O usunięciu Świętowita z Augustowa, oraz Diabła z Krakowa, czyli co się naprawdę dzieje na Ślęży!

dąb w drodze na ŚlężęDąb w drodze na szczyt Ślęży (kliknij – Mimo, że jest zwyczajny jest po prostu nieziemski)

Wielka jest moc Góry Ślęży. Jest to w pojęciu nas, ludzi, Moc Odwieczna. Mijają setki ludzkich pokoleń a Moc Góry nie słabnie, działa nieustannie, a każdy kto stanie na jej szczycie odczuwa jej niesłychaną siłę. Świetliste promienie biją z wnętrza Góry i czy chcesz, czy nie, przenikają cię na wskroś i poruszają do głębi. Ta Moc jest namacalna, jest widzialna, jest dotykalna. Zawiera się w każdym pojedynczym Kamieniu,  w każdym Starym i Młodym Drzewie czy Krzewie, w każdym Źdźble Trawy, w pojedynczym Liściu i Ziarnku Piasku. Nie jest to jakaś zabobonna Moc Piekielna, nie jest ona ani Dobra ani Zła. Jest to Moc Naturalna, Moc Natury, Moc Przyrodzona, Moc Przyrody. 

Góra jest Dziełem Nieskończenie Doskonałym i wszystko co na niej w sposób naturalny się Zakorzeniło jest Absolutnie Boskie. Jest Góra dziełem/emanacją, Matki Ziemi i Pana Gór.

Moc Góry, ojcowska, twarda, przewracająca i rozrywająca głazy, które tutaj spoczywają i skręcająca rosnące tutaj stare drzewa, płynie  z samego Jądra Ziemi – Władcy Skał, Magmy i Magnetyzmu. Płynie tutaj moc żeńska, z Serca Matki, z Korzeni Ziemi, moc odmienna łagodna i wytrwała, z miękkiego podłoża z Gleby. Matka Ziemia łagodzi Moc Ojca – Pana Skał i splata się swoim promieniowaniem z jego mocą.

I tak pospołu ślą Owi Bogowie  prosto z Jądra Ziemi, prosto z Korzenia-Serca, Energię. Zasila owo Jądro i Serce bezpośrednio Moc Słońca-Swarożyca i Moc Ognia Dalekiego Nieba i Gwiazd – Swaroga.  Zasila górę bezpośrednio Moc samego Światła Świata i promieniuje stąd, z Góry Ślęży, na wszystkie Istoty Żywe, Materialne.

Im zaś Wyżej Zorganizowany jest wewnętrznie jakiś Materialny Byt tym bardziej wrażliwy jest on na Moc Góry. Góra emanuje bowiem Moc Nieskończonej Świadomości. 

Człowiek jest w Matce Ziemi tą istotą żywą, która osiągnęła najwyższy poziom zorganizowania, a tym samym wrażliwości. Człowiek jest szczególnie uwrażliwiony na Moc Tej Góry. Ludzie tworzą Społeczność, Ród/Naród i Zadrugi, plemiona i rodziny, tworzą RÓD LUDZKI jako całość, tworzą narody słowiańskie i inne, tworzą kraje, jak Polskę. Polska to Ludzie. 

Wszystko co wypływa z Góry ma Najgłębszą Siłę, Siłę Wielkiej Zmiany.

Tyle tytułem wstępu byśmy zrozumieli i poczuli o czym mówimy. O czym mówił i pisał Roman Zmorski, gdy stanął na szczycie Góry, co odczuwają różni ludzie, którzy głęboko współodczuwają z Matką Ziemią i Wszechświatem, którzy przybywają tutaj wyjątkowo tłumnie obcować z Przyrodą, Słowiańszczyzną, z Polską. Czasami przychodzą nie mając świadomości co ich tutaj ściąga. A potem wracają nieustannie nie wiedząc co ich zmusza, żeby tu przybyć raz jeszcze.  

