28 07 2015 – PIS 49%, Ruch Kukiza 12%, PO 30%! – Spektakularny wynik sondażu.

Titanic-PO-idzie-na-dno-e1433979722482Dlaczego wciąż lokuję Ruch Kukiza na drugim miejscu? – Bo taki damy mu wynik głosując w październiku – około 30%! To PO będzie mieć nie więcej niż 12%!!!

25 07 2015

Spektakularny wynik sondażu. Poparcie dla PiS – 49 procent, a to dałoby aż 250 mandatów!

Dodano: 25.07.2015 [09:27]
Spektakularny wynik sondażu. Poparcie dla PiS – 49 procent, a to dałoby aż 250 mandatów! – niezalezna.pl
foto: Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Tego jeszcze nie było. Niemal połowa Polaków chce zagłosować w jesiennych wyborach parlamentarnych na Prawo i Sprawiedliwość. Wprawdzie to tylko sondażowe wyniki, ale 49 proc. dla PiS robi wrażenie – zapewne najbardziej na politykach Platformy Obywatelskiej. Pytania „czy PiS będzie rządziło” lub „z kim PiS będzie rządziło” są już chyba nieaktualne. Do sensacyjnego, niepublikowanego jeszcze sondażu dotarł „Fakt”, który podaje, że posłowie PO z trwogą przekazują sobie tę informację.

Obiecanki PO na lepszą Polskę, nowe otwarcie, objazd koleją po kraju, najwyraźniej nie przynoszą efektu. Nie można być innego zdania widząc wyniki sondażu przeprowadzonego przez GFK Polonia. Prawo i Sprawiedliwość, według tej niepublikowanej jeszcze ankiety, ma 49 proc. poparcia.

Oni mają już 49 procent! Nie miejsc w Sejmie, a procent sondażu!

– powiedział tabloidowi jeden z posłów.

Badanie przeprowadzono 10 dni temu. Wykorzystano w nim metodę wywiadów bezpośrednich. PiS jest niekwestionowanym liderem, PO – 30 proc. Różnica między partiami wzrosła o kolejnych 5 proc, porównując do poprzedniego sondażu.

Według najnowszego badania GfK Polonia Prawo i Sprawiedliwość będzie miało ponad 250 miejsc w Sejmie. Do samodzielnego działania, a więc i zmiany konstytucji potrzebne jest 307 mandatów. PiS, przy ewentualnej koalicji z ludźmi Pawła Kukiza, miałby 311 posłów na Wiejskiej.

Jednak politycy PiS nie chwalą dnia przed zachodem słońca.

Nie ekscytujemy się sondażami. Pamiętamy, jak Platformę zgubiła pycha

– powiedział rzecznik sztabu PiS, Marcin Mastalerek.

To już kolejny sondaż, który cieszy Polaków sympatyzujących z Prawem i Sprawiedliwością. Według pracowni Estymator, PiS oraz Solidarna Polska i Polska Razem nie potrzebowałyby koalicjanta, żeby sprawować rządy. Zagłosowałoby na nich 43 proc. wyborców, co przekłada się na 248 mandatów w Sejmie.

Z kolei TNS Polska podawało, że na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego swój głos oddałoby 37 proc. respondentów. Chęć głosowania na Platformę bierze pod uwagę 23 proc. Trzeci byłby Paweł Kukiz z 14 proc. „..

Specyficzne jest że sondaże nie doceniają RUCHU KUKIZA – tak będzie aż do wyborów, a może tylko do referendum 6 Września! Tutaj widać ordynarną manipulację PISowskiego portalu Niezalezna.pl, który nie podaje procentu Ruchu Kukiza a według tego badania wynosi ono obecnie ponad 12%. Oznacza to, że w wyborach realnie Ruch Kukiza może mieć 25-30% – analogicznie jak to było w sondażach a potem w realnych wynikach w wyborach prezydenckich 2015.

Pomijam inną manipulację Systemu Pan – Niewolnik w tym wypadku – żeby teraz publikować dopiero sondaż sprzed 10 dni – to trzeba naprawdę być członkiem Układu Kontrolującego i Sondażownie, i Media Propagandowe, i system bankowy, i sądownictwo i całą gospodarkę. Nikt – najwyraźniej nie miał interesu w natychmiastowym opublikowaniu tego sondażu. Pojawia się on, bo wyciekł i musi się pojawić.

