http://3obieg.pl/anuluj-system!!!

Pozostawiam skuteczność tego typu akcji i sensowność rozbijania systemu tymi metodami, do oceny.Moim zdaniem każdy sposób jest wart podjęcia wysiłku i dokonania próby.

CB

Anuluj system

http://3obieg.pl/anuluj-system

To nieprawda, że Polska wymknęła się spod kontroli. Że zajęli ją zgnuśniali urzędnicy, politycy, policjanci, komornicy, czy skorumpowani (w taki, czy inny sposób) sędziowie. Dzisiaj już wiemy co uwiera w Polsce. Wiemy również, jak to zmienić. Ale najpierw plan!

 

Screenshot from 2015-07-22 13:24:36

Kiedy Tomek Parol startował z serwisem Anuluj Mandat siedziałem na wygodnym fotelu w mieszkaniu na Edmonton Green, północnej dzielnicy Londynu. Byłem pod wrażeniem – skuteczności akcji, dobrego pomysłu i prześwietnej organizacji serwisu, który dzisiaj stoi ością w gardle oszustom żyjącym wyłącznie z niezgodnie z prawem rozdawanych na lewo i prawo mandatów.

– Ale – myślałem wówczas – mandaty, to wierzchołek góry lodowej. Nawet nie to. Przecież to, co wyrzuciło mnie z Polski miało w tytule właśnie Polskę. To reprezentujacy mój kraj urzędnicy, policjanci, komornicy, inspektorzy skarbowi i politycy, którzy wznieśli się tak wysoko ponad zwykłych Polaków, że kiedy pisałem im o rzeczywistym średnim wynagrodzeniu w Polsce, zarzucali mi kłamstwo i manipulację.

Dzisiaj już wiem, że przecież aby pracować za mniej, niż sześć tysięcy złotych miesięcznie, trzeba być durniem albo złodziejem. No cóż, większość moich przyjaciół, prawie cała rodzina świetnie mieści się w tej kategorii.

Dość szybko okazało się, jak bardzo serwis Anuluj Mandat zabolał system i jego psy. W godzinach największej oglądalności telewizja publiczna potrafiła przestrzegać przed korzystaniem z serwisu – ale zawsze zgodnie z naukami Josepha Goebbelsa, nie wymieniając jego nazwy, ani nie pokazując logo.

Będąc na moim angielskim, wielkim gigancie od Polski zastanawiałem się w jaki sposób można poruszyć tysiące tych spraw, o których pisali moi przyjaciele w Trzecim Obiegu. Co zrobić, żeby Anuluj Mandat z jaskółki (nie czyniącej przecież wiosny), stał się zwiastunem burzy, po której Polska będzie krajem, w którym da się i będzie się chciało żyć? Ze wstydem przyznam, że niewiele w tym kierunku uczyniłem. Ale zrobił to Tomek i cała wspaniała ekipa Anuluj Mandat, prawdziwi antysystemowcy, którzy nie tylko wiedzieli, jak przewrócić to, co dzisiaj dzieje się z naszym krajem, ale również, co zaproponować w zamian.

Dzisiaj przedstawiam wam serwis Anuluj System. Narzędzie, które zmienia rzeczywistość, choć rzeczywistość jeszcze do końca nie zdaje sobie z tego sprawy. Narzędzie, które zawsze było i będzie mi bliskie – bo nie jest związane z polityką w żadnym calu.

Anuluj System to Projekt o sile rażenia większej, niż likwidacja filmowego Matrixa.

– Nie zajmujemy sie popieraniem jakiejkolwiek partii politycznej, za to chcemy wiedzieć co najbardziej doskwiera naszym Czytelnikom, jakie są według nich największe “grzechy” tego opresyjnego Państwa – wyjaśnia Tomek Parol, spiritus movens i twórca Trzeciego Obiegu oraz Anuluj System. – 13 postulatów, które publikujemy tam, jest wynikiem naszej korespondencji z Internautami, toczonej na 3obieg.pl i Anuluj-Mandat.pl od 2013 i, często, bezsilności obywateli związanej ze złym prawem bądź z bezkarnym lekceważeniem prawa przez organy i funkcjonariuszy.