Żeby przybliżyć Czytelnikom co się wydarzyło na Ślęży i co się tam wokół Góry dzieje, muszę przytoczyć dwa krótkie artykuły oraz podać kilka linków do innych miejsc, które znajdują się na Czarnym Pasku tego blogu w dziale „Dokumentacja wrogich działań przeciw Wierze Przyrodzonej w Polsce”. Nie musicie zagłębiać się w te teksty, już same tytuły wystarczą, żeby pojąć w jaki ciąg zdarzeń wpisuje się to co się stało na ŚLĘŻY. Mniej więcej od 2009 roku wszędzie dzieje się to samo. Kto się chce zapoznać z tamtymi sprawami może kliknąć, niewielki wysiłek, i dowie się szczegółów:

1. Atak katolickiego kleru na Świętowita na Ślęży! – Usunięto rzeźbę!!!

2. Atak kleru katolickiego na Świętowita na Ślęży – Niezależna Telewizja Wrocław (zobacz!)

3. Joście pod Głupianką – o tym jak proboszcz zniszczył odwieczny kamień ofiarny Wiary Przyrodzonej Słowian

4. Nie ma końca barbarzyństwu: 900 letni Dąb Cygański spalony – nagroda za wskazanie sprawcy 1000 złotych – Kpina?!!!

5. Świętowit w Choroszczy zniszczony! Obcięto mu głowę.

6. Czy Świętowit z Częstochowy znajdzie kiedyś należne mu miejsce?

7.Światowid z Bytowa do rozbiórki.

8. Spalono Dąb Napoleon

To tylko niewielka część podobnych spraw. Nie włączam na razie w tę dokumentację wyjątkowo wrogich artykułów prasowych, programów telewizyjnych, wypowiedzi kleru katolickiego z ambon i nagrań na You Tubie. Nie wliczam w ten nurt spalenia Świętowita na Ostrowie Lednickim w widowisku religijnym katolickim nie tak dawno temu.  Drugie tyle linków musielibyśmy tutaj zamieścić z samego tylko Krakowa. I w Krakowie, miało miejsce oblanie repliki Świętowita pod Wawelem farbą, były publicznie  wygłaszane postulaty, żeby tę replikę usunąć jako pogański symbol. Były też inne akcje słynne na całą Polskę, jak Wypędzenie Diabła i Czarownicy spod Bazyliki Mariackiej. Nie, nie były to jasełka, wypędzono aktorów, mimów, ludzi pracy i sztuki.

Przejdźmy jednak do artykułów. Zauważmy, kiedy to się dzieje. Mamy drugi rok Wielkiej Zmiany, tuż przed Świętem Pamięci Naszych Dziadów, a właściwie dokładnie w czasie jego trwania, bo ono już trwa dla nas Pogan, Rodzimowierców, trwa od ostatniej Pełni Księżyca. A Pełnia ta miała niesłychaną Moc, tak jak i niesłychaną Moc ma Słońce w tych dniach. To działanie Księżyca i Słońca, całej Przestrzeni w jakiej znalazła się Ziemia przejawia się zresztą nie tylko podwyższoną temperaturą. Jest to także huraganowy Wiatr na Zachodzie, Wiatr od Nawi. Będą się działy jeszcze inne rzeczy, które są przed nami. Towarzyszy nam w tych dniach także Kometa. Przybywa do nas po raz pierwszy i ostatni. Zbliży się do Ziemi dwukrotnie. A drugi raz, dnia 26 grudnia w Wielkie Święto Narodzin Światła Świata, w Święto Odrodzenia Mocy, w Noc Dzikich Łowów na OdRAdzające się Światło. Zbliży się i szarpnie Jądrem i wzmoże dalszą emanację Góry.  Ponieważ wiemy, że na Matce Ziemi nic nie dzieje się Przypadkiem, także i to nie są zdarzenia przypadkowe.

Tę kometę naukowcy nazwali ISCON – skąd im to przyszło do głowy nie wiem. Powiem wam jednak, że po rosyjsku, o czym pisaliśmy tutaj jakiś czas temu używając tego słowa w zupełnie innym kontekście,  słowo iskon ma dwa znaczenia: „początek” i „koniec”. Koniec i Początek – jedno słowo i dwa znaczenia jednocześnie – bo to jest słowo z dawien dawna magiczne.  Napiszcie je głagolicą.

