Uzupełnienie i wyjaśnienie do artykułu na stronie Wandaluzja Juliusza Prawdzica Tella: 10. Gereon i Waleska

Uzupełnienie i wyjaśnienie do artykułu na stronie Wandaluzja

W artykule poświęconym przez Juliusza Prawdzica Tella zamkowi Gargamel, czyli inaczej HarHamel – Harska Świątynia Hama/Hammona/Hamboha uzupełnijmy i wyjaśnijmy zamieszczony tam obrazek podpisany jako Gargamel:

http://wandaluzja.com/?p=p_300&sName=10.-gereon-i-waleska

Przegorzaly

 

 

To zdjęcie dotyczy również Lasu Welskiego i Pasma Wzgórz połączonego ze Wzgórzem Broni Słowian (Broni Sławy/Sławii). Są to Przegorzały i Zamek Hansa Franka oraz widoczna po lewej, jako samotna wieża, Willa Profesora Szyszko Bohusza zagrabiona w czasie okupacji przez Namiestnika Generalnej Guberni niemieckiego faszystę i prawnika Hansa Franka, a potem przez komunistów w czasach PRL.

Dzisiaj jest to kompleks na wpół prywatny na pół w użytkowaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Cały ten kompleks powstał w latach dwudziestych do czterdziestych XX wieku i jest mało prawdopodobne, że użyto tutaj kamieni z Gargamelu, chociaż nie jest to wykluczone do końca. Tak naprawdę nikt, nawet dr Franc Zalewski, nie przyglądał się wnikliwie murom tego zamku, ani murom Willi Szyszko Bohusza.

bielany klasztor2

Klasztor Kamedułów na Srebrnej Górze – Las Welski

Jednak najprawdopodobniej Gargamel, jeśli gdzieś stał, to albo na Srebrnej Górze w tym samym paśmie Welskiego Lasu, gdzie posadowiono nie bez powodu klasztor Kamedułów, albo na Wzgórzu Śmierdząca Skała, znanym potem jako Fort Skała. Budowę tego klasztoru , oddzielenie tego miejsca jako świętego (sakrum), od pospolitego otoczenia zainicjował i finansował Strażnik Wiary Przyrodzonej  Mikołaj Wolski (czytaj o nim, jego życiu i klasztorze na Gargamelu tutaj: https://bialczynski.pl/2016/04/14/staroslowianska-swiatynia-swiatla-swiata-w-tekstach-popularnonaukowych-ludwik-zarewicz-i-jego-badania-grobowca-alchemika-mikolaja-wolskiego-w-alchemia-a-medycyna-dawna/. Przytoczmy tutaj tylko stosowny fragment z tamtego artykułu:

„… Mamy też w naszych przekazach całkiem inną legendę o Mikołaju Wolskim, który chciał być pochowany na wieki w Welskim Lesie. By osiągnąć ten cel postąpił tak jak musiał postąpić innowierca, poganin, gnostyk w XVII wieku by nie zostać jako czarownik spalonym na stosie. Ufundował on tutaj budowlę klasztorną na ruinach dawnego starożytnego zamku/świątyni Hariów (Harhamel – Haryjska Świątynia Hamboha) i jak wielu Wolnych Murarzy zapisał w tej budowli Świętą Geometrię starożytnej Wiedy Północy. Tę geometrię każdy i dzisiaj może bez trudu odkryć i podziwiać w owej budowli, a kto wie co można znaleźć pod nią, pod jej fundamentem… Wszak znamy skądinąd podanie tajne o harharyjskim (gargaryjskim) zamku/świątyni Gargamel na Srebrnej Górze (szukaj na tym blogu i na blogu Wandaluzja), na którego fundamencie postawiono klasztor. …”.

 

Tak więc jeżeli klasztoru nie postawiono wprost na fundamencie z wielkich bloków starożytnych Świątyni Haryjskiej Hamboha to być może użyto kamienia z tamtej świątyni, a może znajduje się jej ruina pod klasztorem – tak jak na Górze Zyndrama pod zamkiem średniowiecznym istnieje odkryty niedawno fort-obwar kamienny sprzed 4200 lat. Pamiętajmy, że przydomkiem Hamboh, lub Ham obdarzano Roda  – Rod-Hamboh (patrz: „Poczet Bogów – część 3” na moim blogu), któremu Słowianie Wschodni przypisali jako Switokowi/Zwitkowi/Świtkowi funkcję głównego boga – Światła Świata/Świętowita (Świętowit – Rod-Switok patrz część 1 Pocztu Bogów).

Miano Ham, Hammon, Hamboh było przypisane także przez Słowian Zachodnich Swarogowii to od czasów najdawniejszych bo to oni pr5awdopodobnie wrowadzili jako Ludy Morza (B-HARAtu) kult Hammona/Amona/Słońca do Egiptu-Melkomediru podczas ekspansji Ariów na Południe około 1700-1300 roku p.n.e.; Swaróg- Kowal Niebieski/Ogień Niebiański (o Swarogu- Hammonie czytaj tutaj: https://bialczynski.pl/ksiegi-apokryficzne/poczet-bogow-slowian/bogowie-slowian-wedlug-wiary-przyrodzonej-czesc-2/.

fort skała 1 Grzegorz podgórski

Austriacki Fort Skała – na Śmierdzącej Skale także w paśmie Lasu Welskiego na zachód od Wzgórza Sowiego (Sowiniec)

Istnieje natomiast duże prawdopodobieństwo, że ruiną Gargamelu jest Fort Skała, a być może do jego budowy użyto kamieni z ruiny Garagmelu. Dzisiaj jest to Obserwatorium Astronomiczne UJ posadowione na tym forcie. O Forcie i dziejach Gargamelu zbudowanego przez Aleksandra Wielkiego w Carodunie-Krakowie czytajcie tutaj:  oraz na Wandaluzji – Juliusza Prawdzica Tella.    

Podsumowując – nie wiemy nic. Kamieni z Gargamelu – jeżeli on istniał kiedykolwiek – możemy się spodziewać zarówno w Przegorzałach, w Forcie Skała, Forcie przy Kopcu Kościuszki, czy w jakichkolwiek pobliskich Fortach Austriaków, albo w Klasztorze, lub pod Klasztorem Kamedułów na Srebrnej Górze. Nikt nie przyglądał się temu do dzisiaj fachowym okiem archeologa, czy geologa. Nawet jeśli archeolodzy badali te miejsca to na pewno – możecie być w 100% pewni – nie pod kątem starożytności a tym bardziej Starej Cywilizacji Przedpotopowej. Kiedy patrzysz na coś z określoną intencją nie widzisz innej strony tej rzeczy. Tak zapewne było w wypadku badań archeologicznych w Klasztorze Kamedułów. Tylko Ludwik Zarewicz zwrócił uwagę na nieskazitelny stan uzębienia czarnoksiężnika, Strażnika Wiary Przyrodzonej – Macieja Wolskiego i na fakt, że to dziwne, iż fundator klasztoru jest pochowany za jego murami w bezimiennym grobowcu.

Podobnie nikogo nie zdziwiło, że zwłok i grobowca fundatora 100 katedr na Śląsku Piotra Włosta do dzisiaj nie można znaleźć, bo wciąż nie wiadomo czy to jego szczątki odkryto w jednej ze świątyń/zamków w okolicy  Ślęży. Jest to na równi dziwaczne z faktem, że tak słynnym fundatorom nie poświęcono ani jednej tablicy fundacyjnej w owych ufundowanych przez nich kościołach. 

Podziel się!