Absolutnie pogańska wizja Nowej Ziemi, czyli Wielka Zmiana na początek IO 2012 w Londynie (+ dyskusja + filmy)

Absolutnie pogańska wizja Nowej Ziemi, czyli Wielka Zmiana

Wierch Weli z Drzewem Świata-Kłódzią – symbolizowany w Wierze Przyrody na Ziemi  przez Kopiec Bogów z Drzewem (mam nadzieję, że nikt nie jest się tutaj w stanie dopatrzyć Drzewa Dobrego i Złego z którego jakiś tam Adam miał zjeść nieopatrznie jabłko pod wpływem “grzesznej kobiety” Pierwszej – Ewy .)

To było szokujące i fantastyczne widowisko, choć dla niewtajemniczonych czy też nazwijmy ich  po prostu zbyt pogrążonych w materializmie i przyziemności  lub posiadających zbyt małą wiedzę na temat ludzkiej duchowości i wiary przyrody, niezrozumiałe i nudne. Jakość godna Oscara, myśl wyprzedzająca epokę, a myślenie polskich decydentów kulturalno-państwowych na temat widowiska otwarcia imprezy o światowej randze (vide Euro 2012) o 10 epok.

Scena na tle kopca

Oto tytuł i fragment angielskiego artykułu z 28 lipca :

London 2012 Olympics: Opening Ceremony to start with anarchic pastoral vision of GB’s green and pleasant land

The London 2012 opening ceremony will start with an anarchic pastoral vision of Britain’s green and pleasant land, featuring real animals, fake rain, a mosh-pit in tribute to the Glastonbury Festival and a ‘posh-pit’ summoning the spirit of the Last Night of the Proms.

Projekt scenografii z kopcem jako centralnym elementem widowiska

Anarchiczne widowisko jak określa autor notatki i pastoralne – co znaczy nie tylko pasterskie czy sielankowe, ale z przesłaniem boskim  – “Anarchistyczna (anarchiczna) wizja Zielonej Brytanii z boskim przesłaniem. Rozkoszne widoki zaopatrzone prawdziwą zwierzyną, sztucznym deszczem…”

Scena zielono-niebieska

Już oficjalna recenzja Telegraph przeznaczona przecież dla wszystkich czytelników, nie tylko dla  tych zdolnych przeniknąć przez wszystkie poziomy do ostatniego ukrytego dna przekazu jaki niosło widowisko  ma swoją wymowę. Kolejne obrazy i tempo ich zmiany , stopień komplikacji i nakładająca się wzajemnie symbolika korelująca w rożnych płaszczyznach przekazu i kontekstach znaczeń sprawiły, że był to prawdziwie kodystyczny spektakl iluminoart-wizja – luksofoniczna (świetlno-dźwiękowa) euforia barwno-dźwiękowo-znaczeniowa.

Trójkąty równoboczne – podział na 12 sektorów = 12 Mocy Wszechświata – Znaków Zodiaku – scena fioletowo purpurowa

Symbolika pogańska  – Wiary Przyrody – wiary bardzo mocnej na Wyspach o czym powszechnie wiadomo – wprost przepajała całe to widowisko. Widzieliśmy liczne odniesienia do świata magii, czarowną i czarowską, wręcz okultystyczną  poetykę całości i poszczególnych scen oraz pojawiające się na obrazach z lotu ptaka mistyczne symbole takie jak trzy schodzące się drogi, gwiazda, krzyż równoramienny i wiele innych . Kilkakrotnie pojawiał się także symbol rewolucji lat 60-tych XX wieku – pacyfa, symbol który obchodzi 50 lecie swojego istnienia w tym roku właśnie, a który oznacza również nawiązanie ponownej więzi między światem Wschodu i Zachodu, między wiedzą Wed i starożytnych religii Babilonu a kulturą Zachodnią, powrót do jedności i całkowitą zmianę priorytetów  zbiorowych i indywidualnych – jest wprost manifestacją hasła Turn off, czyli odejścia od wyścigu szczurów i dorabiania się, do świata rozwoju duchowego i pogłębiania świadomości.

Ludzie , zwierzęta i rośliny – landscape, ale przede wszystkim Jedność Człowieka z Przyrodą – zupełnie nowa jakość w myśleniu o komercji, rozrywce masowej i sporcie, o widowisku otwarcia największej na Świecie imprezy.

Przez cały czas widowiska zwieńczał je i “ustawiał” we właściwej perspektywie duchowej główny element scenograficzny na płycie stadionu  będący jednocześnie głównym symbolem Wiar Rodzimych całego świata, wiar  pogańskiech –  symbol Wierchu Weli  czyli Góry Świata (Góry Kara, Hara Berezati – Gry Brzeżnej, czy Góry Welańskiej, Wawelskiej – Onawielnej Góry, Góry Meru – Mahameru, Sumeru, Axis Mundi) z Drzewem Drzew na owym Wierchu, która to góra jest na Ziemi materializowana w postaci  usypanego ręką człowieka sztucznego lecz ziemnego, poświęconego bogom kopca (lub kamiennej piramidy – tutaj imitacja Kopca Glastonbury, która równie dobrze mogłaby być imitacją Kopca Kraka czy Kopca Sandomierskiego lub Kopca Przemyskiego lub Góry Kałdus, Góry Bogit, Góry Kogajon, Góry Olimp, Góry CzARY-Arkaim, lub Góry ARA-RAt, Góry Bugarach, Mahasthargar, Góry Brzucha – Gobekli Tepe lub choćby Wzgórza L’ARK-Hill [Stonehenge],  czy  każdej słowiańskiej góry świętej – bugryszcza,  czy innej świętej góry Wiary Przyrodzonej). Z symbolicznego kopca wyrastał dąb , zwieńczające Górę Świata  Drzewo Świata – Drzewo Drzew – jego Podpora. Drugą scenograficzna dominantę stanowił ring – koło – owal stadionu – Owal Światła Świata (Boskiej Jajo) – Owal Koliba – Owal Kłódź Światła – Koło Bogów – Koło Światła Świata – zmienne , barwne a wreszcie w finale eksplodujące WPROST OGNIEM I ŚWIATŁEM – Światłem Świata.

Koło Bogów – Światło Świata

Szkoda zresztą słów, by opisywać to co się działo, lepiej zobaczcie to sami w obrazach. Oczywiście polskie media traktują temat płaściutko, a na portalach nie znajdziecie obrazka z pacykfą. Może jeszcze się pojawią? Jakoś wątpię. To typowa dla polskich dziennikarzy i i właścicieli mediów masowych w naszym kraju ignorancja – brak wiedzy, brak aparatu do komentarza na odpowiednim poziomie – co jak  widać w Wielkiej Brytanii potrafi pierwszy dziennikarz z brzegu.

Pierścień – Koło Bogów – jak w rzymskim Koloseum

Do mnie szczególnie mocno przemówił głęboko symboliczny  moment, kiedy ubrana na niebiesko wyniosła postać kobieca recytowała hymn a wokoło toczył się spektakl Słońca i Ognia – był to oczywisty symbol Żywiołów a w tym najwyższego Żywiołu Nieba i Pani Niebieskiej – Bogini Dany-Dawany,  Daby-Dobrej, czyli Dażbogi – znanej chrześcijanom a szczególnie katolikom i prawosławnym (a więc głównie Słowianom) jako Matka Boska. Tę właśnie boginię czczono wcześniej szczególnie w Słowiańszczyźnie za czasów Wiary Przyrody  – i my czcimy ją dzisiaj – i tak zostało do dzisiaj pomiędzy słowiańskim ludem mimo zmiany przez większość religii na inną. Także wśród katolików szczególnie się ją czci, choć oni nie wiedzą dlaczego.

Nacisk na Przyrodę w całym spektaklu, obecność roślin i zwierząt nadały nowej jakości temu niesłychanemu  widowisku – było to nie wymuszone, naturalne – a jednak  musiało być pod względem realizacyjnym niewyobrażalnie trudne.

Taniec Słońca – Ogniki – Ist boski wcielany przez słońce w Dusze

Światło – oczywiste że w trakcie Wielkiej Zmiany jaką właśnie przechodzimy na Ziemi główny akcent i siła wyrazu musiały się skupić w świetle i wypłynąć ze światła – nadchodzi przecież Jasność – właściwie już jest. I rzeczywiście to znalazło wspaniałe odbicie w spektaklu. Wreszcie zobaczyłem taką realizację gry światłem i obiegu światła w okręgu, która stworzyła jakość świetlnej symfonii toczącej się nieustannie naprzód. Stadion był jak nowy instrument łączący światło i muzykę-dźwięk – luxofon.

Taniec  Słońca

Po raz pierwszy, i to od razu w tak dużej skali, widziałem realizację teatralną sztuki kodystycznej. Na czym to polegało? Spektakl na scenie miał swój własny dramaturgiczny sens wynikający z interakcji postaci np. demonów i małych dzieci i pielęgniarek kładących je do snu, ale nie był to sens jedyny lecz jeden z wielu sensów jakie powstawały w innych płaszczyznach akcji i odbioru.

Wypisz wymaluj nasza Licho – czyli realizacja mojej wizji tej postaci – tutaj do Harrego Pottera i sceny z pielęgniarkami – nomen omen dla Brytyjczyków ich Służba Zdrowia to duma narodowa – odpowiedzcie sobie czym jest dla nas – chyba takim koszmarem jak widziana tutaj postać Licho – koszmarem dokładnie tego rozmiaru co ta postać.

Z lotu ptaka bowiem ta sama scena i akcja miała swój odrębny obraz wynikający z układu scenograficznego, był to obraz odmienny, dynamiczny, który przekształcał się w symbole widzialne w kole stadionu – obraz jak kalejdoskop, jak ruchoma mandala – symbole te nie tylko ewoluowały, ale i tworzyły kontekst do akcji scenicznej.

Symbol Koła, Węża, Żółwia, Drogi, Żywota – wiodącego do Bogów – Góry Świata – w trakcie prac przygotowawczych – znów widać podział na 12 Mocy – zielonych płaszczyzn trawy w Owalu – 13 jest sam Kopiec-Góra Świata

Zakończenie opisanej tutaj sekwencji z pielęgniarkami układającymi do snu dzieci pojawieniem się olbrzymiego “białego bobasa” to już prawdziwy majstersztyk. “Biały Bobas”  widziany z dużej wysokości leży na kołysce stworzonej przez dzieci, łóżka i pielęgniarki.

Biały Bobas i falująca kołderka oraz fragment utworzonej z łóżek, dzieci, i pielęgniarek kołyski – z lotu ptaka to jest łódź z żaglem

Jest to przy tym obraz na tyle symboliczny, że łatwo było w nim można odczytać także nie kołyskę lecz łódź. Kto chce zobaczy tam kadłub łodzi a Biały Bobas w białej powiewającej kołderce stanowi dla tej łodzi biały żagiel, kołderka Bobasa wyraźnie falowała, tak jak żagiel nadymany wiatrem.

Sielskość – gaik na pierwszym planie

Całe to widowisko jest dla mnie Znakiem Nowego Początku  – Narodziny Novego i Łódź Osta- Istu w jednym obrazie i do tego puenta sekwencji aktorskiej, a to wszystko jako mandala wpisana w Koło Stadionu podzielone na Dwanaście Sektorów – 12 Mocy, które sprawują “rządy” nad Człowiekiem i Żywymi Istotami Ziemi – Koło Bogów ucieleśnione w widowisku publicznym emitowanym do miliardów widzów.

Kwiat Paproci – zakwita w Londynie 27 07 2012 roku

Jest to spełnienie idei zawartej przeze mnie w książce “Nowe Przygody Baltazara Gąbki – Na tropie Czarnej Dziury” – oczywisty przekaz dla Całej Ludzkości – jak tam w powieści poprzez pokazanie cudu, czyli kwitnącego Kwiatu Paproci – na miliardy ekranów telewizorów na całej Ziemi.

