1050 rocznica chrześcijaństwa na Ślęży?! – Protest Polskich Rodzimowierców! oraz 17 09 7525 Era Wodnika u Słowaków

1050 rocznica chrześcijaństwa na Ślęży?! – Protest Polskich Rodzimowierców!

autorzy-umieszczenia-swietowita-na-slezy-2010-09-27-godz-1200

Autorzy umieszczenia Świętowita na Ślęży w komplecie

Ochrzczono księcia Mieszka  w Pradze, a może w Gnieźnie, a może kiedy indziej, a być może jeszcze gdzie indziej, ale nie na Ślęży. Ochrzczono go podobno w roku 966, ale być może w jakimś innym czasie. Co to ma wspólnego z prawdą historyczną i z Narodem Polskim? Obchody tej mitycznej rocznicy (bo wcale nie historycznej) akurat na Ślęży i Szczyt Naszej Pogańskiej Góry we władaniu katolickiego kościoła to Szczyt Absurdu i tryumf urągającego rozumowi łgarstwa ustrojonego w szaty świętości nad prawdą. Prawda zaś jest przyrodzona człowieczeństwu i całej Przyrodzie. Prawdę o Ślęży czuje bez zaglądania w katechizm każdy Polak i nie zakłamie jej Korporacja Watykańska.

Czesław Białczyński

Už tento piatok budeme môcť pozorovať jedno z ďalších nebeských divadiel. Mesiac sa nám ukáže v inom svetle

http://www.interez.sk/uz-tento-piatok-budeme-moct-pozorovat-jedno-z-dalsich-nebeskych-divadiel-mesiac-sa-nam-ukaze-v-inom-svetle/

polotienove-zatmenie-mesiaca-3-770x513
timeanddate.co
Milovníci zaujímavých predstavení na nočnej oblohe si už tento piatok opäť prídu na svoje. Z nášho územia bude totiž pozorovateľný jav, ktorý naši predkovia nazývali „chorý Mesiac”.

 

Už tento piatok 16. septembra budeme môcť na nočnej oblohe z územia Slovenska pozorovať astronomický jav, ktorý naši predkovia nazývali aj “chorý Mesiac”. V skutočnosti však ide o polotieňové zatmenie Mesiaca. Čo to vlastne je a ako sa to odlišuje od normálneho zatmenia? A prečo tento jav tak “desil” našich predkov? A najdôležitejšia otázka, kedy presne budeme môcť polotieňové zatmenie Mesiaca vidieť? To všetko vám prezradíme.

Polotieňové zatmenie Mesiaca nastáva, keď sa Mesiac, sprievodca našej Zeme na jej ceste Vesmírom, dostane pri svojom obiehaní okolo Zeme len do jej polotieňa. Pri “normálnom” zatmení sa dostane do celkového zatmenia našej planéty. Zbadať polotieňové zatmenie Mesiaca však nie je pre jeho žiaru až tak jednoduché. Najlpešie je takéto zatmenie viditeľné na fotografiách. Ak sa teda venujete tomuto koníčku, rozhodne by ste si na piatok nemali robiť žiadne iné plány.

polotienove-zatmenie-mesiaca-1
astrobb.sk

Mesiac by sa mal na oblohe v piatok ukázať okolo 18.46 (stredné Slovensko). Začiatok polotieňového zatmenia odborníci odhadujú asi na 18.55. Mesiac sa bude postupne vrhať do polotieňa Zeme, pričom jeho ľavá horná časť bude týmto mierne tmavnúť. Maximum tohto zatmenia by malo prísť okolo 20.54, vtedy bude tento jav najlepšie pozorovateľný. Koniec tohto nebeského divadla príde asi po štyroch hodinách okolo 22.54.

 

polotienove-zatmenie-mesiaca-2
astrobb.sk

Zatmenie Mesiaca vyvolávalo v dávnej histórii u ľudí zmiešané pocity. V Mezopotámii bolo zatmenie Mesiaca veštbou smrti panovníka. Inkovia sa zatmenia doslova báli. Indiáni v Kalifornii zas považovali Mesiac počas zatmenia za “chorý”. Spievali mu preto piesne a modlitby.

polotienove-zatmenie-mesiaca-3
timeanddate.co

Ďalšie takéto polotieňové zatmenie Mesiaca budeme môcť pozorovať 11.februára 2017. Na úplné zatmenie sa môžeme tešiť až 28. júla 2018.

Podziel się!

10 komentarzy do “1050 rocznica chrześcijaństwa na Ślęży?! – Protest Polskich Rodzimowierców! oraz 17 09 7525 Era Wodnika u Słowaków

 1. Slawa Wam Rodacy, Slowianie, Polacy – nie mocą siły zwyciężymy, lecz ducha.
  Materiał bardzo dobrze odwzorowuje charakter kasty faryzeuszy pustynnej ciemnej religii i energii. Bardzo dobry materiał, czy podeszli i pozdrowili, przypuszczam – że nie. Co świadczy że się boją, a strach w nich wielki, pomroczność, i upadek.
  Potrzeba nas miliony – by głos Wasz i Nasz mógł rozedrzeć niebo i zmienić ten Kraj.

