Być Sercem Świata: Dr Jacek Bartosiak w Senacie 4 kwietnia 2017 roku – geopolityka. O pomoście Bałtycko-Czarnomorskim.

Być Sercem Świata: Dr Jacek Bartosiak w Senacie 4 kwietnia 2017

bartosiak

Wysłuchajcie uważnie całości wszystkich wystąpień, ale szczególnie ważne jest pierwsze z nich, w Senacie, z 4 kwietnia 2017 (zwłaszcza od 17 minuty).

Być Sercem Świata to nie tylko powód do dumy, ale odpowiedzialność i umiejętne stawianie czoła niebezpieczeństwom i zagrożeniom. Być Sercem Świata to także sprostać zmieniającej się gwałtownie sytuacji geopolitycznej, która przypomina huragan. Gdy ten Huragan hasa gdzieś po peryferiach świata obserwuje się go z daleka jako zjawisko niegroźne, ciekawe i malownicze. Ale być w czasie Huraganu w jego Oku, podczas gdy ogarnia on Serce Świata i wyjść z tego cało, a nawet w roli regionalnego mocarstwa, to niesłychane wyzwanie. Stoimy przed bardzo trudnymi zadaniami , którym musimy sprostać, bo to jest nasze być, albo nie być. Wiele narodów w Europie Środkowej liczy, że razem z nami utworzy Pomost Bałtycko-Czarnomorski, który stanie się filarem trwałego pokoju w Nowym Świecie. Jaki będzie ten Nowy Świat?

Jako kraj, Polska i jako naród, który musi przetrwać jako Polacy, nie możemy czekać ani patrzeć co wyniknie ze światowych zawirowań – musimy przekroczyć wszelkie dotychczasowe BARIERY wewnętrzne i zewnętrzne i mocno trzymać Ster Wydarzeń w naszych, polskich rękach.  Potrzeba do tego dzieła każdego inteligentnego umysłu jakim dysponuje Polska, liczy się każda myśl. Tylko Burza Mózgów, z której nie wykluczymy pochopnie żadnego Głosu i silne mądre przywództwo polityczne,  jest w stanie utworzyć wyraźną ścieżkę wyjścia z Oka  tego wielkiego Huraganu, jaki ogarnia Europę i samo Serce Świata.

WIELKA ZMIANA stała się Niepodważalnym FAKTEM! Kształtują się Trzy Ośrodki Nowego Porządku Świata. Polska i Polacy stoją przed niepowtarzalną szansą dziejową. Przed polską dyplomacją i elitami intelektualnymi ogrom pracy i czas działania, w którym nie ma miejsca na błędy. 

Ci, co jak Rzep przyczepili się do Ogona Brukseli są już przeszłością, chociaż być może wciąż nie chcą tego przyjąć do wiadomości.

Czas by Naród zjednoczył się wokół najważniejszego celu – jest nim Przyszła, Szczęśliwa, Dostatnia i Bezpieczna Polska Wszystkich POLAKÓW – Nas, Naszych Rodziców i Dziadków, Naszych Dzieci, Naszych Wnuków i Naszych Prawnuków.

Złoty Róg-Czara jest znowu w zasięgu Naszej Ręki – Nie zaprzepaśćmy tej wielkiej POLSKIEJ szansy!

 

Opublikowany 6 kwi 2017

Opublikowany 23 mar 2017

Jacek Bartosiak – Pomost bałtycko-czarnomorski, zapowiedz nowej książki.
Międzymorze – idea polityczna wysuwana przez Józefa Piłsudskiego[potrzebny przypis] przed I wojną światową zakładająca utworzenie federacji państw Europy Środkowej i Wschodniej. Docelowo do Międzymorza należeć miał obszar między morzami Adriatyckim, Bałtyckim a Czarnym („Morza ABC”), a konkretnie Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, Czechosłowacja, Węgry, Rumunia, Jugosławia oraz ewentualnie Finlandia. Proponowana federacja miała nawiązywać do jagiellońskich tradycji wielokulturowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Piłsudski uważał, że jej powstanie pozwoli uniknąć państwom Europy Środkowej dominacji Niemiec czy Rosji.