Gaja-Ziemia i Gaiki-Maiki

Widowisko niosło wspaniały przekaz na temat Przyrody – dodatkowy wątek o symbiozie człowieka i przyrody, o harmonii o tym co nazywamy ładnością – ułożeniem Świata. To wszystko zaś skąpane w muzyce światła i muzyce rzeczywistej – naprawdę przeszło to moje najśmielsze oczekiwania, było jak spełnienie na jawie snu z wczesnej młodości .

Kwiat Paproci w pełnym ognistym rozkwicie (utrwalony po wsze czasy w filmach i na tej fotografii)

Nie spodziewałem się takiej materializacji Wielkiej Zmiany – To była esencja pogaństwa, esencja Wiary Przyrody. Dla mnie jest to absolutne potwierdzenie,  że to co ważne i wielkie dzieje się właśnie teraz i dzieje się w Europie – na obszarze pomiędzy Kijowem, Warszawą i Londynem , ale też pomiędzy Atenami i Madrytem, pomiędzy starożytnymi korzeniami kontynentu Euroazji i jego kultur oraz pomiędzy współczesnością która trzeszczy w szwach.

Gaja-Matka Ziemia i Matka Przyroda-Rodżana

To charakterystyczne dla Wielkiej Zmiany Rzeczy Istności – dla zwrotu Świata ku Wzorcowi – co się na naszych oczach  dokonuje – zjawiska które były sformalizowane i sztampowe, nudne, schematyczne, nic nie wnoszące, sztuczne i dęte  – np ceremonie otwarcia czy same Igrzyska albo Euro 2012 w piłce – stają się niezwykłe, prawdziwie wzniosłe – wnoszą w życie społeczne Nową Jakość – bo przecież chyba mamy wszyscy świadomość że tak jak Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie było czymś niezwykłym w tej klasie imprez sportowych, czymś dużo więcej niż sport – tak i to widowisko otwarcia i te igrzyska są i będą czymś zupełnie nowej jakości – czymś innym niż wszystkie igrzyska do tej pory. Czym? – poczujemy to wszyscy i dowiemy się, kiedy się skończą.

Kopiec jeszcze bez drzewa – Drzewo w boskim zamyśle – na ekranie

Drzewo z korzeniami ląduje na Kopcu

Sielskość, symbioza człowieka i Przyrody, ptak – Gęś Biała – symbol Białego Lądu na równi z Łabędziem Białym czy Białym Bocianem (w odróżnieniu od czarnego bociana czy czarnej gęsi – symboli Czarnego Lądu – Afryki – utożsamianego też z Egiptem – Mlekomedirem)

Trójkolorowa tęcza samolotowa – Biały, Niebieski, Czerwony – to nie tylko symbole barw Wielkiej Brytanii z jej trzema krzyżami w jednym – ale także barwy wszystkich niemal słowiańskich krajów 9to opisałem dokładnie w artykule “Flagi narodowe – a barwy boskiego istu) – to symbole trzech rodzajów boskiej” krwi”.  Zachód Słońca barwi niebo i tworzy kontekst – Ist zjednoczony – złoty – żółty – dodatkowy czwarty kolor słowiańskich flag. Tak oto Świadomość określa Byt – czyli Boska moc Kosmiczna splata się z ludzkim Świadomym Pragnieniem i Ucieleśnia.

Dzwon Olimpijski – nie przypominam sobie tego symbolu z innych ceremonii- Komu on przyszedł do głowy – Ostatni Dzwonek dla Ludzkości

Symbol Trzech Dróg – Meduza – Kokarda (w środku sześcioramienny symbol Koło Życia)

G

osh – na Pacyfie (jednej z wielu tego wieczora)

Jedna z wielu Mandal w widowisku otwarcia – Światło wyrasta z centrum Pacyfy – Znaku Pokoju i Przemiany Świata

Ośrodkowy Filar – Centralny Znicz Świątyni Światła Świata – największe pogańskie zgromadzenie- tryumf Światła i Zieleni – 2012

Taniec Ognia powstaje Małe Słońce – Swarożyc

Łososiowa baśniowa Królowa Angielska Elżbieta II spada na spadochronie z helikoptera Jamesa Bonda – już widzę jak ktoś nad Wisła pozwala sobie na takie świętokradztwo – to porównywalne ze zrzuceniem Chrystusa na Krzyżu albo Jana Pawła II  w sutannie na spadochronie na Stadion Narodowy – Przepaść mentalna między ludźmi dopuszczonymi w Polsce do tworzenia “kultury” przez maluczkich polityków (w istocie politykierków) – jest tutaj widoczna gołym okiem. Jest jak policzek dla nas wsyztskich – coś co koniecznie musimy zmienić – Odsunąć od żłobów tych marnych ludzi “autorytety” religii, polityki i kultury

I w chwilę  później Elżbieta II żywa materializuje się na trybunie honorowej – siwiuteńka, łososiowa, dokładnie ucieleśnienie wszystkich baśniowych królowych wszechczasów

Tymczasem, po krótkim powitaniu królowej rusza dalej psychodeliczne widowisko

Pojawiają się Punkole – w przeglądzie historycznym muzyki rockowej – czy na polskim widowisku mogliby zaistnieć Punkole w takim towarzystwie jak powyżej – na równi z innymi pozytywnymi bohaterami tego wydarzenia jak choćby Paul Mc Cartney? – Na przykład w obecności naszych największych świetlanych gwiazd – pani Marszałkini, Prezydentowej, Bufetowej lub Pani Ministry? – Przecież to be-fe – panowie szlachta z ulicy Wiejskiej.

Luxofoniczne, prawdziwie multimedialne iluminowidowisko – historia muzyki – na tapecie punk rock i Prodigy – nie do pomyślenia w Polsce – takich lichych, takich maluczkich mamy na szczyty wywindowanych w naszym, NASZYM KRAJU ludzi od kulturki i decydentów – politykierków pospolitych.

A propos Licho – na chwilę wracam do niej – To Prawa Ręka Czarnej Dziury w Nowych przygodach Baltazara Gąbki – a jej poplecznicy to polska biurokracja i klasa rządząca (dlatego nie mogliście jak na razie przeczytać tej książki, zwłaszcza zaś przed Euro 2012 – tak zadecydowała wszechobecna w Polsce Cenzura – ale to się i tak stanie niebawem – będzie wydana.)

Tutaj doskonale widać jak były umieszczone punkty świetlne – jak można się domyślać LEDy – Licho na ich tle

Realizacja sztuki i idei Bkack Blue Art – przez brytyjskich Blackblueardów w trakcie widowiska otwarcia Olimpiady 2012 – sceny blackblueardowskie powtarzały się kilkakrotnie – tak samo jak pacyfa i nawiązania do idei Zielonych – Green Peace

Black Blue Art – Góra światła – Pąk – Pąp Ródzi – rodzi się Kwiat Paproci

Niestety muszę kończyć ten przegląd obrazów – mógłbym go ciągnąć w nieskończoność wydobywając coraz to nowe symbole i znaki – jak choćby pięcioramienna czerwona gwiazda która też tam też była, ale wszystko dobre – co się kończy – więc kończę dominantą – kwiecistym kopcem symbolem Góry Bogów – Wierchu Weli i Wiary Przyrody

Na sam koniuszek jeszcze Pacyfa, której w relacjach fotograficznych nie mogę znaleźć jak na razie więcej, a pamiętam taką świetlistą właśnie ze spektaklu  – tutaj z innego miejsca (kto zgadnie co to za miasto?) ze święta 50 lecia – 4 kwietnia 2012

http://www.youtube.com/watch?v=FyaQzFdrP5o&feature=related

Szczęśliwa Siódemka – Siedmiu  Bogów Szczęścia

Wielki Finał – zapalenie Światła Świata – Pepek Świata – Wzgórze Bogów – Boska Góra – Pąp Rudzi – Kwiat Pąpu Rudzi-Przyrody – Kwiat Paproci –  Kula Ognia – Znicz – Swarog – Słońce – Ra – a na koniec Światło  – Oświecenie – Światło Świata – Święte Wiry Pępka Wszechświata- Najwyższej Mocy Stwórczej – Czarnej Dziury – Białego Wiru  (to wszystko z pojedynczych wniesionych przez wszystkich – WSZYSTKICH ludzi zniczy ognistych)

Tutaj całość:

http://www.youtube.com/watch?v=H2VPSjHnc2E&feature=related

Tagged with: IO 2012, Pogańska ceremonia otwarcia Londyn 2012

64 comments

Dyskusja

Odpowiedzi: 64

Subscribe to comments with RSS.

 1. zaganpolska said, on 29 Lipiec 2012 at 10:33 (Edytuj)

  Obawiałem się innej wizji otwarcia olimpiady:

  Tu zwracają uwagę na trochę inną symbolikę – trójkątne oświetlenie stadionu, jednookie maskotki….
  Czas pokaże, czy igrzyska przysłużą się Wierze Przyrody czy illuminati.

  Odpowiedz
  • Mezamir said, on 29 Lipiec 2012 at 14:36 (Edytuj)

   Pamiętać trzeba ze iluminacka symbolika to nie jest symbolika wymyślona przez jezuitów dla jezuitów a jedynie symbolika “pogańska”,wykorzystywana przez iluminatów/jezuitów i nie tylko.
   Swastka i heksagram to najlepszy przykład,swatyka nie jest symbolem nazizmu,heksagram też nie jest własnością żydów a to że posługują się nim,oznacza tylko tyle że się nim posługują.

   Odpowiedz
  • kinga said, on 31 Lipiec 2012 at 20:49 (Edytuj)

   Odpowiedz
 2. poszukiwacz said, on 29 Lipiec 2012 at 10:53 (Edytuj)

  Odpowiedz
  • bialczynski said, on 29 Lipiec 2012 at 12:46 (Edytuj)

   Bałtowie są czcicielami węży, Wędowie-Wenetowie-Wandalowie to Węże, Sarmatów Grecy nazywali Jaszczurami, Matką Scytów-Skołotów była Ptako-Wężyca, Tracy i Dakowie to Plemię Smoka – Drakowie, Serbowie to Serpeni. Może te rzeźby – zwłaszcza Asyryjskie (czyli Ozyryjsko-Koszeryjskie) są wytworem lęku przez Ludami Królestwa SIS, czyli Ariami , Ludami CZ-ARY (czArki i czAKRY)? Luciferus – to według chrześcijan i judejczyków Światło Świata – Świętowit. JHWH to kalka z aryjskiego Boga Księżyca. Asyria u szczytu potęgi została pokonana przez Scytów a król Azarhaddon musiał wydać córkę za Bardijatę – Bardzętę Jąta (z królewskiego rodu Bardzów o czym w Księdze Tura już było, a więcej w Księdze Ruty będzie – w listopadzie do kupienia).

   Czy nie dałoby się takiego filmu zrobić z wizerunkami Ptaków – dałoby się. A z wizerunkami Drzewa – też by się dało – Drzewianie, Drewianie, Drewni – Dawni ludzie albo bogowie. A z różą w roli głównej – kwiat róży – gdzie go nie ma.

   Ale film bardzo ciekawy i wcale nikt takiej wersji wykluczyć nie może.

   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Mezamir said, on 29 Lipiec 2012 at 14:29 (Edytuj)

    z wizerunkami Drzewa – też by się dało – Drzewianie, Drewianie, Drewni “-Druidzi,Drzwici :)

    “Bałtowie są czcicielami węży, Wędowie-Wenetowie-Wandalowie to Węże, Sarmatów Grecy nazywali Jaszczurami, Matką Scytów-Skołotów była Ptako-Wężyca, Tracy i Dakowie to Plemię Smoka – Drakowie, Serbowie to Serpeni.”

    Chińczycy Han często używają terminu Potomkowie Smoka dla określania swej tożsamości narodowej.
    “Feniks” to imię często nadawane chińskim dziewczynkom (podobnie, chłopcom nadaje się imię “smok”).
    “Dzieci smoka i feniksa” to chiński idiom oznaczający parę bliźniąt: chłopca i dziewczynkę.

