Kopiec Wandy odkrywa swoją tajemnicę?

Kopiec Wandy odkrywa swoją tajemnicę?

Kopiec_Wandy_4_VII_2005_001

Kopiec Wandy 2009

Na wyniki pierwszych archeologicznych badań Kopca Wandy będziemy musieli jeszcze poczekać, ale póki co zaczyna się obiecująco. Jeszcze nie rozpoczęto tam żadnych wykopek i najprawdopodobniej do wiosny nic takiego się nie stanie. Na razie Kopiec przebadano georadarem i okazało się, że urządzenie wykazało anomalie – puste miejsca, komory we wnętrzu kopca lub pod nim. Czy to nie dziwne, że takie badania następują tak późno? Pogańskie symbole i zabytki w Polsce ukrywa się wstydliwie po kątach. Pisaliśmy o tym wielokrotnie choćby tutaj: O ukryciu w magazynach głowy Swarożyca z Dobczyc.

Nie dziwi więc wcale reakcja wielu internautów na wiadomość, że badania zostaną w końcu przeprowadzone. To co tam ewentualnie zostanie odkryte, w kontekście faktu iż dawno już stwierdzono, że okolica tego kopca podobnie jak Kopca Kraka jest usiana artefaktami z epoki kultury łużyckiej już dzisiaj jest traktowane, jak zagrożenie i nie brak idiotycznych komentarzy w rodzaju „zrównać z ziemią wszystko co pogańskie”. Niestety jest to trend szerszy i dotyczy on nie tylko pospolitego ruszenia Ignorantów, ale jak widać z przykładu Swarożyca z Dobczyc, czy dzieła Bożyca Bronisława Trentowskiego (filozofa uznanego w Europie za jednego z największych w XIX wieku i najwybitniejszego z Polski) nie opublikowanego nigdy drukiem, a spoczywającego od XIX wieku w magazynach Muzeum Czartoryskich, także tzw. elit intelektualnych, a szerzej środowiska naukowego w Polsce. Środowisko to wciąż chętnie ulega narracji byłych okupantów, jej XIX wiecznych kolonizatorów – „nauki niemieckiej”, czy też po prostu propagandy Niemiec.   

Czy krakowski Kopiec Wandy wreszcie odkryje swoją tajemnicę? Zakończone właśnie badania georadarowe trzech niezależnych ekip wykazały anomalie w strukturze kopca. Czy to oznacza, że wewnątrz może znajdować się grobowiec legendarnej Wandy?

Charakterystyczne jest, że polskie środowisko naukowe (w tym także kręgi sądownicze i rządy III RP) do zeszłego roku nie kiwnęło palcem w sprawie skutecznego zatamowania propagandy Niemiec i syjonistycznych kręgów żydowskich na Zachodzie przypisującej Polakom, największej ofierze hitleryzmu niemieckiego i nazizmu, w kontekście holocaustu Żydów tzw „polskie obozy śmierci”. A przecież co najmniej 6 milionów zamordowanych obywateli Polski straciło życie w akcie niemieckiego ludobójstwa, do jakiego sprowadziła się II Wojna Światowa na ziemiach Polski. 27 lat III RP to było mało, aby tzw elity intelektualne Polski, naukowcy Polscy, kwiat Narodu, zmobilizowało się do założenia organizacji tropiącej niemiecką i inną propagandę antypolską? Ano, taka jest prawda. 
Aparat ścigania – policja, sądownictwo polskie – jest też praktycznie bezczynne gdy pali się w Polsce symbole religijne innych wyznań niż katolickie (https://bialczynski.pl/2012/08/22/z-interii-nie-ma-konca-barbarzynstwu-900-letni-dab-spalony-nagroda-zqa-wskazanie-sprawcy-1000-zlotych-kpina/ ), gdy podżega się do nienawiści na tle różnic religijnych, skierowanych przeciw rodzimowierstwu polskiemu, czy przeciw islamowi (https://bialczynski.pl/2017/01/02/czesc-ignorantow-powinno-sie-jednak-zapuszkowac-czy-prokuratura-wroclaw-krzyki-stanie-na-wysokosci-zadania/)
Niestety wydaje się, że jest to tendencj,a którą same tzw elity kształtują i wspierają nie tylko swoją biernością, ale też zaniechaniami takimi jak skandal  z brakiem publikacji Bożycy Trentowskiego, albo narracji w prowadzonych badaniach, która powoduje, że polscy naukowcy, np. archeologowie wypowiadają się na licznych oficjalnych stronach muzealnych przypisując zabytki kultur archeologicznych wprost Celtom , germańskim plemionom, germańskim Gotom itp.
Nierzadkie jest także przyklejanie XIX wiecznym polskim promotorom nauki takim jak Tadeusz Wolański łatki niespełna rozumu fantastów, masonów i innych epitetów ksenofobiczno-katolickich, podczas gdy współczesna nauka potwierdza ich ówczesne intuicje i domysły choćby dzięki zastosowaniu genetyki (https://bialczynski.pl/2015/02/17/profesor-grzybowski-z-bydgoszczy-o-etnogenezie-slowian/), co powinno być przesłanką do zmiany narracji utrwalonej naukami ukształtowanymi w XIX wieku, kiedy Polska była kolonią Niemiec, Austrii i Rosji.
Podziel się!