 2. miod dla serca,harmonia dla sluchu,radosc widzenia,moc dotyku ,niech sie DZIEJE I gruntuje , rozwija pedami mocy wielkiej i obejmie caly wszechswiat sila slowianskiej wiedzy,mogosci,piekna w zdrowiu naturalnym,sily odpierajacej wszelkie nieprawosci,TEGO SKARBU STRZEC ,TEMU SKARBOWI ZYC DAC , KULTYWOWAC W NAJMNIEJSZYCH CZSTKACH ZIEMI NASZEJ POLSKIEJ ,SLOWIANSKIEJ .NIECH SIE DZIEJE

 3. SLOWIANSKA MOC SPRAWCZA, DLA NARODU MOJEGO UKOCHANEGO ,NIECH SIE DZIEJE.NIECH PEDY WSZECHMOCY SLOWIANSKIEJ ZDLAWIA PORANKI ZLA,NOCE ZGROZY I FALSZU,DNIE OBLUDY.NIECH SIE DZIEJE.KWIATY PRAWDY WZNOSZAC KOLORY WSZELKIE NIECH SWIAT NASZ SLOWIANSKI SILA DEKORUJAC SWIATLEM KRYSZTALOW JASNYCH I BARWY ZYCIA PROMIENUJA NA SWIAT SLOWIANSKI.NIECH SIE DZIEJE

 4. Słowiańska duma , Słowiański zew, Słowiańska siła , Słowiańska krew
  Sława Bogom, Sława naszym Przodkom.
  Chwała Polsce Słowiańskiej a nie watykańskiej

 5. Tak bardzo chciałbym aby te wasze życzenia ziściły się. Musimy jednak, my Polacy, Słowianie przełamać przedziwną, katastrofalnie destrukcyjną przypadłość. Musimy podnieść zadek i na wezwanie stawić się tam gdzie koniecznie należy. W tym wypadku na Ślęży, właśnie tamtego dnia kiedy ostatecznie wielu z nas zabrakło. Czerepy tamtych ludzi, owej lepiej wiedzącej większości, dostrzegają i czują respekt tylko wobec siły egzemplifikowanej odpowiednią liczbą adwersarzy. W innym wypadku w imieniu Chrystusa potrafią zadeptać i zapluć na śmierć. Jest nas, rodzimowierców wielu, ale nie do końca przekonanych, niepewnych własnych intencji. Tymczasem, jak sądzę, nie ma nic bardziej sensownego i prawdziwego od naszej wiary przyrodzonej, naszej słowiano – aryjskiej natury i starożytnej, zakrytej jeszcze tradycji historycznej. Powtórzę za Leliwą: Chwała Polsce Słowiańskiej, nigdy watykańskiej

  • Podzielam w pełni te poglądy i pozwólcie ze powtórzę za Wami

   Sława Bogom, Sława naszym Przodkom
   Chwała Polsce Słowiańskiej a nie watykańskiej

   III RP – jakkolwiek rozumieć ten przejściowy twór państwowy – zrobiła wszystko co mogła, aby na powrót zapędzić Wolnych Polaków do KLATKI i zamknąć wszelkie alternatywne możliwości widzenia świata, jego problemów, a tym samym rozwiązań tych problemów w Duchu Przyrodzonej Człowiekowi Wolności.
   Apogeum tego procesu w wymiarze materialistycznym to ostatnie 9 lat, apogeum w sensie duchowym ma miejsce teraz i będzie jeszcze trwać kolejne lata. Alternatywy Wolnościowej nie udało się zabić, i teraz trzeba nam tylko osiągnąć jedność w działaniu żeby zwyciężyć.

   Polacy chcą być Wolnymi Ludźmi i żyć wolnością, a jednocześnie w kontakcie i zgodności z Uniwersum/Przyrodą/Kosmosem/Bogiem/Macierzą/Świadomością Nieskończoną. Organizacja tego ich przyrodzonego/naturalnego odruchu wolnościowego w jednorodny Ruch Wolności – Ruch Wolnej Polski – jest trudna, ale wzrasta świadomość, że w Jedności Siła (niby to truizm, ale trudny do zaakceptowania najbardziej dla Wolnościowców).

 6. Kościół katolicki sam się zabija. I nie nie jest to honorowe sepuku. To klasyczny przykład, że pycha kroczy przed upadkiem. Ich dni są policzone, chociaż mieli szansę. Mam nadzieję, że rodzimowiercy będą pamiętali, że służą Naturze i Ludziom.

 7. Nalezy byc czujnym. Bardzo latwo pojsc sladem religii jedynie slusznych. Zwlaszcza, gdy zacznie sprzyjac ilosc i sila. A pycha, mowia, ze to grzech szatana, kimkolwiek on by nie byl.

 8. Tymczasem, apologeci KK pogrążają dalej watykańskie wpływy. Nie może już być większej desperacji, jak blokowanie kultury, jej swobodnego przekazu. Może teraz pieśni wyłącznie łacińskie, jak za Mieszka? Za cenę utrzymania władzy, niszczycie księża biskupi, to, co otrzymaliście darmo; prawdę i miłość do ludzi, drogę po nich. Słowo. Wy wiecie, od kogo! To już ostatnie podrygi zakłamania religijnego. w naszym kraju. Wszelkiego rodzaju.

  http://muzyka.onet.pl/pop/zakaz-wykonywania-popularnej-piosenki-na-slubach/j43lkr

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.