 3. zaganpolska said, on 29 Lipiec 2012 at 15:16 (Edytuj)

  http://www.youtube.com/watch?v=c8mJTu0rdTg

  Odpowiedz
 4. Scorpio_is_becoming_an_eagle said, on 29 Lipiec 2012 at 16:40 (Edytuj)

  No ciekawe fotografie. Niestety klasa rządząca światem dała tu iście satanistyczny popis. Rozpoczęli rytualnie coś nowego, Nowy Porządek Świata. Strach się bać jakie wydarzenia popędzą po Olimpiadzie aby dalej realizować ten pomysł, który swój symboliczny początek datuje na 27 lipca. Szkoda, że nie zinterpretowałeś ostatniego aktu: kiedy z grupy ludzi poprzebieranych na czarno wyłania się jedna osoba, zwodzi i hipnotyzuje przestraszone dziecko manipulując jego energią a na końcu oddając “na pożarcie” czarnemu tłumowi, który symbolicznie wynosi je w górę. To widowisko to potężny rytuał bo bazujący na energii połowy miliarda telewidzów. Wykorzenione Drzewo Życia, wijący się wąż wychodzący z podziemi przy jednoczosnym logo Olimpiady układającym się w napis ZION (Syjon) to bardzo symboliczne nawiązanie do powstania Nowej Jerozolimy czyli tego do czego dążyli Syjoniści, a więc klasa rządząca tą planetą. Polecam alternatywne interpretacje przedstawione na blogu: http://nowaatlantyda.com/

  Odpowiedz
  • zaganpolska said, on 29 Lipiec 2012 at 17:44 (Edytuj)

   A więc jednak – przedstawienie w duchu NWO. Dlatego ze sceptycyzmem podchodzę do symboli/ki (wszelakiego rodzaju) i do ciągotek do różnych rewolucyjnych przemian. Moim zdaniem potrzebna jest spokojna zmiana mentalności przy jednoczesnym zachowaniu niewątpliwych osiągnięć ludzkości. Nie uważam za stosowne wrócenie do szałasu itd. Na prawdę, przy wierze- można uzdrowić pojęcie bogactwa, bogaty = dorównujący bogu w sensie duchowym a nie żaden tam materializm. Można uzdrowić wszystko.
   Rewolucje = ofiary. Po rewolucjach wychodzą z nor różne uśpione potwory.

   Na marginesie -ponoć “jaszczury”/reptyle/”koczownicy” nie rozróżniają płci, więc pozwólmy im, ale tylko im legalizować swoją chorobę=związki homo, niechaj sami siebie doprowadzą do unicestwienia. Słowianom przypomnijmy nasz system wartości – wielodzietną rodzinę… wskażmy na pierwotne znaczenie naszych słów, np. (za Trechlebowem) co znaczy słowo ulica –> u lica –> lico –> twarz…. – wiele tego jest, nie wiem od czego zacząć, na czym skończyć aby ktokolwiek mnie przeczytał.

   Jest prawdą, że nasza świadomość kreuje rzeczywistość. Słowo też ma zdolności twórcze, wypowiadajmy je z rozwagą.

   Odpowiedz
   • bialczynski said, on 29 Lipiec 2012 at 21:14 (Edytuj)

    Żadne tam NWO, chyba że Wiara Przyrody jest NWO, ale jakoś nie mam takiej świadomości. Idzie czas ważności każdej jednostki ludzkiej – każdej. To nie będzie rewolucja, nie jest – bo przecież już się toczy, bardzo krwawa – gdzieniegdzie jest krwawa to widać po islamie – ale tam to jest naprawdę tak wiele do zrobienia – ile oni jeszcze muszą przejść – kawał drogi. U nas była już rewolucja bezkrwawa i następne będą takie same, i takie same będą w całej Europie i w USA – gorzej z Rosją i Chinami – tam może się polać krew. Generalnie jednak jest to proces którego nie da się zatrzymać, więc i tak trzeba przejść jak najlepiej się da przez to co będzie – pożytecznie. Podstawowa zasada rewolucji hippisowskiej 1968 roku głosiła “Rób swoje”. Róbcie swoje – wy sami najlepiej wiecie co, nie dajcie się sprowadzić ze SWOJEJ drogi – Bardzo mocno chcieć i cierpliwie iść znaczy osiągnąć – równa się = osiągnąć, i to jest pewne.

    Olbrzymi strumień energii – tak jak twierdzi Icke poszedł – ale we właściwym kierunku – w jak najwłaściwszym – to jest impuls wewnętrzny – nie dla żadnych kosmicznych duchowych żarłaczy – nic takiego nie istnieje – wsłuchajcie się w SIEBIE – Czy coś takiego istnieje? – Nie, dopóki tego nie zmaterializujecie ze swoich lęków. RzeczyIstność nie jest Matrixem ale działa trochę jak matrix. Rzeczywiście należy ważyć słowa. Ludzie, którzy wszędzie widzą szatana i czarne demony i ciemne moce – materializują je. Zobaczcie jakie piekło urządziła sobie matka tej zabitej dziewczynki,której szukała cała Polska podczas gdy leżała pod gruzem. Szatan krąży wokół księży i kościoła bo go w sobie hodują i w swojej doktrynie – wróg czai się na nich bo wroga założyli sobie w swojej doktrynie, zło ich otacza bo istnienie zła produkują ich umysły. Na szczęście to wszystko – jak to w matrixie – dotyczy tylko ich Wszechświata i ich życia – te demony i szatan działają w ich życiu – należy się od nich trzymać z daleka jeśli ktoś nie czuje i nie ma umiejętności i mocy by ich wyleczyć z ich lęków.
    Jeszcze raz – Nie lękajcie się pracować z Bogami – sami bez pośredników – Macie w sobie część tej energii z którą możecie się połączyć – z jej całością, albo z taką częścią z jaką będziecie w stanie. To działa.

   • zaganpolska said, on 29 Lipiec 2012 at 21:44 (Edytuj)

    W zasadzie racja. Na każdym wydarzeniu, także tym w założeniu złym możemy “ugrać” swoje. Pozytywne myślenie to podstawa. Tworzenie jest trudniejsze od niszczenia. Ale musimy się nauczyć najpierw tego pierwszego. No i należy próbować, lepiej zrobić cokolwiek (dobrego) niż nic.

  • bialczynski said, on 29 Lipiec 2012 at 18:05 (Edytuj)

   Do Scorpio

   Ciekawe że nie czytają tego Zoiz, albo Nios – czyli Nowość – Nowe, ale nios też można by zinterpretować jako nyjos – nicość. Wiele zależy od naszej Świadomości – to widać właśnie z owego odczytania. Można by też odczytać Zoiż – czyli Zorza gdyby ktoś znał polskie znaki – oczywiście i zorzę można zinterpretować negatywnie jako zarzewie. Ale to jest czytanie właśnie i interpretacja – a to o czym ja napisałem to nie jest czytanie i interpretacja tylko namacalny obraz. Finałem nie były żadne szatańskie sceny tylko Białe Dziecko w Kołysce – Łodzi z Białym Żaglem – taki był finał – wszystkie licha i ciemne duchy zostały przegnane. A te postacie, które spadały na parasolkach z Nieba to po prostu dusze zstępujące w nowo narodzone dzieci – te same dusze-eteryczne nussonowe, które tańczyły wcześniej na słońcu jako promienie-ogniki. Widać w jednym z obrazów jak one ciemnieją stają cię czarne, te postacie na słońcu, jak promienie kosmiczne. To chyba Steiner o ile pamiętam mówił i oni – Antropozofowie – sądzą, że to Słońce jest bazą i wylęgarnią ducha i świadomości. Promień wędruje ku powierzchni tysiące – setki tysięcy lat z wnętrza Słońca, a potem zasila Ziemię, startuje z korony i wpada na Naszą Matkę- albo ją omija i leci dalej – dokąd – gdzieś ma cel? Na pewno.

   Nie lękajcie się powiedział papież-poganin, nie lękajcie się powrotu starej wiary – Wiary Przyrody – czas się z Przyrodą pojednać. Odbyło się pojednanie pierwiastka męskiego i żeńskiego – czas na wszystko co żywe.

   Byli już tacy mądrale, którzy sądzili, że mogą zapanować nad ludźmi. Satrapa Breżniew pytał się z przekąsem doradców – powiedzcie ile ma dywizji ten papież, a teraz papież pyta się ilu jest tych nowych pogan? Biedak nie wie, że najwięcej pogan ma w swoim kościele. Nie dajmy się zastraszyć – bądźmy czujni – tak – wyczuleni i przeczuleni nawet, ale to nie żaden Bilderberg będzie rządził światem, ani Chińczycy – idzie naprawdę NOVE. Trochę to musi zaboleć, bo to jest rewolucja, trochę musi powstrząsać rzeczywistością, która wchodzi na nowe tory – WZORCOWE. Taki podział własności jaki ma miejsce nie da się utrzymać nie dlatego, że jacyś ludzie tego chcą lub nie chcą – taki system jaki był nie da się utrzymać – bo się po prostu wyczerpał – skończył się najnormalniej w świecie. Żadna Tajna Grupa nie jest w stanie panować nad Żywiołami i Mocami Wszechświata. Oczywiście oni zrobią wszystko żeby zachować swoje majątki – co do tego nie możemy mieć żadnych wątpliwości i jeżeli o coś tu chodzi, to o tę kasę – nikt swojej własności przecież nie oddaje po dobrej woli, na zasadzie perswazji – No daj, podziel się. Staną na głowie żeby zachować miliardy w swoich kieszeniach – ale popatrzcie co się stało z satrapami, którzy mieli całe państwa i ropę i armie i ruskich najemników i babskie – wzorowane na naszych Amazonkach służby ochrony osobistej komandoskie. Co się z nimi stało? Zamordyzmy się kończą bo wzrasta świadomość, kończy się analfabetyzm i Okres Niewiedzy – Kończą się Ciemne Wieki – Kalaczakra się obraca, i co tam jakieś mniejsze czy większe watażki z planety Ziemia.

   Nie czytajcie negatywnych scenariuszy – nie myślcie negatywnie – Do Przodu! Zmieniajmy Świat po Naszemu – nie bać się! Nie biadolić – ostro przeciw temu co nam się nie podoba – tylko tak można Wygrać. Świadomość kształtuje BYT – wasza Świadomość jest tak samo ważna jak moja czy Ickego, czy Obamy czy Putina – armie które za tamtymi stoją nic nie znaczą – pokazali to Hippisi w USA w 1968, którzy zakończyli całą wojnę Wietnamską przy pomocy kwiatów – bez jednego wystrzału.

   Przez wakacje pójdzie cykl materiałów, które będą pokazywać “drogę” – skupmy się, Niech nas Niesie Nasza Świadomość – wyzwólcie boską cząstkę z siebie, a Bilderbergi padną przed wami na kolana. Problem znaków zapożyczonych z Wiary Przyrody – jej symboli używanych niezgodnie z jej intencją – jak np. Sowa-Sowi-Sowic i Swastyka, a także problem satanizmu rozważyliśmy w dyskusjach na tym blogu już na dziesiątą stronę – Szatan nie istnieje – jest wymysłem zwichniętej doktryny – wymysłem Zaratusztry, który został wyklęty za odstępstwo od Wiary Przyrody, a od niego wzięli to judejczycy i chrześcijanie i islam.

   Nie ma dobra ani zła – jest tylko Świadomość i postępowanie zgodne z Prawami Boskiego Wszechświata albo postępowanie niezgodne. Niezgodne postępowanie będzie ukarane – ale nie dlatego że jest “złe” – jest niezgodne więc skazane na zagładę, na porażkę, na bezowocność – jest wbrew Prawom Wszechświata – Robić tak to jakby próbować puścić Ziemię w drugą stronę po jej orbicie – Kto chce niech się biedzi i zatrzymuje ją i popycha w drugą stronę.