Anuluj System pojawia się w najlepszym czasie – właśnie dzisiaj, jak nigdy, politycy rozumieją, jak trudno zostać posłem lub senatorem bez poparcia internautów. Anuluj System to Projekt, który efektem kuli śnieżnej zmieni naszą rzeczywistość, bo pokaże nam, co najbardziej nas boli, gdzie najmocniej naciskać – wszak jeśli uzyskamy masę krytyczną w necie, nie da się nas zatrzymać. To rosnąca właśnie sieć wsparcia przed bandytami w mundurach, togach czy za biurkiem w oparciu o aktywnych i odważnych.

Dlatego zapraszam Was do serwisu – bądźcie jego częścią. Głosujcie na największe problemy, dzielcie się pomysłami. Nie pozwólcie, żeby choć jedna osoba skrzywdzona przez system została pozostawiona sama sobie.

Skoro możemy anulować system, to zróbmy to do jasnej cholery, bo to nasze życie i jest tego warte. Drugiego nie dostaniemy.

https://www.anuluj-system.pl/

system_failure___keep_calm_by_ianswart-d69553y

Celny wpis spod artykułu na temat Niemiec – jako państwa legalnego i państwa prawa oraz systemu „demokratycznego” Niemiec:

gaianer

Panie Pawle, z całym szacunkiem (za akcję obrony przed bezprawiem mandatowym.. i w ogóle – wiele energii z Pana strony..), ale… jak niby wyobraża Pan sobie kopanie się z tym dosyć wielkim już koniem, który obrasta w tłuszcz już od 1938-go roku właściwie, a od 45-go – już całą juda-NKWD-wską gębą, że trzecie tego szajsu pokolenie już bryluje nam wesoło na “salonach” i pali świeczki chanukowe w oknach Belwederu ?… Przecież oni mają nie tylko większą pałę, ale mają wszelkie możliwe pały “i co nam zrobisz ?..” Chce Pan się powoływać na jakieś PRAWO może, jak w przypadku mandatów i radarów ?.. Przecież oni mają prawo głęboko w dużym poważaniu ?…
Nawet w warunkach niemieckich, w tej tak zwanej Bundes Republik Deutschland (GmbH..)
NIC nie można zrobić, pomimo, że CAŁY SYSTEM tam, CAŁE PAŃSTWO, jest bezprawne od roku 1953 …
Tu pierwszy z brzegu link:
http://www.david-kirberich.de/blog/2011/02/hrb-51411-ist-die-brd-eine-gmbh/
A Niemcy są wasalem USA (aliantów), bo wojna dla Niemiec się NIE skończyła, bo nigdy nie było aktu kapitulacji i nigdy nie skończyła się OKUPACJA Niemiec przez Aliantów ?..
Bezprawne są obywatelstwa Niemiec, dowody osobiste, Bundestag, rząd Niemiec i wszystkie władze tego państwa do samego dołu.. WSZYSTKIE wydawane przez władze przepisy, nakazy, ukazy, zakazy i regulacje.. NIE TYLKO mandaty…
I CO Z TEGO ?????… :)
Sieć niemiecka jest pełna nawet konkretnych INSTRUKCJI postępowania prawnego, całe przykłady korespondencji ( z władzami ROSYJSKIMI, jako przedstawicielem WŁADZY OKUPACYJNEJ NIEMIEC..), w celu likwidacji poddania istniejącemu, faszystowskiemu systemowi terroru, zwanemu “państwo niemieckie”, a na to miejsce – powrotu do PRAWDZIWEGO obywatelstwa niemieckiego, jeszcze sprzed Adolfa, gdy Niemcy były jeszcze państwem SUWERENNYM, a nie FIRMĄ GmbH, zarejestrowaną w AMERYKAŃSKIM rejestrze firm, z numerem, prezesem i siedzibą…
TO JEST dopiero punkt wyjściowy do działań wolnościowych, nie sądzi Pan, Panie Pawle ? :) ..
I CO Z TEGO ???… Rządząca Niemcami banda pajaców, na sznurkach wiadomo czyich, TAK SAMO traktuje jak bydło Niemców, jak adekwatna banda w Judalandzie – traktuje polskich gojów…
JAK Pan chce z tą wszechobecną mafią walczyć, gdy Panu nie wolno nawet używać swobodnie wielu słów, nawet tak “słabych”, jak ja powyżej ? :) .. Bo Panu po prostu zamkną tę piaskownicę ? :) ..

Daj Pan Spokój, Panie Pietkun… Albo pomyślę,. że Pana zadaniem jest KANALIZACJA nastrojów, oraz zgromadzenie OPOZYCJONISTÓW w jednym worku, żeby łatwiej ich było zgarniać potem :) ..