05 07 2015

Sondaż partyjny: PiS na czele, PO przegania Kukiza i odzyskuje drugie miejsce

 Gdyby wybory odbyły się z końcem czerwca, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Platforma Obywatelska odzyskuje od ruchu Pawła Kukiza drugie miejsce.Na PiS swój głos oddałoby 36 proc. anektowanych. Platforma Obywatelska zajęłaby drugie miejsce z wynikiem 25 proc. poparcia. Ruch Pawła Kukiza traci do PO 5 pkt. proc. i otrzymałby 20 proc. głosów.

Wedle badania do Sejmu weszłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe, otrzymując 6 proc. głosów.

Na dalszych miejscach znalazłyby się Nowoczesna PL (4 proc.), Sojusz Lewicy Demokratycznej (4 proc.), partia KORWiN (2 proc.), Twój Ruch (1 proc.) i Ruch Narodowy (1 proc.).

 


03 07 2015

Kolejny sondaż założonego przez WSI ośrodka statystycznego OBOP, który zakamuflowano następnie jako TNS Polska, a w którym badanie zamówiła czerwona telewizja TVP1. Znów widać to samo co poprzednio PO urosła kosztem Ruchu Kukiza – jakoś nie wierzę że tylu jest w Polsce idiotów i złodziei. PO Bis czyli Nowoczesna.pl – ma 2% – Balon Petru i Balcerowicza rozbił się o Ziemie Niczyją:

Sondaż dla „Wiadomości”: w Sejmie trzy partie. PiS mogłoby rządzić samodzielnie

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, 38 proc. Polaków zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczoną Prawicę, 27 proc. – na Platformę Obywatelską – wynika z najnowszego badania TNS Polska dla „Wiadomości” TVP1. Do Sejmu weszłoby jeszcze tylko ugrupowanie Pawła Kukiza (13 proc.).

 Poniższy sondaż pokazuje wyłącznie przepływ potencjału między Ruchem Społecznym Pawła Kukiza a PO. Najwyraźniej wyborcy postkomunistyczni nie widzą już żadnego sensu w lokowaniu swoich nadziei na utrzymanie poPRLowskiego porządku rzeczy wysiedzianego przy Okrągłym Stole przez Yetiyelity III RP.Nie należy się przejmować spadkiem Ruchu Kukiza – panuje oczywiście mentalna konsternacja wśród części „młodych niezdecydowanych”, którym ten ruch wydaje się teraz zbyt radykalny, a trzymanie z upadającym obozem władzy wciąż przynosi im profity finansowe w biznesie. 9% które zyskała PO podskakując z obowiązującego poziomu 19-20% w róznych innych sondażach odebrała ona w sondażu GFK Ruchowi Kukiza który tutaj ma 15% a w poprzednich badaniach oscylował między 20-24%.

Czysto postkomunistyczne ugrupowania takie jak SLD czy PSL, Palikotowcy już się nie liczą. Naszym celem jest IV RP – Wolna Polska!

CB

 

30 06 2015 GFK Polonia – jeszcze inna metoda liczenia procentów, byle ciemniej było pod latarnią

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Przewaga-PiS-nad-PO-rosnie-Trzy-partie-w-Sejmie,wid,17672074,wiadomosc.html?ticaid=115232

akt. 30.06.2015, 07:14
Przewaga PiS nad PO rośnie. Trzy partie w Sejmie?
Gdyby wybory parlamentarne miały odbyć się w czerwcu, to wzięłoby w nich udział 64 proc. dorosłych Polaków. Najwięcej głosów otrzymałoby Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską i Polską Razem (43 proc.) oraz Platforma Obywatelska (29 proc.).

W porównaniu z majową falą badania notowania PiS+SP+PR wzrosły o 6,7 punktu proc. do 43,1 proc., a notowania PO spadły o 11,4 punktu proc. do 28,8 proc. Ponad progiem wyborczym znalazło się jeszcze ugrupowanie Pawła Kukiza (15,1 proc., pierwszy raz ujęte w badaniu).

