/reel/697902435825654

https://www.facebook.com/100063876590597/videos/732963028559117

https://www.facebook.com/reel/746460230743154

Anna Ucińska

Wszyscy musimy protestować na różne sposoby, to kwestia żywności, ale również tego jak i czy w ogóle mamy żyć, bo unijni hipokryci wprowadzają tyle ograniczeń i ideologii do naszego trwania, że wydaje się, że za chwilę będą nam mówić kiedy i czym mamy oddychać, dość tego, jesteśmy ludźmi a traktuje się wszystkie europejskie społeczeństwa jak gryzonie w laboratorium, za daleko to wszystko zaszło. Nie może być tak aby niewielu oszołomów decydowało o tym jak mają żyć miliony i co mają myśleć !!! Brawo rolnicy !!!
Podziel się!