2014.02.24 – Ukraina: Złapać Bandytę!!! Polska – Ukraina 2014 – Kilka myśli. Moskwa – Białoruś – Wielki strach przed powtórką Majdanu!

http://niezalezna.pl/52180-w-kijowie-spokoj-ale-i-nerwowe-oczekiwanie-gdzie-jest-janukowycz-nasza-relacja

Nadal nie wiadomo gdzie ukrywa się Wiktor Janukowycz, choć wysłano za nim list gończy. Krążą różne pogłoski o miejscach, w których może przebywać były prezydent Ukrainy. Według jednej z nich – w bunkrze klasztoru na wschodzie kraju.

10.46
Ukraina potrzebuje 35 mld dolarów pomocy makrofinansowej na lata 2014-2015 – ocenia tamtejsze ministerstwo finansów i bank centralny. Władze w Kijowie zwróciły się do partnerów zagranicznych, szczególnie USA i Polski, o udzielenie kredytu w ciągu 1-2 tygodni.
– W ciągu ostatnich dwóch dni przeprowadziliśmy konsultacje i spotkania z ambasadorami UE, USA i innych państw oraz z organizacjami finansowymi o pilnym udzieleniu Ukrainie pomocy makrofinansowej – poinformował p.o. ministra finansów Ukrainy Jurij Kołobow.

Według niego Kijów proponuje przeprowadzenie dużej konferencji donatorów z udziałem UE, USA, Polski, a także MFW i innych organizacji finansowych. Byłaby ona poświęcona pomocy dla Ukrainy na modernizację, przeprowadzenie reform i realizację umowy stowarzyszeniowej z UE. Kołobow zwrócił się także do podmiotów aktywnych na rynku finansowym i do obywateli, by wszyscy zachowali spokój i zapewnili stabilną pracę instytucji finansowych.

10.05
„Janukowycz ukrył się w bunkrze klasztoru Patriarchatu Moskiewskiego w miejscowości Wołnowacha” – napisał na swoim profilu na Facebooku deputowany Batkiwszczyna, Ołeksandr Bryhynec. Wołnowacha położona jest ok. 60 km na południe od Doniecka.

Bryhynec utrzymuje, że na terytorium klasztoru znajduje się „trzypiętrowy bunkier podziemny, taki, jakie mieli Hitler, czy Himmler, w którym znajduje się wszystko niezbędne do życia”. „Przypomnę, że wraz z Janukowyczem znajduje się tam kilkuset ochroniarzy i niektóre osoby z jego najbliższego otoczenia” – napisał deputowany.

9.56
Według ukraińskiego MSW, w niedzielę o godz. 22.50 czasu polskiego, Janukowycz próbował dostać się na lotnisko Belbek koło Sewastopola, ale tam nie dotarł. Następnie zatrzymał się w prywatnej rezydencji w okolicach Bałakławy.

Tam zebrał swoją ochronę i zapytał, kto pozostaje na Krymie, a kto będzie podróżował z nim dalej. Część funkcjonariuszy odpowiednika polskiego BOR zdecydowało się pozostać. Janukowycz przekazał im pismo, w którym zrezygnował z ochrony (zdjęcie poniżej).

– Z częścią ochrony, która pozostała przy nim, w towarzystwie (byłego szefa administracji prezydenckiej) Andrija Klujewa, Janukowycz trzema samochodami udał się w nieznanym kierunku, wyłączając wszystkie środki łączności – poinformował Awakow.

9.33
„Informacja na dzisiejszy ranek: wszczęto śledztwo w sprawie masowych zabójstw cywili. Janukowycz wraz z szeregiem innych osób jest poszukiwany” oświadczył p.o. ministra spraw wewnętrznych Arsen Awakow.

9.26
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy podało, że wysłano list gończy za byłym prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

8.40
Krążą plotki, że Janukowycz jest na Krymie, a w Sewastopolu znajduje się baza rosyjskiej floty czarnomorskiej. Według portalu Liga.net widziano go w towarzystwie żołnierzy.
– Mam niepotwierdzone informacje, że prezydent został aresztowany na Krymie – napisał na Facebooku opozycyjny deputowany Wołodym Kurrenoj, którego cytuje gazeta.pl.

Polska – Ukraina 2014 – Kilka myśli. (z dyskusji na naszym blogu)

Emalia 23.02.2014 – 17.13

Ukraińcy właśnie stworzyli sobie świetlaną przyszłość, przypominającą z całą pewnością naszą własną teraźniejszość. Kolejny kraj spacyfikowany, kolejny kraj stał się kolonią nad którą teraz trzeba mocno pracować, aby stworzyć go na obraz i podobieństwo np. Polski czy innych kolonii demokratycznych.
Ciekaw jestem co działoby się gdyby na ulice w Polsce wyszły takie tłumy jak tam, jestem ciekaw jakby nas NIE pacyfikowano, gdyby Polacy prowadzili na ulicach otwartą wojnę z policją, wojskiem.
I dlaczego Polscy protestanci byliby zbrodniarzami.
Dopiero teraz Ukrainę czekają czarne czasy.
Zdrowia życzę, bo niewolnikom to bezwzględnie potrzebne.

