Warsztat Dobrego Słowa: Duchowe znaczenie bólu i chorób

Duchowe znaczenie bólu i chorób

Niekiedy pomimo wielu badań nie udaje się znaleźć przyczyny dolegliwości lub choroba nie poddaje się leczeniu. Takich przypadków nie jest tak mało, wbrew pozorom. Dlatego warto jest czasem spojrzeć na duchowe znaczenie bólu i chorób. Być można znajdziemy tu pewne podpowiedzi, które wyjdą Nam na dobre.

Ból zewnętrznych części ciała :

W środowisku duchowym wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Dużo łatwiej zrozumieć, dlaczego coś się nam przytrafia, patrząc na to z perspektywy metafizyki.

Poniżej znajdziesz listę części ciała w odniesieniu do tego, co twoje ciało chce Ci powiedzieć, poprzez ból i chorobę tych miejsc.

 

źródło: http://warsztatdobregoslowa.com.pl/duchowe-znaczenie-bolu-chorob/

Duchowe znaczenie bólu i chorób

WŁOSY – GŁOWA

Stosunek do otoczenia.

Włosy – to jak je nosimy czy zapuszczamy, to najbardziej bezpośredni sposób przedstawiania swoich poglądów i preferowanej filozofii życia.

Często włosy to też wabik seksualny. Zdarza się, że fryzura jest całościowo narzucona, jako fizyczny dowód przynależności, np. franciszkańska tonsura, czyli wygolone ciemię z pozostawionymi dookoła głowy włosami. Wygolona w ten sposób głowa, związana od lat z zakonami franciszkanów, dominikanów czy karmelitów, kojarzy się niewątpliwie z pokojowym i braterskim nastawieniem. Nasuwa na myśl ascezę, skromność, wyrzeczenie i miłość, nawet jeśli istnieją ludzie, dla których łyse głowy to manifestacja zupełnie przeciwnych uczuć.

Utrata włosów może więc towarzyszyć nagłej życiowej zmianie. Może oznaczać zmianę poglądów, stylu bycia, charakteru. Często ma związek z traumą lub przewrotnymi doświadczeniami życiowymi, które stawiają wyzwanie dla tego, co wcześniej uważaliśmy za fundament swojego myślenia.

Oczywiście należy wziąć też pod uwagę, że może to być tendencja genetyczna.

SKÓRA GŁOWY

Wrażliwość duchowa.

Właściwie jako najwyższe miejsce ciała odzwierciedla kontakt z w wyższą prawdą. Konflikty wewnętrzne na temat wiary, filozofii; także silne zjawiska paranormalne, z którymi trudno sobie poradzić, mogą generować problemy skóry głowy.

SKÓRA

Wrażliwość międzyludzka.

Dotyk to najsilniejsza forma kontaktu pomiędzy ludźmi, dlatego nawet najmniejsza trauma czy zdarzenie w życiu, związane z dotykiem, mogą spowodować czułą reakcję na skórze, Najczęściej tam, gdzie ujawnia się stres z tym związany. Nieważne czy to egzema, czyrak czy wysypka albo inne schorzenie skórne – całość to konsekwencja tego, że nasza wewnętrzna wrażliwość została wystawiona na próbę i wymaga od nas nowej reakcji i innego zachowania się niż dotychczas.

Duchowe znaczenie bólu i chorób

MÓZG I UKŁAD NERWOWY

Przetwarzanie informacji.

Podczas gdy jest wiele rzeczy, jakie oceniamy i wartościujemy w życiu, informacje czy napływ faktów i to jak sobie z nimi radzimy, ma wielki wpływ na nasze życie. Za każdym razem, gdy jesteśmy zmuszeni radzić sobie z przeładowaniem informacji czy kłócącymi się poglądami na temat rzeczywistości, możemy otrzymywać czułe sygnały z mózgu i układu nerwowego. Od migreny po zapalenie opon mózgowych i inne dolegliwości związane z bólem głowy i rdzeniem kręgowym.

Informacje wymagają głębokiej analizy, zwłaszcza te kontrowersyjne czy skrajne i konfliktowe, a mózg potrzebuje czasu, by sobie to wszystko uporządkować i ustosunkować się do otaczającej nas rzeczywistości.

CZASZKA

Zahamowania wynikające z psychiki.

Nasza zdolność do bycia wyjątkową osobą jest całkowicie ukształtowana przez kości czaszki. Choroby i urazy czaszki stwarzają trudności w odnalezieniu siebie i tego, kim jesteśmy. Dobra rada to spojrzeć na te zdarzenia i okoliczności jako na te, które mogą czynić zmiany w naszej tożsamości i poszukać sposobów na rozwiązanie konfliktu osobowości.

