Akari Aryaca: Grzegorz Skwarek – WHAKA BLOND z Nowej Zelandii – zagadka pochodzenia (12.2019)

WHAKA BLOND z Nowej Zelandii – zagadka pochodzenia

Dziewczyna z ludu Waitaha

Jakiś czas temu napisałem artykuł pt INDIANIE NASI BRACIA -najnowsze badania DNA – nie przypuszczałem jak mocno będzie powiązany z WHAKA BLOND z Nowej Zelandii – jak widzimy coraz więcej dowodów pojawia się dzisiaj ,które dobitnie odkłamują obecną wiedzę wpajaną nam w szkołach. Badania genetyczne wciąż trwają i mówi się ,że biali ludzie o blond włosach, którzy żyli w Nowej Zelandii jeszcze przez Maorysami pochodzili z Europy z takich nacji jak Celtowie, Scytowie, Słowianie, Wikingowie a to i tak jedna rodzina haplogrup R.

 

Jak skompilujemy oba artykuły Indianie nasi bracia oraz Whaka Blond z Nowej Zelandii coraz bardziej klaruje się zupełnie inny obraz naszej wspólnej historii. Co ważne podkreślenia jest to ,że wszystkie te dowody wskazują ,że w zamierzchłej historii była globalna cywilizacja ,której ślady możemy odnaleźć na wszystkich kontynentach.

Co mówi oficjalna i jedyna niepodważalna wiki-nauka 🙂 

Do ok. 1280 roku[ Nowa Zelandia była bezludna, aż z wysp Oceanii zaczęli przypływać i osiedlać się Maorysi. Najpierw zasiedlili Wyspę Południową, a potem kolejne lądy.

Europejskim odkrywcą wysp był holenderski podróżnik Abel Tasman, który przy próbie wysadzenia załogi 18 (niektóre źródła podają 19) grudnia 1642 roku w północnej części Wyspy Południowej został zaatakowany przez tubylców, co skończyło się śmiercią czterech ludzi. Po tym wydarzeniu odpłynął, a miejsce nieudanego lądowania nazwał Zatoką Morderców (nid. Moordenaarsbaai), znaną dziś jako Golden Bay (pol. Złota Zatoka). Kolonizacja rozpoczęła się po 127 latach, kiedy w 1769 ląd został ponownie odkryty przez brytyjskiego podróżnika i odkrywcę Jamesa Cooka. Pierwszymi osadnikami byli głównie przybyli z Australii poławiacze fok i wielorybów, a jednym z pierwszych zamieszkanych na dłużej miejsc – obóz w pobliżu fiordu Dusky Sound leżącego w najdalej wysuniętym na zachód punkcie Wyspy Południowej (lata 90. XVIII wieku).

Tradycje ustne Maorysów mówią, że po przybyciu do Nowej Zelandii Maorysi odkryli, że w tym kraju mieszka już duża, dobrze ugruntowana populacja. Mieszkańcy zostali opisani jako posiadający cerę białą do jasnoczerwonej, z kolorami oczu od niebieskiego przez zielony do ciemniejszych odcieni.

 

więcej u źródła: https://akariaryaca.com/2019/12/26/whaka-blond-z-nowej-zelandii-zagadka-pochodzenia/

 

czytajcie też:

Indianie, nasi bracia – najnowsze badania DNA

Podziel się!