Bądź radufny – Ajahn Brahm

Kawały Reagana. Kompilacja dowcipów o ZSRR.

Jeżeli nie wiesz dlaczego w Warszawie mamy Pomnik Ronalda Reagana, a Plac Centralny w Nowej Hucie został przechrzczony na Plac Centralny imienia Ronalda Reagana, to posłuchaj, a wtedy zrozumiesz.
Taraka na Majdanie

Taraka.Подай руку Україні! – Podaj Rękę Ukrainie – Give a hand to Ukraine!
Święty Krzyż (Łysiec) – miejsce gdzie Ziemia i Niebo witają Sł☼ńce – Fotoreportaż z Góry Rodowej

RudaWeb: Wspólnota Bogów

Oczywistością jest, że pewne wierzenia są wspólne dla różnych ludzkich społeczności z dalekich stron i odmiennych czasów. Wiele z nich wchodzi w skład współczesnych systemów religijnych. Jak odnaleźć te, które były obrzędami przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny? Gdzie zachowały się, jako dziedzictwo cywilizacyjnej wspólnoty? To najciekawsze pytania, na które próbują odpowiedzieć Diana i Rafał Jakubowscy.
LTVM_WITEK muzyk z ulicy

Muza z politycznym morałem, czyli co się dzieje w Polsce pozbawionej kontroli Suwerena na przykładzie Zenka Martyniuka.
Lekcja 11 – Jeżeli dam posłuch Złemu

Jeżeli dam posłuch Złemu to pobłądzę. Czyniąc zaś błędy oddalę się od Drogi. Słyszę tysiące głosów, a wszystkie przemawiają w imię swojej Prawdy. Chcę wiedzieć, chcę poznawać, chcę się rozwijać, chcę iść naprzód. Muszę! Nie ma innej drogi. Nie mogę stać w miejscu. Zresztą jak miałbym tego dokonać? Uczepić się jakiegoś głosu niczym pnia? Głosy owe pędzą – nie nadążysz za nimi wszystkimi, ani nawet za jednym z nich. Oddalają się każdej nocy i zapadają w ciemność. Odradzają się rankiem zmienione, są echem – pomianem swojego Wczoraj, i gdzie indziej już są, i głoszą już inne Dziś. Głosy Głoszące! Głosy Proszące! Głosy Zapraszające! Głosy Siejące Grozę i Panikę.
Droga Moja jest jedna. Jest jedna i jest jedyna, bo jedno jest życie Moje na tym Świecie Przejawionym, jedno je dostałem. Drugiego takiego już nie będzie – nigdy, nic nie powtarza się dwa razy. Drugie, czy Trzecie, czy Czwarte będzie odmienne, będzie Gdzie- indziej, będzie Kim-innym.
Cz.2/X Prawdziwe pochodzenie cyfr zwanych arabskimi

Przedstawiam kolejną bardzo kontrowersyjną co do koncepcji utworzenia języka indoeuropejskiego teorię, tym razem Rafała Kopko Orlickiego, która – tak się składa – jest zbieżna z prezentowaną wczoraj Teorią Serbską Etnogenezy Słowian od Y DNA I2a1. Zapraszam do dyskusji specjalistów tematyki genetyki genealogicznej i teorii kształtowania się języka – lingwistów. CB
Bezdomny i zespół – niesamowity głos – Open Stage

Coś czego nikt się nie spodziewał. W trakcie cyklicznej imprezy odbywającej się na Dzikiej Plaży Paprocany do zespołu grającego „na scenie” dołączył Bezdomny przysłuchujący się z boku. Posłuchajcie Jego głosu. Jest moc, i klimat lat 70 !
Starożytna Europa była słowiańska
nadesłał Jarosław Ornicz – tłumaczenie z serbskiego i komentarz Czesław Białczyński ©