   Odpowiedz
   • daxter said, on 1 Sierpień 2012 at 20:55 (Edytuj)

    Bialczynski, jesteś niewiarygodny, dla mnie. Mówisz to co pozwala ominąć wszechogarniającą prawdę materializującą sie poprzez bezwzględną realizację scenariusza illuminatów. I ty to wiesz. Świadomość roli żydomasonerii w tej maskirowce każe ci mówić wszystko tylko nie to co jest istotą dążeń globalistów. Światowy syjonizm bezwzględnie dąży do przejęcia władzy nad ziemskim ludem, którego los zdaje się być przesądzony. Czeka nas anihilacja do wyznaczonego przez żmijowe plemie poziomu populacji. I ty to wiesz. Dlaczego zatem łżesz? Też znasz odpowiedź. Jedyna nadzieja w Bogu. I on zwalczy bestię.

   • bialczynski said, on 2 Sierpień 2012 at 6:40 (Edytuj)

    Daxter

    Podpisz się Pan imieniem i nazwiskiem – wtedy porozmawiamy. Póki co będzie więc na ty:
    – Tylko tchórze kryją się za nickiem – nie piłem z tobą brudzia,

    Przestań wylewać tutaj swoje frustracje i lęki. Weź się w garść i do roboty – Bądź lepszy od Żydów we wszystkim a wtedy ich zakasujesz tak jak ja. Uwierz wreszcie w Boga – Swojego Boga – Boga tej Ziemi, i uwierz że Świat się już zmienił a ty nie nadążasz – wsiadaj do pociągu bo już ruszył ze stacji i przestań biadolić. Tak Bóg istnieje i ocali Ludzi , ale tylko tych którzy Myślą.
    Bog/Bogowie czuwają, ale jeśli się z nimi/nim nie połączysz nic nie zrobisz. Obudź się, ksiądz nic za ciebie nie zrobi – No chyba że piszesz tutaj jako zakamuflowany ksiądz.

    Ty oczywiście wierzysz że ja jestem sługusem Żydów – a myślisz tak dlatego, że ja nie wierzę w Księgi Judaistyczne i w judeochrsześcijańskie baśniuszki o Adamie i Ewie i Jezusie co zdjął z ciebie odpowiedzialność i da ci za wszystko rozgrzeszenie. Zastanów się co mówisz i piszesz – to TY służysz Żydostwu wierząc wciąż w Nazareńczyka – Owszem był bogiem – tak jak i ty nim jesteś – Tylko uwierz w boga w sobie – zrób to nareszcie a osiągniesz co zechcesz.

   • bialczynski said, on 2 Sierpień 2012 at 7:56 (Edytuj)

    Żmijowe Plemię to to gdzie leżą Żmijowe Wały – Już Grecy wiedzieli kto to nazywa;li ich Jaszczuroocy – to byli Scytowie i Wenedowie, Serbowie – Ser-Penowie, Lud Syrej Mati Zjemli – Sarmati. Trochę wiedzy i będzie pan wiedział kogo się boją na Świecie – Potomków Scytów i Sarmatów proszę pana. Nie daj się pan prowadzić na pasku żydowskiej religii pośrednikom od kontaktów z Bogiem jak katoleming.

 5. Ktoś said, on 29 Lipiec 2012 at 17:22 (Edytuj)

  Sorki ze nie w temacie ale mysle, iż to ważne dla rozważań kto na świecie pierwszy artykułowane dzwięki wydawał.
  (ze http://www.monitor-polski.pl/adam-i-ewa-mowili-po-polsku/)

  “W raju Adam i Ewa mówili po polsku. (R Gawroński)

  (…)
  Od wczesnego dzieciństwa intrygowała mnie sprawa jabłka, które zostało zerwane z drzewa zakazanego i było przyczyną wypędzenia Adama i Ewy z raju. Dlaczego jabłko a nie mandarynka ewentualnie pomarańcza, figa lub inny owoc z tej strefy klimatycznej ? Na odpowiedź musieliśmy czekać do 2009 roku i jak zwykle nauka udowodniła raz jeszcze, że wspiera wiarę.

  Ale tym razem postaram się przedstawić zasadnicze dowody na to, że Ewa i Adam mówili w raju jednak po polsku. Zacznę od rozprawy ks. Wojciecha Dębołęckiego, który musiał czekać prawie 400 lat aby jego dzieło naukowe z tamtych lat zostało potwierdzone twardymi dowodami naukowymi przez kilka niezależnych zespołów międzynarodowych naukowców i ekspertów.

  Ks. Wojciech Dębołęcki 1585-1646 pochodził z Rodu Dębołęckich herbu Prawdzic, starej pomorskiej szlachty niedaleko Wąbrzeźna, odnotowanych w roku 1561 jako Dębowa Łąka. Pod koniec XVI wieku Jakubowi Dębołęckiemu przeznaczono majątek w Konojadach gdzie urodził się kolejny potomek rodu, któremu nadano imię na cześć wielkiego świętego Wojciecha. Dzieciństwo przebiegało normalnie do dnia kiedy ojciec, dostrzegł w synu drzemiące talenty i postanowił je rozwinąć, ponieważ Wojciech już we wczesnej młodości posiadał nieprzeciętne zdolności. Gdy skończył lat 13 wysłano go do Krakowa pod opiekę franciszkanów. Zakonnicy w swych placówkach dali mu solidne wykształcenie retoryczne i łacińskie oraz ukończył studia dialektyczno – scholastyczne. Osiągając znakomite rezultaty po skończeniu pierwszych uczelni i odebraniu święceń kapłańskich objął w 1615 rok prestiżową funkcję w Kaliszu, gdzie przebywał przez niemal dwa lata. Po krótkim pobycie w Chełmnie zakon franciszkanów skierował go na dalsze studia do Włoch. Już wtedy doskonale znał kilka języków m.in. łaciński, włoski, niemiecki, ruski, w wieku lat czterdziestu biegle władał aż dziesięcioma! W Rzymie nauka pochłonęła księdza Dębołęckiego niemal całkowicie. W wolnych chwilach poznawał również tajniki muzyki i jak na prawdziwego naukowca przystało, sam zaczął z powodzeniem tworzyć. Według znawców, kompozycje były nieprzeciętne jak sam kompozytor. Zachowały się jego dwa 5-głosowe utwory religijne, będące najstarszymi w Polsce przykładami stosowania basso continuo wg. znawców muzyki to trudny, właściwy barokowi sposób realizowania, zapisywania oraz wykonywania akompaniamentu harmoniczno-kontrapunktycznego. Gdy w roku 1621 wrócił do Polski spotkał pułkownika Stanisława Stroynowskiego dowódcę Lisowczyków, który prowadził nabór do swych chorągwi. Ksiądz bez chwili wahania wstąpił do tej legendarnej formacji jeźdźców apokalipsy. Zapewne chciał poznać techniki prowadzenia działań wojennych, które jako naukowca bardzo go interesowały. Trudno tutaj nie wspomnieć o Mikołaju Koperniku czy Leonardo da Vinci, którzy również jako naukowcy poznawali sztuki walki. Już w 1623 roku wydał w Poznaniu swe wspomnienia oraz spisane dokonania żołnierzy zatytułowane: „Przewagi elearów polskich” czyli swoisty pamiętnik z wypraw tej formacji w latach 1618-1623. Badacze i naukowcy literatury polskiej są pewni, że ksiądz wydał pod różnymi pseudonimami kilka innych wspomnień, jak choćby: „List o Lisowczykach”, „Żywot kozaków Lisowskich”, „Kopia listu utrapionej Ojczyzny do Lisowczyków”, „Pieśni o cnych kozakach Lisowskich”.

  Ksiądz Dębołęcki poznał sztukę wojenną i powrócił do Rzymu aby kształcąc się dalej uzyskać w 1625 roku tytuł doktora teologii. Merytorycznie przygotowany i wspaniale wszechstronnie wykształcony napisał i wydał w Warszawie latem 1633 roku wiekopomną rozprawę, której tytuł należy przytoczyć w całości ponieważ jest to sprawa arcyważna:

  „Wywód jednowładnego państwa świata, w którym pokazuje ksiądz Wojciech Dębołęcki, że najstarodawniejsze w Europie Królestwo Polskie samo tylko na świecie ma jedyne succesory Jadama, Setha i Japheta, a gwoli temu się pokazuje, że język słowieński pierwotny jest na świecie”. Rozprawa została wydrukowana w Warszawie, w drukarni Jana Rossowskiego, wraz z przywilejem królewskim z 3 maja 1633 roku podpisanym przez samego Władysława IV, Króla Polski 1632-1648, Króla Szwecji 1632-1648 i tytularnego Cara Rosji do 1634.

  (…)

  Odnaleziona w roku 1976 Waza w Bronocicach nad rzeką Nidzicą, około 50 km na północny wschód od Krakowa dostarcza kolejnego twardego dowodu. Prace na tym terenie między 1974 a 1980 r. prowadzili wybitni archeolodzy o światowej renomie prof. Janusz Kruk z krakowskiego oddziału Instytutu Archeologii i Etnologii PAN oraz Sarunas Milisauskas ze State University of New York z Buffalo. Wizerunek na odkrytej wazie jest najstarszym znanym wyobrażeniem pojazdu kołowego na świecie. Jej wiek potwierdzono za pomocą datowania radiowęglowego na 3635-3370 p.n.e. Pojazdy kołowe były zatem znane w Polsce już w IV tysiącleciu p.n.e. Pojazd taki ciągnęły prawdopodobnie tury ponieważ szczątki tych zwierząt znaleziono razem z wazą. Rogi zwierząt z Bronocic miały specyficzne otarcia potwierdzające, że były obwiązane sznurem tworzącym prawdopodobnie coś w rodzaju jarzma przyrożnego. Nasza kultura i cywilizacja jest jedną z najstarszych na świecie i dowodzi na przestrzeni już tysięcy lat, iż my Polacy nie utrzymujemy się z mordowania ludzi, lichwy lub rabowania a jedynie z pracy, ponieważ praca czyni człowieka szlachetnym jak nasz Naród.

  W swym historycznym dziele Ks. Wojciech Dębołęcki udowadnia, że wszystkie języki świata powstały na skutek… „wypaczenia polszczyzny czyli języka „słowieńskiego”. W swej pracy naukowej podaje przykłady odwołując się do wyników swojej pracy etymologicznej, np.: „Cupido, iż chciwość znaczy, jawno jest, że to słowo, przez przesadzenie sylaby do, uczyniono z naszego do kupy, jakoby chciwe zgromadzanie albo łączenie”, także słowo „Bachus powstał ni mniej ni więcej, tylko z zepsowanego polskiego imienia Beczkoś, podobnie jak na przykład z płomienia nie zaraz uczyniono flamma, ale pierwej było po polsku ploma, potym plama, nuż blama, aż na ostatek stanęło flamma”.

  Dzięki ks. Dębołęckiemu dowiedzieliśmy się, że polskie źródłosłowy ma bardzo wiele wyrazów we wszystkich językach, a biblijne nazwy powstały u Polaków nad Wisłą, natomiast Adam i Ewa mówili w raju po polsku!

