W Obozie PIS prawdziwa panika – Duda w drugiej turze wyborów przegrywa tylko z… Kosiniakiem Kamyszem!

Duda w drugiej turze wyborów przegrywa tylko z… Kosiniakiem Kamyszem!

Niezalezna.pl opublikowała wczoraj sondaż z którego wynika że największym wrogiem Wolnościowców i Antysystemowców są oni sami! Bierze się to z tego o czym pisałem już podczas wyborów do Sejmu – obóz ten nie potrafił się zjednoczyć, jedni odbierają głosy drugim. Z sondażu wynika, że realnym przeciwnikiem mogącym w II Turze wyborów prezydenckich pokonać Andrzeja Dudę jest Władysław Kosiniak Kamysz. Problem w tym, że chociaż obecnie wyszedł on już na trzecie miejsce w całej stawce kandydatów, to odległość jaką ma do nadrobienia aby pokonać Małgorzatę Kidawę Błońską w I Turze jest wciąż bardzo duża.

W. Kosiniak Kamysz idzie dynamicznie w górę i zgadzam się z tezą Niezalezna.pl – Tak, jedynie on może realnie pokonać A. Dudę w II Turze. W tej chwili wielu Polakom przestrzeń jaką ma on do nadrobienia do pani Kiwdy-Błońskiej – 11%-12% może się wydawać zniechęcającą i odstręczać od poparcia go. Jednak w ciągu prawie 3 miesięcy jakie mamy do dnia pierwszego głosowania tę stratę można zniwelować do zera.

Ewidentnie głosy Kosiniakowi Kamyszowi zabiera Sz. Hołownia, kandydat bliżej niezidentyfikowanych banksterów, a raczej tych samych sił które przy każdych wyborach prezydenckich wypuszczają takie fałszywe balony mające odebrać głosy konkurencji. Drugim zaś jest Konfederacja.

Gdyby Konfederacja nie wystawiała swojego kandydata, który ma 4,2% poparcia Kosiniak Kamysz miałby już w tej chwili 14,6% i zniwelowanie odległości do Kidawy Błońskiej wymagałoby zdobycia tylko 7% głosów, spośród jej elektoratu, a jest w nim wiele osób które popierają ją wierząc że jest jedyną kandydatką, która może dostać się do II Tury. 

Uświadommy sobie teraz, że te 7,2% niezbędnych głosów ma Sz. Hołownia, który zbiera je wśród nieśmiertelnych Polskich LEMINGÓW. Warto powalczyć o głosy tych Lemingów, jak i o głosy oddawane na kandydata Konfederacji i spowodować, aby ci wyborcy oddali je Kosiniakowi Kamyszowi.

Kampania pani Kidawy Błońskiej jest tak mocno obciążona niewiarygodnością, która wlecze się za PO/KO i jest tak nieudolna, a ona sama tak niepewna tego co robi i mówi, że sprawia wrażenie Kukiełki, którą steruje pociągając nieudolnie za sznurki Nie Wiadomo KTO. Nie przedstawia też ona żadnego programu, nic co mogłoby spowodować, że zagłosuje na nią ktokolwiek inny poza twardym elektoratem PO.

Myślę, że te wady i zaszłości zniechęcą do niej w dalszym ciągu kampanii ludzi myślących, którzy nie są zafiksowani na obaleniu PISu za cenę powrotu nieudolności, złodziejstwa i zaprzaństwa narodowego reprezentowanego przez tych, którzy panią Kidawą Błońską sterują.

Nie wszystko jest więc stracone jeśli chodzi i I Turę.

Jeśli Wolni Polacy, Młodzi Polacy, Wolni Ludzie, ci którym zależy aby jak najszybciej Polska stała się krajem demokratycznym, krajem Suwerena, wykażą się zdolnością do skupienia się na najważniejszych obecnie postulatach i koniecznych do wykonania zmianach w systemie politycznym, które przywrócą w Polsce zasady demokracji, czyli potrafią się zjednoczyć i oddać maksymalną ilość głosów na Władysława Kosiniaka Kamysza w I Turze to jest naprawdę sporo szans na to że wygra on II Turę, a wtedy wykonanie Wielkiej Zmiany w roku 2023 będzie naprawdę w zasięgu ręki Polaków.

