11 05 2015 – WIELKA ZMIANA! Paweł Kukiz i WOLNI LUDZIE wielkimi zwycięzcami Wyborów Prezydenckich 2015!

Ostatecznie: Duda 35% – Komorowski 33%, Kukiz 21%!NIE Głosuj na KOMOROWSKIEGO, już raz Cię oszukał!

1012989_1395940130716335_1223300449232682574_n

 

ostatnia aktualizacja 11 05 2015 godz 19.19: 

Nie dyskutuj o urządzaniu sypialni, kiedy złodzieje plądrują twój dom!

11 05 2015, godzina 19.19 : Ostateczne wyniki I Tury:

Duda 35

– Komorowski 33

– Kukiz 21

Pamiętajmy, że nie ma jeszcze głosów z Warszawy – a Warszawa to czułe miejsce, w którym nie raz realizowano przekręty wyborcze. Poczekajmy jeszcze co powie Komitet Kontroli Wyborów na temat ewentualnych fałszerstw.  W II Turze proponuję każdemu głosującemu na wszelki wypadek własny długopis i świeczkę.

 

Proponuję też na obrzeżu karty do głosowania napisać” oddałem głos na tego to a tego” podać własne imię i nazwisko, adres zamieszkania i numer telefonu kontaktowego – a także sfotografować kartę komórką przed wrzuceniem do urny. Komitet kontroli wyborów w razie podejrzeń może sprawdzić czy wasza karta była w urnie i czy była taka jak na zdjęciu. Numery telefoniczne Komitetu podaje tv Republika.

O technice zabezpieczenia przed fałszerstwem poczytajcie tutaj: http://wspanialarzeczpospolita.pl/2015/05/08/do-zwyklego-czlowieka-wybory/

Oficjalnie PKW – po podliczeniu wyników w 20 z 50 komisji, a więc 2/5 głosów! –  11 05 2015 godz 14.45:

1. Duda 40%

2. Komorowski 29%

3. Kukiz 22%

 

 

11 05 2015

Jeszcze raz dziękuję wszystkim Wolnym Ludziom w Polsce za akcję wyborczą, za wysiłek włożony w rozpowszechnianie wiadomości o jedynej sensownej drodze postępowania, czyli mądrym wyborze. Polacy dokonali mądrego wyboru. Paweł Kukiz jest prawdziwym zwycięzcą tej tury chociaż nie będzie go w II Turze.  Jednakże Andrzej Duda już zadeklarował, jak słyszeliście w Wieczorze Wyborczym, w jego przemówieniu  na gorąco, realizację idei Ruchu Wolnych Ludzi, Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW) i innych ważnych postulatów Pawła Kukiza, które zbliżą polską demokrację do standardu Szwajcarii a oddalą od „demokracji” w stylu Moskiewskim.

Od Pawła zależy teraz w jaki sposób twardo zobowiąże A. Dudę – podpisem na deklaracji, do realizacji tego punktu programu i innych najważniejszych. Cieszy mnie wyrażone wreszcie zrozumienie przez przedstawiciela partii PIS, że Polska nie składa się z 34%  elektoratu PISowskiego, ale że jest oprócz tego olbrzymi Patriotyczny Obóz – Ruch Wolnej Polski, który jest zdolny zorganizować się i wygrywać wybory oraz objąć władzę i dokonać Wielkiej Zmiany, i to być może już w wyborach jesiennych 2015. CIESZY, ŻE KANDYDAT NA PREZYDENTA Z RAMIENIA OBOZU KATOLICKIEGO PATRIOTÓW POLSKICH ZROZUMIAŁ, ŻE NALEŻY BUDOWAĆ WSPÓLNĄ POLSKĘ – TAKŻE DLA WOLNYCH LUDZI, KTÓRZY JAKO 21% REPREZENTACJA POPARLI PAWŁA KUKIZA. RAZEM MOŻEMY WYGRAĆ, ALE TYLKO POD WARUNKIEM, ŻE BĘDZIE ON REALIZOWAŁ PUNKTY PROGRAMU WOLNYCH LUDZI DLA WOLNEJ POLSKI – POLSKI PLEMION.

Bardzo cieszy mnie ten wspaniały wynik Pawła Kukiza.   Ale tak jak wszyscy popierani dotychczas przez Wolnych Ludzi politycy i Paweł Kukiz zostanie przez NAS sprawdzony. Wiem, że on o tym wie i wierzę bezwzględnie w jego uczciwość, szczerość i wytrwałość w dalszych działaniach politycznych. Szkodnik polityczny jakim okazał się Korwin Mikke dostał od nas 10 maja potężną nauczkę!  Jego partia polityczna nie może znaleźć się w Sejmie w wyniku wyborów w jesieni – to byłaby dla Polaków klęska.

 

Cieszy, że jak na razie PIS zdołał zapewnić jaką taką uczciwość tych wyborów – Ale pamiętajmy, że to nie jest koniec. O uczciwość II tury i o uczciwość jesiennych wyborów trzeba cały czas walczyć. Zgodnie z naszym podstawowym hasłem: CHCESZ ŻYĆ w DEMOKRATYCZNEJ POLSCE, TRZYMAJ WŁADZĘ ZA GARDŁO”! W Ruchu Kontroli Wyborów działają ludzie bezwzględnie uczciwi – tacy jak Joanna Chmielowska , której nękanie w III RP przedstawialiśmy na naszym blogu, a z którą współdziałają również nasi przyjaciele, Polscy Patrioci, Czerwoni Ślązacy, na Górnym Śląsku. Nie zapominajmy też że Ruch Wolnych Ludzi dla Wolnej Polski jest związany z takimi ośrodkami jak Wrocławska Niezależna Telewizja i TAGEN TV, Porozmawiajmy.TV, Helios.TV czy Podziemna.TV – Pozdrawiam gorąco wszystkich którzy przyczynili się do sukcesu Pawła Kukiza. To jego zwycięstwo otwiera drogę do Wielkiej Zmiany w Polsce wcześniej niż komukolwiek do tej pory się śniło. Nie będzie Polska niczyją KOLONIĄ, NIBYPaństwem, nie będzie „Bazą Ludzi Umarłych” za życia!

 

Gratulacje dla wszystkich Wolnych Ludzi w Polsce – na dokładniejszą analizę przyjdzie czas niebawem, w kolejnym artykule poświęconym wynikom tych wyborów. Pamiętajmy że trzeba dopilnować teraz uczciwego liczenia głosów, szczególnie w II Turze i  tę II turę WYGRAĆ z panem Prezydentem który tak bardzo lubi sobie ze swojego Żyrandola postrzelać. Niestety jego pistolety walą nie tylko do zwierzyny w polskich lasach ale do Polaków na ulicach miast. Krew przelana przez polską policję obciąża rządząca Klasę Polityczną i jej przywódców – między innymi Komorowskiego. Tak jak Jaruzelskiego obciąża krew Polaków mordowanych od 1970 roku do 1990, przez 20 lat, przez „ludową milicję” i „ludowe wojsko polskie”, tak Komorowskiego obciąża krew przelana przez policję w Polsce od 2007 roku do 2014.

 

Martwi mnie że 32% Polaków ma gdzieś jedno z podstawowych przykazań – Nie ZABIJAJ i głosowali oni na tego człowieka, od którego zależy w jaki sposób zachowuje się policja w Polsce w czasie pokoju. Bo przecież nie mamy stanu wojennego a ludzie giną od policyjnych kul i są okaleczani przez policję na całe życie. Policja strzela na ulicach, w szpitalach, do samochodów, w naszych domach – i jest BEZKARNA dzięki rządzącym.

 

Martwi też że mamy 32% Lemingów i złodziei, którzy widząc jawne bezprawie i kanty, jawne rządy mafii i tajnych służb głosują na Komorowskich. To tak jakby na Ukrainie głosowali nadal na Janukowycza.

 Czesław Białczyński

 

Mocne przemówienie Kukiza: Ostatnie dni to był popis TVN24 i innych reżimowych mediów

Dodano: 10.05.2015 [22:20]

Mocne przemówienie Kukiza: Ostatnie dni to był popis TVN24 i innych reżimowych mediów - niezalezna.pl

foto: screen; youtube.com; STREAMING

Po ogłoszeniu pierwszych, sondażowych wyników wyborów, Paweł Kukiz razem z zebranymi na koncercie „Kukiz i przyjaciele” odśpiewali hymn Polski. Później, w bardzo emocjonalnym przemówieniu, mówił o „szczuciu” TVN-u. – Wy jesteście czarni! Źli! Okrutni! Mało co nie wykończyliście mojej rodziny – powiedział Paweł Kukiz.

Według wstępnych, sondażowych wyników wyborów prezydenckich, I turę wygrał Andrzej Duda z 34,8 proc. Na drugim miejscu jest kandydat Platformy Obywatelskiej Bronisław Komorowski z 32,2 proc. głosów. To wyniki sondażu exit poll firmy Ipsos.

Paweł Kukiz powiedział:

Przyjaciele, to jest wasz wynik, to jest nasz wynik. To jesteśmy my. To idziemy my. My już wygraliśmy – bez pieniędzy, bez struktur, pogardzani, odpychani, szkalowani, opluwani. Ostatnie dni kampanii to był już popis TVN24 i tym podobnych reżimowych mediów. Osiągnęliście mistrzostwo propagandy. Przebiliście swoje wcześniejsze wzory. Przebiliście komunistów. Jesteście mistrzami manipulacji. Ale myśmy już wygrali. Mamy kilka miesięcy – musicie się dobrze przygotować. TVN-ie. To co zrobiliście tuż przed końcem kampanii. To wasze biało na czarnym czy czarno na białym… Wy jesteście czarni! Źli! Okrutni. Mało co nie wykończyliście mojej rodziny. To co potraficie zrobić zwykłym ludziom. Stłamsić, zniszczyć!

Przyjaciele, chciałem wam bardzo podziękować. My idziemy do przodu po Polskę dla dzieci i wnuków. Po to, aby nasze dzieci mogły wrócić z Irlandii i Anglii. Polska jest nasza. Potrafisz Polsko!

Dziękuje przede wszystkim wolontariuszom. Dziękuje wam, którzy zbierali podpisy. Mówili, że nie zdobędę stu tysięcy podpisów. (…) Chciałem bardzo podziękować sztabowi. Mimo różnych niedociągnięć, jesteśmy tylko wolontariuszami. Wy uzupełnialiście nasze niedociągnięcia. (…)

Na samym końcu chciałem podziękować rodzinie. Przede wszystkim Małgosi, z którą jesteśmy od 30 lat i jestem przekonany, że gdyby nie ta święta kobieta, to mnie by tu z wami nie było. Dziękuje moim cudownym dzieciom. Za to, co musiały przecierpieć, przez te dwa, trzy lata. To był zmasowany atak, to były karabiny wycelowane. Karabin, który wali w duszę, ale jej nie przebije. Kula duszy nie przebije. Dziękuje Juleczce, Polce, i Hanulkowi.

Najbardziej na świecie chciałem podziękować mojemu rodzinnemu domowi. Mojej mamie, a w szczególności mojemu ojcu. Tato, wychowanie wśród książek i symboliki narodowej to jest podstawa. Dom rodzinny to podstawa. Tato, to jest w ogromnej mierze twój sukces, że nie dałeś zabić w naszym domu polskości. I ja też na to nigdy w życiu nie pozwolę. Przysięgam. Przysięgam, że nigdy nie zdradzę. Przysięgam, że nikt nie jest w stanie mnie kupić. Ja chcę żyć dla Polski.

Wygramy na jesieni. Zmienimy konstytucję.

Wybory prezydenckie 2015. WYNIKI, opinie, komentarze. WIECZÓR WYBORCZY Z NIEZALEZNA.PL

 O godz. 21 zakończyło się głosowanie w pierwszej turze wyborów prezydenckich 2015. Wygrał je Andrzej Duda, który podziękował zarówno wyborcom, jak i wszystkim kontrkadydatom! Poniżej relacja na żywo z wieczory wyborczego:00:01
Według zaktualizowanych wyników sondażowych najniższą frekwencję odnotowano w województwie świętokrzyskim (41,4 proc.), a najwyższą – w mazowieckim (54,2 proc.)23:54
Są zaktualizowane wyniki sondażowe IPSOS. Według nich Andrzej Duda otrzymał 34,5 proc. głosów, Bronisław Komorowski – 32,6 proc., Paweł Kukiz – 20,5 proc., Janusz Korwin-Mikke 4 proc., Magdalena Ogórek – 2,4 proc., Adam Jarubas – 1,6 proc., Janusz Palikot – 1,6 proc., Grzegorz Braun – 1,1 proc., Marian Kowalski – 0,8 proc., Jacek Wilk – 0,6 proc., Paweł Tanajno – 0,3 proc.

