Tagen TV: dr Aleksander Woźny – Człowiek planety Ziemia S02 odc.22 +23

Człowiek planety Ziemia S02 odc.22 + 23

Na ile to co myślimy i doświadczamy tworzy naszą rzeczywistość , czy świat który znamy jest jednym z wielu możliwości naszych wyborów ?

https://www.youtube.com/watch?v=eLsEBehZcgo

 

https://www.youtube.com/watch?v=T84Yh2Ys49w

Dzień Swaroga – wyjaśnienie doktora Woźnego czym jest znany z mitologi termin świt, dzień, zmierzch i noc Swaroga.

 

(Ja dodam mowa jest tutaj o mitologii rosyjskiej napisanej przez Nikołaja Lewaszowa i Aleksandra Chiniewicza oraz lansowanej przez Trechlebova, a znanej jako Inglizm i tzw. „Słowiano-Aryjskie Wedy”. O tej mitologicznej fałszywce, rzekomo przechowywanej w tajemniczych kryptach od tysiącleci na Syberii, pisaliśmy (nie tylko my, także inni) w Polsce już wielokrotnie. Jest to typowy wytwór rosyjskiej propagandy nacjonalistycznej, prymitywna nasączona nieświadomymi kalkami z mitologii nordyckiej fałszywka, miejscami wprost żenująca w treściach jakie niesie (prymitywny patriarchalizm, dyskryminacja kobiet itp). Niewykluczone, że intencje twórców były szlachetne, ale ukazywanie tego dzieła jako odkrytej starożytnej księgi jest oczywistym oszustwem. Poważne traktowanie tego tekstu prowadzi do powtarzania opowieści biblijnych i kalkowania prawosławia do czego dr Aleksander Woźny chętnie się odwołuje.

Sprawa ta była wałkowana w roku 2013, kiedy to jak się zdawało ostatecznie uporano się z przekazami „mądrości” Słowiano-Aryjskich Wed. Jak widać wracają one w nowej odsłonie oplątane teoriami kwantowymi i innymi elementami.

Dzieło to powstało w czasach, kiedy władca Kremla Putin wahał się czy skorzystać z prawosławia jako fundamentu moralnego Nowej Rosji czy też oprzeć się na czymś nowym – Religii Rodzimowierczej (jak doradzał mu znany ideolog Euro-Azji i Staro-rosyjskości Aleksandr Dugin (Doktryna Dugina: https://jagiellonia.org/zlote-mysli-kremlowskiego-szamana/).

Ponieważ to KGBowskie przedsięwzięcie było zbyt grubymi nićmi szyte – Putin wybrał Prawosławie. Kiedy prezydent zdecydował się poprzeć jako jedyny nurt oficjalny i duchowego sternika Rosji Patriarchat Moskwy w 2004 roku, aresztowano przywódców Inglistów i zakazano kultu. Od tamtego czasu Inglizm był używany systematycznie do siania zamętu w rodzimowierstwie polskim. CB)

 

Uwaga metodologiczna. Jeśli ktoś nadal upiera się, że owe starożytne Bredy są prawdziwe, niechaj to udowodni, pokazując światu nauki choćby skany oryginalnych artefaktów do badań lingwistycznych i historycznych, niech pokaże te tajemnicze pieczary na Syberii gdzie je podobno znalazł, a nie miga się w nieskończoność, twierdząc, że nie może, ponieważ spisek żydowski zaraz zniszczy dowody na geniusz Słowian rodem z kosmosu sprzed 40 tys. lat.

Tu ważna jest dyskusja pod prezentacją:

WEDY SŁOWIAŃSKO – ARYJSKIE ( przesłane przez Winicjusza Kossakowskiego)

http://slowianolubia.blogspot.com/2013/03/bredy-sowiansko-aryjskie.html

 

Winicjusz Kossakowski „Słowiano-Aryjskie Wedy Inglistów – słowiańskimi runami” (część 1)

O "Słowiano-aryjskich wedach" inglistów i Pieśniach Jana Kochanowskiego

http://slowianolubia.blogspot.com/2013/03/bredy-sowiansko-aryjskie.html

Starożytne Słowiano-Aryjskie miasto w Ałtaju PL ??? [wymysł rosyjskiej propagandy]

 

Falkonidas: Rzekomy kalendarz Słowian. Wytwór ezoterycznego szurostwa.

Podziel się!