Wybory prezydenckie 2020 – Czy Wolni Ludzie powinni poprzeć Władysława Kosiniaka Kamysza?

Działania Koalicji Polskiej (PSL+Kukiz) w kampanii prezydenckiej są trochę powolne, żeby nie powiedzieć opieszałe, takie mam wrażenie, może niesłuszne, ale przeczytajmy artykuł:
https://fakty.interia.pl/polska/news-psl-wpisze-do-statutu-postulaty-pawla-kukiza,nId,4289096

Może to wrażenie powstaje w wyniku braku zaplecza medialnego tej formacji. Brak im portali internetowych i gazet oraz radia i TV takich jakie ma PIS, a tym bardziej takich jakie ma PO/KO. Dziwi mnie, że nie dąży się tam do założenia choćby pierwszego własnego portalu internetowego np. Demokracji Bezpośredniej, czyli takiego jakim kiedyś dla PIS była Niezalezna.pl, a potem stały się nimi następne, czy takiej telewizji internetowej chociażby jaką jest dla Konfederacji – w Realu24.pl, a dla PISu była TV Republika.  Dziwi mnie to bo, trudno w dzisiejszej Polsce liczyć nie tylko na obiektywne potraktowanie w jakimkolwiek upartyjnionym medium, ale tym bardziej przebić się z własnym przekazem i programem przez barierę upolitycznionych środków przekazu.  Naprawdę liczyć można tylko na własny portal, własną telewizję internetową, własną prasę, czy radio. Ale to inny temat, zostawmy to.

W marcu lub kwietniu Program Ruchu Kukiza, te słynne 10 punktów, w których mieszczą się nie tylko 3 główne punkty Demokracji Bezpośredniej (WIR) i dużo więcej, stanie się oficjalnie programem całej Koalicji Polskiej. Jeżeli Władysław Kosiniak Kamysz ma dosyć mądrości, a widzę że ma, to będzie się posługiwał argumentami z 10-cio-punktowego Programu Ruchu Kukiza w swojej kampanii wyborczej i tylko w takim wypadku będzie miał moje poparcie jako kandydat, a myślę że też poparcie Ruchu Wolnych Ludzi i wszystkich młodych Polaków, którzy oczekują Wolnej Polski dla Wolnych Polaków, czyli rządów SUWERENA, a nie partyjniackiej oligarchii.

Swoje oczekiwania wobec Władysława Kosiniaka Kamysza  sformułował Paweł Kukiz tutaj:

 

 

https://radioszczecin.pl/1,399447,kukiz-kosiniak-kamysz-bedzie-moim-kandydatem-na-

Rozumiem, iż nie powiedział o tym, że oczekuje w kampanii prezydenckiej prezentacji chęci zmiany stanu państwa na obywatelskie państwo SUWERENA przez Władysława Kosiniaka Kamysza, bo jest to dla niego oczywiste. On oczekuje w ramach tejże kampanii, w jej apogeum niejako, zjazdu PSL i koalicjantów oraz wpisania Programu Ruchu Kukiza do podstawy programowej Koalicji Polskiej.

Że Władysław Kosiniak Kamysz ma dosyć mądrości i chęci, aby szczerze wdrażać program Demokracji Bezpośredniej widzę tutaj:

 W wielu miejscach tego wywiadu padają sformułowania wyjęte niemalże z programu Ruchu Kukiza.

O naszych postulatach wielokrotnie mówił i pisał profesor Mirosław Matyja, mówił Janusz Zagórski, mówiłem i pisałem ja, a oczekiwania Ruchu Wolnych Ludzi doskonale sformułował Jerzy Zięba w swoim wystąpieniu tutaj (zwłaszcza od 24 minuty):

Jerzy Zięba – O Polsce o wyborach Prezydenta

Jeżeli nie będzie kandydata, który zamiast sloganów o byciu prezydentem Wszystkich Polaków, będzie głosił postulaty Ruchu Wolnych Ludzi, czyli Program Demokracji Bezpośredniej  – główne założenia WIR: Weto obywatelskie+Inicjatywa ustawodawcza Suwerena+Referendum obligatoryjne – nie powinno być poparcia ze strony Wolnych Polaków dla żadnego kandydata w tych wyborach. 