WIELKA ZMIANA – MICHNIK SAM SIĘ OŚMIESZA!!! – 11 05 2015 w GW

23:37
Co jutro na pierwszej stronie „Gazecie Wyborczej”? Artykuł Adama Michnika. A w nim będzie można przeczytać: „Koalicja Dudy i Kukiza oznaczać będzie rządy Kaczyńskiego z Macierewiczem, rządy absurdu i szczujni. To oczywiście jest czarny scenariusz polskiej przyszłości. Wierzę, że można temu jeszcze zapobiec. Dla tak ponurej przyszłości – szkoda Polski”.

23:32
Dr Wawrzyniec Konarski w TVP Info: – Większe szanse w II turze ma Andrzej Duda.

08 05 2015

Wielkie brawa dla Ruch Wolnych Ludzi! I wielkie podziękowania za wysiłek! Jesteście wspaniali!!! – Paweł Kukiz ma dzisiaj 15% poparcia o które apelowaliśmy! Pamiętajcie że musimy to przypieczętować w tę NIEDZIELĘ. Może to poparcie uda się jeszcze zwiększyć. To daje Pawłowi Kukizowi niesamowitą kartę przetargową do rozmów z Dudą! Można nałożyć na Dudę obowiązek walki o JOWy!

07 05 2015 – Duda 36, Komorowski 36, Kukiz 13% – czytaj na dole strony

——————————————————————

– Potwierdzamy, że Ruch Wolnych Ludzi dla Wolnej Polski oraz środowisko Blogerów Internetowych jest najbardziej opiniotwórczą siłą w Polsce: Paweł Kukiz 1 maja 2015 roku ma już 11% poparcia, Duda 29%, a Komorowski spadł poniżej zaczarowanego progu i ma 39%. Ale uwaga: co innego sondaże a co innego wybory – Ten wynik Pawła Kukiza MUSIMY CO NAJMNIEJ POTWIERDZIĆ ALBO POPRAWIĆ W WYBORACH 10 MAJA!!!

 

o5 o5 2015 – Nie dyskutuj o urządzaniu sypialni, kiedy twój dom plądrują złodzieje!!!

O teście jakim jest porozumienie kandydatów na Prezydenta Polski, tych którzy chcą zmienić Polskę naprawdę, już tutaj pisałem, więc nie będę się powtarzał. Także pisałem o tym, że być nie być dla PIS jest kontrola tych wyborów i następnych.

Realnie: Testem absolutnym będzie dla Dudy i Kukiza spojenie ich programów. Jeśli to nie nastąpi będziemy mieć 100% pewność, że są to ludzie dwóch KLIK, a nie osoby które chcą zmienić System. Doradzam: Konsekwentnie koncentrujmy głosy antysystemowe pod KUKIZEM, a wtedy zmusimy kandydatów (także wszystkich antysystemowych) do zjednoczenia lub obnażenia wszelkiego udawanego reformowania Polski. Udawacze nie zjednoczą się programowo.

https://www.youtube.com/watch?v=va3xoQQOEbU

11. 03 2015

http://niezalezna.pl/64738-poploch-w-sztabie-komorowskiego-wyciekl-tajny-sondaz-duda-wygrywa-ii-ture

niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

11/03/2015

Popłoch w sztabie Komorowskiego. Wyciekł tajny sondaż. Duda wygrywa II turę?

W Platformie Obywatelskiej i sztabie Bronisława Komorowskiego blady strach. Wszystko za sprawą wewnętrznego sondażu sztabu prezydenta, który wskazuje że Komorowski na pewno nie wygra w I turze. Co więcej, nie jest już takie pewne, czy prezydentowi w ogóle uda się wygrać wybory. Okazuje się bowiem, że II turę może wygrać Andrzej Duda.

– Nie jest dobrze, bo II tura to bardziej plebiscyt, a tu mogą być wszyscy przeciw Platformie. Notowania Bronka spadają, a Dudzie rosną i wszystko jest możliwe – tłumaczy w rozmowie z reporterami „Faktu” członek sztabu Bronisława Komorowskiego, pragnący zachować anonimowość.Kolejne sondaże potwierdzają, że druga tura w wyborach prezydenckich jest nieunikniona. W ciągu zaledwie miesiąca, różnica między Komorowskim i Dudą stopniała o… 25 punktów procentowych. Choć już od dłuższego czasu Bronisław Komorowski odnotowuje coraz większe spadki słupków poparcia, teraz w jego sztabie zapanowała panika. Wszystko za sprawą nowego, tajnego sondażu zamówionego przez sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta.Z wewnętrznego sondażu do którego dotarł „Fakt” wynika, że Andrzej Duda może uzyskać 34-35 proc. poparcia w  I turze, a wówczas w II turze rozstrzygające w dużej mierze byłyby głosy wyborców niezdecydowanych. Sztabowcy Komorowskiego już teraz obawiają się w II turze starcia Komorowskiego z koalicją „wszystkich przeciw Platformie”.– Nawet oficjalne sondaże dają Bronkowi poniżej 50 proc. Dudzie rośnie już pod 30 proc. A jest początek marca. Tylko czekać, jak ze strajkami ruszą „Solidarność”, OPZZ i inni. Druga tura pewna. Ale jeżeli Bronkowi poparcie spadnie do 43 proc., Duda wyjdzie na 34-35 proc., to wtedy wszystko rozstrzygną niezdecydowani. Oni mogą poprzeć kandydata opozycji – tłumaczy informator „Faktu” ze sztabu Komorowskiego.Odpowiedzialne za kampanię Bronisława Komorowskiego osoby podkreślają, że największe problemy sprawia „otoczenie prezydenta”. Sztabowcy zarzucają Kancelarii Prezydenta „zadzieranie nosa” i otwarcie przyznają, że Komorowski nie ma żadnego pomysłu na kampanię poza tym, że po prostu „będzie”.– Jeżeli ktoś Bronkowi tego wszystkiego nie uświadomi, a odważnych jakoś nie widać, to polegniemy – przewiduje człowiek ze sztabu Komorowskiego.64716904631425304168

Człowiek z krzesłem zmienił zeznania na policji? Nowe szczegóły ws. akcji w Krakowie

Człowiek z krzesłem zmienił zeznania na policji? Nowe szczegóły ws. akcji w Krakowie - niezalezna.pl

Dodano: 09.03.2015 [17:10]
foto: youtube.com

Marek M. z młodzieżówki partii KORWIN na niedzielnym wiecu kandydata PO Bronisława Komorowskiego w Krakowie przyszedł z krzesłem, które trzymał w górze w trakcie wystąpienia prezydenta. Podczas zatrzymania przez policję zarówno on, jak i towarzyszący mu ludzie zapewniali, że nikomu nie chciano zrobić krzywdy, a była to jedynie forma politycznego happeningu. Dziś policja twierdzi, że mężczyzna przyznał się, że szykował… zamach na Komorowskiego.

Według ustaleń policji celem działania mężczyzny było uderzenie, rzucenie krzesłem w pana prezydenta – mówi portalowi niezalezna.pl Elżbieta Znachowska z biura prasowe komendy wojewódzkiej policji w Krakowie. Jak powiedział TVN24 Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji, mężczyzna najpierw skandował pod adresem prezydenta obraźliwe hasła, a potem chciał rzucić w niego krzesłem. Dodał, że mężczyzna w czasie przewożenia na komisariat przyznał się, że chciał uderzyć prezydenta krzesłem.

Portal Niezalezna.pl jest w posiadaniu prywatnego nagrania, na którym Marek M. jest zatrzymywany i poświadcza przy świadkach, że celem jego działania był polityczny happening, a nie atak fizyczny na prezydenta. Również na nagraniach z wiecu Bronisława Komorowskiego nie ma żadnego momentu, w którym zatrzymany wykazywałby wolę rzucenia nim w stronę podium.

Właśnie jesteście państwo świadkami, że razem z partią KORWIN, z Nową Prawicą, z narodowcami robiliśmy happening. Mamy do tego prawa, w ramach zgromadzenia spontanicznego. Trzymałem krzesło do góry podniesione jako symbol tego, że Bronisław Komorowski robi wstyd z naszego narodu na wizytach zagranicznych – mówi na nagraniu mężczyzna. – W tym momencie jestem zatrzymywany, panowie policjanci nie podali ani imiona, ani nazwiska i nie wiem, dlaczego mnie zatrzymują – dodaje Marek M.

Odległość od Komorowskiego była grubo ponad 10 metrów. Nie ma możliwości, aby rzucić z jednej ręki na taką odległość, dodatkowo stojąc w tłumie. Czemu nie aresztowali kamerzystów, przecież stali bliżej a kamerą też można rzucić? – pyta na Facebooku działacz partii KORWIN, Artur Surówka:

Jak wynika z naszych informacji, zatrzymany mężczyzna jest związany ze środowiskiem krakowskich kibiców i w przeszłości był notowany przez policję. Dziś bądź jutro ma stanąć przed prokuratorem i usłyszeć zarzuty znieważenia głowy państwa oraz usiłowania dokonania czynnej napaści na prezydenta. Grozi mu za to do pięciu lat więzienia.

16 03 2015

Wolni Ludzie i Ruch Wolnej Polski zagłosuje na Pawła Kukiza!

Coraz mocnej jestem przekonany, że jeśli zamierzamy po raz kolejny policzyć siły poparcia dla Wolnej Polski WOLNYCH LUDZI powinniśmy zagłosować na Pawła Kukiza. Jeżeli zrealizowałby on swój program wyborczy to byłby to poważny krok we właściwą stronę, krok ku Wolnej Polsce i faktycznej demokracji obywatelskiej w stylu Szwajcarskim, ku demokracji bezpośredniej.

Już w tej chwili Paweł Kukiz wychodzi w sondażu na trzecie miejsce. Jest co prawda daleko, za dwoma kandydatami głównej fali, ale tego możemy się spodziewać. Natomiast istotne jest dla nas jak dużą liczbę osób skupimy wokół Pawła Kukiza i jego programu, ponieważ jeśli byłby trzeci z poparciem rzędu 15%, to będzie mógł nie poprzeć lub poprzeć kandydata PIS – Dudę. Nie ma opcji że poprze on Komorowskiego – to byłby jego polityczny koniec. Z naszego punktu widzenia, z punktu widzenia WOLNYCH LUDZI i Ruchu Wolnej Polski jest w pewnym sensie obojętne czy potyczka skończy się sukcesem Dudy – dla Polski to na pewno byłoby lepsze niż ten bezczynny prezydent obecny, który przynosi Polsce po prostu wstyd.

Komorowski to prezydent bez wyrazu, nieokrzesany i bez żadnej inicjatywy, prezydent najprawdopodobniej na pasku służb (obojętne polskich czy obcych).

Gdyby Paweł Kukiz zdobył 15% głosów mógłby w zamian za poparcie Dudy w II Turze zażądać realizacji dwóch najważniejszych swoich punktów programowych.  realizacja tych punktów przez Dudę byłaby wtedy obligatoryjna, gdyż PIS nie może sobie pozwolić na wyrzucenie do kosza jakiegokolwiek punktu zaprzysiężonego przez swojego kandydata w Kontrakcie Wyborczym z Polakami. Wielka Zmiana powoduje, ze wszyscy gracze znaleźli się na ostrzu brzytwy i tańczą swój „OSTATNI TANIEC”. Jakikolwiek błąd któregokolwiek z nich grzebie ich raz  na zawsze, a w wypadku PIS grzebie też po prostu tę partię, która w następstwie kolejnej przegranej po prostu się rozpadnie. A więc Duida musi zrealizować swój program wyborczy, który zdeklaruje. Kukiz będzie mógł mu dać nasze 15% w zamian za realizację dwóch punktów które zbliżą polską demokrację do Szwajcarskiej – do Demokracji Bezpośredniej.

 

Duda z 5% Kukiza już w tej chwili ma 36%. Wynika z tego że Komorowski jest na krawędzi porażki już teraz.