Białczyński Wysłany 23.02.2014 o 19:53 | W odpowiedzi na emalia.

Wystarczy że rozliczą złodziei i morderców, a zagrabione przez nich majątki zwrócą narodowi – i będzie inaczej niż w Polsce! Czy mam coś jeszcze dodać? Lista może być długa.

Jest czego gratulować, dziękujemy, w imieniu własnym, naszych rodzin na Ukrainie i naszych braci duchowych Ukraińców!

Małopolska, Podkarpacie, Lubelskie, Białostockie, Olsztyńskie, Śląsk Górny, Śląsk Dolny, Śląsk Opolski, Pomorze Wschodnie – Gdańskie, Pomorze Zachodnie – Szczecińskie, Pomorze Środkowe – Kołobrzeskie – wszystkie te regiony gdzie mieszkają repatrianci polscy z Ukrainy i ich rodziny. Jeżeli jakiś region Polski pominąłem to przepraszam. Oczywiście Lubuskie.

emalia

Wysłany 23.02.2014 o 20:03 | W odpowiedzi na bialczynski.

To nie była inicjatywa Ukraińców.
Dlatego też nie rozliczą nikogo. Tymoszenko jest doskonałym przykładem. Opinia publiczna jest odpowiednio ukierunkowana. Przedstawiono im ( nam ) odpowiedni, jedyny słuszny obraz rzeczywistości. Przecież ONA nie podpisała umowy gazowej, która naraziła przeciętnego Ukraińca na ogromne straty. Państwo miało same zyski – płacąc za gaz 2x więcej niż należy. To są straty miliardów dolarów. Nie będę już wspominał o innych oskarżeniach pod jej adresem – przecież z całą pewnością jest ona niewinna. Zakładam, że i nasz Pawlak jest dokładnie w ten sam sposób niewinny, podpisując tak samo korzystne umowy i pracując na zlecenie zagranicznych koncernów. Te same zbrodnie, ale spojrzenie zupełnie inne, prawda ?
ONA jest właśnie jednym z przykładów tego co się będzie tam działo.
Znam kilku Ukraińców, wiedzie im się dobrze (np. infrastruktura informatyczna jest o wiele bardziej rozwinięta niż u nas, nie wspominając o podatkach ), a może raczej powinienem powiedzieć w czasie przeszłym?

Białczyński Wysłany 23.02.2014 o 20:10 | W odpowiedzi na emalia.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie zagłosuje na Ukrainie na Tymoszenko. Może liczyć na 10% w wyborach. Po co pisać takie rzeczy? W jednym ma ona rację – Nadszedł czas Wolnych Ludzi na Ukrainie. O wszystkim decydował będzie Majdan – nowi ludzie którzy z niego wyrastają – Nie Kliczki i Jaceniuki.

Dużo roboty do zrobienia. Jedno jest pewne, że Janukowycz jest mordercą, a jaką miał mentalność może zobaczyć każdy oglądając jego rezydencję. Caucescu przy nim to potęga umysłowa, że nie wspomnę o naszym Mordercy, który ma na sumieniu także co najmniej 100 zabitych, kilka TYSIĘCY RANNYCH I 100.000 EMIGRANTÓW W LATACH 1981-1989.

Nawet Rosja nie uchroni tych morderców przed rozliczeniem ich za zbrodnie. Janukowycz stanie przed Trybunałem Międzynarodowym, a może przed Trybunałem w Kijowie. Stawiam na Kijów.

Pan Prezydęt Polski, Wielki przyjaciel naszego polskiego Mordercy już się przykleił do Majdanu i myśli że zbije na nim kapitał. Wielu ludzi bardzo się zdziwi co się będzie działo. Ani im się śni Banksterom jak inteligentni ludzie to robią.

Robert 23.02.2014 o 22:50

Dzisiaj już wiemy, że Janukowycz to już historia oraz to, że na szczęście ludzie nie posłuchali durnia o wybujałym ego, czyli R.Sikorskiego, ktory chcial im wtrynić naszą tandetną wersję okragłostołową.
Dlatego dzisiaj mamy w TV komunistyczne dysnstie zapraszające PZPRowcow jako autorytety, począwsze od moralności a kończąc na ekonomii.
Myślę, że najlepszym kierunkiem dla Ukrainy jest kierunek ku UE, by znaleźli się w jednym kręgu politycznym z Polską, bo też ludzie tam protestujący nie chca niczego innego jak tylko lepszego życia, co skutkuje tym, ze osoby zindoktryzowane ideologicznie piszą takie nonsensy jak Opolczyk, ale i cała hałastra blogerów choćby na NEONie, w komentarzach na onecie, czy tez wp.pl.
Na Ukrainie nie mają na sczęście takiego oddziaływanie księża i popi, więc moga bardzo szybko przejść do etapu szybszego rozwoju i normalności.
Przez te 20 lat beznadziei ekonomicznej (kto był tam w latach ubiegłych ten wie jak sie żyje zwyklym ludziom, ja bylem przez zaledwie parę dni w roku 2003), korupcji, ponizania przez milicjantow i mafiozow, postanowli z tym skończyć i sie im to udało. Gdy ludzie poczują, że dzięki ich sile potrafili coś zmienić, pomimo roznych przyszlych scenariuszy, już nie da się im przygiąc karku.
UE powinna sypnąc teraz groszem, szczególnie w rolnictwo, takim systemem dopłat jaki obowiązuje w UE, by ono rozwinęło się technologicznie i dawało nadwyżki produkcyjne i ceny żywności spadły wielokrotnie, gdyż w stosunku do zarobków są nieprawdodpobnie wysokie.
Wystarczyloby już popchnąc rolnictwo do przodu, a już beda tego widoczne efekty na rynku wewnetrznym, zresztą wzrosty PKB prz takiej ruinie gospodarczej osiagnąc jest bardzo łatwo, wystaczy tylko ego by nie rozkradali tego rządowo złodzieje, a taki nadzor ze strony urzedników unijnych przy rozdysponowywaniu funduszy na rolnictwo, pomimo ułomnosci biurokratycznej, da efekty piorunujące.

