Jerzy Zięba w serii nagrań na temat obecnych wyborów do Parlamentu Europejskiego

Dla Wolnej Polski, dla prawdziwej suwerenności Polaków, tylko zjednoczenie głosów oddanych na Konfederację z głosami oddanymi na Ruch Kukiza ma sens w wyborach do Polskiego Sejmu. Wybory do PE odpowiedzą na pytanie, czy Konfederacja zmarnowała głosy Wolnościowców, czy też uda się jej przekroczyć próg 5%.
Namawiam niezmiennie do głosowania na Ruch Kukiza, chociaż wiele osób zaangażowanych w Konfederację cieszy się moim wielkim szacunkiem – nie tylko Jerzy Zięba czy Hubert Czerniak, ale choćby prezentowany tutaj poseł Jacek Wilk, którego to Paweł Kukiz wprowadził do Sejmu. Szkoda, że paru wartościowych ludzi opuściło Klub RK’15 przed końcem kadencji, na skutek wewnętrznych konfliktów w tym klubie.
Konfederacja tak jak mówi Jerzy Zięba nie ma żadnego programu, bo mieć go nie może – to budzi duży niepokój na przyszłość. Rozumiem jednak, że start do PE jest okazją do policzenia się tych, którzy ją popierają. Ale co kiedy przyjdzie do budowania programu do Sejmu, dla Polski, dla Wolności Polaków, dla Demokracji Bezpośredniej, programu który będzie trzeba zlepić z tak różnych światopoglądów i celów, jakie widzimy w pierwszym szeregu Konfederatów? CB











