Białoruś kusiła Polskę do unii w 2014?

Białoruś kusiła Polskę do unii w 2014?

Stany Zjednoczone Międzymorza, czyli geostrategiczne znaczenie unii polsko-białoruskiej

 bcdcc8
Zaznaczam że artykuł pochodzi z roku 2014 a wiemy co się wtedy stało na Ukrainie! Czy to jeden z balonów Kremla wypuszczonych w stronę Polski w tamtym czasie, czy Białoruskie lęki o przyszłość, która się właśnie ziściła? CB.

Czytaj dalej

Słowiańskie powroty – Czesław Białczyński w Tagen TV

Słowiańskie powroty – Czesław Białczyński w Tagen TV

tagen cb 1

16 maja 2016
Ocena widzów: 3,20

Czy w dzisiejszych czasach nasze słowiańskie korzenie mają szansę odrodzić się w naszym życiu codziennym? Zachwyceni kulturą zachodu, przejawami tej kultury w modzie, stylu życia, obrzędach zapominamy o własnej kulturze, która kształtowała naszych przodków przez tysiące lat. Coraz więcej jednak słyszy się o powrocie Słowian do swoich korzeni – czy jest to wymysł małych grup, które potraktowane jak folklor przejdą znowu w zapomnienie, czy jednak głębsza myśl, która przyświeca odrodzeniu słowiańszczyzny w dostosowaniu jej do współczesnych czasów – o tych zagadnieniach rozmowa z Czesławem Białczyńskim, badaczem kultury słowiańskiej, autorem publikacji poświęconych kulturze i pochodzeniu Słowian.

Czytaj dalej

Winicjusz Kossakowski: Złota moneta bita w Wolinie

Winicjusz Kossakowski: Złota moneta bita w Wolinie

6273

Strażnik Wiedzy (wedy) Sławian Czesław Białczyński, autor monumentalnej pracy, „Mitologia Słowian”, drogą elektroniczną podesłał mi wpis Dragomiry  z „Forum na Jawii” tyczący numizmatu opisanego runami z adresem publikacji  – mhtml:file://C:/Users/Aser/Documents/moneta z Ukrainy runami opisana mht

z sugestią, abym spróbował odczytać napisy.

Moneta jest własnością Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Rozpracowaniem monety zajął się naukowiec tego Zakładu dr Adam Degler.

Podaję cytaty: „Identyfikację napisu jako wykonanego w alfabecie runicznym futharku starszym potwierdziło kilku ekspertów”.

Futhark starszy, czy młodszy jest alfabetem rozczytanym.

Czemu zatem owi eksperci nie rozczytali napisów?

Co dało im podstawy  do  twierdzenia, że jest to moneta germańska?

W czym mają problem?

Czytaj dalej

Światowid-Świętowit Andrzeja Pityńskiego w Hamilton (New Jersey, USA)

Światowid-Świętowit Andrzeja Pityńskiego w Hamilton (New Jersey, USA)

Odporny na wszystko długodystansowiec
4WYSOCKA.-A__750_563_80
Andrzej Pityński obok fragmentu swojej monumentalnej kompozycji w brązie Światowid, Space – Conquer or Die, realizowanej obecnie w odlewni brązu w Tajlandii. Pomnik stanie w Muzeum Rzeźby Monumentalnej w Hamilton, New Jersey
Foto: Z ARCHIWUM ANDRZEJA PITYŃSKIEGO

Czytaj dalej

7 05 Warszawa, 13 05 Redzikowo, 17 05 Londyn – NIEBYWAŁE! – Pierwsza na świecie demonstracja milionerów w obronie banksterki światowej i „demokracji” w stylu PRL-Bis! Targowica zawsze z Moskwą! Sowa, Petru i Banksterzy w Londynie!

NIEBYWAŁE! – Pierwsza na świecie demonstracja milionerów w obronie banksterki światowej

AppleMark

Petru- milion zarobku rocznie lekko licząc, Schetyna – majątek conajmniej 60 milionów złotych (za samo posłowanie 300.000 zł rocznie x 20 lat, nie mówiąc o innych przywilejach, darmochach i wpływach pod stołem) oraz Przybłęda z nadania milionera Adama Michnika, Przybłęda którego nie stać na alimenty, ale stać na wycieczki do Nowego Jorku i Brukselki. Przybłęda jest tutaj najciekawszą postacią, bo kasę jak rozumiem bierze wyłącznie pod stołem i to nie wiadomo od kogo. Marynary od Armaniego – fajnie wyglądacie chłopaki! Doborowe towarzycho z III RP.