Adam Smoliński

Wysłany 24.02.2014 o 1:26 | W odpowiedzi na Robert.

Tak, tak i zrobi się na Ukrainie taki piekny jewropejski raj jak w Polsce?
Wygonią swoich złodziei i zaproszą jewropejskich.
Znakomita perspektywa, z deszczu pod rynnę. Już baksterzy UE i USA łapki zacierają. Za 5 lat Ukraińcy zobaczą, że nic już nie jest ich, a 1/3 narodu wyjechała na zachód do niewolniczej pracy.
Ukraińcy nie dajcie się wydutkać na strychu przez unie jewropejską.
Ukraina była zawsze spichlerzem Europy,dobre rolnictwo może Was postawić na nogi. Dopłaty unijne zabijają rolnictwo.

Robert

Wysłany 24.02.2014 o 1:37 | W odpowiedzi na emalia.

cyt:
“Ukraincy właśnie stworzyli sobie świetlaną przyszłość, przypominającą z całą pewnością naszą własną teraźniejszość.”

Z przyjemnością czytam komentarze zawiedzionych tym, że kolejne społeczeństwo pogoniło mentalnego menela. Komentarze w tym stylu są doskonałym obrazem stanu polskiego umysłu pewnej grupy dziwolągów, którym zawsze będzie źle, choćby by i dano im apanaże o jakich marzą oni sami -patrz przypadek Romaszewskiego, który po dwudziestoletnim(!) posłowaniu i senatorowaniu w 3RP, jeszcze przed śmiercią wyciągnął odszkodowanie (od nas, czyli społeczeństwa, nie od komunistów) za stan wojenny, by -jak na Salonie24 tłumaczyła jego córka- “rodzice mieli na godne życie, bo razem mają tylko 6100zł emerytury”.

Ból wielki i smutek spadł na wielu, w tym na naszym rządzących, Prezydenta RP, bo oni sami przebierają nogami by stać się sługami jedni niemieckimi, drudzy rosyjskimi, a tutaj taka niespodzianka. Są naprawdę tym przerażeni, bo mają już analogiczne wizje, pamiętają jeszcze 11 listopada na ulicach Warszawy, tyle, że u nas, odbyć się to może za pomocą kartki wyborczej.
Boją się politycy u władzy, boją się zwykli ludzie, którzy boją się zawsze, wszędzie i wszystkiego, boją klerykałowie, ci zawodowi w sutannach i ci przeróżni czarni aktywiści udzielający się na blogach i w przeróżnych czarnych organizacjach, boją się bankierzy, bo może przyjść taka władza, która im ukróci żerowanie na społeczeństwie, boja się funkcjonariusze medialni, zwani dziennikarzami, bo stracą swoje przełożenie na społeczeństwo.

Gdyby tam bylo połowę tego raju co jest w Polsce, to nie bylo żadnej rewolty, tak więc pojękiwań jak powyżej nawet nie biorę pod uwagę.
Tudzież fikcji istniejących w głowach mądralistów zawartych w zdaniu “1/3 narodu wyjechała na zachód do niewolniczej pracy.” Jeszcze to okreslenie “niewolniczej” mające dyskredytować emigrantów zarobkowych, którzy nie chcą być murzynami pracującymi za ułamek tego co moga zarobić na emigracji. Jak podawano -co jest zgodne z rzeczywistym oglądem sytuacji w społeczeństwie- w opracowanaich KE posiadanie pracy w Polsce nie chroni przed ubóstwem! Posiadasz prace i zyjesz w ubóstwie, to jest nic innego jak klasyczna definicja niewolnika. A co mówic o bezrobotnych.

cyt:
“Dopłaty unijne zabijają rolnictwo.”

To jest dobry obraz Pańskich fikcji ekonomicznych.

