Święty, Święty w ….. zaklęty, czyli Niezalezna.pl tłumaczy Polakom o co właściwie chodzi w Bożym Ciele.

Święty, Święty w ….. zaklęty, czyli Niezalezna.pl tłumaczy Polakom

Rodżana-Przyroda – Kwiat Paproci (Pąp Rudzi)

Portal Niezalezna.pl tłumaczy katolikom na czym polega ich święto Bożego Ciała. Tak, zgadzam się i popieram w pełni tę akcję, trzeba im tłumaczyć, bo 1000 lat to było za mało, żeby zrozumieli skąd się wzięło to święto.

 

 

Zielone Świątki na Węgrzech

Skąd się wzięło już napisaliśmy w kilku artykułach, do których linki są tutaj:
Przed Bożym Ciałem Katoliku, wyspowiadaj się z Nowych Grzechów o jakich jeszcze nie słyszałeś!

Wielki Maj – Młode Latko – Rusalia (maj 2017 – nadanie imion Starym Lipom w NN Świątyni Światła Świata)

Tan 5 – Święto Rodów, Rusalia-Rodżanica (Święto Rodżany, Święto Różane, Rozalia, Rasalia, Rosaria, Radunica, Rodusie, Kołożary, Caluszari) 20-26 maja – Święto Rodnej Pani, Kwietnej Matki, Bogini Przyrody.

Natomiast tutaj jeszcze słówko wyjaśnienia, ponieważ w tekście z Niezalezna.pl pada pokrętne i kompletnie odlepione od rzeczywistości wyjaśnienie skąd się biorą Cztery Ołtarze.

Myślę, że autorzy powinni zacząć w ogóle od wyjaśnienia skąd się bierze ten POCHÓD, czyli obrzędowy Obchód Sioła, Wsi, Miasteczka, Okołu, Grodu – Z czysto pogańskiego obrzędu zamykania Zaczarowanego Kręgu, przy dźwięku dzwonków (pozostało u katolików!), kołatek, bębnów, piszczałek, kadzeniu dymem ziół (pozostało u katolików!) i wysypywaniu drogi kwiatami poświęconymi, każdy rodzaj innemu Domu Boskiemu (pozostało u katolików jako sypanie kwiatów Trójcy Bogów!). Niesiono także w OR-szaku (orszyk- orzy szyk) figury bogów, malowane lub rzeźbione, albo kukły z naturalnych surowców (witek, łóz, sznurów, lnianego płótna) tę która królowała w poprzednim okresie i nową która miała zacząć królowanie (pozostało u katolików pod postacią niesienia figur i obrazów świętych!). Kukłę odchodzącego bóstwa (pory roku, miesiąca) palono, a nową ustawiano w chramie lub pod drzewem zapisu w środku wsi. Czar chroni sioło i mieszkańców przed Siłami Ciemności.

Cztery Ołtarze są poświęcone Czterem Bogom Kiru – czyli Pór Roku, Pór Czasu i Stron Świata oraz Kierunków Wzrostu/Obumierania.

Jest to typowe Święto Przyrody i Matki Ziemi, które My Polacy, my poganie polscy obchodzimy co najmniej od 10.000 lat, a nie od jakiegoś wydziwaczonego 1252 roku, który potem okazuje się rokiem 1317, a tak naprawdę rokiem 1420 w Polsce, czyli świętem które NARZUCONO POLAKOM na ich obrzędy Święta Rusaliów raptem zaledwie 600 lat temu.

Zwracam też uwagę na typowo Kato-Polacki zwrot w tekście „obchodzono już w całej Germanii”. To jest właśnie kościelny wdruk w mózg polskiego katolika. A gdzież była ta cholerna katopolacka Germania, ja się pytam? Nie słyszałem – jak Boga Kocham – o takim tworze poza pismami Cezara i Goebbelsa.

Oto tekst z Niezalezna.pl na ten sam temat, ale jakże naprawdę ostro zakręcony w bełkot:

 

Dziś Boże Ciało. Dokąd sięga tradycja święta? Co oznaczają cztery ołtarze?

