Rośliny czują ból tak samo jak my!

plants 7

http://www.smithsonianchannel.com/sc/web/show/136361/amazing-plants

Ci którzy myślą, że jedząc vegańskie hamburgery oczyszczają własne sumienie z odpowiedzialności za uśmiercanie, i związany z nim ból umierających innych istot, których ciała stanowią potem ich pokarm, są w błędzie. Zasadą ziemskiego łańcucha pokarmowego jest pochłanianie jednych istot żywych przez drugie. Dlatego jedyne co możesz zrobić, aby spać spokojnie ze świadomością tego co dzisiaj zjadłeś/zjadłaś to:

1. ZJADAJ TYLKO TYLE ILE JEST CI POTRZEBNE DO ŻYCIA

2. Korzystaj pokarmów naturalnych, bez zanieczyszczeń i modyfikacji

3. Poświęcić każdego dnia w skupieniu chwilę uwagi żywym istotom, które cię dzisiaj zasiliły i oddały ci swoje materialne ciała, abyś mógł kontynuować egzystencję. 

4. Jakkolwiek zabrzmi to może dla ciebie śmiesznie – Połącz się z duchami marchewek i selerów, które dzisiaj zjadłeś – a poczujesz jaki szacunek należny jest zwierzętom i roślinom, najmniejszym mikroorganizmom, które ciebie budują.

 

Jestem pewien, że każdy człowiek, który zastosuje się do tej rady  bez trudu odczuje ból umierającego w męczarniach palonego Tysiącletniego Dębu, i nigdy już, w lesie na łące czy we własnym ogrodzie nie zniszczy żadnej rośliny niepotrzebnie, nie wytnie jej bez głębokiego namysłu.

Podziel się!