Jeszcze moje spostrzeżenie dotyczace wspólnoty przeciwników obecności Ukrainy w UE, tzn. nawet nie obecnosci, ale nawet wybrania takiego kierunku politycznego. A ta wlaśnie rzecz łączy prawicowo-katolickich aktywistów (patrz na portal NEON jako wzorzecz metra, ale i Prezydenta RP) z opcją niemiecką (patrz na obency rząd, jako wzorzecz metra). Dlaczego opcja prorosyjska i proniemiecka są w sojuszu?
Odpowiedź prokremlowska jest trywialna: tracą strefe wpływów nie tylko gospodarczych, ale co najgorsze i kulturowych.
Odpowiedź proniemiecka jest nie całkiem trywialna i pojawiła się w związku z Turcją (75mln mieszkańców i rosnie) i jej przyszlym członkostwem, bo odpowiedź opcji niemieckiej padła z ust samych niemieckich polityków, ktorzy wprost obawiają się o utratę przez Niemcy (81mln) hegemonii w UE, gdyż podział mandatow w PE, ale w czasie poźniejszym również stanowisk w KE musiałby być proporcjonalny do liczby mieszkańców.
A teraz wyobraźmy sobie, że Ukraina (45mln) jest członkiem UE i dochodzi do podęcia decydujacych rozstrzygnięć politycznych i ekonomicznych w UE i jest ona w sojuszu z Polską (36mln). Czyż 36+45 nie równa się 81? A równa się.
Tak, jest to strach opcji proniemieckiej, że przy obraniu kursu prounijnego za 10 lat taki scenariusz utraty hegemonii może być rzeczywistoscią.

A co by było gdyby i Turcja i Ukraina były członkami UE?!
Dlatego niezmiernie dziwi mnie głupota jakoby przeciwników UE przed jej poszerzeniem o Turcję i Ukrainę.
Podejrzewam ich o to, że po prostu kłamią nie są żadnymi przeciwnikami UE, a jedynie należą do opcji proniemieckiej albo prokremlowskiej.

SynSwarożyca

Wysłany 24.02.2014 o 3:27 | W odpowiedzi na Adam Smoliński.

A ja nie lubię wmawiania, że emigracja zarobkowa z powodu upadku Państwa jest czymś dobrym.
Sam sobie przeczysz.

Pewnie gaz z głupków też Cie cieszy?

Robert

Wysłany 24.02.2014 o 5:46 | W odpowiedzi na Adam Smoliński.

cyt:
“A ja nie lubię wmawiania, że emigracja zarobkowa z powodu upadku Państwa jest czymś dobrym.
Sam sobie przeczysz.”

Jesli Państwu się to nie podoba to niech Państwo nie upada, bo przecież posiada ono setki tysięcy sowicie wynagradzanych i doskonale wykształconych funkcjonariuszy policji, urzędników, ministrów, posłów i ich doradcow, asystentów, radnych, prokuratorów, sędziów, dyrektorów od wszystkiego, specjalistów itd itd
A zwykły człowiek ma nie mieć mozliwosci wyboru tylko być chłopem pańszczyźnianym. Może to ten syndrom?

cyt:
“Pewnie gaz z głupków też Cie cieszy?”

Nie cieszy, bo zdrowszy jest ruski po cenach wziętych z sufitu, by wystarczylo na prowizję dla naszych sprzedajnych polityków z przelwem do Szwajcarii, i na czołgi oraz rakiety dla Putina oraz na koszty jego wydobycia z terenow należących do dawnych plemion autochtonicznych, ktore nic z tego nie mają, czyli są okradane oraz na ekologiczny przesył tysiace kilometrów rurociagami.
Dlatego amerykańcy mają pieciokrotnie tańszy gaz niż my, a my mamy zadowolonych polityków, zadowolonego Putina oraz rakotworczy smród weglowodorow aromatycznych wydobywający się z kominów, gdyz nikogo nie stac na gaz, tylko na “tani” wegiel po 900zł za tonę.

Białczyński

Wysłany 24.02.2014 o 8:23 | W odpowiedzi na Robert.

100% racji ma Robert i 100% racji ma Adam Smoliński oraz SynSwarozyca.
Dla Ukrainy w jej obecnej sytuacji (tej jaka tam jest od 20 lat) wszystko było lepsze niż to co było. Tak jak kiedyś napisałem: po pierwsze i najważniejsze liczy się ich zdecydowana wola – i nic tej woli nie powstrzyma. Jeżeli będzie to wola “głupia” to zrobią głupstwo. Niestety jeżeli będzie to wola “mądra” to niekoniecznie się to tak “dobrze” skończy jak w pierwszym wariancie.
Każda normalność uczni tam postęp gospodarczy, ale pod warunkiem że ustabilizuję się Ukrainę obecną która jest bankrutem. Na szczęście Ukraina Bankrut jest dla wszystkich śmiertelnym zagrożeniem. Wyobraźmy sobie 5 milionów emigrantów z Ukrainy w Polsce.

Ukraina – po drugie – Jest czymś więcej niż tylko Rewolucją – jest Mentalnym Wstrząsem dla całego Świata. Pokazuje dobitnie, ze jeżeli Lud naprawdę zechce to obali każdy rząd gdziekolwiek by on nie był i jaki by nie był.Zmieniły się bowiem czasy i jest olbrzymi nacisk przeciw barbarzyństwu, przeciw mordowaniu w biały dzień w imię jakiegoś “widzi mi się”. Jeszcze jest tak, że gdzieniegdzie ten nacisk jest bezskuteczny, ale i to się zmienia. Pod tym względem najgorzej maja Afrykańczycy. Korea PŁN to żywa hańba CHIN i ich władz, tak samo jak Tybet. Te dwie sprawy prędzej czy później odbiją się na Chinach w sposób straszliwy, tak jak na Niemcach II Wojna Światowa.

