O odczytaniu napisów etruskich (raseńskich/ruteńskich) przez Tadeusza Wolańskiego

Obejrzyjcie to z pewnym dystansem – zwłaszcza dla tezy że Etruskowie to Rosjanie – owszem Etruskowie, czyli Rasenowie-Rutenowie to Słowianie, ale nie Rosjanie tylko Słowianie Nadadriatyccy żyjący tam od 8000 roku p.n.e. Traktować też należy jako nieostateczne przedstawione w filmie odczytania – teza o „chrześcijańskości” napisów jest pochopna i wcale nie wnosi zapowiadanego „rozwiązania” fragmentów niezrozumiałych, są one nadal nie zrozumiałe. Natomiast nie bierze się w ogóle pod uwagę tezy, że religia chrześcijańska jest wtórnym sfałszowanym konglomeratem dawnej Wiary przyrodzonej Słowian – a to wyjaśnia być może łatwo treść przynajmniej tego napisu w którym występuje słowo Łado. Jest w tym filmie oczywiście jeszcze  wiele podobnych wątpliwych miejsc i interpretacji. Niektóre idee są wprost bezpodstawne. Trzeba ostro selekcjonować ten materiał.

Rosjanie pochodzą według genetyki genealogicznej od Lechitów-Legów-Lugiów, czyli są potomkami ludzi znad Wisły, którzy przywędrowali tutaj jak tylko zszedł lodowiec. Natomiast nazwa Rusi pochodzi bez wątpienia od Rasena – RASA. Także nazwa morza Tyreńskiego i nazwa Tyrsowie dla plemienia, które weszło do Etrurii jest prawidłową nazwą dla tyrsów – władców, bo tyrs to nic innego jak berło, a człon tyrs znajduje się w słowie Boga-tyrs – bohater, Bogatyrusowie (Bohanie, Bożanie, Bużanie, Bohemowie) – plemię , to pozostałość tego właśnie plemienia świętych wojowników Boha-tyrsów. Inna ich nazwa to GERUSI – RUSI – RASENOWIE .  Słowo tyran – pochodzi od władającego tyrsem – berłem , władcy.

Kupując (TERAZ – TUTAJ!)  Budujesz Wolne Media Wolnych Ludzi!
slowianic nr 2 przod

Jezuici doprowadzili do tego, że książki Wolańskiego znalazły się na indeksie, zostały przez nich spalone, (tak samo palono wtedy książki z poezją Jana Kochanowskiego), ponieważ jego odczytanie pisma etruskiego burzyło cesarsko-papieskie koncepcje Słowian-Barbarzyńców przybyłych do Europy w 6-9 wieku. jezuici chcieli go uwięzić – jak za czasów najciemniejszej Inkwizycji Rozumu.

Pokazuje to jak mocny jest w naukach opisowych nurt ideologiczny kościelno-germanofilski, któremu kres położyła genetyka genealogiczna stwierdzając w roku 2012 że Słowianie byli obecni nad Adriatykiem od 8000 roku p.n.e.

Podziel się!