22 06 2015 TNS Polska (dawniej OBOP Polska – sondażownia niezbyt wiarygodna)

Bardzo spektakularny upadek balonu PO Bis zwanego Nowoczesna.pl pokazuje sondaż TNS Polska z 22 06 2015 roku. jest to pierwszy sondaż po tzw. Konwencjach PO i PIS jakie odbyły się w niedzielę. PIS znokautował w tych konwencjach PO, a kolejny cios zadał Platformie  w poniedziałek Szydłobusem. Paweł Kukiz zniknął z mediów, poza tym że portale internetowe atakują go po hejtersku – jest nieobecny w telewizjach. Bywa o nim słowo w TV Republika, lecz wyłącznie w negatywnym kontekście.  Stąd jego spadek. PO jeszcze nie zeszła poniżej 20%, ale pamiętajmy, że w sondażu nie ma efektu konwencji i nie ma efektów poniedziałku (przeprowadzono go między 12 – 17 czerwca). Przed nami 4 miesiące wyczyniania głupot przez premier Kopacz, ale przy tym tempie upadku, już za miesiąc PO będzie poniżej progu wyborczego 5%. Z tego sondażu TNS Polska gdzieś zniknęło 15% głosów – to chyba znowu jakaś „inna” metoda liczenia, jakieś „inne” pytania, jakieś „inne” grupy Polaków – czyli kompletny brak wiarygodności.

Sondaż TNS Polska: PiS – 34 proc.; PO – 20 proc.

Gdyby wybory samorządowe odbywały się w połowie czerwca, najwięcej głosów zdobyłoby PiS (wspólnie z Solidarną Polską i Polską Razem) – 34 proc. Drugie miejsce zajęłaby PO z poparciem 20 proc. – wynika z sondażu TNS Polska. Do Sejmu weszłaby jeszcze formacja Pawła Kukiza z 17 proc. głosów.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-tns-polska-pis-34-proc-po-20-proc/prj71t

 

Wśród pozostałych grupowań, o które pytano w badaniu, SLD uzyskało 4 proc. wskazań, a PSL 3 proc. Na partię KORWiN zamierzało oddać głos 2 proc. pytanych. Po 1 proc. poparcia uzyskały: NowoczesnaPL, Twój Ruch, Nowa Prawica i Ruch Narodowy

14 06 2015 – Niemiecki portal Onet.pl uparcie lansuje w swoich „sondażach” złodziejską partię PO!

Czemu może służyć uwzględnianie w średnich sondażowych, wyników tak zakłamanego ośrodka jak CBOS, który pobiera kasę w rządowej kieszeni? Ano manipulacji i dalszemu lansowaniu złodziejskiej partii PO!

Oto jak naprawdę wygląda układ partii w sondażach a jak wygląda gdy się go zmanipuluje dodając fałszywe wyniki z CBOS:

Sondaż zmanipulowany przez niemiecki portal internetowy Onet.pl:

635697833405529763Oto prawdziwa średnia sondażowa po eliminacji z powyższej tabeli ewidentnie sfałszowanych sondaży rządowego, czyli platformerskiego ośrodka CBOS:

1. PIS 32%

2. Ruch Kukiza 26%

3. PO 22%

4. PO bis (Nowoczesna.pl) 5,5%

5. SLD 3,7%

 

Reszta nie ma żadnego znaczenia. Jednakże bardzo sprytnie w tej tabeli nie uwzględniono tego badania zaraz po wyborach prezydenckich gdzie PO spadła do 17%. Po jego uwzględnieniu PO ma 21%. Mamy tutaj też jeszcze jedną mocno podejrzaną sondażownię TNS – znana dawniej jako (nie jeden raz skompromitowany) OBOP. Bez ich sondażu będziemy naprawdę bliżej prawdy. Oto ona:

1. PIS 31%

2. Ruch Kukiza 27%

3. PO 20%

4. PO-bis 6%

5. SLD 4%

 Titanic-PO-idzie-na-dno-e1433979722482

12 06 2015

 

Sondaż partii politycznych dla „Newsweeka”. Rośnie popularność ugrupowania Kukiza
PiS (wraz z Solidarną Polską oraz Polską Razem) prowadzi w rankingu partii politycznych z poparciem 33 proc. Polaków. Na Ruch Kukiza zdecydowałoby się zagłosować 29 proc. respondentów, a poparcie dla PO spadło poniżej 20 proc. (19 proc.) – wynika z sondażu pracowni Estymator dla „Newsweeka”. Pozostałe ugrupowania znalazły się pod progiem wyborczym.

1. PIS 33%

2. Ruch Kukiza 29%

3. PO 19%

 Titanic-PO-idzie-na-dno-e1433979722482

11 06 2015 – Kolejny sondaż i kolejne manipulacje Yetiyelity!