Ukraina to Lekcja Wielkiej Zmiany. Pokazuje Europie/USA, że istnieją sposoby zmuszenia ich do działań wbrew ich planom i zamysłom. To Ukraina zmusza ich teraz do pomocy a nie oni oferują coś z łaski. Dlatego uważam, ze Ukraina wbrew pozorom ma pole manewru i może z niego skorzystać stawiając Zachodowi twarde warunki pomocy. Wszystko naprawdę zależy teraz od Mądrości MAJDANU i ekip które pokierowały Rewolucją Kijowską.

Ukraina która by upadła to był wielki strach dla Rosji – bo 150 mld euro to początek potrzebny na stabilizację. Rosja pękłaby pod ciężarem Ukrainy gdyby ją najechała teraz i dobiła wojną – po prostu rozleciałaby się na tysiąc kawałków sama pogrążona w upadku i chaosie. Syberia w jednej chwili przeszłaby w ręce Chińczyków, zwłaszcza że jest terenem rzadko zaludnionym a Chiny są przykładem sukcesu technologiczno-gospodarczego. Upadająca Ukraina pogrąży Europę w chaosie gospodarczym i nowym kryzysie ekonomicznym – granice są przecież praktycznie otwarte.

Przejdę więc teraz do trzeciej części wypowiedzi i perspektywicznego obrazu/planu działania dla Ukrainy.

Tak, to co Robert pisze to prawda. Istnieje scenariusz przejęcia UE przez przyszłe Międzymorze, pod warunkiem że UE przyjmie Ukrainę i Turcję. Dlatego albo musimy wywrzeć zdecydowany wspólny polsko–ukraińsko-turecki nacisk na UE, albo zacząć realizować plan B- Otwarcia, Integracji i Współpracy “Polska-Ukraina-Turcja-Bałkany” nie oglądając się na UE. To tyle jeśli chodzi o stosunki międzynarodowe- w jaką stronę powinna iść Polska i do czego przekonywać wszystkie kraje Bałkanów, Ukrainę Turcję, wreszcie Niemcy. Jeśli Niemcy będą się opierać procesowi poszerzenia to stracą swoją pozycje w UE i po raz kolejny okażą się “niedojrzali” – dadzą jeszcze raz bardzo niekorzystne świadectwo na temat swojej nacji- narodu ukształtowanego w taki sposób , że jest bezwolny. Oni tego nie chcą, będą jako naród chcieli poprzeć mimo lęków – bo lęk- jest oczywisty w tej sytuacji – ten kierunek który zaproponujemy – poszerzenia UE, jednak mogą się okazać zbyt bezwolni.

Wreszcie czwarta i ostatnia część obrazu/planu działania:
Warunkiem powodzenia planu o jakim napisałem jest ustanowienie na Ukrainie wzorcowego Ładu Gospodarczego. Są na to pełne szanse dlatego, że w tej chwili jest to pod względem organizacji gospodarczej “dzikie pole”. Ukraina nie może powtórzyć błędów Polskiej Drogi i pułapek polskiej Drogi. Ponieważ tego chcą Ukraińcy i mają wzorzec jakim jest Polska Droga i jej Błędy. To jest tak samo ważne dla Ukrainy jak i dla UE, ponieważ UE jest za słaba aby wchłonąć Ukrainę tak jak wchłonęła Polskę.Polska została pożarta przez UE/USA, a polskie elity (yetiyelity) nie stawiły oporu będąc bezradne w obliczu przemiany którą nie wiedziały jak poprowadzić. Na czele Polski znaleźli się w 1989 roku ludzie którzy ją sprzedali Zachodowi (po części świadomie a po części z bezradności).

Ma racje Adam Smoliński, ze emigracja nie jest żadnym dobrem, jest skandalem świadczącym niezbicie o WINIE RZĄDZĄCYCH – Ta wina to zaniechanie ustanowienia takiego ŁADU GOSPODARCZEGO KTÓRY ROZWIJA LICZBĘ MIEJSC PRACY W KRAJU.
Na Ukrainie można przeprowadzić taką Transformację, która spowoduje Rozwój MIEJSCOWY. To zależy wyłącznie od mądrości MAJDANU. Oni nadal maja bezpłatną służbę zdrowia i bezpłatne szkolnictwo – w tym wyższe i nadal maja duży sektor państwowy. To trzeba przekształcić w rodzaj nowoczesnej spółdzielni- ustanowić mądre podatki – na wzór szwedzki. Atmosfera jest bardzo dobra, bo ludzie wiedzą do czego prowadzi dziki kapitalizm – do Oligarchii Idiotów.

Dla Polski Ukraina jest przerażającą lekcją – rzeczywiście Panowie Niewolników, Władcy Polski, Sprzedawczyki Różnej Maści – czas się bać. Strach jest okrutny, bo jesteście w następnej kolejności do wymiany. NIC, ale to dosłownie NIC WAS NIE UCHRONI PRZED TA WYMIANĄ.

Zatem albo okażą się na tyle mądrzy by sami poddać się zmianie w duchu żądań NARODU – Nasza rola w tym by twardo żądać – albo okażą się niereformowalni i wszystko stracą tak jak Oligarchia Ukraińska.I to jest proces jaki obserwujemy, i to co jest Wielką Zmianą, i co nieuchronnie zdarzy się już niedługo w Polsce.

