W 35 Rocznicę Sowieckiego Stanu Wojennego w Polsce 13. 12. 1981: Marek Chodakiewicz, Dominik Smyrgała, Tomasz Sommer, Jacek Bartosiak – Międzymorze.

Marek Chodakiewicz, Dominik Smyrgała, Tomasz Sommer, Jacek Bartosiak – Międzymorze.

aswer567

Jeśli ktoś chciałby wiedzieć dlaczego tak mocno ja sam walczę o Pamięć Polaków, o Korzenie Polaków, o Świadomość Starożytności Lechii w Polsce, i dlaczego ta walka dla nas w Zrzeszeniu Słowian jest tak bardzo ważna, i dlaczego powinna być rzeczą świętą, najważniejszą dla wszystkich Polaków w Polsce i na świecie, niech posłucha profesora Marka Chodakiewicza. Także  na temat nowoczesnych badań Y-DNA, hg R1a i ich konsekwencji dla nauki niemieckiej! Czyli coś dla Niewolników Allo- Allo! (1h 00′ 00″ – 1h o2′ 00″ – kto by się spodziewał tutaj w politologii archeologów  – Urbańczyk, czy genetyki genealogicznej!). Również na temat nadchodzącej wielkimi krokami nieuniknionej politycznej i geostrategicznej Wielkiej Zmiany! Bardzo ciekawie o Białorusi (1h 19′ 00″ – 1h 30′ 00″)! Turcja (1h 35′ 00″).

Bez Świadomości Korzeni, gdy ktoś Normalny z zewnątrz, nieskażony traumą 200 lat niewolnictwa, mówi do nas „A”, My – potomkowie polskich niewolników – nie słyszymy wcale „A”, lecz jakieś „Z”, albo coś jeszcze innego. Jest tak i będzie dokąd tej świadomości nie odbudujemy i nie posiądziemy na nowo, Świadomości Wolnego Polaka. Brak tej świadomości Wolnego Człowieka, Wolnego Polaka, uniemożliwia nie tylko prawidłową ocenę zagrożeń i szans dla Wielkiej Polski, ale też w ogóle sensowną dyskusję między Polakami o przyszłości. 

Musimy, po prostu musimy!, MUSIMY myśleć dalekosiężnie – tak jak myśleli Nasi Pradziadowie – tylko w ten sposób Polska będzie Wielka, a tylko Wielka Polska może przetrwać.

Pamiętajmy też że 10 lat później niemal w tym samym czasie – 8 grudnia 1991 – rozpadł się ZSRR. Czy za kolejnych 10 lat od dzisiaj, 13 grudnia 2026 proklamujemy Międzymorze/Trójmorze?! To zależy tylko od nas, Polaków.

 

Międzymorze – wyzwania dla polityki historycznej. M. J. Chodakiewicz, T. Sommer, D. Smyrgała.

Nadawane na żywo 04.11.2016

Relacja ze spotkania z promocji książki Marka Jana Chodakiewicza.

Jacek Bartosiak i Tomasz Sommer – Międzymorze.

Opublikowany 25.11.2016

Tomasz Sommer i Jacek Bartosiak dyskutowali na temat koncepcji Międzymorza, słabnącej pozycji USA oraz obecnym i przyszłym miejscu Chin na politycznej mapie świata. Jak rywalizacja Waszyngtonu z Pekinem o kształt ładu międzynarodowego wpłynie na sytuację Polski?

Spotkanie odbyło się w Arkadach Kubickiego z okazji Targów Książki Historycznej.

25.11.2016 Warszawa

Podziel się!