TWARZ

Pokazuje prawdziwe uczucia.Ekspresja, spojrzenie komuś prosto w twarz – związany z tym stres często łączy się z ograniczeniem możliwości wyrażenia siebie i okazania swoich uczuć. Jeśli musimy ukrywać czy fałszować swoje odczucia, lub musimy stawiać czoła tym, którzy ich nie tolerują, nasza twarz ma prawo doświadczać dolegliwości z tym związanych. Często odpowiedzią na to są nawet częściowe paraliże twarzy, zapalenia, wysypka, tiki nerwowe. Pełna, szczera i pozbawiona stresu ekspresja jest najlepszym sposobem w takich sytuacjach. To jednak często wymaga dużych zmian stylu życia, towarzystwa i ogólnej atmosfery wokół siebie.

Duchowe znaczenie bólu i chorób

USZY

Otrzymywanie wiadomości.

Ludzie nieustannie mówią nam o swoich uczuciach, potrzebach i opiniach. Jeśli nie możemy z różnych powodów przyjąć tych informacji lub uwierzyć w nie, sygnalizuje nam to ucho lub przewód słuchowy. Od bólu ucha po dzwonienie w uszach, zapalenie, utratę słuchu – tego typu reakcje oznaczają blokadę wiadomości, z którą nie możemy sobie poradzić. Typowym przykładem jest ból uszu u dzieci nieprzyzwyczajonych do atmosfery szkolnej ławki, gdzie zaczyna mieszać się ze sobą wkład wiadomości płynących od nauczycieli i kolegów z tym, co dotychczas słyszeli tylko od rodziców. Na problemy związane ze słuchem najlepsza jest przerwa i odpoczynek.

Ważne: niektóre dolegliwości słuchowe związane są ze zdolnościami parapsychologicznymi, w tym z komunikacją duchową.

OCZY

Obiektywna ocena faktów.

Zobaczyć, znaczy uwierzyć. Czasem coś widzimy i musimy to przyznać, choć wcale nie chcemy. Taka niezgodność pomiędzy naszą wizją, a obiektywnym faktem może generować problemy ze wzrokiem, prowadzące do bólu i innych dolegliwości oczu. Radą na to jest zaakceptowanie prawdy i znalezienie sposobów na to, by patrzeć bardziej realistycznie na przyszłość.

Uwaga: bywa, że widzimy rzeczy, które przeciwstawiają się normom widzenia rzeczywistości. Niezależnie od tego czy są to halucynacje, jasnowidzenie czy objawienie, wciąż jedyną radą na to, jest spojrzenie w głąb siebie i swoją relację ze światem rzeczywistym.

ZATOKI

Echo psychiki.

To, jak podświadomie rejestrujemy sygnały od innych. Ludzie nie zawsze są otwarci na innych ze swoimi prawdziwymi uczuciami. Czasem otrzymujemy sygnał werbalny, a całkiem inny jest cichy sygnał na poziomie emocjonalnym. W takich sytuacjach, jamy zatok w twarzy i czaszce odpowiadają uciskiem, blokadą lub infekcją. Informują one o tym, że pomiędzy słowami dostajemy inną informację dla naszej psychiki. Najlepszą rekomendacją jest oczyszczenie powietrza poprzez komunikację; zapytanie innych o ich uczucia i wyrażanie swoich aż odkryje się źródło wywieranej presji.

Uwaga: niektóre ekstremalne doświadczenia, wpływają na blokadę zatok z uwagi na ich wrażliwość telepatyczną i tylko zaawansowany rozwój duchowy może pomóc odkryć źródło problemu.

Duchowe znaczenie bólu i chorób

NOS

Bada powietrze wokół nas.

Zmysł węchu jest tym, co stawia nas daleko za zwierzętami. Mimo, że intelektualnie jesteśmy wysoce rozwinięci, nie rozpoznajemy zapachów tak jak zwierzęta. Węch informuje o niebezpieczeństwie, społecznej przynależności a nawet naturalnym połączeniu z innymi. Jeśli próbujemy uniknąć tej instynktownej świadomości, możemy doświadczyć krwawień z nosa, blokad lub presji w jamach nosowych. Najlepszą radą jest powiększyć swoją osobistą przestrzeń i możliwość otaczania się ludźmi i zapachami, które osobiście lubimy.

WARGI

Zaproszenie.

Żadna część ciała nie wyrazi tak naszego zadowolenia lub jego braku jak usta. Uśmiechnięte czy skrzywione, otwarte z oczekiwaniem lub drżące w emocji. Usta to barometr ludzkich uczuć. Kiedy ktoś pogrywał z naszymi uczuciami, doświadczamy często zimna, pęcherzy, zapaleń…a nawet upośledzenia nerwów wokół ust. Radą na to jest komunikacja i oczyszczenie powietrza wokół siebie. Przywrócenie poczucia dobrych stron i atrakcyjności towarzystwa, a także prawa do zawierania relacji, na jakie mamy ochotę.

USTA, ZĘBY, DZIĄSŁA

Przychód i bogactwo.

