Pamiętajmy! – Obóz KL Warschau, czyli niemieckie i sowieckie zbrodnie w Polsce!
Skarb w lesie koło Hrubieszowa. Odkrywcy zacierają ręce
Od Poli Dec
Kolejne odkrycia przeczą pustce osadniczej w Polsce od I – V wieku n.e. Ta PUSTKA miała uzasadniać teorię niemiecką o przybyciu Słowian znad Bagien Prypeci w V wieku n.e.
Nowe odkrycie w szczecińskim Zamku. Kontrowersje wokół interpretacji nowych dowodów
Od Poli Dec

Marek Dworaczyk z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN ze Szczecina, który sprawuje nadzór archeologiczny nad inwestycją „Kompleksowe zagospodarowanie tarasów oraz odbudowa skrzydła północnego Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie”, ogłosił bowiem, że mamy dowód na istnienie najstarszej osady, z której później rozwinął się Szczecin.
Konstytucja? Ten akt prawny jest źle napisany!
Dopóki ta sprawa nie będzie załatwiona tak jak każe dziejowa sprawiedliwość NIE BĘDZIE ŻADNEGO PRAW(dziw)EGO POJEDNANIA MIĘDZY POLAKAMI a NIEMCAMI. Nie domagamy się przecież zadośćuczynienia za 130 lat niewolnictwa i wyzysku podczas okupacji kolonialnej Polski przez Prusaków/Niemców i Austriaków/Niemców, ani za 1000 lat Niemieckiego Drang Nach Osten na ziemie Zachodnich Słowian, tylko wyrównania strat z okresu 5 lat Niemieckiej Okupacji 1939-1945. Przecież moglibyśmy żądać znacznie więcej tak jak Namibia, Kongo, Algieria, Egipt, Wietnam, Indie, Pakistan, RPA, Chile, Argentyna i inni.
Takie stowarzyszenie to skarb! Wielu chce „kopać w ziemi” z Wolicą…
Stowarzyszenie Historyczno-Poszukiwawcze ,,Wolica” to prężnie działająca grupa, która ciągle odkrywa nowe skarby, poukrywane przez lata w ziemi. W tym roku planuje otworzyć w gminie Izbica izbę muzealną, dostępną dla wszystkich fascynatów historii i archeologii.
od Poli Dec
Fizyk Szypow wskazuje na istnienie Boga
Emmanuel Kant przekonywał, że są trzy fundamentalne pytania metafizyki: czy istnieje Bóg? Czy posiadamy wolną wolę? Czy istnieje życie po śmierci? Ja transformuję te pytania metafizyki na zadania fizyki, rozwiązuję je i odpowiadam na wszystkie trzy: tak, tak, tak.
Archeolodzy czy rabusie? Ratowanie dzieł sztuki czy kradzież?
Od Poli Dec
Zrekonstruowany ołtarz pergamoński w Berlinie
Przed dziesiątki lat zachodni archeolodzy wywozili starożytne zabytki z Bliskiego Wschodu, Grecji, Turcji, Persji, Egiptu. Do dziś zdobią one słynne europejskie muzea.
Dzisiaj Andromeda jest numerem 1 ponieważ życie w alternatywnej rzeczywistości kreowanej przez PROPAGANDĘ nie dotyczy wcale wyłącznie Rosjan, ale w równym stopniu Polaków. Wiemy o tym z lat 2020-2023, ale myślę że obecny CYRK przy Wiejskiej który wdziera się z tą swoją szopą do Internetu pokazuje że propaganda w Polsce jest nie mniej niebezpieczna i szkodliwa dla wolności oraz samo-organizacji społeczeństwa.
Ruch Obrony Polaków
Dużym błędem będzie jeśli do tego Ruchu nie dołączą Antypartia, PL!SP i EP-RWL. W takim kształcie jaki widać w tej chwili postulat Demokracji Bezpośredniej utonie a cała siła pójdzie w rozbicie i wyssanie elektoratu PIS. Obecnie podział społeczeństwa nie przebiega wzdłuż linii Prawica – Lewica. Tutaj wyraźnie widać już na etapie Deklaracji brak tzw „lewej nogi” – otwarcia na środowiska Wolnych Ludzi, agnostyczne i liberalne. Grozi nam realnie znowu podział na dwa osobne byty polityczne, które będą ciągnęły „kołdrę” w swoją stronę.
O tym że celem ROP jest uczynienie Polaków SUWERENEM w swoim państwie nie ma w Deklaracji ani jednego słowa. To błąd. Czyżby doraźna propaganda polityczna znów brała górę nad prawdziwym celem, który się w deklaracji przemilcza i omija? Tak dokłądnie postępują Okrągłostołowcy z PIS i Egzotycznej Koalicji!!! A może ten cel – Demokracja Bezpośrednia – zniknął już całkowicie z programu PJJ, a zatem też i ROP???
Deklaracja musi być siłą rzeczy ogólnikowa, zatem zobaczymy co przyniesie PROGRAM ROP, który musi zostać podany bardzo szybko do wiadomości Polaków. Wybory Samorządowe są już za chwilę, a potem Wybory do Europarlamentu.
Czekamy na szybki i zdecydowany ruch Antypartii, PL!SP i EP-RWL. Te ugrupowania swoją obecnością zdecydowanie zrównoważyłyby Ruch Obrony Polaków dając mu podstawę do wzięcia szerokiego elektoratu rekrutującego się spośród ogółu społeczeństwa, a nie wyłącznie Katolików. Czyżby tworzący ROP politycy zapomnieli, o wynikach badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego za rok 2022, z których wynika, że na coniedzielną mszę świętą uczęszczało 29,5 proc. zadeklarowanych katolików, a komunię przyjmowało tylko 13,9%, zaś jako katolicy oficjalnie deklaruje się obecnie tylko 71% Polaków???
Czy w ROP jest miejsce dla poglądów tych 29% czy też go de facto nie ma???