Laboratorium Pieśni / Song Laboratory w Krakowie!

14980764_1348745118509628_5673549058003924958_n

 

 

 

https://youtu.be/GIpT3ieibno

Zapraszamy na koncert Laboratorium Pieśni / Song Laboratory w Krakowie!

Czas wyruszyć w podróż przez miasta premierowe! Jako pierwszy odwiedzimy Kraków i Klub Alchemia. Nasza długo wyczekiwana, pierwsza płyta przyszła na świat! Nie możemy sie doczekać, kiedy podzielimy się z Wami tą radością.
Zapraszamy więc na ten magiczny seans, ferię dźwięków i barw (mamy dla Was z okazji premierowej podróży wizualną niespodziankę), zanurzonych w pamięci starego świata.
A co mozemy Wam powiedzieć o naszej pierwszej płycie? Cóż… ma jakieś 13 centymetrów, nikt jej jeszcze nie ważył, no i wyglada na znacznie starszą, niż jest 🙂

Do zobaczenia w Krakowie! ♥

Wstęp: 30zł

***
Laboratorium Pieśni to trójmiejski zespół pieśniarek, w obecnej konstelacji śpiewający od 2013 roku.

Grupa śpiewa tradycyjnie, w wielogłosie pieśni: ukraińskie, bałkańskie, polskie, białoruskie, a także gruzińskie, skandynawskie i wiele innych. Pieśni świata wykonują zarówno a capella, jak i przy akompaniamencie bębnów szamańskich i innych etnicznych instrumentów (m.in. shruti box, dzwonków, przeszkadzajek, fletu, kalimby, mis, gongu), wnosząc w pieśni tradycyjne nową przestrzeń improwizacji głosowych, inspirowanych dźwiękami natury, często intuicyjnych, dzikich, kobiecych.

Materiał pieśniarski przechodzi swoistą drogę ze źródła: pieśni są zazwyczaj przywożone z różnych regionów Polski, Europy i Świata przez członków zespołu, następnie zostają opracowywane w procesie warsztatowym i na próbach, by w końcu ukazać się w nowej odsłonie – tradycyjnej lub wzbogaconej, aranżowanej.

Głosy zespołu: Alina Jurczyszyn, Kamila Bigus, Lila Schally-Kacprzak, Iwona Majszyk, Magda Jurczyszyn, Klaudia Lewandowska, Alina Klebba, Karolina Stawiszyńska.

Więcej informacji o zespole: .www.laboratoriumpiesni.pl

 

Podziel się!