Andrzej Duda z coraz większym poparciem

Dodano: 16.03.2015 [19:47]

​Andrzej Duda z coraz większym poparciem - niezalezna.pl

foto: andrzejduda.pl

Z sondażu Millward Brown przeprowadzonego dla „Faktów” TVN wynika, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni największy wzrost poparcia zanotował Andrzej Duda. Z kolei poparcie dla Bronisława Komorowskiego ani drgnęło.

Zdecydowanie rośnie poparcie dla kandydata Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu dwóch tygodni od ostatniego badania Millward Brown poparcie dla niego wzrosło o 4 punkty – do 31 proc. Poparcie dla Bronisława Komorowskiego pozostaje natomiast takie samo i wynosi 46 proc. To ci dwaj politycy spotkaliby się w II turze, w której zwycięstwo odniósłby Komorowski, ale z wyjątkowo małą przewagą, bo uzyskując 53-proc. głosów.

Największym zaskoczeniem sondażu jest trzecia pozycja Pawła Kukiza, na którego głosować zamierza 5 proc. badanych.

Poparcie dla poszczególnych kandydatów wygląda obecnie następująco: Komorowski 46 proc. (bz), Duda 31 proc. (+4), Kukiz 5 proc. (+1), Palikot 4 proc. (+2), Ogórek 4 proc. (-4), Korwin-Mikke 4 proc. (bz), Jarubas 1 proc. (-2), Nowicka 1 proc., Kowalski 1 proc., Grodzka 0 proc. (-1).

CAPPvEIWcAAFJeR.png large

– Deklarowane poparcie 52 proc. dla urzędującego prezydenta to w zasadzie jest pewna druga tura wyborów. Biorąc pod uwagę fakt, że Komorowski szybko roztrwonił deklarowane wcześniej poparcie w sondażach na poziomie 65-70 proc. – mówi portalowi niezalezna.pl dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Ludzie wiedzą, kto to jest Bronisław Komorowski, bo znają go z telewizji, ale im bardziej będzie się promować polityczna konkurencja, tym bardziej to poparcie dla niego będzie spadało. W sondażach od deklarowanej wartości 52 proc. można odjąć 20-30 proc. tych głosów. Czyli to poparcie może być w granicach 35 proc. Nie ma takiej opcji, że społeczeństwo pójdzie do urn i o włos wygra Komorowski w pierwszej turze wyborów – uważa Jabłoński.

 19 03 2015

Komorowski i WSI. Fakty, daty, nazwiska, powiązania – PREZENTACJA

Dodano: 19.03.2015 [14:10]

Komorowski i WSI. Fakty, daty, nazwiska, powiązania - PREZENTACJA - niezalezna.pl

foto: screen

Podczas dzisiejszego posiedzenia zajmującego się działaniami Wojskowych Służb Informacyjnych poruszono wątek, który elektryzuje od dawna: „Powiązania Bronisława Komorowskiego ze SKOK Wołomin”. Bartłomiej Misiewicz – sekretarz biura Parlamentarnego Zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej – w imieniu zespołu  pokazał prezentację, która w ogromnym skrócie pokazuje kulisy skandalu.

W relacji portalu niezalezna.pl z posiedzenia zespołu parlamentarnego ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej cytowaliśmy najważniejsze informacje podane przez członków komisji, a dotyczące działań WSI, powiązań z obecnym prezydentem, faktów znanych od dawna, ale skrzętnie skrywanych  lub nowych okoliczności, które pojawiły się w ostatnich dniach.

Pokazane zostały przez członków komisji również za pomocą graficznych plansz, który przedstawiamy naszym Czytelnikom.

26 03 2015

10959386_414368028738963_2982739457283310821_n

 10 maja 2015 NIE Głosuję na Bronka

 

28 03 2015

Czy kilkuset morderców rządzi Polską? – wywiad z W. Sumlińskim w NY

https://www.youtube.com/watch?v=zWhVc7YO4Jg

 

 

01 04 2015 – To nie Prima Aprilis

niezalezna.pl - strefa wolnego słowa

31/03/2015

Redaktor wydania: Paweł Krajewski

„Mają na niego haki?” Komorowski i jego związki z WSI w depeszach Wiki Leaks

Dodano: 31.03.2015 [18:35]

"Mają na niego haki?" Komorowski i jego związki z WSI w depeszach Wiki Leaks - niezalezna.pl

foto: youtube.com; wikileaks.orgAnalitycy amerykańskiej agencji wywiadowczej Stratfor w swoich listach piszą o ścisłej relacji Bronisława Komorowskiego z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. W korespondencji ujawnionej przez WikiLeaks w ramach publikacji „The Global Intelligence Files”, WSI określane jest jako polskie KGB, oraz pada pytanie o motywy bronienia przez Komorowskiego tej służby. Jako jedną z możliwości podano „haki” na obecnego prezydenta jakie mogą posiadać WSI.W lutym 2012 r. WikiLeaks rozpoczęła publikację „The Global Intelligence Files”, czyli pięciu milionów maili, jakie wyciekły z prywatnej agencji wywiadowczej Stratfor nazywanej „cieniem CIA”. ​W korespondencji między trójką amerykańskich analityków: Marko Papiciem, Michaelem Wilsonem i Laurenem Goodrichem pojawia się wiele informacji i ocen WSI i jej wpływu na polską rzeczywistość polityczną. Najwięcej pt. INSIGHT – POLAND – Komorowski’s Connection to Military Intelligence”
Do sprawy wraca dziś portal wpolityce.pl, cytując wiadomości analityków agencji wywiadowczej Stratfor. Zwracają oni uwagę, że okres rządów PiS był oczyszczającym czasem dla służb wywiadowczych, a Wojskowej Służby Informacyjne w latach 1991-2005 faktycznie kierowały Polską, głównie w sferze biznesowej. – Wiele ciemnych interesów zostało przeprowadzonych podczas polskiej „terapii szokowej”, która była modelowym rozwiązaniem dla Rosji. Wszyscy wiemy, w jakim kierunku to poszło – czytamy w depeszach amerykańskich analityków.- Wielu ludzi WSI nadal działa w dużych firmach w Polsce – pisze Marko Papic. Dalej analityk stwierdza, że „Komorowski miał żywotny interes w zamiataniu tych spraw z powodu swoich powiązań z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi”. W korespondencji między Michaelem Wilsonem a Marko Papiciem, pojawia się dokładne wyliczenie argumentów za tezą o koneksjach między Bronisławem Komorowskim a WSI, takich jak zwierzchnictwo w czasie gdy pełnił funkcje ministra obrony narodowej i szefa MON czy głosowanie jako jedyny z PO i PiS przeciwko likwidacji tej instytucji.„Dlaczego był ministrem?” – pyta analityk zwracając uwagę, że w okresie transformacji kluczowe elementy państwa (tutaj wymienia: finanse, wojsko, telekomunikację, część mediów i polityków) dalej były kontrolowane przez WSI. Kontrolę tych obszarów Michael Wilson nazywa „udanym wypłynięciem na fali transformacji” przez ludzi totalitarnego systemu komunistycznego w Polsce.
and politics). Jako jedną z wersji przyjęto również możliwość kierowania się przez Komorowskiego w swoich decyzjach… głupotą [w oryginale: „It is possible that Komorowski was just stupid (which given his many a**bushizmsa** during presidential campaign) is very possible”]„Mają na niego haki?”Jako końcowy argument podano możliwość posiadania przez WSI haków na obecnego prezydenta i tutaj wymienione zostały plotki dotyczące życia osobistego Komorowskiego oraz tajemniczego zdarzenia do jakiego dojść miało w trakcie jednego z polowań w latach 80. Analityk podkreśla, że opiera się jedynie na plotkach. Zwraca jednocześnie uwagę na fakt posiadania przez Bronisława Komorowskiego w 1991 r. znacznej sumy niemieckich marek, mimo że „miał 5 dzieci, a prawdziwe pieniądze zaczął zarabiać dopiero od 1989 r.”. Chodzi o informacje z raportu z likwidacji WSI.Cytat: „Służby interesowały się również kontaktami finansowymi Komorowskiego i Rayzachera z Januszem Paluchem, który prowadził tzw. „działalność parabankową”. Komorowski, Rayzacher i Benedyk mieli zainwestować w przedsięwzięcie Palucha 260 tys. DEM”„Re: INSIGHT – POLAND – Komorowski’s Connection to Military Intelligence” – PRZECZYTAJ DEPESZE NT. PREZYDENTA KOMOROWSKIEGO W CAŁOŚCI

 

 

02 04 2015 -Teczka Komorowskiego

Za Gazeta Polska:  http://vod.gazetapolska.pl/9689-czytaj-teczka-komorowskiego

https://www.youtube.com/watch?v=uoEz7ys37XA

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=uoEz7ys37XA

 

 

Kukiz 02 04 2015

 

http://get.wp.tv/?f=2897732.1427983958583.h.webm&rnd=0

10 04 2015

​Komorowski traci poparcie, Andrzej Duda zyskuje! Różnica jest już mniejsza niż 10 procent

http://niezalezna.pl/65909-komorowski-traci-poparcie-andrzej-duda-zyskuje-roznica-jest-juz-mniejsza-niz-10-procent

Dodano: 10.04.2015 [08:16]

​Komorowski traci poparcie, Andrzej Duda zyskuje! Różnica jest już mniejsza niż 10 procent - niezalezna.pl

foto: Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Z nowego sondażu przeprowadzonego przez Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) dla „Super Expressu” wynika, że różnica w poparciu dla dwóch najpoważniejszych kandydatów na prezydenta RP wynosi już mniej niż 10 pkt. procentowych! Andrzej Duda zyskuje w sondażach, Bronisław Komorowski traci.

Od długiego czasu w poparciu dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej utrzymuje się następująca tendencja: Andrzej Duda niezmiennie zyskuje, a Bronisław Komorowski traci.

„Prezydent Komorowski uzyskał w badaniu 40,4 proc., a Andrzej Duda 30,6 procent” – podaje se.pl.

Według politologa, z którym rozmawia „Super Express”, stale rosnące poparcie dla Andrzeja Dudy to efekt jego kampanii, a także błędów popełnianych przez prezydenta. Co ciekawe w momencie, gdy Platforma Obywatelska poparła oficjalnie kandydaturę Bronisława Komorowskiego, poparcie dla tego kandydata zaczęło topnieć.

Duda zachowuje się jak „walczak”, ma większą swobodę, jest pomysłowy. Prowadzi ofensywną kampanię. Komorowski przyjął złą strategię obrony. Jest stateczny. Przemawia jak biskup… Jego taktyka jest nieefektywna – ocenił politolog Kazimierz Kik cytowany przez se.pl.

10 04 2015 – Fałszowanie wyborów – objawy rozdwojenia jaźni u prezydenta K.

Gazeta Polska Codziennie 10 04 2015

h1

h2

 

17 kwietnia 2015 18:54

Za kompromitację Komorowskiego w Lublinie jego sztab wini „bojówki PiS-KORWiN”

kompromitacja Komorowskiego, Bronisław Komorowski, sztab Komorowskiego, kompromitacja w Lublinie, bojówki PiS-KORWiN
zrzut ekranu z tvp.info

 

Po mocno kompromitującej wizycie ubiegającego się o reelekcję prezydenta w Lublinie, gdzie został wygwizdany, jego sztab narzuca narrację o „bojówkach PiS-KORWiN”.

 

 

Na stronie internetowej TVP.info pojawił się artykuł z tytułem wykorzystującym słowa szefa sztabu Bronisława Komorowskiego o „bojówkach PiS-KORWiN”, którzy zakłócali jego wizytę w Lublinie.

Zdaniem Roberta Tyszkiewicza nie jest przypadkiem, że na spotkanie przyszło wielu przeciwników prezydenta. Według niego to, co się działo, może być wspólnym dziełem sztabów wyborczych Andrzeja Dudy i Janusza Korwin-Mikkego.

– Po raz kolejny okazało się, że bojówki które przyjeżdżają, by zakłócać wiece Bronisława Komorowskiego, mają wiele wspólnego z partią Prawo i Sprawiedliwość, bo udało nam się zidentyfikować wśród aktywistów tejże bojówki działacza PiS z Lublina – stwierdził Tyszkiewicz.

Sztab Bronisława Komorowskiego najwyraźniej próbuje uratować niezwykle kompromitującą dla ubiegającego się o reelekcję prezydenta wizytę w Lublinie. Chaotyczne i dla nikogo niezrozumiałe wypowiedzi o „specjaliście od kur” ma przykryć narracja, wedle której pokojowo manifestująca grupa lublinian to bojówki rzekomej koalicji partii Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Korwin-Mikkego.

