Prosta Opowieść – Piękna pogańska symbolika Odnowienia Ducha i barw biało-czerwonych

Piękna pogańska symbolika Odnowienia Ducha i barw biało-czerwonych

Nadesłał mk

24 grudnia rodzi się Nowe-Odnowione Światło Świata, Wielkie – Białe Światło w postaci Małej Skierki Bożej, które dojrzewać będzie do Równonocy Wiosennej,  kiedy to jako Wielka Biała Turzyca – Dziewięcioroga Turama pokona Siły Ciemności i panować będzie niepodzielnie do Letniego Przesilenia, do Dzikich Łowów Kresu-Kraszu (Kupaliów). 

Ciałopalenie na ogniowym stosie – Wejście w Welę – Wielką a więc Białą, wędrówka przez Rajec pod Drzewo Wyraju i Drzewem po jego konarach w Górę, w Prawię, w Niwę Światła Świata – Świętowita i Odnowienie Ducha z Ognia-Światła, i Powrót do Życia poprzez Nawie. Przepiękna sekwencja – bezbłędna!

Ten krótki filmik pokazuje doskonale jak uniwersalna jest Wiara Przyrody, Wiara PRZYRODZONA SŁOWIAN, która jest tożsama z każdą Wiarą Przyrodzoną każdej ludzkiej społeczności na Matce Ziemi. Wielka podróż przez ziemskie Życie i Światy Duchowe do Odnowienia.

Zrozumiesz dlaczego nasze barwy są Biało-Czerwone, dlaczego biały jest na górze a czerwony na dole – zrozumiesz czym jest Wiara Przyrody – Wiara Przyrodzona.

https://www.youtube.com/watch?v=5IYRGDKI9lU&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=WGVApWA9AJ0

 

Podziel się!