  Tak to naukowo przedstawia ksiądz: „Nie może się wątpić, że pierwotny syryjski lubo z żydowska aramejski język najstarszy jest. Pierwotny mówię, bo dzisiejszy syryjski szczerochaldejski jest dopiero tam za czasów Nabogdonozora wprowadzony. Gdzie się od miejsca tylko zowie syryjskiem, równie jako tatarski w Krymie scytyckiem i niemiecki w Prusiech pruskiem. Na który stopień oczywisty prawdy wstąpiwszy, łacno się znowu dorachować, iż pierwotny język syryjski, którem Jadam, Noe, Sem i Jafet gadali, nie inszy był, tylko słowieński.(…) A iż w Koronie Polskiej nigdy od początku jej nie było inszego języka prócz dzisiejszego jako się w tym wywodzie obaczy, tedyć tenże musiał być i w Syryjej przodków naszych, którzy tam Egipcyjany o starożytność rodzaju przedysputowali.(…)”.Język słowiański dał początek grece, łacinie i innym językom. Najważniejszym momentem jest bez wątpienia rozdział dziesiąty i zawarte w nim „Reguły abo sposoby ktoremi pierwotne słowa psowano”, w których znajdują się doktrynalne i trafne tezy Dębołęckiego o głoskach (np. dostrzegł on „powinowactwo abo podobieństwo liter” – chodzi oczywiście o głoski – g i k, b i p, w i f, w i b) i coś, co obecnie nazywa się elementami językoznawstwa porównawczego. Dębołęcki rozumuje zgodnie z dzisiejszymi standardami w tej dziedzinie i słusznie wnioskuje z podobieństwa słów o pochodzeniu języków od wspólnego rdzenia jak współcześni naukowcy.

  Oto mamy, iż Królestwo Polskie jest sukcesorem panowania Adama, Seta i Jafeta, i jako takie jest predestynowane do panowania nad światem !

  Tak to prawda, którą próbują ukryć przed Polakami dewianci cywilizacyjni. Objawienia Najświętszej Maryi Panny na Wawelu w dniu 8 maja 1610 roku oraz objawienia, które miały miejsca w Gietrzwałdzie w 1877 roku od 27 czerwca do 16 września tego dowodzą ale również najnowsze badania naukowe opublikowane przez naukowców z Uniwersytetu Stanford udowodniły, iż od jednego ojca Polacy pochodzą.

  (…)

  Ks. Wojciech Dębołęcki planował dzieło znacznie ważniejsze. Podczas pobytu w Rzymie w latach 1630–1632 zaczął opracowywać zarys historii powszechnej od początku świata mający nosić tytuł: „Speculum universalis historiae”.

  Cele dzieła były następujące: oczyścić wiedzę o dziejach ludzkości z zakłamań, przesądów, mylnych wyobrażeń oraz napisać historię prawdziwą dowodząc, że Polacy są najstarszym wśród wszystkich narodów i że do nich od zawsze należało panowanie nad światem; wykazać, że język polski jest pierwotnym językiem świata i że z niego wywodzą się wszystkie inne.

  Swój wykład ks. Dębołęcki oparł na trzech kategoriach źródeł: Biblii, dziełach historyków, opowiadaniach i pieśniach ludowych oraz dociekaniach etymologicznych. W czerwcu 1631 roku uzyskał dla swych zamierzeń całkowitą aprobatę komisji powołanej w Rzymie przez generała zakonu Franceschiniego i pozwolenie na druk. Uzyskawszy to wyróżnienie, Dębołęcki postanowił opublikować skrót pierwszej części swego dzieła, obejmujący czasy od stworzenia świata do 370 roku po potopie, pod tytułem:

  „Praemissum speculi historici verum statum gestorum in orbe demonstraturi, in quo praesenti antidiluviana historia ab Adam usque ad Tanaum VIII ab eo Panum orbis primumque regem Scythiae Regiae sive Poloniae deducitur, quem… Iovem et Herculem appellatum Hebraei Gog, Scythae vero Polach vocant”.

  Do wydania nie doszło, rękopis przygotowany do druku, z datą 1631 roku, znajduje się w Bibliotece Czartoryskich.

  Po prawie 400 latach ks. Wojciech Dębołęcki doczekał się naukowych potwierdzeń głoszonych tez potwierdzonych przez naukowców z Uniwersytetu Stanford w USA.

  W świetle tych dokumentów przedstawionych powyżej powinna nastąpić niezwłoczna zmiana nazewnictwa z określenia encyklopedycznego „języki indoeuropejskie” na właściwą nazwę potwierdzone najnowszymi badaniami genetycznym „języki polskoeuropejskie” oraz korekta wszystkich prac naukowych i publikowanych artykułów w tej kwestii na świecie, w szczególności o migracji Słowian oraz rozpoczęcie prac badawczych teologów z uwzględnieniem ujawnionej prawdy naukowej i historycznej.

  Odpowiedz
  • zaganpolska said, on 29 Lipiec 2012 at 17:53 (Edytuj)

   Co do prajęzyka – pisał tu o tym pan Czesław Białczyński. Polski, a może słowiański ma podstawę do bycia prajęzykiem.
   Co do Adama i Ewy jako Polakach – to byłoby straszne, świadczyłoby to o tym, że jesteśmy klonami, zostaliśmy stworzeni jak dokonuje się tego we współczesnych laboratoriach naukowych. Oby jednak księdzoszek się mylił, nie chciałbym być osobą stworzoną z prochu i gliny przez jakiegoś “twórcę” i nie chcę być jego sługą/poddanym i na szczęście tak jednak nie jest.

   Odpowiedz
   • Ktoś said, on 29 Lipiec 2012 at 18:32 (Edytuj)

    Post zamiesciłem z dwu względów:
    – raz by ukazać jak książki ważne z uwagi na Dziedzictwo Narodowe Słowian radośnie sobie butwieja zapomniane po szafach zamiast być wzniowione i rozpowszechnione chociażby po czytelniach czy placówkach oświatowo-naukowychych. I zapewne w przeciwieństwie do różnych przemarszów pedalstwa, muzeów Historii Nazistów w Polsce, czy tym podobnych sodomictw nigdy się ze strony Ministra Kultury nie doczeka kasy na reprint bo druk tej niepoprawnej politycznie kiążki na pewno wywoła gęgot niezadowolonych z obalania kłamstw odwiecznych łagarzy;
    – dwa, że wszystkie “odczyty pisma” w tym odczyty pisma runicznego można sobie w rzyć wsadzić, iz więcej w tym radosnej twórczości “badaczy dekryptorów” niż prawdy dziejowej wynikającej chociażby ze wzajemnych kontaktów różnych kultur między sobą i wynikających z tego podobieństw słów czy znaczeń czy kroju samych liter.

  • bialczynski said, on 29 Lipiec 2012 at 18:13 (Edytuj)

   Ksiądz Dębołęcki trochę przesadził – tylko języki aryjskie maja takie pochodzenie, a Ewa i Adam – to chyba musiała być pierwsza mutacja w Afryce grubo przed Słowiano-Indo-Ariami. Miał pewnie na myśli tylko języki uznawane wtedy za cywilizowane – czyli aryjskie. A Scytowie są w Biblii opisani zdaje się jako synowie czy wnuki Jafeta? – teraz nie mam tego w pamięci za dobrze., ale postaram się to znaleźć.

   Odpowiedz
   • Ktoś said, on 29 Lipiec 2012 at 18:35 (Edytuj)

    Sęk w tym, iż NIEWIADOMO CZY PRZESADZIŁ BO NIEWIADOMO CO NAPISAŁ. Książka może jest ale z treścią niedostępną ogólowi. A ksiądz mógł się i mylić i mówić prawdę w oparciu o Archiwa Watykanu do których jako ksiądz miał dostęp.

   • zaganpolska said, on 29 Lipiec 2012 at 19:23 (Edytuj)

    Jeśli przesiać jego informacje przez sito sceptycyzmu wobec ruchu chrześcijańskiego, to może i faktycznie coś chciał nam przemycić.

   • Jaksar said, on 30 Lipiec 2012 at 17:37 (Edytuj)

    a ja sie zastanawiam, czy mamy traktowac Adama i Ewe wlasnie w formie ludzkiej, czy tutaj naprawde chodzi o gatunek ludzki ? krk wszystko co im pasowalo przyjmowalo, przerabialo na swoja modle i swoje potrzeby..ale zastanowmy sie, Adam i Ewa mieli najpierw przebywac w raju a wiec w swiecie Bogow, nawet katolicy uwazaja, ze powrotu ze swiata zmarlych w fizycznej formie dla czlowieka jest niemozliwy przed Armagedonem, jedynie Bog w tej czy innej astralnej postaci moze podrozowac pomiedzy swiatem Bogow a swiatem ludzi. Kim wiec byli Adam i Ewa ? moze to byli wypedzeni przez Boga Najwyzszego pomniejsi Bogowie ? a moze to opisywane przez Pana Bialczynskiego pierwsze dwie istoty Boskie ? Pierwotna malzonka Najwyzszego oraz ich syn wypedzeni i straceni za probe zabicia i przejecia mocy Boga Najwyzszego ? Moze tym miejscem do ktorego Swietowit stracil niewierna zone i jej Syna to ziemia i to oni dali poczatek gatunkowi naszemu ?

  • Ktoś said, on 30 Lipiec 2012 at 22:09 (Edytuj)

   Rozwinę myśl o co mi chodzi z “bezsensownoscią odczytów pism”.

   Jak wiemy do zapisu wyrazów uzywa się liter, w różnych językach z tych samych liter można ułozyć różne słowa nawet jeśli w każdym z tych języków ciąg liter tworzących to słowo będzie taki sam. Za to znaczenie liter w każdym języku (obecnie) jest takie samo.

   Na tapete weźmy sobie stare dobre runy, W piśmie runicznym pisali Słowianie, Germanie, Skandynawowie, i wiele wiele innych nacji. Można sobie nawet te pisma runiczne porównać ze sobą, nawet porównać poszczególne literki które kryją się za runami. I co? Niespodzianka, w każdym z tych alfabetów tym samym runom poprzypisywano różne znaczenie, różne literki w bieżącym alfabecie. Czy jest możliwe by sąsiadujące ze sobą kultury posługujące się pismem o podobnym wyglądzie postanowiły sobie na złość inaczej poprzypisywać fonony do znaków. Toż to byłby problem dla czytelnika mającego tekst który musiałby go “czytać” na kilkanaście sposobów naraz by odgadnąć ten właściwy. Dlatego uważam, odczyty jakie są “zaprezentowane” są mniej lub bardziej celowo mylne by poplątać stare dzieje. Mówiąc inaczej wychodząc od najstarszej w kierunku młodszych ten sam znak graficzny runy powinien odpowiadać takiemu samemu dzwiękowi z założeniem wymian dzwieczna-bezdzwięczna czy mozliwych uproszczeń czy zniekształceń. Wtedy czytanie run nabierze większego sensu. Tak myśle.

   A dla zapoznania się z tematem można sobie porównać runy:
   – słowiańskie – https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/runy-slowianskie-pismo/winicjusz-kossakowski-polskie-runy-przemowily-wydanie-internetowe-poprawione-czesc-1/

   – “CARIAN” – http://www.ancientscripts.com/carian.html
   – “LYDIAN” – http://www.ancientscripts.com/lydian.html
   – “LYCIAN” – http://www.ancientscripts.com/lycian.html

   i wiele wiele innych, które przypisanie fononów do run jest tym prawdziwym?

   Odpowiedz
 6. Mezamir said, on 29 Lipiec 2012 at 20:51 (Edytuj)

  Adam i Ewa mówili po polsku,Jehoshue był aryjczykiem..oczywiście ;)
  Juz dawno temu czytałem o tym że księża dostali nowe wytyczne z Watykanu na temat edukacji młodzieży odnośnie Słowian.
  http://www.rodzimawiara.org.pl/forum/index.php

  Odpowiedz
  • Ktoś said, on 29 Lipiec 2012 at 21:19 (Edytuj)

   Tamten ksiądz pisywał w 17w, wtedy w dobrze przyjetym tonie było negowanie Słowian jako ludzi.

   Odpowiedz
 7. nnka said, on 29 Lipiec 2012 at 21:27 (Edytuj)

  Reblogged this on Mistyka Życia.

  Odpowiedz
 8. wmordechaj said, on 30 Lipiec 2012 at 18:10 (Edytuj)

  Reblogged this on Stop Syjonizmowi.

  Odpowiedz
 9. Krzysztof Czaplicki said, on 30 Lipiec 2012 at 18:59 (Edytuj)

  Ciekawie prawicie,ale na to wszystko nie ma dowodów.Trzeba by się kierować wiarą i rozumem,a wszyscy wiemy,że ostatecznie trudno jest zrozumieć stwórcę.