18 04 2015 – Czy prezydent Komorowski dostał „choroby filipińskiej” w Lublinie?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Ccm78FvqS3w

https://www.youtube.com/watch?v=Ccm78FvqS3w

24 04 2015

Najnowszy sondaż: Duda wciąż goni Komorowskiego

Andrzej Duda, PiS Flickr/ Andrzej Duda

 

42 proc. dla Bronisława Komorowskiego i 29 proc. dla Andrzeja Dudy – to wyniki najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Polskiego Radia. W porównaniu z poprzednim badaniem, notowania urzędującego prezydenta pozostają bez zmian, zaś poparcie dla kandydata PiS wzrosło o 2 punkty procentowe.

 

Kolejne miejsca również nie wykazują znacznych zmian nastrojów społecznych. Na trzecim miejscu z wynikiem 7,4 proc. uplasował się Paweł Kukiz, który stracił jeden punkt procentowy. 

Pozostali kandydaci uzyskali następujące wyniki:

Janusz Korwin-Mikke – 3,5 proc. (bez zmian)

Magdalena Ogórek – 2,6 proc. (bez zmian)

Janusz Palikot – 1,4 proc. (-1)

Adam Jarubas – 1,1 proc. (-1).

Mniej niż jeden procent poparcia uzyskali Marian Kowalski, Grzegorz Braun i Jacek Wilk.

Sondaż uwzględnił także ewentualną drugą turę wyborów. Preferencje respondentów wskazują, że ubiegający się o reelekcję prezydent Komorowski uzyskałby w niej 52,7 proc. Oddanie głosu na Andrzeja Dudę zadeklarowało 37,2 proc. badanych.

Sondaż został przeprowadzony 23 kwietnia, metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

http://telewizjarepublika.pl/najnowszy-sondaz-duda-wciaz-goni-komorowskiego,19526.html

29 04 2015 – Dlaczego nie wolno głosować na pana Komorowskiego?! Bo każdy jest od niego lepszy.

https://www.youtube.com/watch?v=jepamFUo9bA&feature=player_detailpage

https://www.youtube.com/watch?v=jepamFUo9bAfff3

https://www.youtube.com/watch?v=xMhLM0NcA0c

https://www.youtube.com/watch?v=lUmH9WLq1gU

https://www.youtube.com/watch?v=61j1SpsvRCU

1. 05. 2014

Sondaż TNS Polska dla „Wiadomości”: spada poparcie dla prezydenta Komorowskiego

Finisz kampanii prezydenckiej przynosi nieeoczekiwane zmiany w preferancjach Polaków. Poparcie dla urzędującego prezydenta po raz pierwszy spadło poniżej 40 proc. Rośnie za to poparcie dla Pawła Kukiza – wynika z sondażu TNS Polska dla „Wiadomości TVP1″.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-tns-polska-dla-wiadomosci-spada-poparcie-dla-prezydenta-komorowskiego/7ncfhr

Na 10 dni przed wyborami Bronisław Komorowski może liczyć na 39 procentowe poparcie, to najniższy dotychczas przewidywany wynik sondażowy obecnego prezydenta. Drugi w wyścigu prezydenckim jest Andrzej Duda, który cieszy się 25 proc. poparciem.

Znacząco rośnie ostatnio poparcie dla Pawła Kukiza. Z 6 proc. na początku miesiąca, poparcie dla niego wzrosło dziś do 11 proc.

infogr.am

Jak podaje TNS Polska, Janusz Korwin-Mikke utrzymał poparcie na poziomie 4 proc. Na Magdalenę Ogórek chce głosować 4 proc. wyborców – o jeden proc. więcej niż ostatnio. Janusz Palikot utrzymał 2 proc. poparcia, Adam Jarubas również. Grzegorz Braun może liczyć na głosy 1 proc. wyborców.

Jacek Wilk, Paweł Tanajno oraz Marian Kowalski zanotowali poparcie poniżej 1 proc. głosów.

Wysoka frekwencja?

Według sondażu 10 maja do lokali wyborczych zdecydowanie pójdzie 56 procent Polaków, 26 procent deklaruje, że raczej się wybierze, 8 procent raczej nie, 7 zdecydowanie nie, a 3 procent badanych jeszcze nie wie, czy zagłosuje.

Sondaż przeprowadzono przez telefon w dniach 28-29 kwietnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

10 dni do wyborów, a Komorowski traci poparcie. Pierwszy sondaż dający mu mniej niż 40 proc.

Dodano: 01.05.2015 [11:16]

10 dni do wyborów, a Komorowski traci poparcie. Pierwszy sondaż dający mu mniej niż 40 proc. - niezalezna.pl

foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Według sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) chęć oddania głosu na Bronisława Komorowskiego ma 39 proc. wyborców. Andrzeja Dudę poprzeć ma zamiar 28,8 proc. Trzecim w sondażu jest Paweł Kukiz z wynikiem 8,2 proc. Biorąc pod uwagę tą ankietę, życzenia Bronisława Komorowskiego co do „rozstrzygnięcia wyborów w pierwszej turze” mogą się nie spełnić. Pomyśleć, że sztabowcy PO nie dopuszczali nawet myśli o II turze.

Jest to pierwszy wynik Bronisława Komorowskiego poniżej 40 proc. – zauważają internauci. Jak widać poparcie dla obecnie urzędującego prezydenta wciąż spada.

Komorowskiemu puściły nerwy. Krzyczał, wygrażał pięścią i znowu było o kurach. WIDEO

http://niezalezna.pl/66595-komorowskiemu-puscily-nerwy-krzyczal-wygrazal-piescia-i-znowu-bylo-o-kurach-wideo

Dodano: 30.04.2015 [20:05]

https://www.youtube.com/watch?v=PmijWrhO5vc

foto: screen You Tube

Kiepska forma Bronisława Komorowskiego – podczas wiecu w Stargardzie Szczecińskim nie potrafił zapanować nad emocjami. Właściwie nad nerwami. Z zaciśniętymi ze złości ustami, prezydent wygrażał pięścią, krzyczał. Ale całkowicie niezrozumiały był wątek „drobiowy”, bo Komorowski znowu zaczął coś mówić o… kurach.

Bronisław Komorowski krąży po Polsce; w czwartek zawitał do Stargardu Szczecińskiego. Oprócz partyjnego aktywu, kandydata Platformy Obywatelskiej, „przywitali” również mieszkańcy miasta. Z transparentami „Precz z Szogunem”, czy domagający się śledztwa w głośnej sprawie Fundacji Pro Civili. Głośno się domagali…

To w pewnym momencie wyprowadziło z równowagi Bronisława Komorowskiego. Wyraźnie zdenerwowany zaczął pokrzykiwać i wskazywać palcem na krytykujących go młodych mieszkańców Stargardu Szczecińskiego.

– Stanowią świetną ilustrację tego, między kim a kim będziecie państwo wybierali 10 maja. Są tacy, którzy pewnie będą chcieli głosować na awanturę, na kłótnię, na nieumiejętność współpracy, na stwarzanie zagrożenia, na niezgodę narodową. Ale nas jest więcej! Tych, którzy chcą Polski bezpiecznej i Polski zgodnej – grzmiał Komorowski.

Czyli według starej i mocno już zdartej płyty. Ale im więcej mówił, tym „nakręcał” się coraz bardziej. Już nie tylko krzyczał, ale wygrażał pięścią.

– Wygranie przez mojego konkurenta… Tacy ludzie będą wchodzili do pałacu prezydenckiego. Tacy ludzie będą budowali wizerunek naszej ojczyzny na zewnątrz. Tacy awanturnicy, tacy przeciwnicy zgody. Nie ma na to naszej zgody!

A teraz najciekawsze! Może nasi Czytelnicy zgadną o co chodziło Komorowskiemu. Czekamy na pomysły w komentarzach – nagród nie przywidujemy.

o5 o5 2015 – Nie dyskutuj o urządzaniu sypialni, kiedy twój dom plądrują złodzieje!!!

O teście jakim jest porozumienie kandydatów na Prezydenta Polski, tych którzy chcą zmienić Polskę naprawdę, już tutaj pisałem, więc nie będę się powtarzał. Także pisałem o tym, że być nie być dla PIS jest kontrola tych wyborów i następnych.

Realnie: Testem absolutnym będzie dla Dudy i Kukiza spojenie ich programów. Jeśli to nie nastąpi będziemy mieć 100% pewność, że są to ludzie dwóch KLIK, a nie osoby które chcą zmienić System.

https://www.youtube.com/watch?v=va3xoQQOEbU

07 05 2015 – Duda – Komorowski 36 : 36, Kukiz trzeci – 8%

Remis liderów na końcówce kampanii. Sensacyjny sondaż SLD

Dodano: 07.05.2015 [17:39]

Remis liderów na końcówce kampanii. Sensacyjny sondaż SLD - niezalezna.pl

foto: youtube.com

Remis na trzy dni przed I turą. 36 procent dla Andrzeja Dudy i Bronisława Komorowskiego – taki jest wynik wewnętrznego sondażu, jaki zamówił Sojusz Lewicy Demokratycznej, do którego dotarł portal niezalezna.pl. Kandydatka tej partii uzyskała wynik 6-procentowy.

Rzecznik SLD, Dariusz Joński nie chce oficjalnie potwierdzić tej informacji, jednak przyznaje, że „słyszał o takim sondażu”. – To tajemnica handlowa. Nie mogę zaprzeczyć ani potwierdzić – mówi portalowi niezalezna.pl, Kuba Antoszewski z Millward Brown. To właśnie ta sondażownia miała przeprowadzić badanie dla Sojuszu.

Prawdopodobnie reakcją na gwałtowny spadek poparcia jest atak Komorowskiego na Andrzeja Dudę. Na finiszu kampanii sztab kandydata Platformy Obywatelskiej wypuścił kolejny negatywny spot w całości poświęcony głównemu konkurentowi – Andrzejowi Dudzie. Twarz kandydata PiS zamienia się w nim w twarz Jarosława Kaczyńskiego, a młoda dziewczyna budzi swojego męża (partnera?), któremu się Duda i Kaczyński przyśnił. – Tomek! Obudź się! – mówi dziewczyna. – Mariola, idziemy na wybory! – odpowiada chłopak, któremu śnili się Kaczyński i Duda. – Za Dudą stoi Kaczyński. To nie sen, to rzeczywistość – mówi lektor.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najnowszy sondaż: Na pewno będzie II tura. Komorowski poniżej 40 proc.

Według najnowszego, wewnętrznego sondażu Sojuszu Lewicy Demokratycznej na trzy dni przed wyborami w wyborczym peletonie dogonił do Andrzej Duda. Potwierdzają ten sondaż tendencję, jaką widać w innych badania, w których różnica między kandydatami PO i PiS radykalnie się zmniejsza.


grafika własna – niezalezna.pl

36 procent dla kandydatów PO i PiS, 8 procent dla Pawła Kukiza i 6 proc. dla Magdaleny Ogórek. Tyle uzyskuje czołówka wyborów prezydenckich w wewnętrznym badaniu SLD. Janusz Korwin-Mikke uzyskuje w nim 5%, a Janusz Palikot 2%. Informację o wewnętrznym sondażu SLD uzyskaliśmy ze sztabu wyborczego Ogórek, jednak oficjalnie nikt nie chce mówić o szczegółach badania. Jak udało nam się ustalić nieoficjalnie – przeprowadzono go 6 maja na próbie 1100 osób z 15 województw (bez świętokrzyskiego).

 

Z najnowszego sondażu Millward Brown przeprowadzonego dla „Faktów” TVN

http://niezalezna.pl/66801-znamy-wyniki-najnowszego-sondazu-w-ii-turze-poparcie-dudy-rosnie-komorowskiego-maleje

w ostatnich dniach przed wyborami prezydenckimi wynika, że II tura wyborów prezydenckich jest już w zasadzie przesądzona. Co ciekawe na ostatniej prostej przed wyborami, spada poparcie Bronisława Komorowskiego, rośnie natomiast Andrzeja Dudy.