Po lekturze tych dwóch artykułów zapraszam do Wniosków i Planu Działań, jakie powinniśmy podjąć, by być od tej chwili w Zgodzie z Wolą/Mocą Góry.

światowid augustów

Przyszła zima i Światowida w Augustowie ni ma

Rok 2012/2013 Augustów zima. Dom wczasowy FSO został zakupiony przez nowego właściciela. Świętowit, potężna rzeźba, nie jakiś nic nie znaczący słupek, czy kloc, ale monument , który powstał za publiczne pieniądze w czasach PRL, który stał tam od dziesiątków lat wykonany ręką cenionego w świecie polskiego artysty rzeźbiarza Zdzisława Skoczka, został zdemontowany. Nie poinformowano o tym opinii publicznej. Zniknął. Gdzie? Nie pytajcie. Ja sadzę, że przetopiono go na żyletki. 

link: http://augustowskireporter.pl/527-przyszla-zima-i-swiatowida-ni-ma.html

Oto notatka internetowa
Opublikowano: sobota, 29 grudzień 2012 19:35

Nad Neckiem stał sobie wykonany z metalu posąg Światowida (chyba to bóstwo wziął za pierwowzór twórca). Trochę nadgryziony zębem czasu i z lekka skorodowany ale stał. Jak stał tak zniknął. Dyskutowaliśmy dzisiaj czy powodem tego nie był przypadkiem coraz silniejszy nurt laicyzacji naszego społeczeństwa.

Po dyskusjach na temat usunięcia krzyża z sali sejmowej, publicznym nazywaniem „bohomazem” obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej niewiele już może dziwić. Po namyśle stwierdziliśmy że chyba jednak nie, aż tak głęboko czyli do starosłowiańskich korzeni nikt jeszcze nie sięga. Stawiamy na złomiarzy.

Ja bym na złomiarzy nie stawiał – Jeśli się ma wgląd ogólny to trudno nie połączyć całego ciągu podobnych wydarzeń. Autorem rzeźby był znany artysta. Rzeźba znajdowała się w przestrzeni publicznej. Była własnością wspólną miasta, gminy. Czy władze miasta o tym nie wiedziały? Nie było w aktach, umowy wykonania, rachunku za ten wydatek ze „wspólnej” kasy miejskiej?

z Wikipedii
Zdzisław Skoczek

(ur. 23 listopada 1942 we wsi Gołębie-Leśniewo, zm. w maju 2003) – polski rzeźbiarz i malarz.

Studiował na Wydziale Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uzyskał dyplom w 1971. Z przekonań neopoganin, dlatego postać Świętowita uczynił tematem swojej pracy dyplomowej. Uczestniczył w działaniach Lechickiego Kręgu Czcicieli Świętowita (Kołodziej Władysław) [1]. W latach 1975-1988 pracował jako główny projektant w Wojewódzkim Biurze Planowania Przestrzennego w Ostrołęce. Poza rzeźbą i malarstwem zajmował się także grafiką, medalierstwem, scenografią i architekturą. Był również pedagogiem. Jego prace znajdują się w zbiorach bułgarskiej Galerii Silistra, Muzeum Okręgowego w Ostrołęce oraz w kolekcjach prywatnych krajowych i zagranicznych[2].

– niedługo poświęcimy artyście monografię jako że był uczestnikiem Lechickiego Kręgu Światowida i wyznawcą Wiary Przyrody – Strażnikiem Wiary Słowian

logo

Podpalono figurę Chrystusa Frasobliwego. Kapłan otrzymywał pogróżki

http://www.pch24.pl/podpalono-figure-chrystusa-frasobliwego–kaplan-otrzymywal-pogrozki,18728,i.html

Data publikacji: 2013-10-28 07:00
Data aktualizacji: 2013-10-28 07:47:00
Podpalono figurę Chrystusa Frasobliwego. Kapłan otrzymywał pogróżki

W nocy z soboty na niedziele nieznani  sprawcy oblali łatwopalnym materiałem stojącą przed drzwiami do świątyni w Sulistrowiczkach (woj. dolnośląskie) figurkę Chrystusa Frasobliwego, a następnie ją podpalili. Ogień uszkodził także drzwi świątyni. To już kolejny antykatolicki incydent w okolicach Ślęży. Systematycznie niszczone są także stacje Drogi Krzyżowej.