  Odpowiedz
 10. liviaether said, on 30 Lipiec 2012 at 20:28 (Edytuj)

  Reblogged this on livia space…..

  Odpowiedz
 11. K2 said, on 30 Lipiec 2012 at 20:50 (Edytuj)

  Uważam że najlepszą ochroną przed żydkami będzie inny Żyd.
  Ten z jasnej strony mocy.
  Mimo że jego misja spaliła na panewce i nawrócenie icków na dobro nie powiodło się w przeszłości jest dla nich jeszcze szansa mimo że tak się zapamiętują w niewłaściwym postępowaniu czyniąc zło które z naszego, ludzkiego punktu widzenia jak najbardziej istnieje.
  To lud pasożytniczy.
  Hybrydy naszych przodków i czegoś obcego.
  Może właśnie gadziego.
  My mamy się dzięki temu uodpornić na nich, odwieczne pasożyty i dać im jednocześnie część własnej szlachetności.
  Podzielam opinię że nie powinniśmy pozwalać sobie na hiobowe myśli.
  Dziękuję za ten artykuł.
  W pełni odzwierciedla moje odczucia w trakcie oglądania zaledwie fragmentu imprezy inauguracyjnej spod znaku “ZION”.
  Z ekranu wylewało się tyle negatywnej energii że nie byłem w stanie wytrzymać więcej niż ok. pół godziny.

  Odpowiedz
  • Ktoś said, on 30 Lipiec 2012 at 21:26 (Edytuj)

   Żydki i dobre i złe mają już swój dom po prawicy demona z którego są nasienia. Oni z tą planeta mają tyle wspólnego, że ją kilkukrotnie najeżdżali dla nieszczęsnej SOMY właśnie. I, że za to najeżdżanie są i zawsze będą przeklęci na wieki.

   A to co przyjęło “UWAŻAĆ SIĘ ZA ŻYDKA” od krzyża to tak naprawdę DEV. A DEVOWIE o czym mało kto wie to załozyciele SISiandii. (Inaczej mówiąc legenda o CHORSIE, CHRYSTUSIE i o ARTURZE mają swoje wspólne źródło osobowe w istotach ze Środkowej Azji. Ze Wschodniego Filaru Nieba. A teraz będzie odbudowany Centralny Filar ale już beż żydostwa ani innego katorobactwa w tej krainie. Im mówimy pa pa pa. Madagaskar czeka. I w ich interesie jest szybki wyjazd z EuroAzji nim BOGOWie tu wrócą dopilnować PRAWA.)

   PS.
   “Pytanie: kim byli Frankowie, którzy zbudowali podwaliny pod Niemcy ? Karol Wielki wygląda mało europejsko. Ma bardzo długą, pociągłą, wąską twarz i haczykowaty nos spotykany raczej u ludów Bliskiego Wschodu. Niemiecka wikipedia twierdzi, że germańskie słowa związane z życiem społecznym i żeglarstwem mają pochodzenie nieindoeuropejskie. T. Marski w “Księdze popiołów” twierdzi, że jednym z substratów ludu określanego współcześnie jako “germanie” (to słowo pochodzenia celtyckiego !) mogli być uciekinierzy z Kartaginy podbitej przez Rzym, którzy osiedlili się na północy. Kartagińczycy opłyneli podobno Afrykę, więc żadnym problemem dla nich nie powinna była być wycieczka na wybrzeża obecnej Norwegii. Zadziwiające jest to, że w Skandynawii odsetek ludzi o cechach semickich jest wyższy niż w Polsce, co zdaje się potwierdzać tą teorię. Obrońcy germańskości twierdzą, że te fizyczne podobieństwo Skandynawów do mieszkańców Bliskiego Wschodu to przypadek, jednak ja nie wierze w takie przypadki. Potwierdzeniem bliskich związków ludów Skandynawii z semitami jest także fakt, że uchodząca za normańską haplogrupa typu I1a jest bardzo blisko spokrewniona z haplogrupą J, charakterystyczną dla bliskiego wschodu.”

   – a to przyczynek skad pochodzi inne robactwo nieustannie zalewające Polskę tym razem z zachodu. Robactwo którego korzenie sięgają Świętego Królestwa Jerozolimy. Kiedyś mi się wydawało, iz to z Cesarstwa Rzymskiego wypączkował ten potwór. A to jak widac z artykułu tylko semici przegonieni z północnej Afryki gdzie się z psalmami na ustach oddawali paleniu żywcem, ku czci demonów, dzieci. Nazirobactwo które póżniej już postepując od północy po dawnych terenach Cesarstwa budowało swoje satanistyczne państewko w obecnej nowej odsłonie znane jako Yewroland. To z tego “nowotworowego przerzutu” pochodzą europejskie domy panujące w tym ten angielski.

   (cyt z http://chrobacja.prohosts.org/)

   Odpowiedz
 12. poszukiwacz said, on 30 Lipiec 2012 at 22:31 (Edytuj)

  http://www.youtube.com/watch?v=s6HdwBKYAp4

  Odpowiedz
 13. zaganpolska said, on 30 Lipiec 2012 at 23:07 (Edytuj)

  Tu przy takich tematach zawsze tak kolorowo? Czytam tą stronę internetową od pół roku ale nie spotkałem się z takim szumem informacyjnym w komentarzach jeszcze. Widzę, że pojawiły się wraże siły. Hyperborejczyków przyrównują do jaszczurów… w tym wideo powyżej widzę pomieszanie prawdy, domysłów z kłamstwem – niesamowite!
  Całe szczęście, że przyjąłem zasadę aby interesować się tematami, które opisują ludzie porozumiewający się w ludzkich = słowiańskich językach.

  Odpowiedz
 14. bozena 2 said, on 31 Lipiec 2012 at 14:44 (Edytuj)

  Słuchajcie to, co piszecie to jawy bunt przeciw Stwórcy a wystarczy przeczytać te źródła i poznać skąd pochodzimy i jakie są nasze powinności względem Boga: http://ostrzezenie.wordpress.com/2012/07/09/badzcie-ostrzezeni-nowa-swiatowa-religia-bedzie-sie-z-zewnatrz-wydawac-dobra-i-pobozna-organizacja-pelna-milosci-i-wspolczucia/

  Odpowiedz
  • bialczynski said, on 31 Lipiec 2012 at 19:27 (Edytuj)

   Dzięki za ostrzeżenie Bożeno – Ta Wiara jest starsza niż chrześcijaństwo o jakieś 20.000 lat, więc daruj sobie określenie “nowa” Nowe to jest chrześciajństwo.

   Odpowiedz
   • zaganpolska said, on 31 Lipiec 2012 at 20:32 (Edytuj)

    Dwukrotnie zgoda. 1) Słowiańska wiara dużo starsza. 2) już w 2008 roku słyszałem o projekcie wprowadzenia nowej, ogólnoświatowej religii, i od tej pory obserwując widzę znaki o tym świadczące. Wyśmiewanie w mediach każdej religii (poza żydowską), przemycanie tematów NOL/UFO. Wklejone tu wideo “reptyle” też czemuś służą. Nie bronię chrześcijaństwa czy islamu, ale inne (niż preferowane tutaj siły Wiary Przyrodzonej) siły też prowadzą swoją grę. Póki co skończy się na wprowadzeniu podatku za oddychanie.
    Co zaś do kwestii samej wiary. Słowianie – dzieci Bogów nie tyle mają wierzyć co tworzyć.

   • Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 10:41 (Edytuj)

    Dokładnie,katolicyzm to neo judaizm :) eklekstyczne synkretyczne dziwadło propagujące szowinizm i rasizm.

  • Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 9:51 (Edytuj)

   Kim Ty jesteś?Bogiem?To co piszesz to jawny przykład pychy,przeświadczenia o swej nieomylności ,żałosne.
   To że masz poglądy nie oznacza że masz rację,prawda i opinia większości to nie jest to samo,a to że coś gdzieś jest napisane,oznacza tylko tyle ze jest napisane a nie że jest prawdziwe.

   Odpowiedz
  • Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 10:43 (Edytuj)

   “Religijni imperialiści nie ustają w wymyślaniu coraz intensywniejszych metod zniwelowania narodowej duszy u wszystkich narodów. Na dwudziestym stuleciu legło już piętno różnych idei stworzenia jednej wszechświatowej religii na osnowie chrześcijaństwa (na przykład “Róża świata” Andriejewa i in.). Celem tych zabiegów jest wytworzenie jednolitej, bezkształtnej masy ludzi pozbawionych narodowej odrębności – takich biologicznych robotów posłusznych cudzej woli. ”
   “Tak więc religia światowa występuje w roli dobrze zamaskowanego narzędzia walki politycznej o stworzenie jedynego religijnego światowego imperium. W takiej walce politycznej dają o sobie znać dwa biegunowo przeciwne dążenia: pierwsze – wola narodów zachowania swej tożsamości, czyli walka o życie narodu; drugie – dążenie pewnych politycznych kół do dominacji w świecie, co pragnie się osiągnąć drogą niwelacji narodowych odrębności i upowszechnienia przez światowe religie międzynarodowych idei, tak zwanych wartości ogólnoludzkich. ”
   “Tysiącletnia niewola duchowa, jakiej poddana była Ukraina wraz z innymi bratnimi narodami słowiańskimi, nauczyła nas wielu rzeczy. Ale i chrześcijańskie imperium obrosło przez ten czas doświadczeniem i znacznym kapitałem. Siły obu stron są na razie nierówne, ale narodom oczy poczynają się już otwierać. Na Ukrainie zaczęło się to przed drugą wojną światową. W roku 1934 młody badacz folkloru Wołodymyr Szajan podczas pobytu w Karpatach zaobserwował starodawny obrzęd, zachowany z czasów pogańskich, a mianowicie święcenie ziarna przed zasiewem. Było to dlań olśnieniem, które stało się pobudką do dalszej pracy, do poszukiwań źródeł myśli religijnej Prasłowian i w ogóle Indoeuropejczyków. ”
   “Naród kładzie na swych bogach pieczęć swej narodowości”
   http://toporzel.pl/teksty/halinaf.html

   Odpowiedz
  • Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 10:44 (Edytuj)

   Żydowski hymn triumfu
   “Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji…”
   “Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska dziewczyna jest waszym ideałem macierzyństwa i dziewictwa. Żydowski zbuntowany prorok jest centralną figurą w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych bogów, odstawiliśmy waszą rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może być nawet porównywalnym z tym czystym i sprawnym opanowaniem was!”
   Marcus Eli Ravage – osobisty biograf klanu Rothschildów o chrześcijaństwie

   Katolicki “patriotyzm”
   “Cóżby ci przyszło z wolnej ojczyzny, gdyby Kościół miał na tym stracić”
   Cytat z książki dla harcerzy “Czuj duch” ksiądza Kazimierza Lutosławskiego napisanej krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
   “Gdybym miał 150 mln rubli miałbym w dupie Watykan”
   Roman Dmowski w rozmowie z Wańkowiczem

   Odpowiedz
  • bialczynski said, on 31 Lipiec 2012 at 19:32 (Edytuj)

   Droga Bożeno – nie namawiamy nikogo do niczego , ale przystąp do nas a zobaczysz że można się obyć bez pośrednika w sutannie przy ołtarzu.
   Zgadzamy się co do tego,że stwórca istnieje, ale na pewno nie co do tego że potrzebni nam są jacykolwiek pośrednicy w kontaktach z Ojcem – dosyć żerowania na pośrednictwie – jakakolwiek forma kapłanów to żerowanie na ludziach i próba władania czyjąś duszą – co powinno być prawnie zakazane – bo to czarostwo i czartostwo.

