Saturn a Sprawa Polska, astrologicznie na Tarace (Wojciech Jóźwiak)

Saturn a Sprawa Polska, astrologicznie na Tarace

 

Polecam doskonały artykuł Wojciecha Jóźwiaka na Tarace:

http://www.taraka.pl/prawica_kuma

Wojciech Jóźwiak

blog: Mesuranema: astrologia teraz (odcinków: 143)
Na prawicy coś z astrologii kumają

W„Najwyższym Czasie” (tak, tym założonym przez Janusza Korwin-Mikkego!) Tomasz Sommer napisał pod tytułem „Piszę Ziemkiewiczem”, cytuję:

Nigdy w moim wstępniaku nie dawałem tak obszernych cytatów, ale diagnoza Rafała Ziemkiewicza z jego najnowszego „Subotnika” jest tak trafna, że przytoczę jej duży fragment. W dodatku pisze to ktoś, kto jednak jest nieco na zewnątrz naszego środowiska, co dodatkowo jego tezę uwiarygodnia. Otóż Ziemkiewicz napisał:

I Sommer cytuje (wygrubienia moje, WJ):

„za ważniejsze od tego, co robi PiS, uważam to, co dzieje się na prawo od niego. To ze środowiska narodowców i wolnościowców, wzbogaconych tradycją »Solidarności Walczącej«, wyrosnąć musi nowa polska elita, która za kilka lat stoczyć będzie musiała bój o Polskę nowoczesną i wolnorynkową, opartą na klasie średniej, własnej przedsiębiorczości i pragmatycznie realizującą w zbałkanizowanej Europie i świecie swój interes narodowy, bez oglądania się na mrzonki. To te środowiska muszą stworzyć siłę, która po wypaleniu się PiS (przewiduję, że historyczną rolą tej partii będzie skuteczne rozpirzenie okrągłostołowej zgnilizny, ale jej zdolność do budowania widzę słabiej) nastroje wyborców nie co

fnęły się ku siłom liberalno-lewicowym, zastępującym patriotyzm »europejskością«. I o to się teraz, tak naprawdę, toczy gra. A wrzask tracących pozycję, wpływy i dochody sierot po Magdalence… to już tylko taki folklor”.

Dalej Sommer komentuje Ziemkiewicza i podsumowuje:

Cóż, nic dodać, nic ująć. Mamy niecałe trzy lata na przeformowanie się, określenie możliwych do zrealizowania celów i przygotowanie dla wyborców takiej oferty, której nie odrzucą. Przy czym trzeba kibicować PiS w czyszczeniu lewackich złogów, jednocześnie krytykując tę partię za tak otwartą statolatrię, która do niczego dobrego nie doprowadzi, bo po prostu doprowadzić nie może. My ze swojej strony dynamicznie ruszamy do tej pracy.

Ja tamten tekst Ziemkiewicza – pod przewrotnym tytułem „Na prawo od Prawa i Sprawiedliwości” – czytałem wcześniej i już wtedy miałem ochotę coś do niego dopisać. Ponieważ widać, że Ziemkiewicz pisząc tamten swój tekst, myśli cyklami. I sam niedwuznacznie nazywa to „karuzelą”; zauważa: „Coś takiego jest w naszej historii, jakbyśmy się kręcili nieustannie na karuzeli.” Karuzelę tę, czyli cykliczność, widzi w podobieństwie PiS i Sanacji Piłsudskiego. Ale to jest podobieństwo dokładnie oparte o cykl Saturna! Formacja Piłsudskiego objęła rządy w 1926 w wyniku zamachu stanu („majowego”), kiedy Saturn mijał pogranicze znaków Skorpiona i Strzelca pod koniec I-szej („ciemnej”) ćwiartki cyklu Saturna dla Polski – i teraz, trzy cykle później, przy tej samej pozycji Saturna ze swoją „sanacją” na arenę wkroczył – ale demokratycznie wybrany – PiS.

Mamy w Polsce teraz końcówkę ciemnej i dezintegracyjnej I-szej ćwiartki cyklu Saturna. Ćwiartka ta zaczęła się w kwietniu 2010 roku od katastrofy w Smoleńsku, podobnie ja tamta, trzy cykle temu, zaczęła się w 1922 r. od zamordowania prezydenta Narutowicza.

cd: http://www.taraka.pl/prawica_kuma

Podziel się!