Niezależnie od tego jak bogaci jesteśmy, czy jak lekką mamy pracę, dla ciała, ducha, umysłu, przychód oznacza mieć co jeść. Kiedy przechodzimy finansowe problemy lub zmiany, możemy doświadczać bólu i infekcji zębów, dziąseł a także jamy ustnej. Najlepiej postarać się w tym wypadku zredukować stres związany z karierą, zaplanować lepiej swój budżet czy inne cele związane z pracą i dochodami.

Duchowe znaczenie bólu i chorób

SZYJA

Trzyma głowę prosto!

Technicznie rzecz biorąc szyja jest po to, by podtrzymywać głowę. Kiedykolwiek ktoś przeżywa jednak konflikt pomiędzy swoimi ideałami a rzeczywistością, szyja odpowiada bólem lub trudnością w poruszaniu głową. Doradza się więc znaleźć sposób, by zmniejszyć przepaść pomiędzy ideą a faktem. Albo zmieniając pomysły na bardziej realne albo zmieniając rzeczywistość na bliższą naszym ideałom… albo to i to.

GARDŁO I KRTAŃ

Zatrzymywanie w środku lub wypuszczanie na zewnątrz.

Gardło ma unikatową rolę – wprowadzać jedzenie i picie lub wyrażać rzeczy poprzez słowo czy śpiew. Czasem jednak mylą nam się te funkcje, toteż zaczynamy zjadać słowa – swoje lub czyjeś. Wtedy mogą pojawić się problemy z gardłem: ból gardła, utrata głosu, a nawet refluks. Duchowa rada to zdecydować czy chodzi o coś, co wpadło ci do gardła czy o słowa, które połykasz zamiast je wypowiedzieć. W większości przypadków jedno albo drugie się sprawdza i wystarczy zmienić podejście, by pozbyć się reakcji.

Uwaga: dolegliwości w tym miejscu często powodują rozwój wirusów i infekcji, dlatego dobrze, aby lekarz obejrzał gardło.

RAMIONA

Nieść brzemię.

Ramiona jako jedyne mogą nieść ciężar przez długi czas. Znoszenie ciężaru -to właśnie znaczą ramiona. Kiedy mamy za dużo na głowie, przerasta nas odpowiedzialność, ilość pracy, często bolą nas ramiona. Duchowa porada to zmniejszyć obciążenie i obłożenie pracą. Łatwiej mówić niż zrobić, ale lepiej posłuchać sygnału przepracowanego ciała niż przekroczyć granicę i później borykać się z dużo większymi problemami zdrowotnymi.

RĘCE

Zwracanie się do innych.

Kontakt z innymi zależy zarówno od nas jak i od nich. Problemy w docieraniu do innych lub trudne relacje mogą wywołać traumy, przez które odczujemy ból w rękach, osłabienie ramion, mięśni; drętwienie. Rada dla relacji jest zawsze taka sama – znaleźć źródło konfliktu i je usunąć. Czasem musimy popracować po prostu nad naszymi umiejętnościami zawierania i podtrzymywania relacji zarówno w związku, jak i w środowisku pracy.

Duchowe znaczenie bólu i chorób

NADGARSTKI

Poza.

Każdy, nawet ten, co uważa, że zachowuje się zupełnie naturalnie w każdej sytuacji – przybiera pozę czy też postawę wobec relacji. Widać to po ułożeniu dłoni, które nadają im nadgarstki. Zaznaczamy swój stosunek do otoczenia poprzez drżenie rąk, sztywne, odpychające dłonie czy zbyt delikatne nieporadne ręce. Kiedy pojawia się konflikt z naszą postawą wobec otoczenia doświadczamy bólu w nadgarstkach, zapalenia stawów czy ogólnego osłabienia. Duchowa rada to odnaleźć w sobie traumę związaną z kontaktem z otoczeniem i naprawić to, odbudowując pewność siebie. Na uleczenie traumy nadgarstków dobre będzie powiedzenie, by używać siły z gracją.

DŁONIE I PALCE

Nasze narzędzia.

Nasze dłonie dla ciała, umysłu, duszy – to nasza profesja w życiu. Zarówno relacje jak i kariera widoczne są w naszych silnych i zdrowych palcach i dłoniach. Nagłe zmiany pracy czy brak pracy mogą przyczyniać się do bólu palców i osłabienia. Duchowa rada na takie dolegliwości to rozwijanie swoich umiejętności zawodowych i zdobywanie doświadczenia w pracy. Także poszukiwanie mniej stresującej pracy i wykonywanie tego, czym się pasjonujemy. Może to oznaczać nawet zmianę zawodu, powrót na studia czy podzielenie się obowiązkami w pracy tak, by móc poczuć większą satysfakcję.

więcej u źródła: http://warsztatdobregoslowa.com.pl/duchowe-znaczenie-bolu-chorob/

Podziel się!