Uświadommy sobie, że tylko ten jeden kandydat na prezydenta – Władysław Kosiniak Kamysz (i NIKT WIĘCEJ w tej stawce) –  niesie program ugrupowania KUKIZ’15 + PSL (Koalicja Polska), który zawiera niezbędny Pakiet Wolnościowy, pozwalający Polakom stać się Podmiotem we własnym kraju i sięgnąć w następstwie tego po pełnię władzy w systemie Demokracji Bezpośredniej.

Mój apel do Władysława Kosiniaka Kamysza?!

Proszę by pan wysunął na pierwszy plan swojej kampanii wyborczej Program Ruchu Kukiza i zagwarantował referendum w sprawie WIR.

Co to jest WIR i jak wygląda ten program możecie przeczytać tutaj:

Wybory prezydenckie 2020 – Czy Wolni Ludzie powinni poprzeć Władysława Kosiniaka Kamysza?

Na dodatek Kosiniak Kamysz jest także bardzo dobrym kandydatem patrząc z perspektywy międzynarodowej, a to dlatego że jeśli Donald Trump przegra wybory w USA to jemu i tylko jemu będzie łatwo dogadać się z amerykańskim prezydentem, który zasiądzie w Białym Domu z ramienia Demokratów. Z całym szacunkiem nie wyobrażam sobie jako negocjatora, czegokolwiek i gdziekolwiek na świecie, pani Kidawy Błońskiej.

W żadnym wypadku na nią nie zagłosuję – trudno sobie wyobrazić coś bardziej szkodliwego dla Polski niż Reanimacja PRL BIS, a to właśnie ludzie tego obozu stoją za nią i kręcą nią jak im się podoba.

Prezydent Duda niezmiennie na czele stawki. Jakie są scenariusze na II turę wyborów prezydenckich?

/ Andrzej Duda / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Jak wynika z najnowszego sondażu, w wyborach prezydenckich w pierwszej turze największe poparcie będzie miał Andrzej Duda – 41,9 proc.; dalej znajdzie się Małgorzata Kidawa-Błońska z poparciem 22,2 proc. Podano też konkretne scenariusze II tur wyborów.

Według sondażu United Survey Company dla „Dziennika Gazety Prawnej” i RMF FM, na trzecim miejscu w pierwszej turze wyborów prezydenckich znalazłby się Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) – 10,4 proc., a za nim Robert Biedroń (Lewica) – 8,2 proc, Szymon Hołownia (niezależny) – 7,4 proc. oraz Krzysztof Bosak (Konfederacja) – 4,1 proc.

Z kolei w drugiej turze wyborów – gdyby doszło do pojedynku Andrzeja Dudy z Małgorzatą Kidawą-Błońską – urzędujący prezydent mógłby liczyć na 49,6 proc. poparcia, zaś wicemarszałek Sejmu na 41,6 proc.; 5,1 proc. nie wie, na kogo by oddało głos. W pojedynku z Kosiniakiem-Kamyszem Duda otrzymałby 43,9 proc., zaś kandydat PSL 45,9 proc.; w tym przypadku 7,5 proc. nie wie, na kogo by oddało głos.

„W I turze wciąż wyraźnym liderem jest Andrzej Duda, na trzecie miejsce awansował jednak lider PSL (10,4 proc., w poprzednim badaniu US dla „DGP” był piąty z poparciem 6,3 proc.). Druga jest Małgorzata Kidawa-Błońska. Starcie z nią w II turze daje obecnemu prezydentowi zwycięstwo, z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem Duda przegrywa” – komentuje te wyniki „DGP”.

– Prezes PSL w II turze mógłby przyciągnąć wyborcę wiejskiego czy wielkomiejskiego, a nawet część elektoratu PiS. Problem w tym, że ma niewielkie szanse na wejście do tej II tury, bo ze swoją tożsamością ludową nie ściągnie elektoratu miejskiego czy lewicowego. Ale sama informacja, że Duda nawet hipotetycznie ma z kim przegrać w II turze, może skomplikować działalność jego sztabu i wpłynąć na kształt kampanii

– powiedział gazecie prof. Andrzej Zybała z SGH.

Sondaż IBRIS – United Survey dla „Dziennika Gazety Prawnej”, Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl wykonano 22 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej próbie 1100 dorosłych Polaków metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

źródło: https://niezalezna.pl/312343-prezydent-duda-niezmiennie-na-czele-stawki-jakie-sa-scenariusze-na-ii-ture-wyborow-prezydenckich

Podziel się!

    © Czesław Białczyński