Oczywiście że emigracja jest lepszym rozwiązaniem niż głód i bezrobocie. Ale emigracja jest na pewno gorszym rozwiązaniem niż Stworzenie Systemu Który Rozwija Miejsca Pracy MIEJSCOWO.

Z pewną przykrością na chwilę obecną stwierdzam, że realnie taki PLAN ma PIS i nikt więcej z liczących się sił.

SLD ma plan nazwijmy go “Status QUO dla Posiadaczy” – bo to ich klasa wyborcza. Ich zwycięstwo pchnie Polskę w scenariusz Rewolucji Warszawskiej (= Kijowskiej).
PO – nie ma żadnego planu – bo to jest eklektyczny zlepek bezprogramowy
PSL – jest zwyczajną bandą złodziei w stylu Partia Regionów
Wszyscy inni są zatomizowani przez System Polityczny Antydemokratyczny.
PIS – jest więc najmniejszym złem w sensie gospodarczym – co bardzo ważne dla Polski i Polaków, ale jest też z punktu widzenia Wolnych Ludzi najgorszym rozwiązaniem ideologicznym

Można spróbować w 2015 roku wprowadzić do Sejmu Grupę Reformatorów – czyli Partię Demokracji Bezpośredniej i zobaczyć jaki będzie wynik wyborczy takiego ugrupowania. Istnieje jednak wtedy ryzyko, że to utrwali układ PO-SLD, a to jest pewną drogą do rewolucji w Polsce w roku 2017-2018.

Być może Ukraina uczyniła i w Polsce na tyle Wielką Zmianę, że możliwy jest dobry wynik wyborczy Demokracji Bezpośredniej w 2015. Trzeba by było zacząć się jednoczyć już teraz – szybko.

I jeszcze jedno – jeśli Polska jak najszybciej – JUŻ – nie stanie na własnych nogach – tzn nie zacznie rozwijać Miejsc Pracy i Innowacyjnej Gospodarki oraz nie zacznie rozwijać własnych wdrożeń technologii to wpadnie w tzw Pułapkę Słabego Rozwoju. Będzie trwać w stagnacji – a stagnacja to upadek państwa, spadek demograficzny, dalszy ciąg “montowni” zachodnich koncernów – Teraz czas na wprowadzanie własnych produktów nie tylko rolniczych – na rynek 900 milionów – jakim będzie rynek UE/USA.

Warunki początkowe dla powodzenia planu na Ukrainie to:

1. Ktoś z Majdanu musi być teraz w rządzie tzw Jedności i kontrolować go od wewnątrz, a reszta z Majdanu powinna kontrolować rząd Jedności z zewnątrz siedząc nadal na Majdanie
2. Rozliczenie i ukaranie morderców
3. Odebranie na drodze prawnej – szybkie sądownictwo – majątku rozgrabionego przez Oligarchów – wszędzie tam były matactwa i złodziejstwo – więc co ukradzione ma być odebrane w sposób bezwzględny tak jak Willa Janukowycza.
4. Nowa Konstytucja inna niż ta z 2004 – Wygrana Majdanu w nowych wyborach parlamentarnych które muszą się odbyć jak najszybciej po prezydenckich i wygrana w prezydenckich

Robert

cyt:
“PIS – jest więc najmniejszym złem w sensie gospodarczym – co bardzo ważne dla Polski i Polaków, ale jest też z punktu widzenia Wolnych Ludzi najgorszym rozwiązaniem ideologicznym”

Gdy wyborca nie ma wyboru to tak to wygląda, jestem zwolennikiem systemu w ktorym wyborcy podaje się ‘jak na tacy” alternatywę, jednakże jak sie popatrzy na alternetywę słowiańską i o czym -za przeproszeniem- pieprzy jeden wydumany przodownik słowiańskości, a o czym drugi, trzeci itd, przy czym kazdy ma inną nonsensowną wizję ekonomiczną nie przystającą do świata rzeczywistego, wówczas tak to wygląda.
A PIS nie ma zdolnosci koalicyjnej, więc sam musiałby zdobyć większość bezwzględną (m.in. dlatego jest przeciwko JOW, bo liczy na obecny system premiujący najwieksza partię), ale on jej nie zdobędzie. PIS gra o wszystko albo nic, więc bedzie miał nic.

Białczyński

W zupełności się zgadzam. Stąd płynęła moja niezbyt korzystna dla Polski prognoza Polska 2013- 2015

(tutaj:https://bialczynski.pl/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/protest-przeciw-usunieciu-historii-ze-szkol-srednich/anatomia-upadku-iii-rp-200-zadluzenie-polski-ukrywane-przez-gus-nie-przeszukano-wraku-tu-154kpina-nie-sledztwo/31-10-anatomia-upadku-iii-rp-czy-polacy-wyznaja-swiatopoglad-naukowy-czy-scholastyczny/prognoza-dla-polski-2013-2015-pazdziernik-2013-po-na-progu-20/).