   Ci księża którzy są prawnymi i moralnymi następcami tych co palili kiedyś innych na stosach, powinni się teraz sami spalić … ze wstydu! A nie pouczać innych ja mają żyć – skoro sami pasożytują na tych którzy pracują – i dają na tacę. W Tajlandii podano dzisiaj że co drugi mnich buddyjski ma nadwagę. Czy ktoś poda wreszcie jaka jest sytuacja w polskim kościele – co tutaj z nadwagą – mnie się widzi 100%. Co pasożytujący mogą wiedzieć o prawdziwym życiu ludzi, którzy z trudem żyją z dnia na dzień, są młodzi i chcieliby mieć dzieci – ale jak skoro ani pracy ani pieniędzy. Kto do tego doprowadził przez 20 lat wolnej POLSKI – za czyim przyzwoleniem się to działo – czy KOŚCIÓŁ NIE SIEDZIAŁ PRZY OKRĄGŁYM STOLE?

   Odpowiedz
   • hjk said, on 1 Sierpień 2012 at 23:57 (Edytuj)

    @”jakakolwiek forma kapłanów to żerowanie na ludziach i próba władania czyjąś duszą – co powinno być prawnie zakazane – bo to czarostwo i czartostwo. ”

    Panie,uważasz pan, ze Jezus Chrystus, który ustanowił swoich kapłanów i dal im moc sprawowania czy ponawiania ostatniej wieczerzy to czartostwo czy czarostow??

    Toż to herezje… No chyba,zepan nie wierzy w trójcę św. I Syna Bozego – to wtedy sprawa jest jasna.

    Trzeba odróżnic “ludzki” wymiar kapłaństwai koscioła, i tu jak wiadomo wszyscy są grzesznikami,ale jest tez boski – przynajmniej w chrześcijaństwie i dana im moc sprawowania sakrmentów.

    Dlatego choć to i owo moze gorszyć i ludzie kościoła sąodpowiedzialni za to i owo, to przeciez nie można pisac jak Pan pisze “Ci księża którzy są prawnymi i moralnymi następcami tych co palili kiedyś innych na stosach, powinni się teraz sami spalić” . Bo nie wszyscy palili i nie wszyscy “sa” zatem “następcami”,trzeba miec wiarygodne dane ilu palili,kto palił, ilu paliło, a chyba w tamtych czasach nie było jakiejś “antyinkwizycji”,która dokumentowała niecne poczynania inkwizycji. Więc ostrożnie z tym paleniem, nastepswem,itd.

    To co pan pisze to żałosna dezinformacja o tym “pasieniu się”- póki co to przynalezność do kościoła jest dobrowolna,dawane datki tez, a w kazdej chili mozna wystąpić z Kościoła,jak siękomuś nie pooba. A teraz niech pan spróbuje “wystąpić z państwa” i np. przestać płacić podatki – a to nie jest jakieś 5 zł rzucane na tace – to są setki czy tysiące miesięcznie – już bardziej nam do szczescia nie potrzebny teen kościół sejmowo polityczny, z tymi kaapłano-posłami i politykami – tu dopiero mamy ciemnotę i zabobon i okradanie w bialy dzień!

    Piszesz Pan o przysłowiowym źdźble, a belki nie widzisz…

   • bialczynski said, on 2 Sierpień 2012 at 9:26 (Edytuj)

    Panie HJK

    Oczywiście że nie wierzę w Żadną Świętą Trójcę, ani że jej człon – Syn – zstąpił na Ziemię po to żeby wszyscy dalej mogli grzeszyć i bezkarnie zabijać w zamian za rozgrzeszenie Pośredników, których rzekomo ktoś tam do czegoś namaścił. Niech pan sam porozmawia z Bogiem Ojcem i zapyta go – on panu odpowie, tak jak mnie Odpowiada. Naszego Boga Jedynego Najwyższego Świętowita nazywają pana pośrednicy kościelni – Lucyferem i sobie przypisują jedynie moc czynienia czaru – który polega na kontakcie bezpośrednim z Bogiem. Niech siuę pan z nim – Bogiem Ojcem , Ojcem Ojców – skontaktuje wreszcie osobiście – wyzwolony z wiary w żydowskie księgi Stare i Nowe – ale przecież żydowskie – chyba że pan o tym nie wie. Służy pan światowemu żydostwu od urodzenia – jako niemowlaka pana zniewolili i nie wypuścili już. Trzeba przejrzeć na oczy – tak się nie robi – Kto niewoli niemowlaki?! Ktoś kto chce rządzić Całym Światem?! Proszę sobie samu odpowiedzieć.

   • bialczynski said, on 2 Sierpień 2012 at 9:36 (Edytuj)

    Panie HJK

    zgadzam się za to z panem że żyjemy w złodziejskim państwie, które nic nie czyni dla swoich obywateli i jako takie nie jest im potrzebne – jest pasożytem, ale nie zmieni tego partia polityczna, która dzieli Polaków na swoich – czyli katolików skrajnych i innych gdzie już zalicza katolików umiarkowanych nie mówiąc już że dla mnie ta partia widzi miejsce na STOSIE bom nieprawomyślny wierzę w Boga Słowiańskiego, ale to za mało, a przecież są też ateiści. Ta partia nie wygra nigdy – bądźmy trzeźwi. Trzeba coś zaproponować wszystkim – tolerancja i wolność – zwłaszcza wyznania – wtedy można zmienić porządek i wyrzucić agentów mocarstw które kręcą tym wszystkim.

 15. Livia Ether said, on 1 Sierpień 2012 at 0:12 (Edytuj)

  Jak dla mnie wprost niesamowita ta ceremonia i jej symbolika i tak się składa, że 26 lipca, czyli dzień przed rozpoczęciem Olimpiady byłam na górze Chełm i medytowałam z ‘Podkarpackim Drzewem Świata’.. Nazwał Pan tę górę Świątynią Światła Świata.. co ciekawe moje doświadczenia z Chełmem i starą Lipą na niej rosnącą łączą się w niezwykły sposób z doświadczeniami mojej znajomej ze Ślężą i tamtejszą Lipą…… 14 lipca miałam sen o niezwykłym Drzewie Życia po przebudzeniu się z którego poczułam aby tego dnia zwołać Krąg dla Przodków, a pod koniec Kręgu poczułam, aby podejść do Lipy rosnącej w naszym siedlisku i za jej pośrednictwem przekazać błogosławieństwo wszystkim LIPOM.. począwszy od stareńkiej Lipy rosnącej na Chełmie….

  przypomnę jeszcze moje doświadczenie z Zielonych Świątek 2008

  http://polskatajemnicza.wordpress.com/2011/05/27/taniec-z-swieta-lipa/

  a to doświadczenie Anilalah na Ślęży:

  http://anilalah.wordpress.com/2011/08/07/medytacja-z-lipa-na-slezy/

  a tutaj nasze doświadczenia z 26 lipca 2012

  http://salontajemnic.wordpress.com/2012/07/29/doswiadczenia-z-kregu-dla-ziemi-26-lipca-2012/

  Piszę o tym w tym miejscu bo być może ktoś jeszcze przeżył coś co się łączy z tą historią…

  Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

  Odpowiedz
  • bialczynski said, on 1 Sierpień 2012 at 7:09 (Edytuj)

   Dziękujemy ci Livio za podzielenie się z nami ważnymi doświadczeniami ze świętym drzewem Lipy. Lipy są odwieczną świętością Słowian – to one na początku były drzewami piorunowymi, ale poświęcone były Bogini, być może dlatego wraz z patriarchatem, po epoce królowania Mazonek (Amazonek) stały się drzewami Dażbogów – Władców Żywiołu Nieba, Jasności, Dnia i Nocy i Gwiazd. Wkońcu przyjęto je za drzewny symbol Pani Niebieskiej – Dawczyni Dnia, Pani Jasności, Pani Nieba – Dany-Dawany, Dabogi (Darz-Bogi), czyli tej którą chrześcijanie nazywają Dawczynią Boga – Matką Boską.

   Jestem w tej chwili nad Jeziorem Rożnowskim i rośnie tutaj także Święta Lipa na Wzgórzu Rąbkowej – jest widzialna z kilkunastu kilometrów we wszystkich kierunkach – samotna pośród pól i łąk, a to wysokie dosyć górki są tutaj około 500-600 metrów n.p.m. Zaprezentuję zdjęcia po powrocie – także zdjęcia rożnowskich dębów, które są bezimienne i nie mają nawet tabliczek pomników przyrody choć jeden z nich ma obwód pnia 11 metrów i ponad 600 lat. Rosną PRZY SZOSIE, nieopodal zrujnowanego dworu rożnowskiego I NIKT SIĘ NIMI NIE ZAJMUJE.

   Odpowiedz
   • liviaether said, on 10 Sierpień 2012 at 13:29 (Edytuj)

    Witam:) Jeszcze pod koniec lipca odwiedziłam (po raz pierwszy) górę Liwocz i pomyślałam nawet wtedy o Panu, o tym co Pan pisał na temat pogórza Ciężkowickiego i Rożnowskiego.. Bardzo ciekawa jestem tych zdjęć i relacji.. Pozdrawiam słonecznie z Pogórza Strzyżowskiego i proszę przekazać moje pozdrowienia także rosnącym tam Drzewom,…..

   • bialczynski said, on 11 Sierpień 2012 at 16:48 (Edytuj)

    Przekażę, pozdrawiam cię serdecznie eteryczna Livio

 16. Joanna said, on 1 Sierpień 2012 at 2:04 (Edytuj)

  Modlitwa do Świata/Świętowita :)

  http://www.youtube.com/watch?v=1LRnKjY4lOo

  Świętowicie nasz
  daj nam, daj nam wreszcie zgodę
  spokój daj, zgubę weź – zabierz ją, odprowadź…
  Szukaj dróg, gdzie jasny dźwięk
  wśród ogni złych, co budzą lęk…
  Nie prowadź nas – powstrzymaj nas,
  powstrzymaj nas w pogoni!

  Odpowiedz
 17. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 9:40 (Edytuj)

  W mitologii nordyckiej pierwsza para ludzka została opisana jako stworzona z dwóch pni drzewa,które bogowie znaleźli na plaży morza ppierwotnego.
  Stworzyli Aska-mężczyznę z Jesionu i Emblę-kobietę z Olchy.

  Odpowiedz
 18. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 10:07 (Edytuj)

  Panie,uważasz pan, ze Jezus Chrystus, który ustanowił swoich kapłanów i dal im moc sprawowania czy ponawiania ostatniej wieczerzy to czartostwo czy czarostow??”-jak się nie wie o czym się pisze to lepiej nie pisać :)
  Każda msza w niedzielę w kościele,to typowy przykład magii ceremonialnej,jest nawet wywoływanie duchów(ducha świętego),składanie ofiary z ciała i krwi(na poziomie podświadomym nie istnieje coś takiego jak symbol,dla naszej podświadomości wszystko to co udajemy jest prawdą,tak więc wierni w kościele na poziomie podświadomym są kanibalami w każdą niedzielę a ich “modlitwy”o nawrócenie “niewiernych” to zwykłe klątwy czyli “czarna magia”,już pomijam fakt celebrowania apokalipsy i ściganie nam na głowy zagłady).

  “Toż to herezje… No chyba,zepan nie wierzy w trójcę św. I Syna Bozego “-trójca w kk to wynalazek księży a nie bogów.

  Ewangelia według świętego Marka 13,32 – Niewiedza Jehoshua świadczyła o tym, że Jehoshua nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
  “Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.”

  Ewangelia według świętego Marka 10,18 Sam Jehoshua nie uważa się za Boga.
  “Jehoshua mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.”

  Ewangelia według świętego Jana 20,17 Jehoshua nazywa Ojca swym Bogiem, a więc nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
  “Rzekł do niej Jehoshua: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.”

  “Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał.” (J 6,44)

  “Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.” (Mt 11,27)

  “Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie”.Ew. Jana 14,28

  Ojciec jest większy więc syn i ojciec są różni,nie są jednym.

