Z Księgi Wiedy – Wykładnie

Z Księgi Wiedy – Wykładnie

Wykładnie w postaci Lekcji – nie będą najprawdopodobniej publikowane w takiej postaci jak tutaj w Księdze Wiedy – 4 tomie Wielkiego Tajemnika Słowiańskiego.

Lekcje są niezbędne aby przybliżyć wszystkim zainteresowanym, którzy dotychczas nie zetknęli się z Wiarą Przyrodzoną Słowiańską (Wiarą Rodzimą, Wiarą Przyrody) podstawowe pojęcia tej wiary, objaśnić sensy ukryte w symbolach, zakresy i pola działania kosmicznych sił – cząstkowych Emanacji Boga Bogów – Najwyższego (Swąta, Świętowita, Wszechświata).

Lekcje nie są wykładami Wiedy ponieważ Wiedy się nie wykłada – to nie są eseje analityczne, lecz przekazy ukazujące wykładnie pojęć z zakresu Wiary Przyrodzonej. Pokazują one jak rozumiemy świat według filozofii Wiary Przyrodzonej, co jest czym i dlaczego tak, a nie inaczej.

Wykładnie te pokazują także położenie Wiary Rodzimej Słowian pomiędzy innymi wiarami rodzimymi i na tle innych religii. Czynimy to po to aby wskazać istotne różnice i wskazać istotne akcenty artykułowane przez założenia Wiary Przyrodzonej, będącej też jedyną na Świecie WIARĄ Przyrody (Natury). Czynimy to by wskazać te Istotne różnice, które każą nam uprawiać obrzędy Tej Wiary i wierzyć przekazom Tej Wiary a nie innej oraz każą nam żyć i działać według wskazań Tej Wiary – a nie żadnej innej.

Spis Lekcji z linkami:

Lekcja 0

Lekcja 1

Lekcja 2

Lekcja 3

Lekcja 4

Lekcja 5

Lekcja 6

Lekcja 7

Lekcja 8

 Lekcja 9.1

Lekcja 9.2

Lekcja 9.3

Lekcja 10.1

 

 

Podziel się!