Ankietowani pytani o wskazanie swojego kandydata w wyborczej „dogrywce” zadeklarowali: 54 proc. respondentów popiera Komorowskiego, natomiast 41 proc. Dudę. W porównaniu z poprzednim badaniem, oznacza to spadek deklarowanego poparcia dla Komorowskiego i wzrost poparcia dla Andrzeja Dudy

Z najnowszego sondażu Millward Brown przeprowadzonego dla „Faktów” TVN w ostatnich dniach przed wyborami prezydenckimi wynika, że poparcie Bronisława Komorowskiego w ostatnim czasie mocno spadło. Oddanie głosu na Bronisława Komorowskiego deklaruje 39 proc. Ankietowanych. Zgodnie z wynikami sondażu przeprowadzonego dla „Faktów” TVN na drugim miejscu plasuje się Andrzej Duda z poparciem 27 proc. respondentów.

 

Trzecie miejsce ma Paweł Kukiz, na którego oddanie głosu deklaruje 13% ankietowanych.

O tych reklamach

Occasionally, some of your visitors may see an advertisement here.

Tell me more | Dismiss this message

36 thoughts on “11 05 2015 – WIELKA ZMIANA! Paweł Kukiz i WOLNI LUDZIE wielkimi zwycięzcami Wyborów Prezydenckich 2015! Ostatecznie: Duda 35% – Komorowski 33%, Kukiz 21%!NIE Głosuj na KOMOROWSKIEGO, już raz Cię oszukał!”

 1. Blizbor

  Czytam Pańskiego bloga od dawna, jestem pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania dot. ogólnopolskiej tematyki Wiary Przyrody, umiejętności analizy, logicznego łączenia faktów itd., ale z polityką na obecnej scenie kiepsko.
  Również jak Pan uważam, że Paweł Kukiz to niewątpliwie patriota, człowiek honoru o wielkim sercu, ale to nie są niestety cechy polityka, wrogowie grają inaczej i trzeba być cynikiem, schować serce dla siebie, a do innych wychodzić tylko z faktami i to najlepiej w systemie 0 1.
  Tak naprawdę ludzie wybrali Pawła Kukiza jako formę protestu, a większość z nich nie ma pojęcia co to są JOWy, które swoją droga mogą przynieść sporo szkód, bo kto będzie kontrolował posłów ze swojego okręgu jak glosują. Wybory w Anglii pokazały, że mimo 20% poparcia uniosceptycyzmu w społeczeństwie partia reprezentująca takie poglądy dostała 1 mandat, zamiast ponad 90. Układ PO – PiS zagarnąłby 90%+ miejsc w sejmie i jestem pewien, że działaliby tak jak do tej pory.
  Demokracja jest więc w istocie ustrojem faszystowskim nie skupionym na jednej osobie, a na pozornej większości, większości względnej. Dlatego, nie uważam też, że Korwin to szkodnik. Nieudolnie próbuje zaszczepić wśród ludzi idee wolnościowe co prawda, ale niestety nie ma obecnie nikogo, kogo głos był tak donośny jak jego. Wielką szkodą dla Polski jest to, że rządzą nią takie partie jakie mamy obecnie w sejmie, pojawienie się kogoś takiego jak Korwin mogłoby wprowadzić małe zamieszanie wśród tej sitwy.
  pozdrawiam

 2. Blizbor

  Muszę coś jeszcze dopisać, głębiej się zastanowiłem nad tym co Pan napisał o Korwinie. Dostrzegam w tym pewien sens i logikę, a to trochę zmienia moje nastawienie.

  Mianowicie samo wejście do sejmu tej partii nie jest niczym groźnym, a wręcz przeciwnie, głos wolności, mała blokada dla pazerności i szkodliwych zmian. Co innego większość. Korwin i jego ludzie jak pokazuje ilość partii jakie zakładał i jaki smród po nich zostawał wewnątrz, w ciągu ostatnich 25lat udowadnia, że ta grupa nie ma żadnej zdolności twórczej i tutaj przychodzi z pomocą zjawisko, postawa opisana doskonale przez Jana Stachniuka – polakatolik. Rządy tej partii skompromitowałyby tylko wolnościowe inicjatywy i rozwiązania, oraz zostawiłyby po sobie wielki smród, a taki wyczyn spowodowałby wepchnięcie nas na długie lata w głęboki socjalizm.

  Nadal podtrzymuję zdanie ap ropo Pawła Kukiza. Wierzę mu, że jako człowiek chce dobrze, jednak musi najpierw sprecyzować co i jak. Socjalizm to ustrój, który też zakłada, że wychodzi się z dobrym sercem do ludzi, a w praktyce obraca się przeciwko nim. Egoistyczny kapitalizm teoretycznie skupia się na jednostce, a w praktyce żadna jednostka nie jest w stanie rozwijać się sama i musi się otworzyć na innych, paradoksalnie taki system buduje silniejsze więzi społeczne i narodowe, bo interes jednostki po czasie staje się interesem narodowym, a fakt, że jest to wolna, nieskrępowana inicjatywa czyni, że jest efektywny. Liczę, że Kukiz pójdzie tą drogą, ku Wolności!

  Pozdrawiam

  • bialczynski

   Do Blizbor

   Tak. Korwin to człowiek który od 25 lat systematycznie kompromituje idee wolności i liberalizmu w Polsce. Takie ma zadanie. Otrzymał od Ruchu Wolnych Ludzi ostatnią szansę w eurowyborach. Dostał ładnych kilka miesięcy, łącznie z kampanią prezydencką i czasem wyborów prezydenckich. Ale zanim do tych wyborów doszło skompromitował się i jeszcze raz skompromitował obóz liberalny i wolnościowy. Skompromitował go przede wszystkim poparciem dla satrapii Moskiewskiej co sie ma oczywiście nijak do ideałów wolnościowych i zasady „Wolnoć Tomku w swoim Domku”, tak przecież lansowanej przez pana Korwina. Jego druga potężna kompromitacja to rozbicie partii która dopiero co zyskała szansę na kilkuprocentowe poparcie nad progiem wyborczym – kompletny nonsens. Albo cała ta grupa to głupcy albo ich szef Korwin jest idiotą lub agentem. Ostatnia kompromitacja to zdrada Kukiza w szoł w TVP tzw dyskusji kandydatów. To pokazało całkowitą nieuczciwość tego człowieka i zgrywę jaką jest dla niego prawda i honor, jakie demonstrował waląc po pysku ubeckich donosicieli z Unii Wolności.

   To wystarczy wszędzie w świecie zachodnim, gdzie politycy nie mogą bezczelnie kłamać bo są trzymani za gardło przez wyborców w JOWach, żeby kogoś takiego i jego kolegów wykluczyć z polityki. Nam też to wystarczy.

   Co do Kukiza i Wolnych Ludzi i szans Wielkiej Zmiany na przyszłość. Ktoś musi pierwszy zmienić zasady i wprowadzić nową jakość. PIS zmienił zasady – i to mi się bardzo spodobało – gdyż przestał odpowiadać pluciem na plucie PO i jej pyskaczy. PO niczego się nie uczy – to już pełna degeneracja, oni się wykoleili – i tych kilka rozmów od Sowy naprawdę wystarczy każdemu jako tako rozgarniętemu człowiekowi który nie jest złodziejem ani nie popiera morderców. Tylko tacy ludzie (o zapaskudzonym sumieniu, którzy umaczali się w brudnych interesach i donosicielstwie oraz tajnych służbach) oraz całkowici idioci popierają teraz PO. PO ma naprawdę na rękach krew niewinnych ludzi – ponieważ przyzwala na strzelanie do ludzi, nie karze policjantów którzy katują ludzi po komisariatach i na demonstracjach albo panoszą się na naszych ulicach. Administracja, skarbówka (prawo podatkowe jest tak skonstruowane żeby na każdego znaleźć haka, radary zbierają haracz) i policja nie służy Narodowi tylko jest używana przeciw niemu.

   Nie martwię się innym stylem jaki pokazuje Kukiz, to jest właśnie NOWE. Prawdziwa Wielka Zmiana to oczywiście program wyborczy, który będzie budował WOLNĄ POLSKĘ, państwo DLA POLAKÓW a nie przeciw Polakom.

   • bialczynski

    Oczywiście zgadzam się, że demokracja ma charakter ograniczony i jest wysoce ułomna oraz jest w wydaniu zachodnim rodzajem faszyzmu elit, ale dopóki nie będzie demokracji bezpośredniej – co jest celem Kukiza, to nie mamy nic lepszego niż mamy. Na pewno faszyzm w stylu moskiewskim nie jest lepszy.

   • Blizbor

    Korwina jeszcze totalnie nie przekreślam, ale z tych samych powodów, również uważam, że ten człowiek nie może objąć władzy w Polsce. Jako opozycja się sprawdzi. Będę obserwował poczynania Pawła Kukiza do wyborów, bo rodzi się podstawowe pytanie, w którą stronę chce iść. Nie można dłużej tkwić w tej hybrydzie rynkowo-socjalistycznej dlatego musi się w jakiś sposób określić. Chodzą słuchy, że ma mu doradzać Centrum Adama Smitha więc lepiej trafić nie mógł i to jest również dla nas wielka szansa.

    Trudno się nie zgodzić co do reszty wypowiedzi.

 3. Zbigniew Jacniacki

  Gdy czytam pogłębione analizy rezultatów tele-wyborów,
  to zaskakuje mnie, że dorośli mężczyźni reagują jak dzieci spytane”skąd bierze się mleko? „.

  W ich wypadku odpowiedzi typu: ” z lodówki ” lub
  „z Biedronki ” wywołują radosny nastrój słuchaczy.
  Czy tak samo jest z hodowcami podatników?
  Myślę , że tak. Komentarze mają podobny cel:
  wzmocnić zadowolenie telewyborców z dokonanego zakupu tzn. wiedzy na kogo będą tyrać.

  Skąd się biorą prezydenci???
  Odpowiedź tzw. oczywista: „z frekwencji i decyzji …”

  Kto by sobie zaprzątał głowę szukaniem „krowy”, „pastwiska”, „stróży”, „mleczarni”…

  Mleko prezydenckie w dwóch opakowaniach jest już dostarczone do teleumysłów (nasze mieszkania to takie
  miejsca, gdzie duża część ludzi podłącza swój mózg
  do TV-Źródło(sensu życia))

  Nowy kandydat na prezydenta wyrósł na innej planecie…
  nie preparowany w jakieś mleczarni a’la „spółdzielnia unii wolności „?
  Nie ma nic wspólnego z „okrągłym pastwiskiem”, ani „służbami specjalnych pastuszków” …?

  Przed nami telezabawy zwane debatami …
  Podatnicy kupią prezydenta w kartoniku niebieskim lub czewonym…Przypadkowym zbiegiem okoliczości takimi kolorami oznacza się produkty mleczarni prezydenckiej na pastwiskach np. amerykańskich.
  Może to jakiś znak firmowy albo wkorzystywanie identycznego oprogramowania ???

  Prezydent z kartonika niebieskiego
  ma być bardziej strawny
  niż z czerwonego ???

  Nawet , jeżeli w naszym kraju są co najmniej dwie krowy, dwa pastwiska, dwóch specjalnych stróży… dwie rywalizujące mleczarnie, to, czy nie warto sprawdzić, ilu jest właścicieli?
  A jak jest jeden ???

  Jeżeli MLECZARZ jest ten sam, to może i biegunka
  będzie podobna …?

  Kupisz to , co jest wyprodukowane, w sumie nie ważne przez kogo, ważne komu będziesz płacił…

  Smacznego wyboru…made in China.

  • bialczynski

   Żaden Wolny człowiek nie poprze Komorowskiego – Nie ma o tym MOWY! To jest ściema TVNu, że ten elektorat może pływać w lewo i prawo – nie ma takiej możliwości – NIKT z WOLNYCH LUDZI NIE POPRZE Herszta Bandy Złodziei i Morderców. Duda dostanie 20% jeśli zobowiąże się do JOWów i Referendum Obligatoryjnego i może jeszcze do czegoś – ordynacji większościowej. Likwidacja finansowania partii z budżetu do mnie nie przemawia absolutnie. Tylko finansowanie powinno być bardziej proporcjonalne także na partie pozasejmowe – jak w Ekstraklasie Piłkarskiej.

   • bialczynski

    Kukiz ma czas. Piłeczka jest po stronie Dudy to on musi wyjść z inicjatywą a nie czekać że Kukiz go poprze. To jest logiczne. na miejscu Dudy podpisałbym weksel na JOWy z zadekretowanym bezpośrednim odwoływaniem przedstawicieli, czyli posłów na żądanie wyborców w referendum internetowym w obszarze okręgu posła i ponownym wyborem nowego przedstawiciela na jego miejsce.

