Papież Franciszek i cały Watykan zaniepokojony humanitaryzmem Polaków wobec ubijanych zwierząt!

za Onet.pl

 

Co teraz Polacy? Watykan jak zwykle przeciw wam!
CB
Prezes Kongresu Żydów rozmawiał z papieżem o zakazie uboju rytualnego w Polsce

Pre­zes Świa­to­we­go Kon­gre­su Żydów Ro­nald S. Lau­der roz­ma­wiał z pa­pie­żem Fran­cisz­kiem o za­ka­zie uboju ry­tu­al­ne­go w Pol­sce – wy­ni­ka z ko­mu­ni­ka­tu Kon­gre­su wy­da­ne­go po au­dien­cji w Wa­ty­ka­nie. Po­da­no w nim, że pa­pież wy­ra­ził za­nie­po­ko­je­nie za­ka­zem.

Papież miał wyrazić zaniepokojenie zakazem uboju rytualnego Papież miał wyrazić zaniepokojenie zakazem uboju rytualnego Foto: OSSERVATORE ROMANO / AFP

W nocie Świa­to­we­go Kon­gre­su Żydów na­pi­sa­no: “Pa­pież wy­ra­ził za­nie­po­ko­je­nie za­ka­zem uboju ry­tu­al­ne­go w Pol­sce i po­le­cił kar­dy­na­ło­wi Kur­to­wi Ko­cho­wi, prze­wod­ni­czą­ce­mu ko­mi­sji do spraw re­la­cji z ju­da­izmem, zba­dać tę spra­wę i zwo­łać spo­tka­nie już w przy­szłym ty­go­dniu”.

12 lipca Sejm od­rzu­cił rzą­do­wy pro­jekt usta­wy do­pusz­cza­ją­cej ubój ry­tu­al­ny zwie­rząt.

Zwią­zek Gmin Wy­zna­nio­wych Ży­dow­skich RP zło­żył wnio­sek do Try­bu­na­łu Kon­sty­tu­cyj­ne­go w spra­wie prze­pi­sów usta­wy o ochro­nie zwie­rząt.

Subscribe to comments with RSS.

Zprowokowany said, on 4 Wrzesień 2013 at 23:07 (Edytuj)

No i co wy na to, powszechni i obrzezani na umysle i sercu?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Media-polski-nuncjusz-na-Dominikanie-odwolany-pod-zarzutem-pedofilii,wid,15957007,wiadomosc.html

Media: polski nuncjusz na Dominikanie odwołany pod zarzutem pedofilii

Nuncjusz apostolski na Dominikanie arcybiskup Józef Wesołowski został odwołany ze stanowiska w związku z oskarżeniami o pedofilię – tę wiadomość mediów potwierdził rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Decyzję o odwołaniu podjął papież.

Watykański rzecznik poinformował: –
Potwierdzam, że arcybiskup Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska i został poproszony o wyjaśnienie stawianych mu zarzutów Ks. Federico Lombardi, rzecznik Watykanu
Potwierdzam, że arcybiskup Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska i został poproszony o wyjaśnienie stawianych mu zarzutów.

Watykan wszczął postępowanie wobec zarzutów pedofilii. Trwa ono w Kongregacji Nauki Wiary, która zajmuje się wszystkimi takimi przypadkami.

Wyjaśniono, że hierarcha nie opuścił swego stanowiska dobrowolnie, lecz został odwołany przez papieża Franciszka 21 sierpnia. O sprawie poinformowano najpierw kanałami kościelnymi.

Oskarżenia o pedofilię skierowały pod adresem nuncjusza media na Dominikanie. Tamtejsza telewizja nadała reportaż, w którym pokazała watykańskiego dyplomatę, gdy odwiedzał miejsca w stolicy kraju znane z prostytucji nieletnich.

W pierwszych komentarzach podkreśla się, że sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie.

Portal Vatican Insider zauważa, że w ten sposób potwierdzone zostało to, o czym wiedziano od dłuższego czasu, czyli o inklinacjach dyplomaty, określanych jako “non sanctas”.

Według Vatican Insider skandal wybuchł w lipcu tego roku. Arcybiskup Santo Domingo kardynał Nicolas de Jesus Lopez Rodriguez wysłał do Watykanu dossier dotyczące stawianych nuncjuszowi zarzutów pedofilii. Sprawą zajął się watykański Sekretariat Stanu i przedstawił ją papieżowi Franciszkowi, który podjął decyzję o natychmiastowym odwołaniu abpa Józefa Wesołowskiego.

