„Słowiańskie Siędzieje” w Soli pod Żywcem. „Polskie Runy Przemówiły” Winicjusza Kossakowskiego, „Słowianić 8 – wiosna-lato 2015” i inne książki w Slovianskim Sklepiku

Słowiańskie Siędzieje w Soli pod Żywcem

Niedługo nasze strony internetowe ulegną zasadniczym zmianom. Ruszają wreszcie te wszystkie inicjatywy, o których pisaliśmy i projekt zmierzający do ustanowienia Słowiańskiego Portalu Internetowego. Zmiany dotyczą także stron Slovianskiego Slova, Slovianskiego Sklepiku (co już widać) i strony Slovianska Sprawa, która stanie się oficjalną stroną Zrzeszenia Słowian. Póki co polecam nowe książki i nowy numer kwartalnika „Słowianić numer 8, wiosna – lato 2015”, który na dniach znajdzie się w Sklepiku, a także przypominam o innych książkach, zwłaszcza tych dla dzieci, które można tam nabyć.

Absolutna nowość to „Polskie runy przemówiły” Winicjusza Kossakowskiego:

polskie runy okladka

Tutaj o książce mówi Piotr Kudrycki w Tagen TV:

http://tagen.tv/vod/2015/06/polskie-runy-przemowily/

runyKsiążki dla dzieci:

dziki okladka

nowe przygody gabki okladka

 ss Imir 1

Przedstawiam też materiał z Tagen TV, nakręcony w Wietrzychowicach po spotkaniu nad Jeziorem Głuszyńskim w ostatnią niedzielę maja 2015:

http://tagen.tv/vod/2015/06/polskie-megality-starsze-o-1000-lat-od-egipskich-piramid/

wietrSłowianić 8 – Lato 2015

slowianic 8 lato

Numer bardzo obfity, podwójny, w zasadzie z tekstami wiosennymi i letnimi

 Jak zwykle w naszym czasopiśmie bardzo wiele interesujących tekstów, poezji i grafik: Czesława Białczyńskiego, Kamila Dudkowskiego, Diany Góralskiej, Marka Hapona, Winicjusza Kossakowskiego, Piotra Kudryckiego, Tadeusza Mrozińskiego, Rafała Orlickiego, Jarosława Ornicza, Dagomiry Płońskiej, Jerzego Przybyła, Aleksandry Radlak, P. Runiki, Adama Smolińskiego, Grzegorza Skury, Ewy Katarzyny Tabis.

slowianic 8 okladka2

Tutaj możesz nabyć wszystko co wydaliśmy, także Księgę Tura, Księgę Ruty, Stworze i  Zdusze, reprodukcje obrazów Jerzego Przybyła i mapy: Slovianski Sklepik

 

Wstępnie możemy już planować pierwsze spotkanie „Słowiańskie Siędzieje” w Soli pod Żywcem, w słynnej Przybyłówce  – domu Jerzego Przybyła. Dom i posiadłość staną się w najbliższym czasie swoistym ośrodkiem i muzeum słowiańskiej kultury i sztuki, pierwszym prawdziwym Ośrodkiem Sztuki, Myśli i Obrzędowości Słowian (OSMOS) w naszym kraju. Będziemy zawiadamiać o terminie tego wydarzenia we właściwym czasie.

Krasz-Kres-Kupalia 2015 – Powołanie Kharpackiego Ośrodka Sztuki, Myśli i Obrzędowości Słowian w Soli

 

SSSSS s-1553WP_20140712_001zalozyciele sol komprSPOTKANIE ZAŁOŻYCIELSKIE – Ojcowie Założyciele: od prawej – Czesław Białczyński, po środku – Jerzy Przybył, od lewej – Piotr Kudrycki (Sól – czyli Słońce, czerwiec 2014, Spotkanie założycielskie Ośrodka Sztuki, Myśli i Obrzędowości Słowian w Kharpatach)

WP_20140712_002zalozyciele kosmos 2 sol komprTwórcy Księgi Tura, Księgi Ruty i leksykonu Stworze i Zdusze oraz Pocztu Bogów Słowian – razem w Soli, w posiadłości Jerzego, obok przyszłej Przybyłówki – Kharpackiego Ośrodka Sztuki, Myśli i Obrzędowości Słowian (KOSMOS).

WP_20150418_028przybylowka komprPrzybyłówka w Soli, Święto Wiosny 2015

WP_20150418_007przybylowka komprZaczątek Muzeum Sztuki Słowian – rzeźby  Jerzego Przybyła – Kharpacki Ośrodek Sztuki, Myśli i Obrzędowości Słowian „KOSMOS” Przybyłówka Sól 2015

WP_20150418_005przybylowka komprPrzybyłówka 2015

WP_20150418_001dom solStary Jesion – Strażnik Ośrodka – marzec 2015

SSSSS s-1553

Podziel się!