CO SŁYSZY SZTUCZNA INTELIGENCJA 2019?
Dwa sposoby myślenia współczesnego Wolnego Słowianina
Istnieją dwa sposoby myślenia i wyrażania swoich myśli. Jeden linearny, jednowątkowy, oparty na logice klasycznej i koncentrujący się na określonym problemie. I drugi, wielowątkowy, przestrzenny, systemowy, obejmujący całość naszego istnienia. Stosuje się w nim logikę szeroką, która mówi, że wszystko jest związane że wszystkim, a przyczyna od skutku niczym się nie różnią, bo Świat jest Jednym. Pierwszy sposób nazwałbym myśleniem wąskim, skupionym, a drugi myśleniem szerokim, całościowym. A na koniec w tym artykule będzie o tym, jak forma graficzna tekstu współczesnego wynika ze sposobu myślenia autora i wpływa na przekaz jego myśli do czytelnika. Także o Sokratesie, Platonie, Chrystusie, Zaratustrze, chińskich taoistach i o Przyrodzie. O tym, jak myśleli starożytni Słowianie. I oczywiście o tym, jak współczesny Słowianin ma się odnaleźć w świecie bankiersko-złodziejsko-korporacyjnym.
Koniec ze zniewoleniem Polaków
Nie przypadkiem Orzeł jest naszym symbolem i symbolem Wolności
On widzi Szeroko
My też tak powinniśmy
A tu chcą mu Widzenie przytępić…
Zniewolenie odrzucamy !!!
Rys. Lada Malinakova
Wiec Lechitów – Stara Ziemia (Sprzyjaciele) 28-30 09 2018
Anatomia eksterminacji. 5 zdarzeń, które przesądziły o klęsce Słowian Połabskich
Połowa dzisiejszych Niemiec należała tysiąc lat temu do Słowian. Dziś prawie nie ma tam po nich śladu. Zadecydowała o tym seria niefortunnych przypadków. Oto pięć najważniejszych z nich. Ku przestrodze.
Jak zrobić NATURALNĄ WŁASNĄ GALARETKĘ OWOCOWĄ?
Jak odeprzeć antypolską propagandę i odzyskać Polskę, nasze Imperium Lechitów
Ten film jest odpowiedzią na zauważony przeze mnie ogólny spadek energii w NaRodzie. Coraz częściej słyszy się klasyczne zdanie „tego się nie da zrobić, bo…” . Dlatego w filmie tym analizuję aktualna sytuację Polski i Polaków oraz daję autorskie, skuteczne, aczkolwiek nietypowe sposoby na zmianę tej patowej sytuacji.
Kazimierz Moszyński: Kultura Duchowa Słowian – Kult Ognia
Porady Prozdrowotne Cz. 2. Barbara Ciereszko
Одна в Кракове (Rosjanka sama w Krakowie)
Знакомство с городом (Poznanie miasta); Главная Рыночная площадь днём. Улица святого Яна. (Rynek Główny w dzień i ulica św. Jana); Музыка и сувениры на Главной Рыночной площади (Muzyka i pamiątki na Rynku Głównym; Костёл святого Яна. Главный Рынок. Суконные ряды (Kościół św. Jana, Rynek Głowny, Sukiennice); Zmaek Wawelski; Pożegnanie z Krakowem.
Suwerenność pieniądza i wolność gospodarcza
Izabela Litwin (Nawigatorzy jutra) i Piotr Jankowski (Narodowe Centrum Studiów Strategicznych) w szerokiej dyskusji na tematy ekonomiczno-gospodarcze. Rozmowę poprowadził Piotr Korczarowski. Materiał udostępniony dzięki uprzejmości eMisjaTV.
Prelekcja: Mity i baśnie Słowian – Witold Jabłoński (Copernicon 2018)
Bardzo cieszy mnie i napawa wielkim optymizmem na przyszłość fakt, że na Stulecie Niepodległości Polski, w roku 2018 wyszły aż dwie wspaniałe książki beletrystyczne dla młodzieży i dzieci, opowiadające Mitologię Słowian.
Pierwszeństwo w przełożeniu na potrzeby młodzieży Mitologii Słowian należy się pani Dorocie Bałuszyńskiej-Srebro, która książkę „Czarowne opowieści” będącą zbeletryzowaną Mitologią Słowian według Księgi Tura i Księgi Ruty, wydała w Wydawnictwie Ambaje w lipcu 2018 roku (https://bialczynski.pl/2018/07/04/dorota-baluszynska-srebro-czarowne-opowiesci-wydawnictwo-ambaje/).
Premiera drukiem dzieła Witolda Jabłońskiego jest, jak rozumiem, planowana na grudzień (Szczodre Gody) 2018 roku, a premiera audiobooku odbywa się obecnie (koniec września 2018).
To tak gwoli sprawiedliwości, gdyż to Dorota Bałuszyńska-Srebro powiedziała sobie już ponad rok temu: „Jak nie ja to kto i jak nie teraz to kiedy”.
Pozdrawiam przy okazji serdecznie Panie Witoldzie i gratuluję nowej, wspaniałej, prowadzonej z rozmachem inicjatywy wydawniczej!
Nie zapominajmy też jednak o popularyzatorskich pracach dotyczących starożytnych dziejów Polaków/Prasłowian i Słowiańszczyzny, jakie ukazały się także w tym roku:
Pawła Szydłowskiego – „Wandale czyli Polacy. Ostatnia zagadka naszej historii” – Bellona, styczeń 2018,
Bogusława Dębka – „Słowiańskie dzieje” – Wydawnictwo Bellona, kwiecień 2018,
i Dragomiry Płońskiej – „Co każdy Słowianin wiedzieć Powinien” – Wydawnictwo Armoryka, lipiec 2018.
Myślę, że wszystkie te książki wydane w roku 2018 są świadectwem, w jak godny sposób, nie gadaniem a czynem, dając świadectwo prawdzie historycznej, Nasze Środowisko obchodzi 100. Rocznicę Niepodległości Polski.
Musieliśmy wyręczyć tymi zupełnie prywatnymi inicjatywami Ministerstwo Kultury i inne instytucje Państwa Polskiego, które o istnieniu Mitologii Słowian i Starożytnej Słowiańszczyźnie (Wielkiej Lechii) najwyraźniej chętnie by zapomniały.
Chwała Autorom i ich Wydawcom. Sława po wieki!