Poniższy tekst musiałem opatrzyć komentarzem z tego względu, że ma on mocny „przechył” antyzachodni, o charakterze politycznym wynikający z traumy przegranej wojny Serbii z krajami NATO oraz prezentuje wyraźny antypolonizm, co kłóci się nie tylko z przedstawianymi wynikami badań genetycznych, ale i z prezentowanymi mapami z Eupedii, które mówią co innego niż powiada autor tego artykułu. Możemy tu zaobserwować na czym polega czysta rusofilia i manipulacja danymi naukowymi.
Inną bardzo kontrowersyjną treścią tego przekazu jest Serbska Teoria Pochodzenia Słowian a zwłaszcza ich języka od matek (mtDNA haplogrupy N i jej podgrup) towarzyszących mężczyznom I2a1 sprzeczna całkowicie z dotychczasowymi teoriami z jakimi się zapoznawaliśmy w ostatnich latach, a mówiącymi, że język jest zawsze przyjmowany po linii ojcowskiej, a kobieta wchodzi w gniazdo plemienne ojca nie zaś ojciec osiada u boku kobiety i jej rodziny. Dotychczas przedstawiano nam to tak, a moim zdaniem słusznie, że to wyraźna mniejszość Staroeuropejskich Łowców Epoki Kamienia (hg Y-I2a1) żyjących w nielicznych grupkach w Europie przyjęła słownictwo od ludu rolniczego Indoeuropejczyków (R1a i R1b), który pojawił się w Europie około 10.000 lat p.n.e., dysponując przewagą biologiczną (obfitość potomstwa) z powodu zasobności jaką dało mu rolnictwo. To lud Indoeuropejczyków miał wnieść dziedzictwo języka związane z uprawą ziemi i wytwarzaniem narzędzi do tego celu oraz całym systemem przetwórstwa rolniczego i magazynowania żywności, czyli słownictwo towarzyszące tym czynnościom zbiorowym, społecznym wokół to których organizować się miało życie społeczne wspólnotowe, osiadłe, Epoki Neolitu odmienne od życia wędrownego czy na wpół-osiadłego męskich grup łowczych, wracających do kolebki okresowo z łupem/pokarmem, czy też społeczności koczowniczej wędrującej za stadami w Epoce Kamienia Łupanego.
Przetłumaczyłem ten tekst, bo przedstawione fakty na pewno poszerzą nasz punkt widzenia o spojrzenie serbskie na etnogenezę Słowian, a też mają te poglądy swoich zwolenników nie tylko w Serbii.
Ja sam osobiście nie podzielam tego poglądu dotyczącego przejęcia języka, który dzisiaj zwiemy „grupą języków indoeuropejskich” od kobiet Staroeuropejskich mtDNA N i podgrup tej haplogrupy matczynej, z pominięciem języka ojców R1a i R1b, jako tego który miałby być „uboższy”, który nie wyraża całej gamy nowości językowych związanych z postępem cywilizacyjnym. Także współcześnie obserwujemy przecież ten proces i wygląda on tak iż przyjmujemy język wraz ze zdobyczami cywilizacji z centrum cywilizacji gdzie te zdobycze są wytwarzane – dzisiaj z obszaru Anglojęzycznego.
Przedstawiona tu teoria jest więc wielce kontrowersyjna, ale z kontrowersji rodzi się postęp, więc należy ją zweryfikować. Zapraszam zatem do poważnej dyskusji.
Poza tym, co do rusofilii czy antypolonizmu, czy też przypisywania zbrodniczości wszystkim Arbinom (starożytnym ludom o haplogrupie Y R1b), każdy wyrobi sobie bez trudu zdanie po przeczytaniu artykułu. Warto też przy okazji zapoznać się z metodami kremlowskiej antypolskiej propagandy uprawianej wszak obecnie przez Putinowską Rosję nie tylko w Serbii i z pomocą pewnych kręgów serbskich, ale i we wszystkich krajach świata (USA, UE, Iran, Izrael, itd), również w samej Polsce, z pomocą niektórych zbałamuconych Polaków.
Polska- Wilk Halina „Áldás”
Piękne błogosławieństwo dla Polski i Polaków z Węgier na Nowy 2020 Rok. Nawiązaliśmy znajomość na FB żeby realizować więź braterską polsko-węgierską w codziennej praktyce. Obiecałem znaleźć piękny staropolski tekst do zaśpiewania dla pani Haliny i zespołu Magong. Mam kłopot bo nie przychodzi mi do głowy nic równie pięknego.
KUR WAR MAĆ ! – CO PIERWOTNIE ZNACZYŁO POLSKIE „PRZEKLEŃSTWO”

Geneza najbardziej znanego polskiego „przekleństwa”, które wcale przekleństwem nie jest. Unikalna wiedza o słowie, które wielu z nas używa bardzo często.