Zniszczenia nie są duże, lecz potencjalne zagrożenie wywołane podpaleniem było ogromne. Kościół, a także stojące przy nim Centrum Kultury Chrześcijańskiej w całości zbudowane są bowiem z drewna. Figurę Chrystusa Frasobliwego wykonano z drewna lipowego. W dobrym stanie zachowała się góra rzeźby. Dół został okopcony i można go rekonstruować.

Kościół oprócz parafian często nawiedzają także liczni turyści, którzy wybierają się na Ślęzę. Znajdujące się wzdłuż żółtego szlaku prowadzącego na ten szczyt stacje Drogi Krzyżowej są systematycznie niszczone. Jak informuje portal wPolityce.pl duszpasterz z Sulistrowic, ks. Ryszard Staszak, 70-letni kapłan, jest od jakiegoś czasu publicznie znieważany przez grupy satanistów, które odwiedzają górę Ślężę. Duchowny zaczął otrzymywać także pogróżki przez Internet.

Źródło: wPolityce.pl

Read more: http://www.pch24.pl/podpalono-figure-chrystusa-frasobliwego–kaplan-otrzymywal-pogrozki,18728,i.html#ixzz2j77L6zxN

SSSSS s-1553

Co się zdarzyło na Ślęży? – Wnioski:

1. Kościół Katolicki w Polsce jest korporacją działającą bardzo długo. W swoich działaniach jest taki, jak ludzie, którzy tę korporację tworzą. Ludzie ci przez wieki nie podlegali żadnej kontroli społeczności, nie odważano się ich krytykować i analizować ich zachowań. Przez to nabrali przekonania, że są nieomylni, bezkarni, że zostali stworzeni nie do służenia, a do Zarządzania Innymi Ludźmi. Sprawują, jak to sami określają, Rząd Dusz. Taka jest istota „towaru” jakim „handluje” ta korporacja. Oferują oni, jako Pośrednicy,  nie „Zbawienie” nawet, lecz „Obietnicę Zbawienia”, oczywiście  po śmierci. Trudno o towar bardziej niemożliwy do zweryfikowania.

Niech Wierni Kościoła nie zżymają się teraz czytając te słowa w cudzysłowie – „towar”, „handel”, „Obietnica Zbawienia”.  Kto chce Wierzyć ten Wierzy w tę Obietnicę i nie zamierzamy nikogo „nawracać”, czyli przekonywać, że nie powinien, albo że jest „coś lepszego”. Odwiecznymi Specjalistami od nawracania są inni. My mówimy: Wierzysz to wierz nadal. Twój wybór – Twoja Wola – A z naszego punktu widzenia, Wolnych Ludzi, Twoja Wola jest święta i masz prawo ją realizować wszelkimi środkami. Z tymi jednak dwoma zastrzeżeniami, że:

a) nie wtedy kiedy Twoje Działanie jest wymierzone w Innych Ludzi i Ich Wolną Wolę

b) poza tym, odpowiadasz osobiście za każdy swój czyn, w każdym życiu i  nie ma żadnych zwolnień lekarskich od odpowiedzialności, ani rozgrzeszeń od czynów

2. Z jakichś powodów, Przedstawiciele/Pośrednicy Kościoła Katolickiego w Polsce, Ludzie, którzy tworzą tę Korporację i realizują cele wyznaczone przez Centralę Watykańską widzą w Wierze Przyrodzonej Słowian, w polskich Rodzimowiercach, w NAS, wyłącznie to o czym powyżej piszą w swoich artykułach na portalach katolickich, o czym mówią na filmach (do których macie linki) widzą w NAS, wyłącznie Satanistów – roznosicieli Złego.