 

1. PIS 30%

2. Ruch Kukiza 24%

3. PO 19%

4. Nowoczesna.pl 7%

 

Jeśli ktoś miał problemy z uznaniem iż ugrupowanie PO-Bis zwane Nowoczesna.pl ma za zadanie tylko i wyłącznie służyć manipulacjom sondażami ten ma obecnie dowody na to. Zagadka sondażowa: Z czego w sondażu dla Faktów TVN urosła Partia Kukiza albo z czego znów urosła SLD i Nowoczesna?

Spadek PIS o 2% i spadek PO o 2%  daje  owe 4% Kukizowi z 20 na 24%, czyli znów ustawia go w tym samym miejscu w którym już był. Ale wtedy musimy się zastanowić z czego urosła Nowoczesna o 4%? Bo poprzednio miała 3% a teraz w tym sondażu ma znowu 7%. Podobno mamy w tym sondażu już efekty afery taśmowej – taka jest sugestia TVN. Ale jest to sondaż grubo przedwczesny – zamówiono go szybko, żeby w TVN zminimalizować straty PO, które jeszcze słabo brzmią w tym sondażu.

Jednak jeśli Nowoczesna urosła to być może urosła ze strat PO i PIS? Ale wtedy nie miał z czego uróść Kukiz, a tym bardziej SLD!

 

Jeśli suma procentowa się nie zgadza to oznacza, że zastosowano inną manipulancką metodologię w badaniu. Dokooptowano jakąś grupę przez odpowiednie „sformułowanie” pytania sondażowego. Grupę, której poprzedni sondaż nie uwzględniał. W ten sposób można podnieść o kilka punktów lub obniżyć o kilka punktów każde notowanie. Nie mówiąc o tym że plus minus 2% to granica błędu statystycznego. Nowoczesna.pl będzie się wahać w kolejnych sondażach między 7 a 3%, a SLD między 3 a 5% i będą tym sposobem podbijać notowania PO, Nowoczesnej albo SLD – dowolnie, jak piłeczkę ping pongową.

 

Słyszałem w TV Republika, że jutro ma się ukazać w GW inny sondaż który daje PISowi + 5% a PO zdejmuje – 10%. To by oznaczało że jutro

PIS może mieć wtedy 35%, a nawet 37-38% (zależnie od użytej metody sondażowej)

a PO nawet 11% lub 9%.

Ile będzie wtedy miał Kukiz – do 27-30%!

Koalicja Kukiz – PIS 60-65%? A może wzrośnie Nowoczesna.pl, bo GW ją popiera gorąco?

Co wtedy pojutrze?

 

I jeszcze jedno – Ile są warte sondaże tych tzw. pracowni przekonaliśmy się przy wyborach prezydenckich. Ja już dzisiaj daję PO 10-9% realnego poparcia i to wyłącznie przez kadrę kierowniczą rozdymanej Administracji, Skarbówek, ZUSów i państwowych nepotycznych spółek.

 

Titanic-PO-idzie-na-dno-e1433979722482

Sondaż po dymisjach: pięć partii w sejmie, wygrywa PiS

Wybory parlamentarne, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość – wynika z sondażu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24. Do sejmu weszłoby pięć ugrupowań.
PiS może liczyć na poparcie 30 proc. ankietowanych. Na ugrupowanie Pawła Kukiza zagłosowałby 24 proc. badanych. Trzecia w sondażu jest Platforma Obywatelska, która otrzymałaby 19 proc. głosów.Do sejmu weszłyby także NowoczesnaPL (7 proc.) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (5 proc.).Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, według szacunków Millward Brown frekwencja wyniosłaby 49 proc.

10 06 2015 – Manipulacja sondażami trwa

Istotna jest tylko jedna wiadomość jeśli idzie o ten sondaż: Że został on wykonany zanim wybuchła po raz drugi za sprawą obcych służb wywiadowczych afera taśmowa.

Wzrost poparcia dla PO z 21% do 24% jest więcej niż mierny, w zasadzie jest to spadek ponieważ jednocześnie PO-bis straciła z 8% na 3%, czyli o 5% w dół, a to nie przełożyło się na zyski Głównej PO w całości.

2% z elektoratu PO-bis otrzymał PIS.

