Wielcy Polacy: Bronisław Trentowski (1808 – 1869) – twórca pojęcia polityki historycznej i pierwszego Panteonu Bogów Słowian

Bronisław Trentowski (1808 – 1869) – twórca pojęcia polityki historycznej

Mało kto wie, że pojęcie polityki historycznej, jest podobnie jak idea narodu, polskim wkładem w politologię i politykę światową oraz w taką dziedzinę jak stosunki międzynarodowe. Z każdym rokiem w XXI wieku polityka historyczna znajduje coraz szersze uznanie nie tylko jako figura teoretyczna, ale w praktycznym wymiarze stosunków między państwami. Nie jest możliwe zrozumienie naszej obecnej sytuacji geopolitycznej i politycznej bez zrozumienia przeszłości historycznej państwa polskiego i dziejów ekspansji oraz kolonializmu rosyjskiego i niemieckiego na ziemiach I Rzeczpospolitej. Historia pojęć takich jak polityka historyczna i inne, jest częścią historii społecznej: pojęcia opisują rzeczywistość społeczną, a zarazem tę rzeczywistość tworzą. Po raz pierwszy to pojęcie pojawiło się w Polsce, już w połowie XIX wieku, u Bronisława Trentowskiego, wybitnego polskiego filozofa, głównego przedstawiciela polskiej filozofii narodowej. Dużo się w Polsce trąbi o zasługach dla narodu takich postaci jak Dmowski czy Piłsudski. Postać Bronisława Trentowskiego jest pomijana milczeniem. W kierowanej ideologicznie przez Watykańczyków (Międzynarodową Handlową Korporację Watykańską) katolickiej Polsce prawda historyczna przebija się ze szczególnym mozołem do społecznej świadomości.

Nawet w Rocznicę 100-lecia Niepodległości trudno przyjąć do wiadomości Polskiemu Rządowi i Polskim Katolikom, że ową wolność zawdzięczają oni upartej walce Polskiej Masonerii w powstaniach narodowych, w rozpowszechnieniu w ogóle pojęcia narodu na świecie, czy idei państwa narodowego, a następnie w 1918 roku dzięki Masonom Amerykańskim, którzy poparli bezwzględnie ustanowienie na nowo państwa polskiego i przypieczętowali ostatecznie Niepodległość Polski w Wersalu.

 

 

Wszystkie te wydarzenia i fakty historyczne, dla dobra nas wszystkich, naszej ojczyzny i Polski jako kraju, który ma ambicje być przywódcą Międzymorza, powinny być uwzględniane i opisane w oficjalnej historii naszego kraju i nauczane w szkołach. Postacie takie jak Bronisław Trentowski ukazują nie tylko jak kłamliwa jest propaganda skierowana przeciw Masonom, ale też przede wszystkim jak głęboko propolskie było myślenie i filozofia tej jednej z najważniejszych postaci Masonerii XIX wieku na świecie. To właśnie Polacy, jako pierwszy naród na świecie byli wyczuleni na związki między polityką i historią. Pojęcie polityki historycznej w XIX wieku nie przyjęło się, i trzeba było czekać ponad 150 lat, żeby świat do niego powrócił. Po tej długiej przerwie pojęcie polityki historycznej zostało zastosowane dopiero w latach 80. XX wieku w Niemczech. Współcześnie pojawiło się ponownie w Polsce na przełomie XX i XXI wieku. Pod koniec lat 90. XX wieku zastosował je po raz pierwszy od czasów Trentowskiego Kazimierz Wóycicki, w jednym z tłumaczeń z języka niemieckiego, a po nim Dariusz Karłowicz. Dopiero w 2004 roku, po konferencji na temat budowy Muzeum Powstania Warszawskiego, pojęcie to weszło do polskiego kanonu. Pięć lat później pojęcie polityki historycznej pojawiło się w Rosji. Rok 2017 szczególnie mocno upowszechnił to pojęcie na świecie, w związku z polityką historyczną dotyczącą rozliczeń II Wojny Światowej na linii Warszawa-Berlin, Warszawa-Moskwa oraz Warszawa-Tel Awiw. Jest pewne, że z naszego regionu będzie się owo pojęcie rozprzestrzeniało na cały świat.

Wciąż za mało ludzi wie, że takie pojęcia jak naród, państwo narodowe czy polityka historyczna wywodzą się z Polski, a zdecydowanie już prawie nikt nie wie, że twórcą pojęcia polityki historycznej był polski mason , filozof, strażnik Wiary Przyrodzonej Słowian Bronisław Trentowski. Dzieje się tak dlatego, że obecnie w polityce światowej króluje bezwzględnie nurt polityczny powiązany z kręgami banksterskimi, który najchętniej pojęcie narodu wyrzuciłby na śmietnik historii. Banksterzy ze wszystkich krajów świata, w tym banksterzy z Międzynarodowej Handlowej Korporacji Watykan odwracają od siebie uwagę społeczeństw czyniąc propagandę antymasońską i próbując w ten sposób przerzucić na naonimowe, tajne rzekomo ugrupowanie, odpowiedzialność za Stan Świata z własnych barków – 1% ludzi – BANKSTERÓW spotykających się na szczytach światowych, osób dobrze znanych z imienia i nazwiska, które posiadają nad światem całkowitą kontrolę finansową, polityczną i gospodarczą. Widać to po polityce niemieckiej i UE roku 2018, ale też po polityce USA, Izraela, Rosji, krajów arabskich, Iranu czy Chin.

Więcej o tym naprawdę Wielkim Polaku możecie przeczytać w artykułach na naszym blogu i w Sieci:

 

Bronisław Trentowski (1808 – 1869) – Strażnik Wiary Słowiańskiej

 

Dzieje „Bożycy” Bronisława Trentowskiego w relacji Tadeusza Linknera – Spis bogów według Trentowskiego

O Ogniach Zielonoświątkowych i Górach Chełm (Helm,Hołm) poświęconych bogom Zaświatów, ich związkach z wawelskim systemem świętych wzgórz oraz o Halu Trentowskiego

Jessa, Trygław i Halu Bronisława Trentowskiego

Panteon Bronisława Trentowskiego i Świątyni Światła Świata – jednak identyczne? – próba porównania

Panteon Bronisława Trentowskiego i Świątyni Światła Świata – jednak identyczne? – porównanie (część I i II)

Halu, Jesse i Trygław – porównanie panteonu Trentowskiego i Białczyńskiego część III.1

Słowo o Jessie-Jesieni-Yaszy (Owsieniu Ozimym) – panteon Białczyńskiego i Trentowskiego część III.2

Bogowie u Białczyńskiego i Trentowskiego – część IV.1 Porównanie panetonów, dwie rekonstrukcje

W związku z publikacją plagiatu Joachima Szyca, przypominam właściwego autora tekstu „Słowiańscy Bogowie” Bronisława Trentowskiego

 

Joachim Szyc – Słowiańscy Bogowie [1865] (Audiobook) – [BezChaosowania]

 

3 Maja – w rocznicę Wielkiej Konstytucji – O tym jak Polacy ukradli Rosji Alaskę i sprzedali ją za grosze polskim masonom w Ameryce oraz o znaczeniu Konstytucji 3 Maja w roku 2015/7524.

Bronisław Trentowski (1808 – 1869) – twórca pojęcia polityki historycznej
Podziel się!