Nowy Prezydent Ukrainy do Putina o Prawach Przyrodzonych i o Walce za „Wolność Waszą i Naszą”!

Nowy Prezydent Ukrainy do Putina o Prawach Przyrodzonych i o Walce za „Wolność Waszą i Naszą”!

Ukraina tym się różni od Rosji, że panuje w niej swoboda słowa, środki masowego przekazu cieszą się wolnością, a internet działa nieskrępowanie. Właśnie dlatego doskonale wiemy, co tak naprawdę oznacza rosyjski paszport”

„To prawo być aresztowanym za udział w pokojowym proteście. To prawo nie mieć wolnych, opartych na prawdziwej rywalizacji wyborów. To prawo do tego, by zapomnieć, że istnieją przyrodzone prawa człowieka i wolności obywatelskie”

„Ukraińcy są wolnymi ludźmi w wolnym kraju, który jest niepodległy, suwerenny i niepodzielny, a obywatelstwo ukraińskie znaczy tyle, co wolność, godność i honor”.

– napisał nowo wybrany prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski do Putina na FB.

 

 

 

„Ukraina nie wyrzeknie się swego powołania, by służyć za przykład dla innych krajów poradzieckich i będzie przyznawać azyl oraz obywatelstwo ukraińskie tym, którzy są gotowi walczyć o naszą i waszą wolność” ramię w ramię z Ukraińcami.

„Odradzam władzom Rosji, by traciły czas na kuszenie obywateli Ukrainy rosyjskimi paszportami”, bo taki paszport oznacza np. „prawo bycia zatrzymanym za udział w pokojowym proteście”.

„Niech prawo do rosyjskiego obywatelstwa Kreml zachowa tylko dla tych Ukraińców, którzy już niedługo zaczną się czuć niezbyt komfortowo w swym kraju, który z całym cynizmem okradali, wykorzystując wysokie stanowiska”.

„Niech Rosja sama znów zdecyduje, gdzie ci profesjonaliści są jej bardziej przydatni: w Rostowie czy w Magadanie”

Mam nadzieję, że podczas najbliższego spotkania w formacie normandzkim Rosja zademonstruje ze swej strony gotowość do deeskalacji. Konkretnym potwierdzeniem tej gotowości powinna być wymiana obywateli naszych państw”, którzy są jeńcami, zgodnie z zasadą „wszyscy za wszystkich”

„Żywię nadzieję, iż w Rosji skłonność do strzelania nie weźmie góry nad tendencją do mówienia”.

 

Czy Wolni Ludzie dojdą wreszcie do władzy na Ukrainie?! Po owocach poznamy was! Poczekamy – Zobaczymy. Wszystkim Ukraińcom doradzam to samo co kiedyś Polakom: Trzymać Władzę za gardło i Patrzeć jej nieustannie na ręce! W Polsce to się właśnie sprawdza doskonale teraz – od roku 2015! CB

 

czytajcie też: https://niezalezna.pl/269431-zapowiada-sie-zacieta-walka-ukrainski-prezydent-elekt-odpowiada-putinowi-padly-ostre-slowa

Podziel się!