„Wzrost” PO, a właściwie jej trwanie w miejscu – jest iluzorycznym sukcesem a dalsze samookłamywanie się skończy się dla Wier(u)tników i Czerskiej Sitwy KATASTROFĄ gorszą niż ta, która dotknęła kiedyś AWS. Afera taśmowa rozkręcona ponownie przez (najprawdopodobniej) Amerykanów i wycofanie ich ambasadora świadczą, że USA nie może w sytuacji konfliktu na Ukrainie współpracować z takimi władzami jakie są w Warszawie.

Państwo polskie, które do tej pory miało być słabe i bezbronne według strategi określonej wobec Rosji przez USA wspólnie z Niemcami, wymaga według służb specjalnych USA odbudowy w sytuacji wojennej.

Po nagłośnieniu afery taśmowej ponownie i po idiotycznych dymisjach w rządzie Ewy Kopacz, która jest pierwszą osobą w Polsce do dymisji, poparcie dla PO spadnie do 14%, a potem będzie spadać nadal niezależnie od tego co ci durnie jeszcze wymyślą. Są już kompletnie niewiarygodni, nawet dla przedszkolaków. Będziemy obserwować masową ucieczkę z Titanica. Dla niektórych nie ma żadnego ratunku.

Titanic-PO-idzie-na-dno-e1433979722482Przyszły Sejm będzie wyglądał inaczej. Liderem PiS – 32%, a PO – 24% NOWY SONDAŻ

Dodano: 10.06.2015 [14:29]
foto: @gd7171

Sejm przyszłej kadencji będzie bardzo różnił się od obecnego. Sondaże jednoznacznie pokazują, że Polacy mają dość marnowania czasu przez rządu koalicji PO-PSL. Najnowsze badanie przeprowadzone w ostatnich dniach pokazuje, że zdecydowanym zwycięzcą będzie PiS.

Badanie wykonane w dniach 8-9 czerwca (czyli po wybuchy afery ze Zbigniewem Stonogą) został przeprowadzone przez TNS dla „Wiadomości” TVP

Wyniki bardzo ucieszą sympatyków Prawa i Sprawiedliwości.

PiS,RP,SP – 32 proc.
PO – 24 proc.
Kukiz – 20 proc.


@gd7171

Pozostałe partie poniżej progu wyborczego: PSL – 3 proc.; NowoczesnaPL – 3 proc.; SLD – 2 proc.; KORWiN – 2 proc.; Razem – 1 proc. Inne ugrupowanie nie uzyskały żadnego poparcia. „Trudno powiedzieć” odpowiedziało 13 proc. ankietowanych.

To kolejne z rzędu badanie, które daje zwycięstwo PiS. Z sondażu opublikowanego kilka dni temu przez CBOS wynikało, że w Sejmie zasiedliby przedstawiciele jedynie trzech ugrupowań – Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej oraz ugrupowania Pawła Kukiza. Najwięcej osób zadeklarowało chęć oddania głosów na PiS.

09 06 2015

 Wygląda, że PO pozbierała trochę punktów z Nowoczesnej.po obecnie ma 21% a miała 17% podczas gdy Nowoczesna.po miała 10% a ma 8%. Dwa punkciki przeszły na PO jeszcze z SLD i PSL, które obecnie stoją już kompletnie na aucie. Kukiz zebrał jeszcze coś z Korwina i z PISu. Następuje krystalizacja.

JOW1

– Nowy sondaż:

IBRIS: Partia Kukiza i PiS na prowadzeniu. Obie zdobywają po 24 punkty i przeganiają PO

08 06 2015

W sondażu IBRiS, który zostanie opublikowany w jutrzejszej „Rzeczpospolitej”, na pierwszym miejscu plasuje się partia Pawła Kukiza z minimalną przewagą nad PiS: 24,2 do 24 proc. poparcia.

Platforma Obywatelska zajmuje trzecie miejsce z 21 proc. poparcia. Ugrupowanie Ryszarda Petru NowoczesnaPL ma w sondażu IBRIS 8 proc.

PSL, Korwin i SLD zdobywają sympatię zaledwie 3 proc. wyborców.

http://wpolityce.pl/polityka/255281-ibris-partia-kukiza-i-pis-na-prowadzeniu-obie-zdobywaja-po-24-punkty-i-przeganiaja-po

 

Titanic-PO-idzie-na-dno-e1433979722482

01 06 2015 – Sondaż

Według tego sondażu z 1 06 2015 – reszta (LSD, Korwin, PSL) idzie pod młotek. Do października z PO POlecą tylko paździerze – będzie mieć poniżej 5% tak jak kiedyś AWS.