Trzeba się jak najszybciej jednoczyć i organizować Ruch Wolnych Ludzi dla Wolnej Polski. 22 marca będziemy mieć, jako Zrzeszenie, Słowiański Panel Dyskusyjny na święcie Niezależnej Telewizji we Wrocławiu. Będę miał tam spotkanie autorskie i będzie nasze stoisko. Myślę, że może to być wstęp do czegoś sensownego jako że jest to środowisko popierające JOW i Demokracje Bezpośrednią.

Moskwa – Białoruś – Wielki strach przed powtórką Majdanu!

Władze Moskwy obawiają się rozruchów w Moskwie

Foto: Reuters

Rosja: władze obawiają się rozruchów w Moskwie

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-wladze-obawiaja-sie-rozruchow-w-moskwie/pbfr3

Wła­dze Mo­skwy roz­mie­ści­ły dzi­siaj w cen­trum mia­sta woj­ska we­wnętrz­ne MSW. Woj­sko­we cię­ża­rów­ki stoją m.​in. na placu Re­wo­lu­cji, tuż obok placu Ma­ne­żo­we­go, na któ­rym wie­czo­rem an­ty­krem­low­ska opo­zy­cja za­mie­rza zor­ga­ni­zo­wać de­mon­stra­cję.

 Władze Moskwy obawiają się rozruchów w Moskwie

Stron­ni­cy opo­zy­cji chcą się tam ze­brać, aby za­pro­te­sto­wać prze­ciw­ko wy­ro­ko­wi w pro­ce­sie ośmior­ga uczest­ni­ków roz­ru­chów na mo­skiew­skim placu Bo­łot­nym w maju 2012 roku, w przeded­niu in­au­gu­ra­cji pre­zy­den­ta Rosji Wła­di­mi­ra Pu­ti­na.

REKLAMA

Sąd Re­jo­no­wy w Mo­skwie ska­zał ich na kary od 2,5 do 4 lat łagru. Stron­ni­cy an­ty­krem­low­skiej opo­zy­cji, któ­rzy ze­bra­li się w po­bli­żu gma­chu sądu, przy­ję­li wyrok okrzy­ka­mi: „Wol­no­ści! Wol­no­ści!”.

Sę­dzia Na­ta­lia Ni­ki­szy­na uzna­ła opo­zy­cjo­ni­stów za win­nych uży­cia siły prze­ciw­ko po­li­cjan­tom pod­czas roz­ru­chów na mo­skiew­skim placu Bo­łot­nym w maju 2012 roku, w przeded­niu in­au­gu­ra­cji pre­zy­den­ta Rosji Wła­di­mi­ra Pu­ti­na.

Pro­ku­ra­tor żądał dla oskar­żo­nych od 5 do 6 lat po­zba­wie­nia wol­no­ści w ko­lo­nii kar­nej. Ad­wo­ka­ci za­po­wie­dzie­li już zło­że­nie ape­la­cji.

Opo­zy­cjo­ni­ści nie mają zgody władz na wie­czor­ną akcję na placu Ma­ne­żo­wym, przed mu­ra­mi Krem­la. Zwo­łu­ją się za po­śred­nic­twem por­ta­li spo­łecz­no­ścio­wych.

W po­bli­żu gma­chu Sądu Re­jo­no­we­go w Mo­skwie, gdzie w po­nie­dzia­łek wzno­wio­no od­czy­ty­wa­nie wy­ro­ku, od rana setki osób wy­ra­ża­ją so­li­dar­ność z pod­sąd­ny­mi. Wśród haseł, które noszą, jest i takie: „Nie bę­dzie Maj­da­nu – nie bę­dzie wol­no­ści!”.

Po­li­cja za­trzy­ma­ła już 110 osób, wśród nich – przy­wód­ców an­ty­krem­low­skiej opo­zy­cji, Alek­sie­ja Na­wal­ne­go i Ilję Ja­szy­na.

***

dzisiaj 08:40

Łukaszenka wyklucza powtórzenie Majdanu na Białorusi

Pre­zy­dent Bia­ło­ru­si Alak­sandr Łu­ka­szen­ka po­no­wił za­pew­nie­nie, że na Bia­ło­ru­si nie doj­dzie do Maj­da­nu. Wy­ra­ził też prze­ko­na­nie, że Ukra­ina po­win­na za­cho­wać in­te­gral­ność te­ry­to­rial­ną. – Maj­da­nu na Bia­ło­ru­si nie bę­dzie – oświad­czył Łu­ka­szen­ka zwra­ca­jąc się do do­wódz­twa bia­ło­ru­skich sił zbroj­nych z oka­zji Dnia Obroń­ców Oj­czy­zny.

Łukaszenka wyklucza powtórzenie Majdanu na Białorusi Łukaszenka wyklucza powtórzenie Majdanu na Białorusi Foto: Alexander KHUDOTEPLY / AFP

– Świę­tym wspól­nym obo­wiąz­kiem i za­da­niem dla nas, ludzi w pa­go­nach, jest ochro­na po­ko­ju i sta­bil­no­ści na na­szej ziemi – dodał.