  • bialczynski

   Obligatoryjne referendum jest jego drugim postulatem – a więc punktem nr 2 który może „podrzucić” Dudzie, ale z tego co słyszałem jest to punkt do którego realizacji Duda sam się zobowiązał, bez Kukiza, to jeden z punktów programowych Dudy.

  • bialczynski

   Argumentacja jest oczywista, a dodatkowym dowodem że JOWy maja sens jest dzisiejszy dzień w TVN i TVP oraz artykuły na Onet.p-l gdzie klarują cały czas że JOWy nie mają sensu. Widać strach Yetisynów przed JOWami. Dlaczego? Bo jest tak jak mówi laxim: wybierasz gościa z własnego terenu, a nie przysłanego przez prezesa PISu z Warszawy na nr 1 na liście PISu w twoim osiedlu. Na liście PISu w JOWach u ciebie w domu jest gość, którego wszyscy znają na waszym terenie. Jeżeli on kłamie – to każdy sąsiad może powiedzieć: – Hola koleś znamy cię, kłamiesz. Jak traktujesz ludzi w swojej fabryce? A tutaj mówisz, że będziesz zwalczał umowy śmieciowe?! Mamy ci wierzyć skoro 90% u ciebie pracuje na śmieciówkach?

   A jeżeli się sprzeniewierzy programowi wyborczemu to odpowiada przed wyborcami i mogą go odwołać jeśli głosuje nie tak jak deklarował, że będzie. Ludzie mogą go odwołać – po prostu, z mety. Odpowiada twarzą przed swojakami, a nie przed swoim prezesem z partii. Jeżeli będzie musiał zrobić coś wbrew poglądom, które deklarował i poglądom tych, którzy go wybrali, to prędzej wypisze się z tej partii każącej mu tak postępować, niż to zrobi. To prosta psychologia. „Chcesz mieć demokrację? Trzymaj władzę za gardło!!!” To hasło to nie jest żart tylko najprawdziwsza prawda. Jeżeli władzy nie trzyma się za gardło to ona się automatycznie wypacza w towarzycho kolesiów, którzy robią własne interesy.

 4. Mezamir

  dodatkowym dowodem że JOWy maja sens jest dzisiejszy dzień w TVN i TVP oraz artykuły na Onet.p-l gdzie klarują cały czas że JOWy nie mają sensu.

  Jest jeszcze taka możliwość że to sprytna manipulacja
  na zasadzie zakazany owoc smakuje najlepiej
  albo na złość rodzicom odmrożę sobie uszy

  • Mezamir

   JOW-y po brytyjsku:
   3,8 mln głosów, 1 mandat. 1,5 mln głosów, 56 mandatów

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/okregi-jednomandatowe-pograzyly-farage-a-jow-y-w-wielkiej-brytanii,540499.html

   • bialczynski

    Nie cyfry, nie różnorodność opcji, lecz jakość kontroli obywatelskiej i rzetelność sprawowania mandatu – odpowiedzialność osobista przed wyborcą – to jest istota reprezentacji.

   • bialczynski

    Pamiętaj Mezamirze kto do ciebie mówi – TVN 24 będzie zwalczać JOWy do upadłego. Oni pływają tylko w mętnej wodzie i kłamstwie – to stacja niewiarygodna i nie wiem po co Duda idzie do nich na debatę. Ciekawe jakie tam pułapki przygotowano – już te w TVP świadczą o straszliwym strachu Yetisynów.

 5. Blizbor

  PO chciało JOWy wprowadzić, pamiętam, że PiS głosowało przeciw. Prawdopodobnie z tego powodu, że projekt PO zakładał takie rozmieszczenie okręgów, żeby wyszła im w ostatecznym rozrachunku większość konstytucyjna. Także sama zmiana ordynacji wyborczej nie eliminuje patologii.
  Jak praktyka pokazuje, większość zgarniają duże partie. Partia ma zaplecze finansowe, dostęp do mediów, wystarczy, że znane twarze będą robić swoim podwładnym w małych okręgach kampanie (kilka fotek, przyjazd na wiec, pokazanie się z kandydatem, poparcie w mediach), żeby ludzie na niego zagłosowali. Wybory w Anglii pokazują, że taka wersja JOW rodzi patologie.

  Kolejna sprawa jest taka, że zmiana charakteru partii z wodzowskiego na podległy głosującym nic nie zmienia dopóki partie nie będą przedstawiać programów dobrych dla Polski. Tak jak teraz PO wypuszcza samem buble. Wtedy pozostaje tylko zagłosować przeciw, a to oznacza stagnację. Zakładając oczywiście, że obywatele będą rozliczać swoich posłów, co jest wątpliwe, bo większość ludzi nie interesuje się polityką i nie ma o niej pojęcia.

  Trzeba zmian mentalnych, likwidacji socjalizmu, ludzie musza znów nauczyć się współpracować ze sobą. Dziś mamy najbardziej ohydną hybrydę rynkowo-socjalistyczną. Państwo generuje wew. konflikty -napuszcza ludzi na siebie i powoduje znieczulicę. Im mniej państwa w państwie tym Naród jest bardziej spójny, bo inicjatywy są spontaniczne, oddolne i nieskrępowane.

  • bialczynski

   Prowadziliśmy tutaj dyskusję na temat nowych zasad ekonomicznych i nowego ładu gospodarczego jaki jest konieczny do wprowadzenia. Odsyłam do wykładów Krzysztofa Lewandowskiego na Czarnym Pasku. Potrzebna jest Wielka Zmiana – radykalna. Szwajcarzy są bliscy głosowania nad projektem nowego ładu ekonomicznego w swoim państwie, który jest oparty dokładnie o zasady jakie proponuje Krzysztof Lewandowski. I to jest możliwe – trzeba tego tylko chcieć, tak jak trzeba chcieć przestać jeść mięso, zaśmiecać środowisko, niszczyć przyrodę, wprowadzić energię odnawialną, udostępnić bezpłatną energię. Teraz koncerny amerykańskie będą sprzedawać instalację energetyczną która pozwoli gospodarstwom domowym być zupełnie samowystarczalnymi i jeszcze odsprzedawać prąd – i to na skalę masową. Oni oczywiście znów dają cenę zaporową i chcą się nachapać kasą podczas gdy to wcale tyle nie kosztuje. Jak to mówią to nie jest kwestia „możliwości” tylko „woli politycznej”. Problemów współczesnych nie rozwiąże się przez cofanie się do rozwiązań z XIX wieku. Trzeba iść naprzód. Zresztą za mało wiem jak pan widzi ową wolność i współpracę. Klasa posiadająca musi zmienić swój sposób myślenia bo nie może być tak żeby 1% ludzkości posiadał tyle co pozostałe 99% razem wzięte. A w takim razie każda próba redystrybucji ich 99% bogactwa które skupili w swoich rękach jako Panowie czyniąc z innych Niewolników to będzie według pana „socjalizm”. Tymczasem mamy dosyć bogactwa nawet w Polsce żeby wprowadzić kompletnie inne zasady dystrybucji produktu narodowego. I szwajcarzy myślą o tym poważnie – nawet tej jesieni miało być chyba planowane referendum w tej sprawie. To jest wzorzec do naśladowania. Nie trzeba daleko szukać, ani wywalać otwartych drzwi.

   Prowadziliśmy parę dyskusji na tematy gospodarcze, społeczne , ekonomiczne, oraz zostało zaprezentowanych kilka wizji Wspólnej Polski Plemion dla Wszystkich Polaków obejmującej cały Świat całą Ziemię, także Polaków i Polskę w Wielkiej Brytanii, Irlandii USA czy Rosji, czy gdziekolwiek na naszej planecie.

   Ufam, że Kukiz przyjmie do wiadomości refleksje na temat JOWów i że chce to przeprowadzić dobrze a nie tak żebym go ja i moje dzieci i jego dzieci i ich dzieci, oraz inni Polacy przeklinali do n-tego pokolenia. Myślę, ze on nie chce być drugim Bronkiem tylko zrobić serio Zmianę.

   • bialczynski

    My Wolni Ludzie nie mieliśmy szansy wygrać w tych wyborach prezydenckich. Mogliśmy tylko zmobilizować się do poparcia któregoś ze startujących. Paweł Kukiz określa sam siebie jako Wolnego Człowieka i wie co mówi – jest Wolnym człowiekiem chociaż nie jest wolny od katolickiego wdruku na którego smyczy się znajduje. Jednak nam nie przeszkadza że ktoś wierzy w boga inaczej niż my. Bóg istnieje – obojętne co będą szczekać na ten temat ateiści – są oni po prostu zbyt materialistycznie nastawieni żeby zauważyć to co istnieje ponad materią. Ale to inna sprawa. Nie mogliśmy wygrać bo nie ma odpowiedniej grupy Polaków gotowych na taki radykalny krok jaki my mamy do zaproponowania. Także w sejmowych wyborach w jesieni nie możemy wygrać, ale po tym teście jaki został wykonany, jako Ruch Wolnych Ludzi Dla Wolnej Polski startować samodzielnie możemy, i możemy osiągnąć 30%.

    Dlaczego właśnie tak – uzasadnię to w osobnym artykule – Ale jest oczywiste że szkoda każdego dnia, każdej godziny, kiedy bezkarnie rozkradają nasz dom złodzieje. Duda jest Wielką nadzieją PIS i jeśliby się nie wywiązał ze zobowiązań jakie przyjmuje to pośle ich wszystkich do piachu – będzie to ich ostatnia kadencja w Polsce, ale też ostatnie tchnienie III RP. PO już nie istnieje w tej chwili mimo słupków poparcia jakie nam się przedstawia. Od dwóch lat ich rządy opierają się na przemocy i kantach medialnych – znam to z przeszłości- przypominają żywcem PZPR, a Komorowski to jakaś nieudaczna kopia Gierka – taka sama Zielona Wyspa jak tamta z której został tylko ocet na półkach i wianki papieru toaletowego na kartki (nie zrobionego z kartek makulatury tylko na kartki żywnościowe, na kupony – oczywiście przerysowałem, ale taki był stan Polski i gospodarki). Taki jest stan gospodarki Polski teraz, balansujemy na krawędzi greckiego scenariusza, albo czegoś gorszego – bo leży demografia, młodzi uciekają bo muszą, bo takie im kolesie z PO stworzyli warunki życia i pieprzą żeby sobie Młodzi Polacy zmienili pracę na lepszą niż za 2.000 PLN.

    Inna sprawa, że ten Ruch obecny z 2015 roku nie dokona Wielkiej Zmiany mimo zmian jakie może wprowadzić. Dopiero Ruch Wolnej Polski w 2019 może wygrać wybory do Sejmu a w 2020 prezydenckie i może dokonać Wielkiej Zmiany. Pracujmy i tak może się stać.

    Ponieważ zależy nam jako ludziom zaangażowanym na rzez Wolnej Polski dla Wszystkich Polaków, dla Wolnych Ludzi żeby Polska jak najszybciej stała się Wolna i stanęła na nogi i przestała być rozkradana, żaden Wolny Człowiek, Polak – nie zagłosuje na Komorowskiego w II turze. Wszyscy powinni zagłosować na Dudę. Inaczej może się stać naprawdę nieciekawie (ostro i groźnie) i to bardzo szybko – już tej jesieni. Już poprzednia jesień i zima była ostra mimo, że nie spadł śnieg. Następna będzie nie do zniesienia dla rządzących – ale rewolucja to drogie rozwiązanie – widzimy to na Ukrainie, którą banksterka obsiadła ze wszystkich stron, żeby ją tylko stłamsić.

   • Blizbor

    Przejrzę te wykłady, oby ciekawe i rzeczowe.