3. Instytucję stanowią ludzie, którzy ją współtworzą i Prawo Korporacyjne, które realizują. Istotą tego Prawa jest, w myśl reguł kapitalizmu/feudalizmu, którego ta instytucja jest wytworem, niepohamowany Rozwój Korporacji. Ludzie, którzy służą korporacji realizują jej cele. I nie przestaną ich realizować, dopóki Korporacja będzie istnieć i działać.

4. Czy ich sąd, że to Rodzimowiercy Polscy są wrogiem, którego należy zniszczyć ma sens logiczny? Czy ich działania przeciw NAM skierowane,są w XXI wieku uprawnione, czyli czy mieszczą się w jakichkolwiek prawnych ramach?

Czy „rozprawa” z Odmienną, Równoprawną w Polsce religią, jaką oni realizują mieści się w kanonach etycznych głoszonych przez ten kościół? Nasza Wiara Przyrodzona ma prawo istnienia i działania zagwarantowane Konstytucją Polski i Konstytucją Świata zaakceptowana przez Polskę – zwaną Paktem Praw Człowieka i Obywatela, którą Polska podpisała i zobowiązała się respektować. Jednak Państwo Polskie nie chroni nas przed ich złowrogim  działaniem!

Czy ta działalność kościoła katolickiego spotka się wreszcie z jakąś prawną reakcją Państwa i społeczeństwa? Czy ich apetyt, pęd do zawłaszczania Przestrzeni Publicznej, należącej przecież do Wszystkich Obywateli – jak Góra Ślęża i Góra Radunia – przestrzeni nie tylko wierzących, ale przecież także ateistów, cyklistów i miłośników przyrody, wielbicieli Słowiańszczyzny , wszystkich Słowian, zostanie powstrzymany?

Na Ślęży nie wydarzyło się nic innego niż dzieje się wszędzie w Polsce (patrz artykuły pod linkami). Śledziliście zapewne w różnych  telewizjach, także w Niezależnej Telewizji, sprawę tzw Diabła z Krakowa. Traktowano tę sprawę przeważnie w kategoriach ciekawostki, z pobłażliwością, bez należytej refleksji i bez zastanowienia nad mechanizmem działania Kleru.

Porównajmy zatem te dwie sytuacje, wyciągnijmy WNIOSKI i  nazwijmy po imieniu Ludzi, którzy to czynią. Nie zasłaniajmy ich „parawanem” korporacji. Czynią to ludzie, konkretni, proboszcze, wierni Kościoła, najczęściej z inspiracji owych proboszczów.

Zarówno w Krakowie jak i na Ślęży:

1. Stała pod kościołem od lat figura/mim-aktor (w Krakowie przebrany za Diabła, na Ślęży Świętowit – według kościoła katolickiego symbol satanistyczny, pogański – Luciferus), która jednych bawiła i śmieszyła, a innym nie wadziła przez wiele lat.

2. Figura jednak kłuła kogoś w oczy. kogo – wiernych., turystów? Kłuła oczy hierarchii kościelnej, poszczególnych proboszczów, przedstawicieli Korporacji.

3. Pojawili się nagle w obu wypadkach, po latach braku zainteresowania,  tzw. „Turyści”/Wierni”, którzy  wyrażali nagle  sprzeciw i niezadowolenie. Owi turyści nękali systematycznie urzędników Magistratu, a na Ślęży dzierżawcę, żeby wymusić na nim usunięcie z przestrzeni publicznej, tego co właśnie im się nie podobało. Aż do skutku.

4. Obiekty „niepożądane” przez katolików w Krakowie i na Ślęży – usunięto z przestrzeni PUBLICZNEJ, tak jakby tylko ich zdanie liczyło się w Polsce. Na Ślęży i w innych miejscach dotyczyło to symboli religijnych Równoprawnego w naszym kraju wyznania – Wiary Przyrodzonej Słowian a jednocześnie symbolu słowiańskiej tradycji – Świętowita.

