19.11 – Gazeta Polska na czele Krucjaty przeciw Tęczy?!

Gazeta Polska Codziennie kontynuuje kurs na zderzenie z Tęczą!  – Tak jak pisałem w artykule wczorajszym Kwiaty pod Tęczą i w dzisiejszym o Zniszczeniu  Świętej-Pięknej Góry w Lekitach pod Jezioranami  .

Rubens-Landscape.with.Rainbow1632-1635

Ta akcja Czarnej Falangi ma wyraźnie samobójcze cechy wymierzone w Tęczę jako symbol boga a nie żadnych homoseksualistów. Sprowadzanie Tęczy do symbolu homoseksualistów w prasie i telewizji która mieni się być katolicką świadczy wyraźnie o kompletnym zaślepieniu tych mediów doraźnymi celami politycznymi. Świadczy też, że nie mają oni pojęcia czego symbolem naprawdę jest Tęcza. Atakując Tęczę politycy „katoliccy” ośmieszają siebie i polskich katolików. au144

Przypominamy wszystkim katolikom to co podaje Biblia, skoro ich rzekomo katolicka i podobno chrześcijańska telewizja i prasa nie potrafi im tego przypomnieć ani uzmysłowić:

Wikipedia:

Tęcza w religii i mitologii

Tęcza zajmuje dość znaczące miejsce w mitologii i legendach, najprawdopodobniej z uwagi na jej piękno i trudność w wyjaśnieniu tego zjawiska.

  • W mitologii greckiej tęcza była utożsamiana z drogą, jaką pokonywała posłanka Iris pomiędzy Ziemią i Niebem[11]. W mitologii chińskiej tęcza była szczeliną w niebie zamkniętą za pomocą kamieni i pięciu (lub siedmiu) kolorów przez boginię Nüwa. W mitologii hinduskiej tęczę nazywano Indradhanush, co oznaczało łuk Indry, boga błyskawic i grzmotów. W mitologii skandynawskiej używano nazwy Bifröst – był to most łączący światy Ásgard (bogów) i Midgard (ludzi). Irlandzki leprechaun chował garnek złota na końcu tęczy – czyli w miejscu niedostępnym dla żadnego człowieka (ponieważ tęcza nie występuje w konkretnym miejscu, a jej pojawienie zależy od pozycji samego obserwatora).
  • W Biblii tęcza jest symbolem przymierza pomiędzy Bogiem i człowiekiem, jest obietnicą złożoną przez Boga Jahwe Noemu, że Ziemi nie nawiedzi już więcej wielka powódź (Stary Testament, Rdz 9,13). Tęcza stała się nawet symbolem ruchu w judaizmie zwanego B’nei Noah. Członkami B’nei Noah są nie-żydzi, który kontynuują drogę wielkiego przodka jakim był Noe. Ruch ten ma korzenie w tradycji żydowskiej, a szczególnie w Talmudzie.
  • Według mitologii Aborygenów, świat narodził się z „tęczowego węża”, natomiast w słowiańskiej, płanetnikiem mógł zostać człowiek „wciągnięty do nieba przez tęczę”.

Tęcza w literaturze i sztuce

Tęcza jest często podmiotem utworów literackich i dzieł sztuki, malowali ją m.in. Peter Paul Rubens i George Inness (zobacz też skrót do Wikicytatów po prawej stronie). Jak wspomniano powyżej, tęcza wspomniana jest w Biblii – Biblia Gdańska, Stary Testament, Księga Rodzaju, Rozdział 9 (hebr. קשת qeszet):

[…]

12 Tedy rzekł Bóg: To jest znak przymierza, który Ja dawam między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą, która jest z wami, w rodzaje wieczne.

13 Łuk mój położyłem na obłoku, który będzie na znak przymierza między mną, i między ziemią.

14 I stanie się, gdy wzbudzę ciemny obłok nad ziemią, a ukaże się łuk na obłoku:

15 Że wspomnę na przymierze moje, które jest między mną i między wami, i między każdą duszą żywiącą w każdem ciele; i nie będą więcej wody na potop, ku wytraceniu wszelkiego ciała.

[…]

au145

Czy polscy katolicy dali Gazecie Polskiej Codziennej, portalowi Niezalezna.pl i Telewizji Republika glejt na szarganie symbolu Przymierza Boga z Człowiekiem?  Czy to ja POGANIN, Białczyński, powinienem przypominać tym „światłym” ludziom którzy mają ambicję rządzić Polską co mówi ich własna religia?! Halo ! Czy jest tam gdzieś jakiś ksiądz w tych światłych redakcjach, który powstrzyma to szaleństwo ludzi NIEDOINFORMOWANYCH i NIEDOUCZONYCH opętanych mściwością na wszystkim co im się „źle” kojarzy?! Czy też będą brnąć w nieskończoność w tę ślepą polityczną uliczkę i tracić nikłe 30% poparcie jakie mają?

Podziel się!