Patrycja z Warszawy (V klasa) – Słowianie (prezentacja na lekcję historii)

Patrycja z Warszawy (V klasa) – Słowianie

Wiele pisaliśmy przez ostatnie lata na temat konieczności trafienia z nową wiedzą o Starożytnej Słowiańszczyźnie do dzieci i młodzieży, do szkół podstawowych i średnich w Polsce, o konieczności wprowadzenia tej tematyki jak także tematu mitologii Słowian do programu historii i literatury – języka polskiego.

Ponieważ od 6 lat rządzą Polską ludzie, których horyzont umysłowy i myślenie patriotyczne urywa się na dacie 966 n.e. i nie ma widoku żeby sięgnęli wzrokiem głębiej w przeszłość i dostrzegli tam naszą wielką ojczyznę i ojcowiznę ze wszystkimi jej wspaniałymi dokonaniami, ani też aby jedną prostą decyzją ministerialną wprowadzili zmiany do programów szkolnych, rodzice i dziadkowie wzięli sprawy w swojej ręce.

Tak to w Polsce bywa, jeśli nie możemy liczyć na lojalne względem społeczeństwa  polskie władze, które wykonywałyby wolę suwerena to możemy zawsze liczyć na siebie samych – na NARÓD, który organizuje się w Polskie Państwo Podziemne! Od dobrych paru już lat trwa ta podziemna, rodzicielska i rodzinna edukacja słowiańska, poza murami szkół odgrodzonych od nowoczesnej nauki Programem MEiN dla Historycznych Półanalfabetów. Trwa i przynosi wymierne efekty, wspaniałe owoce. Nasze Słowiańskie Drzewo Drzew, Słup-Filar Wszechświata nie tylko że trzyma się dobrze,rozrasta się plennie, ma zdrowe korzenie i silny pień, ale też już zakwitło i wreszcie zaczyna wydawać wspaniałe OWOCE.

Oto otrzymałem z Warszawy piękną prezentację wykonaną przez uczennicę V klasy podstawówki – Patrycję. Co prawda pani od historii nie znalazła czasu żeby tę 5-cio minutową pracę wspaniałej, naprawdę zaangażowanej i zaawansowanej w naukę historii uczennicy zaprezentować przed całą klasą (z powodów mi nieznanych), ale to nie szkodzi, bo koledzy i koleżanki Patrycji zapoznali się z prezentacją na „tajnych kompletach” po lekcjach historii, i tak jest zdecydowanie lepiej – taka nauka naprawdę głęboko wchodzi w głowę i serce. Tak więc dziękujemy pani nauczycielce historii, doskonale wywiązała się z przewidzianej dla niej roli, natomiast my ze swojej strony pokażemy tutaj teraz tę prezentację, żeby wszyscy odwiedzający nas rodzice i dzieci w liczbie dziennej  od 6000 do 40 000 – zależnie od tematyki dnia, mogli się z nią zapoznać i przekazać ją swoim dzieciom, koleżankom i kolegom z innych szkół podstawowych, nie tylko z klasy V, ale z klas I do VIII. Chodzi o to żeby nasze dzieci, uczniowie podstawówek nie dali się dłużej oszukiwać co do przeszłości Polski, Lechii i Słowiańszczyzny Starożytnej, czyli co do swoich własnych korzeni, własnego obrazu przeszłości Polaków, dokonań naszych dziadków i prababek. Dosyć już tego  prania mózgów OBCYMI programami edukacyjnymi, w których coraz mniej jest prawdy, a coraz więcej głupot i lekcji z historii kościoła, czyli Korporacji Watykańskiej, a nie z historii Polski.

Z każdym rokiem jeśli chodzi o naukę historii w szkołach jest niestety tylko głupiej i bardziej ubogo, bardziej wstecznie, a przełomu w tej kwestii nie widać. Ale czego się spodziewać po PISowskich edukatorach, którzy wyrośli i wychowali się w kościelnych kruchtach – jak pan Czarnek.

Uczmy więc nasze dzieci sami, bo warto. Prezentacja została przygotowana w Power Poincie, ale tutaj pokażemy ją jako zestaw kolejnych 8. slajdów.

 

Prezentacja Słowianie – Patrycja – klasa V (Warszawa)

 

Podziel się!