Dodatkowo na Ślęży, nachodzenie schroniska przez „Turystów”/”Parafian”, zaczęło się wraz z ustawieniem nowej drogi krzyżowej (14 krzyży w Przestrzeni Publicznej, na głównym szlaku) i ogłoszeniem, że Masyw Sobótki – cały masyw a nie sama tylko Góra Ślęża ma się stać Centrum Maryjnym, którego jądrem będzie odremontowany kościół na Górze Ślęży. Oczywiście w planach proboszcza jest też zagospodarowanie „po katolicku” Góry Raduni, co proboszcz sygnalizuje w publikacji rozpowszechnianej w Parafii. Co jeszcze ma w planach nie wiadomo. Na spotkaniach z biznesmenami mówi się o „30-stometrowym krzyżu neonowym, który miałoby być widać we Wrocławiu. Może to tylko marzenie, a może jednak plan realny?

Jak widzicie Drodzy czytelnicy, z artykułu przedrukowanego na Polonia Christiana, z wPolityce.pl, przedstawicielom kościoła od dawna leży na sercu kwestia „odradzania się” na Ślęży, czy też aktywności „grup satanistów”. Podobne epitety co w szacownym portalu padają na naszym blogu wypisywane z klawiatur „Wiernych Parafian”.   Czy to jest przypadkowe „naśladownictwo”?   

Uczyniono z naszego kraju arenę Głównej Bitwy o rząd Dusz, który wymyka się z rąk Korporacji Watykańskiej, a jest jedynym, JEDYNYM, sensem jej istnienia. Rodzą się Wolni Ludzie, którymi MY Jesteśmy. Powstaje Środowisko Alternatywne i Jego Wolne Media. Stąd, to My właśnie, stanowimy główny cel ICH działania w tej wojnie. Możemy apelować do Korporacji,  odwoływać się do zdrowego rozsądku, do ROZUMU (Rozum i Wiara – jak powiedział w 1998 papież Jan Paweł II), do Konstytucji, takiej czy owakiej, ale tylko swoimi własnymi działaniami możemy zagwarantować sobie Bezwzględną Egzekucję Naszych Praw zawartych w tejże Konstytucji.

Możemy się uskarżać, że ta gigantyczna Korporacja, która się chwieje i być może rozpada na naszych oczach, wzięła za cel w Polsce tak słabego pozornie, niezorganizowanego, rozproszonego, przeciwnika, ale ona Moi Drodzy Czytelnicy w rzeczy samej wzięła sobie za cel zniszczenie w Polsce Wolnego Człowieka, Człowieka Niezależnie Myślącego. Wzięła na cel humanizm. Korporacja przeciwstawia Rozumowi i Wolności Myślenia swoją Jedynie Słuszną Ideologię i Egzorcystów, Magów, których mnoży w swoich uczelniach. Ci Wierzący Inaczej i Niewierzący  – Wolni Ludzie, są głównym celem Nowej Krucjaty, którą oficjalnie w Watykanie ogłoszono i nazwano NOWĄ EWANGELIZACJĄ.

Wniosek końcowy: Należy traktować działania przedstawicieli Kościoła pod Ślężą jako PROWOKACJĘ. Nie ma sensu zagłębiać się w meandry, wydaje się, że niezależnie od momentu pojawienia się informacji w NTV i na tym blogu o Usunięciu Świętowita „reakcja” na tę informację była z góry przygotowana. 

SSSSS s-1553

PLAN DZIAŁANIA

1. Petycja do Władz Kościelnych w Polsce i Watykanie o powściągnięcie osób w łonie korporacji, które nie działają wcale w duchu tzw. ekumenizmu i dialogu.

2. Petycja do odpowiednich władz Państwa Polskiego, lokalnych i centralnych, o zapewnienie legalnie działającej Wierze Przyrodzonej Słowian – Polskim Rodzimowiercom, zgromadzonym w Związkach Wyznaniowych jak i wyznawcom niezrzeszonym w żadnych związkach, których zjazd zjednoczeniowy odbył się w tym roku, w sierpniu w Łodzi, zapewnienia możliwości wykonywania obrzędów publicznych NASZEJ WIARY w Świętych Miejscach Kultu Wiary Przyrodzonej Słowian w Polsce, w tym szczególnie na Ślęży, możliwości obchodzenia NASZYCH Świąt  oraz ochrony Symboli Religijnych Wiary Przyrodzonej Słowian w całej Polsce, a szczególnie na Ślęży, która jest odwieczną Świętą Górą Wiary Przyrodzonej Słowian, ale przede wszystkim wspólną „własnością” Wszystkich Polaków i Słowian.