    Jeśli chodzi o wolny rynek. Sprawa jest prosta. Jeśli państwo zapewni ochronę bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego, to reszta sama musi się wyregulować tak jak w Naturze.
    Gauss opisał, to rozkładem normalnym – krzywą Gaussa, to o czym Pan wspomina, że będzie bardzo mało ludzi bardzo bogatych, równie mało ludzi bardzo biednych, a większość będzie żyła na średnim poziomie, ale tak działa Natura. Podobnie z jednostkami wybitnie inteligentnymi, wybitnie głupimi i średnimi. Żeby to lepiej opisać, posłużę się przykładem Bill Gates – miliarder, ale nie oznacza to, że przez to, że przez to, że on ma lepiej, to my mamy gorzej. My dzięki niemu też mamy lepiej. Nie ma pewności czy jeśli rozdałby te pieniądze inni ludzie poradziliby sobie z nimi w taki sposób, żeby je wykorzystać na rozwój tak jak on to robi. Bogactwo i sukces jednych powoduje, że wszyscy mają lepiej, jeśli państwo czuwa na straży bezpieczeństwa nie może być inaczej. Pieniądze nie biorą się z pracy niewolniczej, tylko z chęci zarabiania dla siebie, ale poprzez sprzedawanie swoich towarów najlepszej jakości w najniższej cenie, zysk, konkurencja, to powoduje rozwój. A więc sprzyja wszystkim ludziom. Bogactwo jednego człowieka oznacza bogactwo drugiego. Akumulacja kapitału nie jest więc w mojej opinii czymś złym, bo cały czas powoduje, że chęć dalszego rozwoju pozostaje, rośnie więc standard życia wszystkich wokół. Nie może być inaczej. Jeśli człowiek uczciwie zgromadził tak wielki kapitał, to znaczy, że jest gotów go posiadać i w sposób mądry nim dysponować. Tak ja to widzę, takie rozumowanie dla mnie zawsze oznaczało największa zgodność z Naturą. Wracając do krzywej Gaussa, interwencja człowieka z zew. przykład: wyniki matur, gdzie ten rozkład jest mocno zaburzony w granicach zdawalności – na korzyść zdającego. Z jednej strony można pomyśleć, że sprawdzający miał dobre serce bo podniósł o brakujący punkt człowiekowi, dzięki czemu ten dostanie dyplom. Z drugiej strony, krzywdę się zrobiło temu człowiekowi.
    Wobec tego jak Naród ma się jednoczyć. Jak państwo przestaje ludzi wyręczać w pomaganiu, więzi się odnawiają. Każdy kto się bogaci powoduje bogacenie się innych, ludzie lubią sobie pomagać wzajemnie, łączyć się w grupy o podobnych wartościach, interesach itd. Niestety są też pewne haczyki i nie wiem jak to połączyć, bo czynnikiem silnie spajającym jest kultura, ale niestety nie katolicka, ale to już Pan sam ode mnie lepiej wie 🙂
    Dziś mamy tylko wyścig szczurów i znieczulicę.

    Jeszcze coś mi wpadło do głowy dwa słowa o wyzysku.
    Każdy chce mieć dostęp do całej gamy, jak najtańszych, jak najlepszej jakości towarów/usług. To się zazębia, jeden człowiek człowiek chce żeby drugi go obsłużył jak najlepiej i jak najtaniej i sam w pracy musi robić to samo, żeby korzyść była obopólna.
    W momencie kiedy gospodarka osiąga pewien wysoki punkt rozwoju, sytuacja na rynku pracy się odwraca, zaczyna brakować rąk do pracy – momentalnie zmienia się nastawienie pracodawców, którzy musza dbać i szanować swojego pracownika. To dzieje się już, jest wiele firm, które naprawdę szanują swoich pracowników, oprócz podstawowej pensji mają zapewnione wiele innych form wynagrodzenia.
    Wystarczy tylko jedna gwarancja państwowa, sprawne sądy, sprawne służby publiczne wewnętrzne, silna armia i reszta się układa tak jak to się dzieje w Naturze.

    Mam nadzieję, że po części wyjaśniłem, ja co prawda się nie zajmuje tą działką, więc wielkich podstaw filozoficznych czy ekonomicznych nie podam, ale do tej pory nie znalazłem nic co by było tak zgodne z Naturą, a więc z moim sumieniem.

    To tyle w kwestii różnic, bo oczywiście z poniższą wypowiedzią się zgadzam. Tym blogiem wykonuje Pan niesamowitą robotę. Dziękuje za to 🙂

    Sława!

   • bialczynski

    Pomija pan niestety niemiłe aspekty rzeczywistości. Jak wygląda polska gospodarka w tym systemie? Czy się rozwija tak jak byśmy sobie życzyli? Dlaczego miliarderzy gromadzą majątek w nieskończoność – czemu służą ich pieniądze? Mnożeniu dalszemu ich pieniędzy? Czemu oszukują system podatkowy? Czemu sprzedają ludziom tani bo tani ale chłam – zabijające ich produkty – w jednej puszce coca coli jest 40 gramów cukru? Mac Donald s to według pana postęp w dziedzinie wyżywienia ludzkości? Fabryki farmaceutyczne to samo zdrowie? 20 miliardów przekrętów przy autostradach – to uczciwość? Zabici na ulicach przez policję to według pana prawo w czasach pokoju? Takie pytania można mnożyć w nieskończoność – Tak wygląda system Pan – Niewolnik – dalszy ciąg feudalizmu w wydaniu post-rzymskim. Kto będzie Polakiem za 10 lat – Polak z Anglii który tutaj wróci czy Ukrainiec, Białorusin, Kazach, Libijczyk, Chińczyk? Ile meczetów chce pan postawić dla nowych Polaków?

    Puszczając wszystko na luz nie rozwiążemy niczego co widać po Polsce puszczonej na luz przez ostatnie 8 lat. rządzi nami mafia tj. politycy powiązani z gangsterami. Kim są słychać u Sowy i Przyjaciół. Dobrze znam ten charakterystyczny język ubeków i gangsterów. Tak wygląda luz w kraju neokolonialnym. Z neokolonializmu nie wychodzi się przez liberalizm – bo inni dookoła mają za dużo pieniędzy – wykupują wszystko – przykład 95% prasy w Polsce to własność niemiecka, amerykańska i francuska, banki – to samo, handel – to samo, przemysł – to samo. Co jest w Polsce polskie – drobniutki biznes i firmy ubeckie.

    PODSUMOWUJĄC TO CO NAPISAŁEM: NIE DA SIĘ WYJŚĆ Z SYSTEMU NEOKOLONIALNEGO I ZACOFANIA BEZ POMOCY PAŃSTWA, KTÓRE BĘDZIE PREFEROWAĆ I CHRONIĆ WEWNĘTRZNY RYNEK – TO DOBRZE WIE PUTIN I ROSJA I BIAŁORUŚ I CHINY I INDIE I BRAZYLIA. POTRZEBNY JEST TERAZ „PROTEKCJONIZM” WOBEC FIRM POLSKICH LUB REINWESTUJĄCYCH SWÓJ ZYSK W POLSCE – TO ABSOLUTNA KONIECZNOŚĆ. PRZYKŁADEM NIECH BĘDĄ CHINY I INDIE. – Taki program gospodarczy ma PIS i Duda, i to dobrze rokuje Polsce na najbliższy czas. Ale to jest niemiła operacja – tak jak i zwrot zagrabionego II Filara Emerytalnego i ustanowienie nowych, uczciwych zasad gromadzenia środków na emerytury, o czym nikt nie mówi. Także Duda ma program rozwoju demografii i rodziny i mieszkalnictwa dla młodych – I finansowania tego. Jakoś dziwnie w TVNach i innych pop-propagandowych mediach nikt o tym nie mówi.

   • bialczynski

    To dobre podsumowanie: Dziś mamy tylko wyścig szczurów i znieczulicę.

    Ale to nie jest wynik melanżu socjalizmu z kapitalizmem tylko ordynarnego czystego kapitalizmu samolubnego, i samobójczego.

   • bialczynski

    Wysłany 14.05.2015 o 23:07

    https://www.youtube.com/watch?v=2UbezwR212o

   • bialczynski

    Wysłany 15.05.2015 o 7:08 | W odpowiedzi na ORLICKI.

    Zgoda tylko do 10 minuty. Dalej to niestety nieprawda. Z listy Społecznej nie wyniknie nic dobrego, bo KONSTYTUCJĘ MOGĄ ZMIENIĆ TYLKO PRZEDSTAWICIELE NARODU KTÓRZY SĄ ZDETERMINOWANI DO ZMIANY KONSTYTUCJI A NIE KAŻDY REPREZENTANT ŚRODOWISKA LOKALNEGO, KTÓRY W TEJ SPRAWIE MOŻE MIEĆ INNY POGLĄD NIŻ KUKIZ. KONSTYTUCJA MUSI BYĆ ZMIENIONA – REFERENDA MUSZĄ BYĆ OBLIGATORYJNE ZAPISANE W KONSTYTUCJI, JOWYY MUSZĄ BYĆ OBLIGATORYJNE I OBWAROWANE SYSTEMEM ODWOŁAWCZYM, NAJLEPIEJ GDYBY DEMOKRACJA BYŁA BEZPOŚREDNIA I OBOWIĄZKOWA (POD RYGOREM LEKKIEJ STRATY FINANSOWEJ – MANDATU NP. 200 PLN). LISTA SPOŁECZNA BĘDZIE MOŻLIWA DOPIERO PO TYCH ZMIANACH KONSTYTUCJI – TERAZ NA LIŚCIE KUKIZA MAJĄ SIE ZNALEŹĆ LUDZIE DEKLARUJĄCY GŁOSOWANIE PO JEGO MYŚLI – ZA JOW I REFERENDALNYM SYSTEMEM OBLIGATORYJNYM. TEN DRUGI WARUNEK SPEŁNIA JUŻ DUDA. MUSI SPEŁNIĆ JESZCZE TEN PIERWSZY ŻEBY DOSTAĆ POPARCIE 20% WOLNYCH LUDZI.

   • bialczynski

    Wysłany 14.05.2015 o 20:22 | W odpowiedzi na laxim.

    Panie Laxim – wszystko się zmieniło z powodu Wielkiej Zmiany. Działania PISu gdy dojdzie do władzy są wypadkową tejże zmiany. Oni nie robią co chcą, oni robią to co jest wymuszone, to co musi być zrobione. Ich program jest teraz ich Być albo Nie Być. To nie kwestia wiary w „uczciwość” PIS, czy wiary w uczciwość Dudy. ONI MUSZĄ ZREALIZOWAĆ PROGRAM KTÓRY PODPISUJĄ. PROSZĘ POPATRZYĆ CO SIĘ STANIE ZARAZ Z Platformą KTÓRA MYŚLAŁA, ŻE MOŻNA WYGRYWAĆ PUSTYMI OBIETNICAMI. PRZECIEŻ MA PAN OCZY I WIDZI I ONI TEŻ WIDZĄ I WIEDZĄ TO, I PISOWCY WIEDZĄ I WIDZĄ. WŁAŚNIE WSZYSCY DOKŁADNIE DOSTAJĄ TĘ LEKCJĘ KTÓRĄ AMERYKA PRZERABIAŁA JAKIEŚ 150 LAT TEMU – JEST TO PODSTAWOWE PRAWO PRZEMYSŁU REKLAMOWEGO. Jak brzmi?:”NIE DA SIĘ SPRZEDAĆ ZŁEGO PRODUKTU TYLKO PRZY POMOCY REKLAMY.” Zły produkt można sprzedać tylko jeden raz.

    To takie oczywiste i takie proste. Polityka jest produktem. Jacyś idioci – niestety, którzy myśleli o sobie, że są elitą intelektualną narodu i są bezkarni (w istocie to cwaniaczki o knajackim języku, bandyterka powiązana z gangami w mafię) – sprzedali Polakom marny produkt – zły produkt. Ubzdurali sobie, że mogą to zrobić jeszcze raz i próbowali manipulować czyli „reklamować go”. Ale Polacy wiedzą już co to jest za produkt – spróbowali i chce im się rzygać tym produktem. No to jak mają go kupić jako landrynkę, skoro zajeżdża im gównem, gdy tylko powąchają z bliska?

   • bialczynski

    Co do finansowania partii nie pamiętam co mówił Kukiz ale miał to też przemyślane. Czytałem dzisiaj co mówi o nim Maleńczuk. Maleńczuk jest typowym Wolnym Człowiekiem, 100% artystą, więc w tych politycznych sprawach porusza się na czuja i pozwala sobą trochę manipulować. Ubecja próbowała go wkręcić na Onecie czy na WP – można to znaleźć. Próbują siać zwątpienie przy pomocy jego autorytetu – właśnie w te tyły. Mam sygnały z najlepszych źródeł, że próbowano Pawła Kukiza wmanipulować w plan przeciw Dudzie – jako element układanki na kanapie Komorowskiego, ale dostali ewidentnego kopa w twarz. Ten wywiad z Maleńczukiem potwierdza tę tezę – już pracuje się nad ‚przyklejeniem łat” do Kukiza. Ale z Wielką Zmianą nie ma żartów. Cały czas patrzmy na Ukrainę – cały banksterski świat pracuje żeby obalić to co się zaczęło na Majdanie i nie daje rady. Kręcą tym, wichrują, wypaczają, manipulują medialnie, walą z propagandowych dział V Kolumny Moskiewskiej, walą rakietami, walą gospodarczo – kierunek Rzeki Wydarzeń się nie zmienia mimo tego, bo to jest Rzeka Kosmiczna, a to co widać okiem „racjonalisty” to tylko czubek – kreska na powierzchni, a pod spodem tę kreskę kształtuje Wszechocean.