Tego jeszcze na świecie nie było – Pasibrzuchy, milionerzy z III RP wyszli demonstrować na ulice Warszawy swoje niezadowolenie! Niezadowolenie z czego? Z tej kasy jaką zrobili, czy z tej jakiej nie zrobią z powodu zmiany rządów?

To zdarzyło się naprawdę. Nie jest to żaden sen. Wydarzenie bardziej kabaretowe czy też na serio milionerzy protestują na ulicach polskich miast? Polacy we wszystkim muszą być pierwsi na świecie? Czekamy w takim razie by w ich ślady wyruszyli na ulice Londynu, Berlina i Paryża, a może i Nowego Jorku tamtejsi milionerzy i banksterzy. Nuże panie Rockefeller, nuże Rothschildowie – rusz pan jeden z drugim tyłek!

Czytaj dalej

19 05 2016 – Książnica Bielsko-Biała: wykład Jarosława Ornicza, Bogusława Chorążego pt. „Tajemnice na szczytach gór. Z badań archeoastronomicznych Beskidu Śląskiego i Małego” (część I).

wykład Jarosława Ornicza, Bogusława Chorążego pt. Tajemnice na szczytach gór
 Zapraszam na wykład archeoastronomiczny do Bielska Białej. Jarosława Ornicza znacie z kwartalnika „Słowianić” oraz z tego blogu (tutaj jako „Jarka z Bielska”). Popularyzuje on też temat archeoastronomii na swoim własnym blogu: http://halfsciencenonfiction.blogspot.com
W tej samej Książnicy w czerwcu odbędzie się druga część tego wykładu jak również spotkanie z Jerzym Przybyłem i jego sztuką.
Historyczne czwartki – Zaprasza Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne
19.05.2016 r. godz. 17.00 – Historyczne czwartki – Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne zaprasza na wykład Jarosława Ornicza, Bogusława Chorążego pt. Tajemnice na szczytach gór Z badań archeoastronomicznych Beskidu Śląskiego i Małego (część I). Wykład poświęcony będzie wynikom badań wybranych form skalnych, bloków kamiennych i kopców kamiennych znajdujących się w różnych punktach Beskidu Śląskiego i Małego. Obiektom tym towarzyszy często przekaz w postaci legend i opowieści. Niektóre z nich noszą na swojej powierzchni tajemnicze ryty i znaki. Autorzy przedstawią wyniki obserwacji niektórych z tych form w kontekście zjawisk astronomicznych. Mogą one rzucać nowe światło na interpretację tych obiektów oraz zawartej na niej symboliki.

Światowid z Tiahuanaco [film „Starożytni kosmici – Tajemnica Puma Punku”]

Światowid z Tiahuanaco film Starożytni kosmici – Tajemnica Puma Punku 

Pragnę podzielić się z Panem bardzo ciekawym spostrzeżeniem dotyczącym niezwykłego podobieństwa posągu Światowida ze Zbrucza z posągiem Boga Wirakoczy w Ameryce płd.
Otóż podczas oglądania filmu pt. Puma Punku w 17min 12sek. uderzył mnie obraz, który Pana również zaskoczy. Bardzo serdecznie Pana pozdrawiam.
I rzeczywiście!
 tich 3

Czytaj dalej

Profesor Bogusław Wolniewicz – Trzecia a Czwarta RZESZA Niemiecka.

Profesor Bogusław Wolniewicz – Trzecia a Czwarta RZESZA Niemiecka.

indeksProf. dr hab. Bogusław Wolniewicz analizuje haniebną skłonność Niemiec do rozwalania Europy. Analogie a rebours między nazistami (czyli Niemcami) a obecnymi pacyfistami(także Niemcami) pod wezwaniem Angeli Merkel.
Dobra analiza, tyle tylko, że częściowo trafiona. Profesor czasami fatalnie się myli. Tym razem także nie drąży do głębi, zwłaszcza stosunku Niemiec do Słowian. Stosunek Niemiec do Polski/Słowian nic a nic nie zmienił się między III Rzeszą a IV Rzeszą – ten sam kolonializm, ta sama wyższość i buta, tyle że teraz ukryte pod płaszczykiem przyjaźni, która jest tylko cienką warstwą pudru obłażącego paskudnie, kiedy Polacy przejmują rządy nad własnym krajem.

Czytaj dalej