  Ewangelia Mateusza 15:24,Jehoshua mówi:”Jestem posłany TYLKO dla zmarłych owiec Izraela”
  “zbawienie bierze początek od Żydów”.Ew. Jana 4:22

  Zapraszamy katolików i wszelkich judeochrzescijan do “ziemi świętej” :) jeździe tam i nie wracajcie,po co Wam Słowiańska Polska,misjonarze-etnobójcy.

  Wszystko w co wierzą “semici duchowi”(wyznawcy jednej z wielu semickich religii)
  to są ich wewnętrzne sprawy i niech sobie z nimi radzą jak potrafią a jeżeli nie potrafią to nie nasz problem.
  ICH dogmatactwa,sprzeczności w hebrajskiej Biblii itd itp,aby te kwestie rozwiązywać
  trzeba doskonale znać żydowski język,kulturę,tradycję,obyczaj,religię,etc.
  Kto zna to wszystko doskonale?Żydzi
  W takim razie niech sobie “żydzi duchowi” sami rozwiązują swoje sprawy,czemu my goje mamy się w to angażować?
  Strata czasu.

  Oni wiedzą najlepiej jak odpowiedzieć na swoje pytania.
  My nie mamy nic do roboty w ich sprawie.
  Niech sobie radzą sami z własnymi wewnętrznymi kwestiami.

  Odpowiedz
 19. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 11:00 (Edytuj)

  Toż to herezje”- ojej :)

  “Chrześcijaństwo jest religią wojującą, dlatego uzurpując sobie prawo do jedyniesłuszności działa tak, a nie inaczej – ale czego innego się spodziewać po religii będącej odłamem judaizmu ?
  Judeo chrześcijaństwo jest nie tylko odłamem judaizmu, ale też przenosi ze sobą żydowską mentalność – żydzi dzielą ludzi na żydów i gojów (niewierzących), muzułmanie na muzułmanów i niewiernych, a chrześcijanie na chrześcijan (co ciekawe każdy odłam chrześcijaństwa uważa się za ten jedyny prawdziwy,a każdy inny za herezję ) i pogan.

  Taka cecha religii semickich – zawsze jest podział na My(najlepsi ponad wszystkimi innymi)i Oni(inni gorsi grzeszni podludzie). ”
  http://www.taraka.pl/cotopoga

  “Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”-List do Galicjan 1:8 mowa nienawiści

  ” póki co to przynalezność do kościoła jest dobrowolna,dawane datki tez, a w kazdej chili mozna wystąpić”- :D żałosna,bezczelna dezinformacja.Prosze spróbowac wystąpić z tej sekty ,prosze spróbować nie finansować kk :)

  Dobrowolnie,taa :D chyba w snach.W Polskiej Republice Watykańskiej nic nie jest dobrowolne,prosze bzdur nie wypisywać.

  “Krew oddajecie dobrowolnie ” ;) pieniądze na kk dajecie dobrowolnie ;)

  List do Rzymian, Obowiązki Chrześcijanina, Miłość i pokora zasadą postępowania, 13: Posłuszeństwo wobec władzy świeckiej
  1 Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. 2 Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia. 3 Albowiem rządzący nie są postrachem dla uczynku dobrego, ale dla złego. A chcesz nie bać się władzy? Czyń dobrze, a otrzymasz od niej pochwałę. 4 Jest ona bowiem dla ciebie narzędziem Boga, [prowadzącym] ku dobremu. Jeżeli jednak czynisz źle, lękaj się, bo nie na próżno nosi miecz. Jest bowiem narzędziem Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary temu, który czyni źle. 5 Należy więc jej się poddać nie tylko ze względu na karę, ale ze względu na sumienie. 6 Z tego samego też powodu płacicie podatki. Bo ci, którzy się tym zajmują, z woli Boga pełnią swój urząd. 7 Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek – podatek, komu cło – cło, komu uległość – uległość, komu cześć – cześć.

  Jeśli ktokolwiek sprzeciwia się władzy syjonistów, banksterów/iluminatów/jezuitów, dyktatorów,Unii,USA,PO,PIS,SLD itd itp – a także totalitaryzmowi i NWO – sprzeciwia się woli Boga judeochrześcijan.

  “NWO budowany będzie przeciw Rosji,na ruinach Rosji i poprzez Rosję” Zbigniew Brzeziński-Doktor honoris causa Katolickiego Uniwersytetu w Dublinie.

  Odpowiedz
 20. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 11:11 (Edytuj)

  Katechizm żyda w ZSRR

  “Wzajemnie kochajcie się , wzajemnego wspierajcie się ,zjednoczcie, nawet jeśli rozrzuceni jesteście na wielkiej przestrzeni, lub gdy jesteście blisko od siebie, nawet jeśli macie nienawiść do siebie. Nasza siła leży w jedności – w to gwarancja naszego sukcesu, naszego zbawienia i dobrobytu.
  Wiele narodów zostało zabitych w rozproszeniu, ponieważ nie mieli jasnego programu działania i “poczucia łokcia”.

  My jednak, ze względu na rozproszoną na całym świecie, ale jedną rodzinę, przetrwaliśmy przez wieki i narody przetrwały pomnożone i wzmocnione. Jedność to cel ale także środek do celu.

  Nie bój się protekcjonizmu – to nasze główne narzędzie, otworzył on drzwi Żydom wszystkich narodowości, wszystkich wyznań, wszystkich stron.
  Prawdziwym internacjonalistą jest tylko ten, którego więzy krwi związane są z judaizmem
  (rzymskie neojudeo chrześcijaństwo-katolicyzm,judaizm,islam -przyp Mezamir)

  wszystkie pozostałe to przekleństwo i oszustwa.
  Zwiększajcie udział osób zbliżonych po krwi, tylko oni zapewnią wam pożądaną biosferę.

  Kształćcie swoje kardy. To jest świętość nad świętości. Kadry decydują o wszystkim. (państwo kościelne już mamy)Każde laboratorium, każda katedra, wydział każdej instytucji, gazety, czasopisma, wydawnictwa powinny być kuźnią naszych pracowników.

  Przenikajcie na pozycje lidera do robotników i chłopów Gojów, dajcie im dużo pieniędzy, ale jeszcze więcej wódki aby płodzili w pijackim widzie gojów, zdegradowali się i naprawdę przedstawiali sobą zwierzęta robocze: pieniądze, wódka, sex i żadnej duchowości!

  Nie pij alkoholu, nie pal, aby urodzić zdrowe, silne ciało żydowskiej populacji zdolne do przejęcia pokoleń. Niech każde pokolenie wszystkich nie-Żydów na świecie ma do czynienia z głęboką warstwą naszej obrony. Trzeba wszelkimi sposobami tłumić świadomość gojów, najlepszych z nich rozgniatajcie, najgorszego- takiego jak głupia owca-wywyższajcie.

  Za każdym razem gdy idzie w zapomnienie starsza generacja, zamiast niego na scenie ma wzrosnąć jeszcze bardziej potężna kohorta przygotowanych wcześniej, nie gasnących duchem Izraela młodych Żydów .
  Aby to zrobić jak najszybciej trzeba umieszczać naszą młodzież na kluczowych stanowiskach, udowadniajcie każdemu i wszędzie ich dojrzałość i geniusz. Chociaż to jeszcze nie jest idealne to oni dojrzeją na pozycjach. Ten kto jest u władzy, jest inteligentny i ma rację.

  Musimy przekazać naszym dzieciom więcej niż otrzymaliśmy od ojców, a oni, zachowując i zwiększając dadzą więcej z kolei na następne pokolenie, itp. Ciągłość pokoleń jest naszą siłą, naszą stabilnością i naszą nieśmiertelnością, choć w porównaniu z większością gojów jesteśmy fizycznie słabsi.
  Ale to jest naturalne. Ten czarny do pracy niech pompuje mięśnie, wybranym przez Boga synom Izraela to nie przystoi. Poprzez słowa Mojżesza Jahwe mówi: “Każdy syn z pokolenia Izraela będzie miał 2800 niewolników. Goi – nasi niewolnicy.

  Świat jest okrutny, nie ma miejsca dla filantropii. Nie nasza sprawa dbać o ZSRR i o słowiańskie kadry. Jeśli są zbyt leniwy, by myśleć o sobie, dlaczego mamy myśleć o nich? Nasz wielki mędrzec na rynku niewolników w Rzymie nazwał ich sklabami, czyli niewolniami w duchu , dlaczego dziś mamy myśleć o nich inaczej? ”

  Misjonarze :) etnobójcy,głosiCiele “prawdy objawionej” ;) polakatolicy-watykańscy,włoscy patrioci.
  Faktycznie macie się czym szczycic,aż sie niedobrze robi od tej Waszej megalomanii i zaślepienia.
  Opętani ludzie.Aż tak was żydzi piekłem nastraszyli ze w zamian za miejsce w ichnim niebie gotowi jesteście wyprzeć się własnej tradycji i korzeni?Żałosne.
  Naród kładzie na swych bogach pieczęć swej narodowości.
  Jesteście duchowymi żydami,myślą mową i uczynkiem.

  Odpowiedz
 21. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 11:38 (Edytuj)

  Najważniejsze przykazanie, w swoim pierwotnym sformułowaniu brzmi:
  “Słuchaj Izrealu!
  Jawhe jest naszym jedynym Bogiem, Jahwe jedyny!”.

  Zawsze jak słyszę o “dekalogu” to przypominam sobie pierwsze przykazanie.
  Jahwe to dla mnie bóg obcy,cudzy,koczujący.
  Jahwe/Jehowa/Jehoshua jest WASZYM bogiem dzieci pokolenia Judy.
  “Jahwe jest wielki”-to właśnie jest pełna znaczenie imienia Jehoshua/Jezus.
  Mało kto o tym wie i dlatego chce się rabina z Nazaretu uczynić królem Polski.

  Odpowiedz
 22. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 11:41 (Edytuj)

  – Dekalog dany był przez kapłanów wyłączenie Izraelowi.

  – W drugim przykazaniu było: “nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.
  Tak więc dekalog nie zaprzecza istnieniu innych, “cudzych bogów”
  a jedynie zabrania Izraelitom ich czczenia.

  Biblia mói wyraźnie że Ziemia zostałą stworzona przez Elohim/bogów
  a nie Eloha/boga
  Jeżeli ktoś jest żydem,nie ma prawa czcić cudzych bogów,np Słowiańskich
  a ja żydem nie jestem(w przeciwieństwie do katolików) i dlatego będę Rodzimowiercą :)
  zgodnie z dekalogiem :D żeby było śmieszniej.

  Odpowiedz
 23. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 11:43 (Edytuj)

  Paradisus Judeorum PL

  Odpowiedz
 24. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 12:19 (Edytuj)

  Cesarz Julian pisał:
  Syn boży Asklepios zstąpił z nieba na ziemie i w Eupiauros zjawił się w ludzkiej postaci.
  Tu rósł,wychowywał się i w czasie swojej wędrówki podawał ludziom dłoń pomocną.
  Przebywa on wszędzie i na ladzie i na morzu ale nie do każdego przychodzi.
  Jest zbawca zarówno grzesznej duszy jak i chorego ciała.

  Odpowiedz
 25. Mezamir said, on 2 Sierpień 2012 at 13:05 (Edytuj)


  23:30

  Odpowiedz
 26. Cezary said, on 3 Sierpień 2012 at 22:22 (Edytuj)

  …błądzicie ci co nie uznajecie Jezusa i Maryi jego matki… Bo Jezus Jest “bramą” do Boga a Maryja wstawia się za nas jest Doskonałą pośredniczką :) )) Pozdrawiam i życzę nawrócenia ..

  Odpowiedz
  • zaganpolska said, on 4 Sierpień 2012 at 17:10 (Edytuj)

   Zapomniałeś podać nr konta na radyjko ;) Również zdrowia życzę.

   Odpowiedz
  • Mezamir said, on 4 Sierpień 2012 at 20:26 (Edytuj)

   Nawrócenia na co?:D Na to co podpatrzyliście u nas i naśladujecie nieudolnie?
   Kompromitacja :)

   Odpowiedz
Podziel się!