Dorota Bałuszyńska-Srebro „Czarowne opowieści” (Wydawnictwo Ambaje)

Dorota Bałuszyńska-Srebro Czarowne opowieści (Wydawnictwo Ambaje)

 

Oto wychodzi kolejna powieść dla dzieci  i młodzieży oparta o polskie podania ludowe i Mitologię Słowian – „Czarowne opowieści” Doroty Bałuszyńskiej-Srebro. Jest to książka, na którą tak bardzo wszyscy czekali – oparta o Księgę Tura, mitologia Słowian dla dzieci zawarta w przepięknej, oryginalnej bajnej, czarownej opowieści.

 

Doskonała poprzednia powieść pani Doroty gwarantuje opartą o lekkość pióra dobrą zabawę, ale i głębszą refleksję nad ludzkimi żądzami, uczuciami, czy stosunkiem człowieka do przyrody, wiedzy, nauki i do tego tajemnego, co znajduje się poza widnokresem nauk.

Zręcznie przeplecione przygodowe wątki wciągają czytelnika w świat słowiańskiej Wiary Przyrodzonej,  ukazując wspaniałe bogactwo i głębię wypływającą ze ścisłego jej sprzężenia z przyrodą.Czy nasze ludzkie, ziemskie działania są wyłączną inspiracją sił wyższych, czy też spełniają się na Ziemi tylko te scenariusze, do których dołożymy swoją osobistą „cegiełkę”, płynącą z ludzkich potrzeb, chęci, charakteru i nie do końca uświadomionych pragnień, żądz czy marzeń?

Czy bohaterowie powieści dostatecznie zrozumieli przyrodzone prawa świata i czy ich odkrycie pozwoli im ocalić Matkę Ziemię i Ludzkość przed dobrze zaplanowaną inwazją Nicy oraz oddanych jej bezgranicznie sługów? 

Gorąco polecam tę powieść. CB

Książka jest już do nabycia w wydawnictwie Ambaje, pod powyższym adresem.

Dorota Bałuszyńska-Srebro Czarowne opowieści (Wydawnictwo Ambaje)

Podziel się!