REKLAMA

Pre­zy­dent zwró­cił uwagę, że w dy­na­micz­nie zmie­nia­ją­cym się świe­cie po­ja­wia­ją się w no­wych miej­scach ogni­ska na­pię­cia i dla­te­go „nie wolno tra­cić czuj­no­ści”. – Na­le­ży się uczyć na błę­dach in­nych i nie do­pusz­czać do choć­by naj­mniej­szych prze­ja­wów nie­sta­bil­no­ści w na­szym kraju – za­zna­czył.

We­dług niego Ukra­ina stała się sceną star­cia po­tęż­nych sił we­wnętrz­nych i ze­wnętrz­nych. – Nawet w na­szym spo­łe­czeń­stwie, jak za­uwa­ży­łem, dają się za­uwa­żyć pewne na­pię­cia, za­gro­że­nia dla bez­pie­czeń­stwa i sta­bil­no­ści na­sze­go pań­stwa – dodał Łu­ka­szen­ka.

We­dług niego, nie­za­leż­nie od tego, w jakim pań­stwie do­cho­dzi do po­dob­nych wy­da­rzeń, mają one pewne wspól­ne cechy. Jak za­uwa­żył, osła­bie­nie wła­dzy, ko­rup­cja, bez­kar­ność, bez­myśl­ność i nie­od­po­wie­dzial­ność władz czę­sto pro­wa­dzą do za­mie­szek i anar­chii.

– Spo­łe­czeń­stwo się dzie­li, do­cho­dzi do sta­gna­cji go­spo­dar­czej, lu­dzie cier­pią i stają się ślepą bro­nią w rę­kach de­struk­cyj­nych sił (…) zla­tu­ją się za­gra­nicz­ni „życz­li­wi”, któ­rzy jesz­cze bar­dziej roz­pa­la­ją na­mięt­no­ści i do­le­wa­ją oliwy do ognia – po­wie­dział pre­zy­dent.

Jego zda­niem Bia­ło­ruś z uwagi na po­ło­że­nie geo­gra­ficz­ne i otwar­ty cha­rak­ter swo­jej go­spo­dar­ki nie może być od­cię­ta od wpły­wów za­cho­dzą­cych na świe­cie pro­ce­sów geo­po­li­tycz­nych. Dla­te­go jest dla niej bar­dzo ważna prze­my­śla­na po­li­ty­ka we­wnętrz­na i za­gra­nicz­na, po­zwa­la­ją­ca chro­nić kraj przed ne­ga­tyw­ny­mi zja­wi­ska­mi oraz roz­ła­mem w spo­łe­czeń­stwie i anar­chią.

Jak pod­kre­ślił, Bia­ło­ruś bu­du­je ko­cha­ją­ce pokój i nie­za­leż­ne pań­stwo, aby naród nigdy nie zna­lazł się pod cu­dzym knu­tem. Tak wła­śnie – jak po­wie­dział – ro­zu­mie swój głów­ny cel jako głowy pań­stwa. – Waż­nym czyn­ni­kiem w jego osią­gnię­ciu są do­brze przy­go­to­wa­ne siły zbroj­ne i zdol­ne do dzia­ła­nia or­ga­ny ochro­ny prawa – za­zna­czył.

Łu­ka­szen­ka wy­ra­ził też prze­ko­na­nie, że nie­za­leż­nie od tego, jak roz­wi­ja­ją się wy­da­rze­nia na Ukra­inie, po­win­na ona za­cho­wać in­te­gral­ność.

– Nikt nie po­wi­nien roz­ry­wać tego wiel­kie­go kraju, nie jest on nam obcy. Dla­te­go nie na­le­ży się mar­twić, że jeśli tam coś się stało, to po­ja­wi się też u nas. Trze­ba się mar­twić, że nasi lu­dzie tam prze­ży­wa­ją cięż­ki kry­zys. Bar­dzo cięż­ki, i jest to do­pie­ro po­czą­tek – oznaj­mił.

Za­zna­czył, że łatwo prze­ma­wiać na pla­cach i wzno­sić apele. – Ale jutro za­czną się prze­cież pro­ble­my go­spo­dar­cze i fi­nan­so­we. Lu­dziom trze­ba wy­pła­cać eme­ry­tu­ry, pen­sje, dać pracę. Przed ta­ki­mi kwe­stia­mi staną jutro re­wo­lu­cjo­ni­ści – za­uwa­żył.

Łu­ka­szen­ka po­wie­dział, że coś po­dob­ne­go do ukra­iń­skie­go Maj­da­nu było na Bia­ło­ru­si w 2010 roku po wy­bo­rach pre­zy­denc­kich.

– Teraz nasz naród zro­zu­miał, co mo­gło­by się zda­rzyć, gdyby to to­le­ro­wać. A my prze­cież ani nie po­le­wa­li­śmy ich wodą, ani nie sto­so­wa­li­śmy gazu łza­wią­ce­go, ani nic ni­ko­mu nie ła­ma­li­śmy. Ale jeśli ktoś pod­nie­sie rękę na żoł­nie­rza, mi­li­cjan­ta czy funk­cjo­na­riu­sza sił spe­cjal­nych, który pró­bu­je was roz­dzie­lić, od­po­wiedź bę­dzie bły­ska­wicz­na – ostrzegł pre­zy­dent. I za­koń­czył: „Nie mar­tw­cie się, wszyst­ko bę­dzie do­brze”.

Podziel się!