Jerzy Zięba o Nowej Polsce i Demokracji Bezpośredniej

Jerzy Zięba o Nowej Polsce

Zwracam uwagę wszystkich co Jerzy Zięba powiedział na temat Konfederacji i propozycji  profesora Mirosława Matyji. Nie zgadzam się z zarzutem postawionym w stosunku do Kukiza, bo Program jaki on ogłasza  jest jedynym idącym w tym właśnie, właściwym kierunku.

Zwracam też uwagę, że nie koniecznie trzeba mieć większość żeby zrealizować jakąś część swojego programu. Trzeba mieć pozycję Języczka U WAGI, czyli mieć 15% udziału w Sejmie. A dla nas najistotniejsze są 2 lub 3 punkty Programu Kukiza, które stworzą wyłom w Systemie, zwłaszcza Obowiązkowe i Obligatoryjne Referendum z obniżonym progiem frekwencji referendalnej oraz możliwość odwołania posła w trakcie kadencji.

Pełna moja zgoda, a myślę też że i profesora Mirosława Matyji, z Jerzym Ziębą co do przedstawionej przez niego analizy skutków wprowadzenia mechanizmu WIR.  

Popieram Jacka Wilka, i prezentowałem jego wypowiedzi, gdy był w Ruchu Kukiza, ale problem polega na tym, że on nie wejdzie do Sejmu jeśli Konfederacja nie przekroczy progu 5% – na co wszystko wskazuje. Tak więc Jacek Wilk nie będzie miał nawet szansy przedstawienia swojego projektu Konstytucji w sejmie. Za to Języczek U WAGI w sytuacji gdy PIS wygra wybory z wynikiem ponad 50%, będzie miał możliwość wprowadzenia tego tematu proponowanych Zmian do Konstytuanty.

O to o co zwraca się tutaj Jerzy Zięba do pana Kaczyńskiego zwracał się w dużo skromniejszym wydaniu – 10 punktów Programowych, Paweł Kukiz. Rozmowa z PO na ten temat nie ma żadnego sensu.

Dobrze jednak, że Jerzy Zięba mówi to głośno do nas wszystkich – bo to jest budowanie świadomości obywatelskiej na temat Demokracji Bezpośredniej.

Piękny APEL do pana Naczelnika! Pan Schetyna to tylko figurant Berlina – niestety.

https://www.youtube.com/watch?v=LgC9JIRNcRE

 

Czytaj i posłuchaj także i wyciągnij wnioski:

Po raz setny powtarzam: Jesteś Antysystemowcem czy Wolnościowcem – Tylko KUKIZ’15…+PSL!!!

 

Profesor Mirosław Matyja – „Polska semidemokracja” (część 5)

Profesor Mirosław Matyja – „Polska semidemokracja” (część 4)

Profesor Mirosław Matyja – „Polska semidemokracja” (część 3)

Profesor Mirosław Matyja – „Polska semidemokracja” (część 2)

Profesor Mirosław Matyja – „Polska semidemokracja” (część 1)

Podziel się!