Krzysztof Bosak nie zyska poparcia Ruchu Wolnych Ludzi ani Ruchu Wolnej Polski to już wiadomo – ponieważ nigdy nie ogłosi takiego programu, o jaki nam chodzi. Tym bardziej pozostali kandydaci nie otrzymają tego poparcia – nie ma takich wśród nich którzy chcieliby przekazania władzy Polskiemu Narodowi.

Szansę na to poparcie ma Władysław Kosiniak Kamysz, ale czy skorzysta z tych 2 milionów głosów jakimi dysponujemy zależy tylko od niego. Ten 10-cio punktowy Program Ruchu Kukiza musi z jego ust wybrzmieć wyraźnie i stanowczo  w kampanii Wyborczej 2020, aby to poparcie otrzymał:

Czy istnieje jakieś inne ugrupowanie polityczne w Sejmie wystawiające swojego kandydata na Prezydenta RP, które deklaruje, że zrealizuje, lub zrobi wszystko co możliwe, aby zrealizować następujący program wyborczy:

10 kluczowych Postulatów KUKIZ’15+PSL:

1. możliwość startu indywidualnego (JOW) do Sejmu (a nie tylko z list partyjnych) dla każdego Obywatela
2. możliwość głosowania przez internet (e-voting)
3. możliwość odwołania posła w trakcie kadencji
4. e-konsultacje wszystkich procedowanych ustaw.
5. obniżenie progu frekwencyjnego przy referendum krajowym do 30% i obowiązek dostosowania się do jego wyniku przez władze.
6. wybór Rzecznika Praw Obywatelskich, Prokuratora Generalnego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz sędziów pokoju bezpośrednio przez Obywateli.
7. dobrowolność w opłacaniu składek ZUS przez przedsiębiorców
8. emerytury i renty zwolnione z podatku
9. 50% udział OZE w polskim miksie energetycznym.
10. wprowadzenie ustawy antykorupcyjnej

Jak na razie jest to jedyny program bliski naszych postulatów Demokracji Bezpośredniej i stanowi pierwszy krok do niej. Punkt 4 tego Programu = Weto, Inicjatywa obywatelska już istnieje, a Punkt 5 = Referendum obligatoryjne. Inicjatywę oczywiście należy udoskonalić, aby nie było możliwości przemielenia takiej inicjatywy i wyrzucenia do kosza bez głosowania w Sejmie. Służy temu Punt 3 i Punkt 1 tego programu, gdyż posłów którzy głosują inaczej niż w wyborach opowiadali obywatelom będzie można odwołać zaś wybór kandydatów będzie bezpośredni z małych okręgów przed obywatelami których będą tacy posłowie odpowiadać osobiście.

W jaki sposób obecnie zaczynamy Kontrolować posłów i media masowe, czy działają na rzecz Inicjatywy Ustawodawczej Obywateli oraz wywiązują się głoszonego Programu Wyborczego w Wyborach do Sejmu, pokazywałem w publikacjach tutaj:

Mateusz Jarosiewicz: Szwajcaria zatrzymała instalację 5G; 2. Przyszłość Polski; 3. Rządy PiS to przepis na katastrofę.

Mateusz Jarosiewicz: Nowa Przyszłość – Koniec Ustroju Bezprawia i Niesprawiedliwości!; 2. Główny Geolog Kraju prof. Orion Jędrysek kontra minister Dziadzio; 3. NEOS Suwerenny Polak, Czas na Nowy System

wRealu24: KOMISJA ds. Bogactw Naturalnych i aktywów Narodowych.; 2. Kto oddaje polskie złoża w obce ręce? Czy zostaniemy okradzeni raz jeszcze? K. Tytko

 

 

 

 

Podziel się!