3. Zebranie funduszy na budowę Świętowita z Kamienia Góry Ślęży, który stanie na tej górze jako symbol Naszej Wiary, nie w formie gigantycznego, 30-stometrowego krzyża, który miałby neonowym blaskiem, oświetlać całą okolicę i być widzialnym z Wrocławia ZNAKIEM, lecz w formie pasującej do Góry kapliczki, w tym miejscu Góry w pobliżu jej szczytu, które wskaże właściwa instytucja Państwa Polskiego zajmująca się   dbałością o Park Krajobrazowy na Ślęży.

4. Zebranie odpowiednich funduszy na ochronę Ślężańskiego Niedźwiadka – symbolu Wiary Słowian – który jest obecnie nieustannie bezczeszczony, i innych istniejących TAM SYMBOLI – W TYM SZCZEGÓLNYCH DRZEW KTÓRE CHCEMY UCZCIĆ I OCHRONIĆ . Założenie przy którymś z istniejących Związków Wyznaniowych Słowiańskich, Centrum Dokumentacji Wrogich działań przeciw Wierze Przyrody i Zapobiegania Wrogim Aktom, poprzez nagłaśnianie wszystkich takich zdarzeń.

Proszę by wszyscy zainteresowani potraktowali tę propozycję jako Propozycję i wypowiedzieli się na ten temat. My jesteśmy ze swej strony gotowi przygotować tekst Petycji do Biskupa Wrocławskiego, do Papieża Franciszka, i petycje do Władz Państwa Polskiego (centralnych i lokalnych) – jako zaczyn tego działania.

 

Jest dla nas zrozumiałe, że takie petycje powinny znaleźć się w Internecie i zostać udostępnione do podpisania NIE TYLKO RODZIMOWIERCOM POLSKIM, nie tylko miłośnikom poszanowania tradycji i dziejów Słowiańszczyzny, nie tylko miłośnikom Przyrody i wszystkim Wolnym Ludziom, ale wszystkim Polakom, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę.

Olbrzymia społeczność, która w ostatnich dniach wykazała zainteresowanie tematem Usunięcia Świętowita ze Ślęży i wyraziła owo poparcie, mamy nadzieję zintegruje się wokół tej sprawy i będzie konsekwentna w działaniu. Jak to jest trudne pokazuje doświadczenie Zielonej Mocy w Warszawie, która to inicjatywa mocno się rozmyła i straciła impet – a przecież w Parku Krasińskich wycięto 300 Starych Drzew. Ta sytuacja może stać się katalizatorem naprawdę Wielkiej Zmiany w sytuacji środowiska rodzimowierczego, ruchów tradycji słowiańskiej, ruchów przyrodotwórczych i ochrony Przyrody, środowisk Zielonych – ekologicznych, powinna się przełożyć na równie wielką liczbę podpisów pod naszymi petycjami i dokumentami. Rolą społeczności zgromadzonej wokół tej inicjatywy jest na pewno jak najszersze rozpropagowanie owych petycji, kiedy już będą one gotowe.

Dziękujemy Wszystkim za wielkie wsparcie okazane w tych dniach Tradycji Słowian, Słowianofilom, obrońcom krajobrazu i przyrody i Wierze Przyrodzonej Słowiańskiej, za zjednoczenie wokół wspólnego celu jakie się dokonało, za to że zamanifestowaliście Wszyscy, że Jesteście, że JESTEŚMY, i że JEST NAS SETKI, a nie jakaś grupka, jakaś „SEKTA”. Prawdziwym testem będzie znalezienie środków finansowych na zapewnienie bezpieczeństwa Niedźwiadkowi oraz na zbudowanie Kaplicy Świętowita na Ślęży.

