Najnowszy sondaż: Kosiniak Kamysz (Kukiz’15+PSL) wyprzedza Kidawę-Błońską. Potrzebna II tura!!!

Najnowszy sondaż: Kosiniak Kamysz (Kukiz’15+PSL) wyprzedza Kidawę-Błońską.

Według najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych Władysław Kosiniak-Kamysz wyprzedza Małgorzatę Kidawę-Błońską. KAŻDY NASTĘPNY TYDZIEŃ BĘDZIE PRACOWAŁ NA JEGO KORZYŚĆ! Gdyby w wyścigu nie brał udziału Krzysztof Bosak to już w tej chwili przewaga Kosiniaka-Kamysza nad kandydatką PO-KO wynosiłaby 6%.

Dla nas oprócz tej ważnej informacji o wyprzedzeniu w wyścigu do fotela prezydenta przez kandydata Kikiz’15+PSL pozostałych rywali (nie wliczając oczywiście prezydenta urzędującego) ważna jest jednak też inna informacja. Potrzebna będzie II tura wyborów. Wiemy, że wskazywano już w poprzednich sondażach, iż Kosiniak -Kamysz jest jedynym kandydatem, który może w II turze wyborów pokonać Andrzeja Dudę.

W badaniu IBSP

  1. Liderem pozostaje prezydent Andrzej Duda  – 44,29 % głosów
  2.  Władysław Kosiniak-Kamysz – 15,87 % głosów
  3. Małgorzata Kidawa-Błońska – 15,77 % głosów
  4. Szymona Hołownia – 12,30 % głosów
  5. Robert Biedroń6,24 % głosów
  6. Krzysztof Bosak5,24 % głosów.

Źródło: wPolityce.pl

 

Tak jak wielokrotnie pisałem Władysław Kosiniak-Kamysz jest jednym kandydatem na prezydenta w tym gronie, który ma jasno wytyczony swój własny program działania jako prezydent RP, a w program ten wpisał jako priorytet realizację postulatów Ruchu Kukiza tyczących wprowadzenia w Polsce Demokracji Bezpośredniej. Tym samym jest on jedynym kandydatem, który chce przywrócić Polakom rolę SUWERENA w swojej Ojczyźnie. 

Z sondażu widać jak na dłoni, że gdyby nie było Krzysztofa Bosaka w tej stawce to w tej chwili Kosiniak Kamysz miałby ju z zdecydowana przewagę nad nieudolną i zupełnie niewiarygodną kandydatką PO-KO panią Kidawą-Błońską.

Nie chcę być dla miłej z aparycji pani Małgorzaty, ale poza urodą trzeba jeszcze innych atutów żeby móc pełnić rolę prezydenta. Gdy weźmiemy pod uwagę cały zestaw niezbędnych cech, łącznie z samodzielnością myślenia i programem politycznym to porównanie miedzy panią Kidawą Błońską a Kosiniakiem Kamyszem wypada bu użyć tutaj metafory samochodowej, jak miedzy Starą Syrenką a najnowszym modelem Porsche.

Zachęcam wszystkich Wolnych Polaków i wszystkich młodych Polaków, krtórym wolnośc Polski i Suwerenność nasrodu we wełasnej ojczyźnie leży na sercu, aby głosowali w I i II turze wyborów na Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Po pierwszej fali koronawirusowego medialnego szaleństwa Polacy otrzeźierli już i poparcie dla Andrzeja Dudy spada na łeb na  szyję. I będzie spadać nadal dzięki idiotycznym zakazom wprowadzonym przez rząd Morawieckiego (zakaz wejścia do lasu, zakaz spaceru w parku – z zachowaniem bezpieczeństwa, zakaz udziału więcej niż 5 osób w mszy, np. w Kościele Mariackim, czy innych wielkich kościołach których w samym centrum Krakowa jest ponad 100), którym to zakazom pan prezydent bezmyślnie przyklaskuje i daje swoją twarz.

Szanse że Władysław Kosiniak-Kamysz będzie prezydentem Polski są naprawdę duże i rosną z każdym dniem.

Nie dziwi mnie lament GW i całego PO-KO oraz reprezentanta ul. Orlej 8A Szymona Hołowni.

 

10 kluczowych Postulatów KUKIZ’15+PSL w Programie Władysława Kosiniaka-Kamysza:

1. możliwość startu indywidualnego (JOW) do Sejmu (a nie tylko z list partyjnych) dla każdego Obywatela
2. możliwość głosowania przez internet (e-voting)
3. możliwość odwołania posła w trakcie kadencji
4. e-konsultacje wszystkich procedowanych ustaw.
5. obniżenie progu frekwencyjnego przy referendum krajowym do 30% i obowiązek dostosowania się do jego wyniku przez władze.
6. wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz sędziów pokoju bezpośrednio przez Obywateli.
7. dobrowolność w opłacaniu składek ZUS przez przedsiębiorców
8. emerytury i renty zwolnione z podatku
9. 50% udział OZE w polskim miksie energetycznym.
10. wprowadzenie ustawy antykorupcyjnej

Jak na razie jest to jedyny program bliski naszych postulatów Demokracji Bezpośredniej i stanowi pierwszy krok do niej. Punkt 4 tego Programu = Weto, Inicjatywa obywatelska już istnieje, a Punkt 5 = Referendum obligatoryjne. Inicjatywę oczywiście należy udoskonalić, aby nie było możliwości przemielenia takiej inicjatywy i wyrzucenia do kosza bez głosowania w Sejmie. Służy temu Punt 3 i Punkt 1 tego programu, gdyż posłów którzy głosują inaczej niż w wyborach opowiadali obywatelom będzie można odwołać zaś wybór kandydatów będzie bezpośredni z małych okręgów przed obywatelami których będą tacy posłowie odpowiadać osobiście.

O WIR – mówi i profesor Mirosław Matyja i Jerzy Zięba, w materiałach jakie prezentuję poniżej

czytajcie też:

 

Kosiniak Kamysz coraz bliżej II tury wyborów!

 

Wybory prezydenckie – Kosiniak Kamysz już trzeci, ale tak naprawdę drugi!

 

W Obozie PIS prawdziwa panika – Duda w drugiej turze wyborów przegrywa tylko z… Kosiniakiem Kamyszem!

 

Wybory prezydenckie 2020 – Czy Wolni Ludzie powinni poprzeć Władysława Kosiniaka Kamysza?

 

Jerzy Zięba – O Polsce o wyborach Prezydenta

Wystąpienie było bardzo dobre. Tylko ten kandydat na Prezydenta który będzie chciał wprowadzić, WIR: Weto Obywatelskie Ustaw, Inicjatywę Ustawodawczą dla Suwerena i  Referendum Obligatoryjne z niskim progiem, może być na serio kandydatem do poparcia przez SUWERENNY NARÓD – przez każdego Wolnego Polaka. Powtórzył zresztą, też tutaj, że to wszystko co jest ważne dla Demokracji Bezpośredniej znajduje się w książce profesora Mirosława Matyji („Polska semidemokracja”), którą tutaj publikowaliśmy – (linki do niej podaję poniżej)

Podziel się!
Ten wpis został opublikowany w Bez kategorii. Dodaj odnośnik do ulubionych.