Do Iny i Wszystkich – Ku Podniesieniu

Do Iny i wszystkich ku Podniesieniu

Ino

Mistycyzm Słowiański to Starosłowiańska Świątynia Światła Świata.

A propos Wiary i Wiedy Słowian czyli Wiary Przyrodzonej Słowiańskiej, Wiary Przyrody, to właśnie dzisiaj pokazuje ona swoją siłę przetrwania i rozwoju. Wszystkie carstwa i rody upadły, a Wiara Przyrodzona Słowian żyje w swoich wyznawcach i ma się bardzo dobrze.

 

Jak widzisz Ino wykształciła swoją filozofię (wijozowiję), mistycyzm (wzierstwo-mądowanie) i ezoterykę (głębię, taje), ale specyficzną, taką która jest dostępna powszechnie, dla każdego chętnego, który zechce zgłębić taje i lekcje-wiedy. Tany czyli obrzędy, święta i żertwy też tutaj są na blogu, a pełne ich wydanie w drodze do ciebie jako Księga Tanów. Masz tutaj setki wspaniałych dzieł opublikowanych przez licznych Strażników Wiary i Wiedy Słowian.

Otrzymałaś tu w SSŚŚŚ przegląd duchownych przywódców – Strażników Wiary Przyrodzonej Słowian od starożytności do współczesności – w kilku cyklach (choćby w Odciętej Nodze Byka-Tura – zapraszam!, albo w Wykazie Strażników). A masz możliwość korzystania z wiary i wiedy tych najwspółcześniejszych działających tu i teraz.

Posłuchaj Czesława Michałowskiego co mówi, co myśli , co czyta, posłuchaj Bartłomieja Góralskiego, posłuchaj i poczytaj Mariana Nosala, Macieja Bogdanowicza (RudaWeb), Agnieszki Lisztwan, albo innych którzy mniej się tutaj udzielają jak choćby Piotr Kudrycki, Joanna Perunika.

Przeczytaj i pooglądaj sobie dzieła tych którzy odeszli, jak choćby Marek Wójtowicz, który z Joanną Maciejowską wydał piękne dzieło Trywida Ślężańskiego i napisał wiele potężnych tekstów poetyckich, poczytaj i posłuchaj Wiesława Glanera, pomyśl o tym co mówi Joanna Chołuj.

Jesteś właśnie wśród Słowian przepełnionych Duchem Słowiańszczyzny i Wiary Przyrodzonej – a piszesz, że nie poznałaś takich, właśnie ich poznałaś i jesteś tu. Nie jesteś sama – jesteś z nami i w nas!

Masz rację Ino. Niektórym nie są potrzebne żadne narzędzia do spotkania ze Świadomością Nieskończoną i czerpania ze Źródła Źródeł – Rdzenia Istoty, ale innym narzędzia są potrzebne i szamanizm jest bardzo dobrym narzędziem dla wielu, tak samo dobrym jak taniec i magia-mogtowija i obrzędowość świąt i dnia codziennego – modła, mądowanie-wzierstwo i inne składniki choćby śpiew, rzeźba i malarstwo. Popatrz na dzieła Jerzego Przybyła, Marka Hapona, Agnieszki Lisztwan (Agniwedy) i innych i pomąduj, czyli wejrzyj w nie i siebie. Posłuchaj Jaruhy i Wedamira, J.G.D., poczytaj Jana, wsłuchaj się w Tadeusza Mrozińskiego. Masz tutaj Niewyczerpaną Czarę Wiedy i Wiary Słowian.

Daję ci Ino linki do Marka Wójtowicza i Joanny Maciejowskiej bo widzę, że na nich jeszcze nie trafiłaś, a byłoby szkoda żeby to ci przeszło koło nosa. Korzystaj ze Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata pełnymi garściami:

https://bialczynski.pl/2014/10/23/trywid-slezanski-czesc-1-przemienienie-joanna-maciejowska-i-marek-wojtowicz-12-12-2012/

https://bialczynski.pl/2014/11/21/trywid-slezanski-czesc-2-wyniesienie-joanna-maciejowska-i-marek-wojtowicz-12-12-2012/

https://bialczynski.pl/2014/12/10/trywid-slezanski-czesc-3-ukorzenienie-joanna-maciejowska-i-marek-wojtowicz-12-12-2012/

https://bialczynski.pl/2018/10/01/27-09-odszedl-nasz-kolega-straznik-wiary-przyrodzonej-slowian-ogniomistrz-poeta-marek-wojtowicz-1951-2018/

https://bialczynski.pl/2012/04/16/marek-wojtowicz-i-piotr-kudrycki-o-swiatowidzie-na-slezy/

https://bialczynski.pl/2012/12/10/marek-wojtowicz-na-koniec-czasow-ku-pokrzepieniu-slow-kilka/

https://bialczynski.pl/2013/05/24/matrek-wojtowicz-kupilem-wczora-lnu-bialego-o-pierwszym-numerze-kwartalnika-slowianic/

https://bialczynski.pl/2014/05/28/magda-polkowska-i-marek-wojtowicz-pani-dobrej-nowiny-z-baji-wielkiego-stepu-slowianic-nr-4/

https://bialczynski.pl/2014/06/26/marek-wojtowicz-inicjacja-ognia-zapleciny-postrzyzyny/

https://bialczynski.pl/2014/09/04/marek-wojtowicz-tajemnica-kujawskich-kurhanow/

https://bialczynski.pl/2014/07/16/marewk-wojtowicz-swieto-kresu-2014-w-szklarskiej-porebie-chodzenie-po-ogniu/

Poczytaj Ino cykl Odcięta Noga Skrzystego Byka-Tura i Lekcje – jeśli tu wciąż jesteś to jesteś też częścią Świątyni. Piszę to dla ciebie specjalnie Ino, ale i dla wszystkich którzy tutaj są.

Wejdź choćby w toki Rafała Helebrandta, albo Kamila Dudkowskiego, albo Wandaluzji, a rozpłyniesz się w Świątyni na wieki. Wiem, że na zawsze już z nami zostałaś.

https://bialczynski.pl/2019/02/23/rafal-helebrandt-oi-czyste-znaku-kregu-tajemnice-i-nie-tylko-oi-io-cz-01-archiwum-2014-simvola-blogspot-com/

https://bialczynski.pl/2020/08/30/wspaniala-rzeczpospolita-kamil-dudkowski-hej-koleda-koleda-z-archiwum-2014-biblia/

Życie jest Przyjemnością – Tu i Teraz i Tam Potem.
Pozdrowienia serdeczne, CB.

Podziel się!