 

Jacek Bartosiak i Stanisław Michalkiewicz u Wojciecha Gadowskiego – Trump sprawdza Chiny

 

Póki co zapraszam wszystkich Słowian, Rodzimowierców, Wolnych Ludzi, przedstawicieli środowisk ProPrzyrodniczych/Ekologicznych, którzy mają cokolwiek do powiedzenia na temat poszukiwania właściwych rozwiązań w polityce zagranicznej, czy też mają uwagi do zaprezentowanych w tym artykule poglądów, do krytyki i rozwinięcia własnych koncepcji w dyskusji na blogu. Skupiliśmy się bardzo na GMO, sprawach wolności osobistej i grupowej, na demokracji bezpośredniej oraz wewnętrznych projektach ekonomicznych i społecznych. Trzeba teraz opracować pilnie wizję polityki zagranicznej – szybko.

WIZJĘ TEJ POLITYKI DAŁEM W CYKLU ARTYKUŁÓW POŚWIĘCONYCH IDEI MIĘDZYMORZA. MAM NADZIEJĘ, ŻE WSZYSCY WOLNI LUDZIE W POLSCE I POZA JEJ GRANICAMI SĄ PRZEKONANI I POSIADAJĄ PEWNOŚĆ, ŻE POLSKA MOŻE PRZETRWAĆ TYLKO JAKO WIELKA POLSKA – JAKO POLSKA ZJEDNOCZONA W KONFEDERACJĘ ŚRODKOWO-EUROPEJSKĄ ZWANĄ MIĘDZYMORZEM LUB TRÓJMORZEM. Czas nagli.

Przypominam ważne artykuły na moim blogu łącznie z tym pierwszym z roku 2013 który stał się inspiracją dla powstania Ruchu Kukiz’15,  a nawet został wykorzystany przez pijarowców politycznych, którzy babrali się przy założeniu partii Nowoczesna. Nie wspomnę że hasło/nazwa innej partii Razem –  pochodzi ze stopek Kwartalnika „Słowianić”, gdzie figurowało nieustannie w latach 2013-2015, a brzmiało „Słowianie RAZEM”.  Jak widać jesteśmy niewyczerpana „krynicą” inspiracji dla wszystkich możliwych opcji. Bądźmy nią  tym razem dla samych siebie,  dla Ruchu Wolnej Polski. Obecnie PIS przejmuje i ma zamiar realizować „po swojemu” postulaty programowe Ruchu Kukiz’15 – związane z programem ekonomicznym (podatek obrotowy i podwyżki pensji pracowników) a także Ruchem Obrony Zwierząt – Kodeks Praw Zwierząt i Zakaz Uboju Rytualnego. 

 

Miejmy świadomość że nasza opinia, nasze myśli, projekty, programy – to naprawdę WAGA CIĘŻKA i każdy się z naszym głosem liczy, naprawdę każdy kto poważnie myśli o przyszłości Polski i świata.

 

Przyszłość Polski: Silne Międzymorze, czyli jak uniknąć dominacji 2012 – 2050.

6 marca Kraków, godz 17.00: Międzymorze, czyli jak uniknąć dominacji

Rafał Orlicki – Międzymorze Obronne

09 12 2015 – Międzymorze wraz z Turcją (Sojusz Ankara-Warszawa-Kijów)! – czyli jak Wielka Zmiana wciela się w życie.

Mariusz Agnosiewicz – Międzymorze jako łącznik nowego dwubiegunowego świata

Rafał Kopko Orlicki: Konfederacja USA – ŚME (Środkowe Międzymorze Europy) „Stany Zjednoczone Ameryki Północnej & Narody Zjednoczone Europy Centralnej”

W 35 Rocznicę Sowieckiego Stanu Wojennego w Polsce 13. 12. 1981: Marek Chodakiewicz, Dominik Smyrgała, Tomasz Sommer, Jacek Bartosiak – Międzymorze.

Bartosiak – Żurawski – Rak: Międzymorze

Podziel się!