 

Czas bezkarnego zajmowania przestrzeni publicznej przez Jedno Wyznanie, czas rugowania z ziemi polskiej starożytnych znaków i symboli Słowian, znaków starożytnej tradycji i wierzeń, symboli Wiary Rodzimej Słowiańskiej, skończył się ostatecznie. Na takie działania nie ma i nie będzie naszego przyzwolenia. Nie pozwolimy by całą otaczającą nas Przyrodę oznakowano symbolicznie, opieczętowano, jako czyjąś wyłączną własność. Ta przestrzeń należy do wszystkich obywateli Polski.

Wszyscy powiedzieliśmy, mam nadzieję wystarczająco głośno, STOP cichemu wypieraniu z przestrzeni publicznej Rodzimej Wiary Słowian i jej symboli, STOP wypieraniu z przestrzeni publicznej symboli starożytnej tradycji słowiańskiej i polskiej, STOP bezkarnemu Zaśmiecaniu Krajobrazu i Niszczeniu Przyrody – Starych Drzew.

Nie wolno nam zmarnować tej szansy jaka się właśnie stworzyła – Nasze działania muszą zostać doprowadzone do końca – choćby przyszło do procesu w Strasbourgu, jeżeli władze w Polsce nie okażą zrozumienia, że Konstytucję Świata podpisaną przez Polskę już dawno temu, jeszcze za czasów PRL, zwaną Paktem Praw Człowieka i Obywatela, Polska powinna uszanować i zapewnić jej praktyczną realizację na swoim terytorium.

 

Zwracamy się też do wszystkich Katolików Polskich, którym leży na sercu dobro kraju, żeby przyłączali się do kampanii na rzecz zapewnienia powrotu na Święte Góry w Polsce symboli tradycji słowiańskiej i zapewnienia możliwości sprawowania publicznego obrzędu i publicznego obchodzenia Świąt Wiary Słowiańskiej  oraz o współtworzenie ruchu ochrony symboli tradycji słowiańskiej w Polsce, ruchu krzewienia wiedzy o tradycji i dziejach Słowiańszczyzny, a także wspieranie Ruchu Obrony Najstarszych Drzew w Polsce.  

 

Zakładajmy wspólnie owe stowarzyszenia obrony, ochrony i krzewienia wiedzy. Pamiętajcie drodzy Bracia Katolicy Polscy, że zawsze wspieraliśmy wszelkie wasze działania w sprawie Wolnych Mediów. Czyniliśmy to dlatego, że zaistnienie różnorodnych opcji światopoglądowych i różnorodnych środowisk w Przestrzeni Publicznej jest gwarantem dobrego rozwoju Polski, a pamięć o Korzeniach jest gwarantem naszej Przyszłości –  Polskie Drzewo wyda taki Owoc na jaki pozwolą mu jego Korzenie. Wspólnie dbajmy o te korzenie właśnie. Katolicy, ateiści, rodzimowiercy, słowianofile, zieloni, wolni ludzie – Wszyscy jesteśmy przecież Słowianami – to nasza wspólna tradycja.   Wspólnie zagospodarujmy Masyw Ślęży w taki sposób, żeby każdy znalazł tam swoje miejsce i nie czuł się nachalnie agitowany jakąkolwiek ideologią. Na Ślęży „napastować” człowieka powinna wyłącznie Przyroda.

 

Nie działamy przeciw nikomu. Chcemy być Równoprawnymi Obywatelami we Wspólnym Domu, Polsce. W przeciwnym razie Obywatelstwo Polski jakie posiadamy z urodzenia i postawa patriotyczna jaką  upowszechniamy, którą nie tylko upowszechniamy ale czynimy WZOREM do postępowania dla wszystkich Polaków, jest nam do niczego niepotrzebne.

Mamy pewność, ze droga przed nami niełatwa i długa, i że stoimy w tej chwili na jej początku.

DSC01195drzewwwwWspólnymi krokami sprawmy by w Święto Pamięci Przodków, Nasi Dziadowie byli z nas Dumni!

Kupując (TERAZ – TUTAJ!)  Budujesz Wolne Media Wolnych Ludzi!
slowianic nr 2 przod
Podziel się!