   • bialczynski

    Do LAXIM

    Naszą inicjatywę można będzie poprzeć dopiero w 2019 i 2020. Teraz trzeba poprzeć Kukiza i zmusić Dudę a potem PIS do realizacji programu Kukiza w maksymalnym zakresie jaki jest możliwy. Kukiz i Ten Ruch Wolnych Ludzi, który idzie teraz nie odseparuje państwa od Kościoła, nawet nie będą próbować. To jest niemożliwe na Kosmicznym Planie – wbrew prawu naturalnemu – przyrodzonemu. To będzie do zrobienia w zgodzie ze Spiralą (Wirem) w 2019.

   • bialczynski

    Przeklejam te wypowiedzi spod tego samego artykułu na stronie głównej gdzie również toczy się dyskusja bo są one ważne dla zrozumienia całości toku myślenia.

   • ZwykłyCzłowiekSzary

    Na prawdę,realnie piszmy Czesławie, z całą sympatią,jako,że masz krew w iluś procentach Lwowską,mógłbyś choć,zajrzeć do pozycji austriackiej szkoły ekonomii,a nie walczyć z grawitacją!!!Ludwik Mises(urodzony we Lwowie),który jak to ujął sam szerokie horyzonty zawdzieczał:Polakom,którzy są inteligentni i mają honor,proszę poczytaj jego dziaeła i kolejne co miał na myśli urodzony w Nowym Sączu Carl Menger. To tu na polskiej ziemi rodzili się ludzie,którzy dali podstawy ekonomi,na której podstawie wyrosły potęgi.Nie mieszaj socjalizmu z kapitalizmem,bo będzie jak za stalinowskich czasów i obecnie,kim jest twój tato z wykształcenia:dyrektorem!! i dziś tak jest: nikomu się już fizycznie pracować nie chce,tylko pretensje:wykształconych po politologiach,europeistykach i innych szitach, bo POstkomusza szechterowska-balcerowiczowska banda na początku lat 90 wyklęła:hydraulika,elektryka i spawacza,a to tych ludzi teraz potrzebujemy by Polska staneła na nogi-godność,praca,zarobek dla fachowca nie dla opierdalacza ze słowotokiem na ustach.który będzie co najwyżej biurwą,
    Jedyne co mądrego Kukiz powiedział w debacie, to, że rodzina nie utrzymuje się z ulg od Państwa tylko z zarobków, dlatego trzeba obniżyć podatki, by rodziny mogły zarabiać więcej, i na tym niech się Paweł skupi w programie jak będzie startował do sejmu.

   • bialczynski

    Wysłany 14.05.2015 o 20:00 | W odpowiedzi na bialczynski.

    Duda wymaga względnego poparcia, a nie bezwzględnego, czyli w zamian za realizację punktów programowych. Niech pan posłucha programów wyborczych Kukiza na You Tube – ja ich słuchałem dużo wcześniej, niech pan posłucha różnych jego wypowiedzi. Jeśli jakakolwiek „służba” (oficjalna powiązana z PO, albo WSIokowa ubecka) próbowała wykorzystać Kukiza to dostała od niego kopa w twarz. Ja nie potrzebuję go „sprawdzać” żeby wiedzieć że jest Wolnym Człowiekiem i żeby mu ufać. Ryzyko ze nie upilnuje tych z tyłu, co stoją za nim zawsze istnieje – to trudne zadanie, ale tak jest gdy mamy Ruch a nie partię, tego nie da się uniknąć.

    Jeżeli Wolni Ludzie otrzymają od Dudy zapewnienie – twarde, podpisane – realizacji JOWów o jakich myśli Kukiz – takich jak myśli Kukiz i jeszcze kilku kolejnych – 2 – 3 punktów np. referendum obligatoryjne – także w kształcie proponowanym przez Kukiza, ile tam uda mu się wymusić na Dudzie – TO WTEDY DUDA MUSI DOSTAĆ POPARCIE WYBORCZE WOLNYCH LUDZI – TO SPRAWA HONORU A NIE KALKULACJI. NIE MA INNEJ MOŻLIWOŚCI. TUTAJ RZĄDZĄ PRAWA NATURALNE – KAŻDE ODSTĘPSTWO OD NICH KOŃCZY SIĘ DLA ODSTĘPCY KLĘSKĄ I TO BARDZO SZYBKĄ.

    Mamy do czynienia z typową sytuacją ISKONu jak na Ukrainie – a przecież wszystkim „racjonalnie myślącym” „znawcom polityki” wydawało się to w Polsce niemożliwe – tak było jeszcze tydzień temu.

    REALNIE> Jeżeli Duda spełni postulaty Kukiza to będzie miał 60% w II Turze. Nie przegra, ale od jesieni 2015 będzie musiał realizować ten program ręka w rękę , razem z Ruchem Wolnych Ludzi w Sejmie. I to będzie koniec rozkradania Polski. Szkoda czasu na inne eksperymenty. To tak czy owak nie jest „właściwy” Ruch Wolnych Ludzi tylko jego forpoczta. Tak jak pisałem – dalszy ciąg jest możliwy w latach 2019-2020, przy kolejnych wyborach- i to będzie już przewrót czysto ideowy, wolnościowy co do pryncypiów humanistycznych – prawdziwa Wolna Polska.

 6. bialczynski

  Na temat zdecydowanej przewagi JOW nad systemem obecnym polskiej „demokracji” partyjnej zapraszam do doskonałego artykułu Rafała Ziemkiewicza: http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-ziemkiewicz-jow-prawda-i-demagogia,nId,1733782

 7. Młody

  Kogo byście nie wybrali i tak tym krajem będą rządzić potomkowie zdemoralizowanych zasymilowanych żydów.

  • bialczynski

   Bardzo dziwna opinia. A co to ma za znaczenie jeżeli są zasymilowani, mówią po polsku, szanują polską tradycję i historię i działają w interesie Warszawy oraz Polaków. W interesie a nie przeciw niemu. Co mnie obchodzi do kogo się modlą i czy są obrzezani? Duda katolik czy kto inny – byle realizował cele Polaków a nie zagraniczne. Kto działa przeciw interesowi Polaków jest po prostu zdrajcą niezależnie od tego do kogo się modli, czy też w ogóle się nie modli bo jest ateistą.

 8. bialczynski

  Wyrazy współczucia dla Pawła Kukiza w związku ze śmiercią ojca.

 9. Raynold

  Niestety na ten moment ludzie jeszcze nie sa przygotowani na to, by rządzić się samodzielnie a nie za pomocą wszelkiego rodzaju mafiozom partyjnym. Miejmy nadzieję, że do jesieni społeczeństwo zmądrzeje.
  Jak to zrobić? Zapraszam do siebie.

 10. Eliza

  Drogi p. Białczyński, zazdrościć mogę Panu tylko optymizmu, bo naiwności i wyczucia politycznego już nie. Pozdrawiam serdecznie.

 11. Mezamir

  http://wazne-sprawy.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

  „Wdrożenie indyjskiego „planu monetyzacji złota” byłoby pierwszym krokiem na drodze do powrotu metalu do systemu monetarnego, z którego zostało wygnane w roku 1971, gdy prezydent USA Richard Nixon zawiesił (a trzy lata później ostatecznie zakończył) wymienialność dolara na złoto. Ewentualny powrót złota do systemu monetarnego byłby momentem przełomowym w historii XXI wieku.”

  Władze Indii proponują plan „monetyzacji” złota, chcąc włączyć do systemu finansowego część z szacowanych na 20 tysięcy ton „bezproduktywnych” zasobów królewskiego metalu znajdującego się w posiadaniu Hindusów. Indie są największym na świecie konsumentem złota, które stanowi trzon oszczędności 70% mieszkańców indyjskiej wsi. Złoto w Indiach jest nie tylko środkiem tezauryzacji przekazywanym przez pokolenia, ale też ważnym elementem kultury i religii.

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Indyjskie-banki-wyciagna-rece-po-barbarzynski-relikt-7259749.html

  • bialczynski

   23 maja 2015 12:03
   Co z tym „zamachowcem”? Mec. Trela: Byłem zaskoczony, że człowiek, o którym media mówią, że to prawie ludobójca z Al-Kaidy po czterech godzinach jest wypuszczany do domu”
   zamach na Komorowskiego, incydent w Toruniu
   Twitter@TraczMichal

   Jako prawnik byłem chyba najbardziej zaskoczony tym, że człowiek, o którym media mówią, że to prawie ludobójca z Al-kaidy czy nie wiadomo skąd, po czterech godzinach jest wypuszczany do domu. Czasem zdarza się, że pijanego rowerzystę potrafią wsadzić na 24 godziny, na wszelki wypadek – powiedział mecenas Mariusz Trela odnosząc się do wczorajszego incydentu w Toruniu z udziałem prezydenta. Zatrzymany mężczyzna odmówił adwokatowi oferowanej pomocy.

   Wczoraj media przez większą część dnia zajmowały się zajściami w Toruniu i „zamachem na prezydenta”. Swoją relację dotyczącą mężczyzny który miał próbować napaść na głowę państwa zamieścił na Facebooku adwokat Mariusz Trela:

   Wróciłem do domu. Po 17 telefon: czy podejmę się obrony gościa, który napadł był na pana Prezydenta, bo go ułapili i ze skóry rękoma policyjno-prokuratorskimi obdzierają. Decyzje podejmuję szybko – tak. Pół godziny później dzwoni żona tegoż ułapionego i prosi mnie, abym podjął się obrony jej męża. Mówię – tak. Dzwonię do Prokuratury, przedstawiam się i mówię, że żona ułapionego chce, abym wystąpił w roli obrońcy jej męża. Pani Prokurator na to, że właśnie go przesłuchuje i przesłuchiwany nie chce obrońcy. Poczułem się sprowokowany, bo nie bardzo ufałem oświadczeniu pani Prokurator. Zaprzęgam i pół godziny później jestem pod bramą do Prokuratury. Wychodzi strażnik, przedstawiam się, podaję wizytówkę. Wraca po chwili i przekazuje, że pani Prokurator przesłuchuje ułapionego i mam nie przeszkadzać.

   Mecenas jednak czekał na mężczyznę, który o godz. 21.30 pojawił się na korytarzu. Przedstawiam się, mówię, ze jego żona mnie tu przysłała, wyjmuję pełnomocnictwo. Ułapiony z wyglądu wyluzowany mówi, że dziękuje, ale on obrońcy nie potrzebuje, bo wszystko jest w porządku. Więc ja, najwyraźniej zaskoczony, że gotów jestem bronić go za darmochę, rękę mi uścisnął i ze spokojem podziękował. No wolny człowiek jest, myślę sobie, sam wie, co dla niego dobrze – relacjonuje dalej adwokat.

   Dziś komentując swój wpis dla portalu wpolityce.pl mec. Trela podkreślił, że nie jest politykiem. – Przedstawiłem fakty, każdy myślący człowiek sam sobie wyciągnie wnioski – wyjaśnił. – Jako prawnik byłem chyba najbardziej zaskoczony tym, że człowiek, o którym media mówią, że to prawie ludobójca z Al-kaidy czy nie wiadomo skąd, po czterech godzinach jest wypuszczany do domu. Czasem zdarza się, że pijanego rowerzystę potrafią wsadzić na 24 godziny, na wszelki wypadek – ocenił.

   Na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Toruniu zamieszczono poniższy komunikat:

   Przesłuchany w charakterze podejrzanego Remigiusz D. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu polegającego na usiłowaniu napaści na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyraził ubolewanie z powodu zajścia do którego doszło pomiędzy nim, a interweniującymi funkcjonariuszami. Wyjaśnił, że jego zamiarem nie było dopuszczenie się czynnej napaści na Prezydenta Bronisława Komorowskiego, a chęć zaprezentowania Prezydentowi materiałów z napisem „Stop Aborcji”. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe oraz dozór Policji.

Podziel się!