W czerwcu tymczasem to właśnie abp Wesołowski oskarżył o tuszowanie skandalu pedofilii arcybiskupa Portoryko – przypominają media.

Nieoficjalnie wiadomo, że od chwili odwołania z Dominikany abp Wesołowski przebywa w Rzymie i czeka na wyniki trwającego w Watykanie postępowania.

Co więcej – dodał Vatican Insider – od kilku miesięcy w Rzymie krążyły pogłoski o alkoholizmie nuncjusza.

~Al-Jak [przed kwadransem]
Nareszcie Watykan zaczyna reagować. Zmieniam o nim zdanie, a nie było pochlebne. Widać że papież Franciszek nie jest takim zakłamanym typem jak wspierający zboczonych koleżków JP2.

~Miriam [godzinę temu]
Cieszę się bardzo:) Kościół ze swoją tolerancja i wyrozumialością dla grzeszników sam się zapędził w kozi róg. Franciszek – jak widzę- nie tłumaczy obrzydliwych zachowań- ludzką słabością. Nadmierna wyrozumiałość dla “słabej, grzesznej ” natury czlowieka najczęściej chroniła bowiem sprawców a nie ofiary!! Franciszek po prostu zło nazywa złem i..działa!!!!! I to szybko- jak na kościelne standardy!! Trzymam kciuki za Papieża. Oby nie stała Mu się jakaś przedwczesna niespodziewana krzywda….

~ola [przed kwadransem]
@../- ^ Jeśli religia katolicka trwa tyle lat to i łatwiej przeciwnicy tego kościoła moga coś dla siebie w jej historii znaleźć. Należy do niego bardzo duża liczba osób więc pod tym względem też łatwiej wam znaleźć złe osoby. Ważne że jest w nim też ogromna liczba bardzo dobrych ludzi. Wasze komentarze pełne nienawiści nic nie zmienią. Jeśli byście mieli Boga w sercu wasze wypowiedzi wyglądałyby inaczej

~jadwiga [2 godziny temu]
łapy precz od kościoła, to są zwykłe brudne ataki ateistów, na nasz powszyschny apostolski kosciół. my sie nie damy, w polsce jest 98% katolików i my na takie oszczerstwa nie damy sie nabrać. chca nas zniszczyć obrzydzając nam wiare w boga, chą żebysmy byli jak ci ludzie z zachodu, bez zasad bez honoru, czci i wiary. polska była zawsze katolicka i taka pozostanie. moze byc bieda w kraju, mogą rządzic zdrajcy ale przetrwamy bo bóg i kościół są naszą opoką.

~olokill [przed kwadransem]
@jadwiga ^ 98% to ma nasz spirytus a katoli prawdziwie wierzących to morze z 18 jak nalewki a mam nadzieje że kiedyś za mojego życia to nie będzie ich więcej jak procent w piwie z biedronki

~dorota [przed kwadransem]
@jadwiga ^ pewnie, a nasze dzieci są dla naszych księży i już!

~JM [przed kwadransem]
CZEGO TRZYMA SIĘ KSIĄDZ W CZASIE STOSUNKU ? TORNISTRA.

~wurpop [pół godziny temu]
Już tylko Kościół stoi im na drodze do totalnego zniszczenia Polski. Tak samo jak stawał na drodze w czasie potopu szwedzkiego,zaborów,wojen światowych i komunizmu. To dzięki Bogu i Jego Kościołowi przetrwaliśmy jako naród. Te prawdę historyczną trzeba dziś głośno przypominać każdemu Polakowi. Dziś zniszczyli nam gospodarkę i upodlili a teraz chcą nam zniszczyć Kościół,bo wiedzą ,że bez Boga i Kościoła będziemy bezbronni.

Perperuna said, on 5 Wrzesień 2013 at 18:07 (Edytuj)

klechy sami są sobie winni, że coraz więcej wiernych się od nich odwraca. Polska nie była od zawsze tylko katolicka, miała swoich prawdziwych bogów, jak Perun czy Dziwień – Kupała. Jesteś naiwna Jadwigo, sądząc że kościół jest opoką. oni nie widzą dalej niż czubek własnego nosa.

czarnainess said, on 5 Wrzesień 2013 at 22:33 (Edytuj)

Co do Jadwigi, to kobiecina zapomniała kto nas tak sumiennie nawracał przez całe wieki nie szczędząc słowiańskiej krwie! Własnie Ci z zachodu….

Podziel się!