Władza w opałach. PiS liderem nowego sondażu, poparcie PO spadło do… 17 proc.

Dodano: 01.06.2015 [19:06]

Prawo i Sprawiedliwość liderem kolejnego sondażu. Według badania Millward Brown dla stacji TVN partia Jarosława Kaczyńskiego cieszy się poparciem 25 proc. respondentów. Na drugim miejscu znalazł się Paweł Kukiz, którego ewentualne ugrupowanie chce poprzeć 20 proc. badanych. Notowanie Platformy Obywatelskiej Ewy Kopacz spadło już do poziomu 17 proc. 

Sondaż dla „Faktów” TVN potwierdza tendencję spadkową partii rządzącej. W badaniu sprzed tygodnia PO dostała 19 proc. Dziś w sondażu MB wyjątkowy wynik uzyskała partia, która rozpoczęła swoją działalność wczoraj. NowoczesnaPL inspirowana przez byłych bankierów dostała w nim 10 procent poparcia.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Petru chce w Polsce małych Niemiec. „Lemingiado, pojawiła się dla Was nadzieja! Kity do góry!”

Jednak nagle poparcie dla ugrupowania Ryszard Petru już skomentowali zgryźliwie użytkownicy Twittera.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pompowanie Platformy bis rozpoczęte. Petru u Lisa mówi o „zmianie”

Na dalszych miejscach w sondażu dla TVN, już poniżej progu wyborczego uplasowali się z 4-procentowym poparciem: SLD i KORWIN. Dalej jest PSL z 3 proc., Twój Ruch Janusza Palikota z 2 procentami i Ruch Narodowy z 1 procentem.

fot.: arch.

Kukiz: Nie chcę „partii Kukiza”. Chcę integracji

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kukiz-nie-chce-partii-kukiza-chce-integracji/dyr966

„To, że nie chcę tworzyć partii nie oznacza, że nie chcę wprowadzić na jesień do Sejmu zwolenników zmiany ustroju (Konstytucji) Polski” – napisał na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz. „Nie chcę »partii Kukiza«. Chcę integracji wszystkich tych opcji politycznych i społecznych, które mówią »nie!« obecnej partiokracji” – dodał.


Paweł Kukiz

Foto: Janek Skarzyński / AFP Paweł Kukiz

Paweł Kukiz odniósł ogromny sukces w wyborach prezydenckich, zdobywając ponad 20 procent głosów. Sondaże przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi wskazują, że ta sytuacja może się powtórzyć – według najnowszego badania przeprowadzonego przez Millward Brown dla „Faktów” TVN oraz TVN24, ewentualne ugrupowanie Kukiza zajęłoby drugie miejsce, ciesząc się 20-procentowym poparciem. Wyprzedza je jedynie PiS z wynikiem 25 procent.

Tymczasem Kukiz podkreśla, że nie zamierza tworzyć nowej partii, czego wyraz dał na swoim Facebooku. „Ludziom wbija się do głów przez lata, że tylko partie polityczne mogą mieć swoją reprezentację w parlamencie. Bzdura” – napisał. „Chciałbym przypomnieć wszystkim, że np. Akcja Wyborcza Solidarność (tzw. AWS), która powstała w 1996 roku i rok później objęła władzę nie była partią, ale związkiem wielu różnych podmiotów politycznych, ugrupowań o różnym charakterze i poglądach” – wyjaśnił.

Kukiz zamierza wprowadzić do Sejmu „porozumienie wielu ugrupowań i stowarzyszeń o charakterze antysystemowym”. „To jest właśnie ta moja »struktura bez struktur«. Nie chcę »partii Kukiza« . Chcę integracji wszystkich tych opcji politycznych i społecznych, które mówią »nie!« obecnej partiokracji” – czytamy.

Antysystemowy kandydat na prezydenta zaznaczył także, że nie interesuje go „władza dla władzy”. „Ja chcę zmian ustrojowych m.in. po to by móc w przyszłości, po ich wprowadzeniu, robić to co kocham – muzykę. W wolnej, naszej, wspólnej, Polsce” – napisał Kukiz.

Podziel się!