Dodano: 15.06.2017 [07:28]
Dziś Boże Ciało. Dokąd sięga tradycja święta? Co oznaczają cztery ołtarze? – niezalezna.pl

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek. Święta Julianna przekazała, że w trakcie objawień Jezus przykazał jej aby dołożyła wszelkich starań w celu ustanowienia święta ku czci Ciała i Krwi. Początkowo uroczystość została wprowadzona tylko lokalnie dla diecezji Liège. W 1252 r. Praktykowano ją już w całej Germanii. Z objawieniami św. Julianny z Cornillon zetknął się archidiakon Liège Jacques Pantaléon, który już jako papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił dla całego Kościoła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Prymas Polski abp Wojciech Polak podkreśla, że uczestnictwo w procesjach Bożego Ciała jest głęboko zakorzenione w polskiej tradycji naszej wiary, naszej duchowości i religijności. Podkreśla on również, że Boże Ciało staje się dla wiernych bardziej świadomym wyborem szczególnie dziś, gdy jest tak wiele form uczestnictwa i manifestowania swoich poglądów.

„Zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia” – tak brzmi uzasadnienie wprowadzenia uroczystości zawarte w treści Bulli papieża Urbana IV.

Bulla Urbana IV nie została jednak ogłoszona ze względu na śmierć papieża, a uroczystość nie została oficjalnie ustanowiona. Uczynił to dopiero papież Jan XXII w 1317 roku. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej po raz pierwszy została wprowadzona w Polsce w 1320 roku, a za uroczystość powszechną, obchodzoną we wszystkich kościołach w państwie uznano ją dopiero w 1420 roku.

W Polsce w związku z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, poza uroczystą Mszą Św. odbywa się także procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Przy każdym ołtarzu odczytywany jest stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Z Bożym Ciałem ściśle związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która obchodzona jest w piątek po oktawie Bożego Ciała.

Ks. prof. Józef Naumowicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie tłumaczy, że „procesje Bożego Ciała są publicznym wyznaniem wiary, mają też pobudzać wiarę, nawet u tych, którzy na co dzień może są mniej praktykujący.

– Procesje Bożego Ciała są nie tylko oddaniem czci i publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, ale również zaproszeniem Go na drogi naszego życia. Uczestnictwo w procesji Bożego Ciała jest dawaniem świadectwa swojej wiary, ale też dawaniem świadectwa wobec innych, wobec tych, którzy może patrzą przez okno i nie wiedzą, co to jest, albo przechodzą chodnikiem obok procesji. Typowe dla procesji Bożego Ciała są cztery ołtarze, symbolizujące cztery strony świata. To jest taki znak, że Chrystus jest wynoszony na wszystkie strony naszego życia. I przy każdym ołtarzu są modlitwy, jest uwielbienie i oddana cześć Najświętszemu Sakramentowi oraz przy każdym ołtarzu jest również błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. To jest taki symbol (…), że obejmuje cały krąg naszego życia – mówi ks. prof. Józef Naumowicz.

Kapłan zwraca uwagę na na podwójny cel uroczystości Bożego Ciała. Pierwszym jest to publiczne wyznanie wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, który wychodzi na ulice i nie jest obecny tylko w kościele. Po drugie, jest to błogosławieństwo dla wszystkich przejawów codziennego życia.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest w Polsce dniem ustawowo wolnym od pracy.

http://niezalezna.pl/100581-dzis-boze-cialo-dokad-siega-tradycja-swieta-co-oznaczaja-cztery-oltarze

CZARY MARY Dyj Bełt STARY!

Święty – w Ziemię Zaklęty!

Święty, Święty – w Ogień Zaklęty!

Święty, Święty Święty, – w Wodę Zaklęty!

Święty, Święty Święty, Święty – w Niebo Zaklęty!

Po Czwórkroć Zaklęty w imię Świętej Wiary!

 

I tak dalej w Obchodzie dla każdego z bogów: Weles Stary!; Strzybóg Stary!; Dażbóg Stary!; Swarog Stary!; Kryszeń Stary!; Sporzych Stary!… itd

oraz CzaRA MaRA Nasza Sporza Stara!; Nasza Dana Stara!; Nasza Borana Stara!; Nasza Dziewana Stara!… itd

….

….

….

….

Po Czwórkroć Zaklęta Nasza Święta Wiara!

Podziel się!