420Polska – Portal konopny: Medyczna marihuana? To jest jakaś inna?

 

konopie

 

Zwalczamy kolejny mit, a raczej precyzujemy. Jest tylko jeden gatunek konopi, tej niesamowicie plastycznej rośliny, która cała może stać się lecznicza, jeśli tylko stworzymy jej ku temu warunki.


Przez media co rusz przewija się debata na temat zalegalizowania “medycznej marihuany” i nietrudno dostrzec, że zatacza szersze kręgi, zarazem budząc coraz… mniejsze kontrowersje. Gdzieś tam w odmętach Internetu pojawiają się wprawdzie co jakiś czas artykuły mające dowodzić, że marihuana wcale nie leczy, ale takie głosy są już jednak rzadkością. Bez wątpienia, Polaków udało się przekonać o leczniczych właściwościach drzemiących w konopiach. I jest to bardzo pozytywna zmiana w stosunku do tego, co się powszechnie uważało w naszym kraju jeszcze kilka lat temu. Jednak owa otwartość na “nowe”, ma również swoją mniej chlubną stronę.

W zgodnej opinii większości naukowców, medyczna marihuana jest nieocenioną pomocą w walce z niektórymi odmianami raka (chociażby z glejakiem), a także stanowi jeden z bardziej skutecznych sposobów uśmierzenia bólu przy innych, ciężkich i przewlekłych schorzeniach, i dolegliwościach. Jednak ani owi naukowcy, ani powołujące się na ich opinie media nie potrafią w klarowny i przystępny sposób wytłumaczyć, co odróżnia zły narkotyk, od dobrego leku. Nie potrafią, bo w dużej mierze ten podział jest sztuczny i wcale nie tak wyraźny jakby się mogło wydawać. Nie potrafią, bo być może nie chcą mówić o tym głośno.

W Internecie znajdziemy masę artykułów, z których dowiemy się, że o psychoaktywności marihuany decyduje stężenie kannabinoidów z grupy tetrahydrokanabinoli. Jest to jednak zaledwie półprawda.

 

więcej: http://420polska.pl/medyczna-marihuana-to-jest-jakas-inna/

Podziel się!