Pozdrawiam, przykro mi za powyższe słowa, ale niestety :(

P.S. Zwracam uwagę, że również i dla Polski wojna nigdy się nie skończyła…
BO RÓWNIEŻ BRAK AKTU POKOJOWEGO !!!!!…
I że granice na Odrze i Nysie są FIKCJĄ…
Ale istniejące status quo (i narastające, z coraz szybciej rosnącymi, coraz dłuższymi pejsami..),
jest nie do ruszenia, sorry, Panie Pietkun…
Polski już po prostu NIE MA.. Jest tylko Druga Ziemia Obiecana i Drugi Israel…
Dla Polaków tam miejsca nie ma..
Zarówno do linii Wisły, jak i OD linii Wisły…
Teraz to już można zacząć może dekorować drzewa polskimi reprezentantami z Wiejskiej i wszystkich szczebli do samego dołu…
A i nawet to – już w niczym, nie pomoże…
Zapomniał Pan, że “polski” Knessejm klepnął niedawno błyskawicznie ustawę o “braterskiej pomocy” ? :) .. Że nie tylko Lech Kaczyński był zdrajcą stanu, za który WINNA BYĆ kara śmierci (dlatego ją zniesiono..), lecz tak jeszcze z parę tysięcy “polskich” urzędników i “byznesmenów”, NIE tylko doktor Kulczyk i jego telekomunikacyjna i autostradowa rodzinka…
To nie będzie nawet Bundeswehra, która wjedzie do nas w braterską pomocą…
Nawet nie helikoptery z komandosami z niedalekiego w końcu Isra-hella…
Siły “pokojowe” w Polsce JUŻ dawno SĄ i cały czas dojeżdżają nowe…
Na granicę z Ukrainą, póki co… Wspomogą profesjonalnie rodzime bandy czarnych mundurków, naćpanych amfetaminą, trzymane po obozach szkoleniowych w BOR-ach różnych…
Jasne. To furda – naprzeciw TŁUMÓW ludzi ze zwykłymi kosami, pomimo nowoczesnych broni przeciw tłumowi, jakie niedawno zakupiono za naszą kasę, na wyposażenie tego bandziorstwa…
Ale tych ludzi ktoś musiałby ZJEDNOCZYĆ…
Poza tym – JACY “ludzie” ?… Ten debilny motłoch, jaki pozostał w Kraju, nie mogący żyć bez Telewizorni, Michnika, Disco-polo i piwa ?.. Radiomaryjnych Czcicielek Braci Kaczyńskich ?
Z KIM chce Pan podejmować działania ? :) ..
ZE MNĄ – TEŻ już nie….
JA – na żadne barykady już nie pójdę…
Wolę się poprzyglądać z bezpiecznych pozycji :)

Czuwaj ! :)

 

 

 • pablo3

  oby ta inicjatywa przyniosla wymierne efekty. w Polsce, w swiadomosci zwyklych ludzi, wiele zmienia sie na lepsze, wiec moze to byc kolejny krok w kierunku samoistnej naprawy systemu. ale ciezko mi sobie wyobrazic, ze tak wielka zmiana, nastapi bez wiekszych zawirowan. dlatego, podchode do tego z lekka rezerwa.

  Odpowiedz
 • HD HD

  Jako dość aktywny uczestnik jedynego w ciągu trwania III RP buntu obywatelskiego, który przyniósł efekt (co prawda jakieś 65% żądań, ale zawsze to coś) przypominam, że do co najmniej dwóch punktów potrzebna jest zmiana Konstytucji. Natomiast żądanie publikowania deklaracji majątkowych przez osoby decyzyjne w administracji jest chybione. Posłowie (a więc ministrowie w 99,999%) muszą, samorządowcy i pracownicy samorządów również. Musimy żądać deklaracji sędziowskich, prokuratorskich i komorniczych. Podatki przy tak rozbuchanej administracji są koniecznością – inaczej ruch będzie miał p-ko sobie circa 6.000.000 przeciwników, i to zdeklarowanych (urzędnicy wraz z rodzinami i ich znajomi).
  Wyżej umieszczone hasła kojarzą mi się za bardzo z komuszą “walką o lepsze jutro”. Tymczasem my musimy walczyć o lepsze popołudnie, a nawet o lepsze od 15.30 do 17.00. ????

 

 

 

10 thoughts on “http://3obieg.pl/anuluj-system!!!”

 1. Dragomira

  https://www.youtube.com/watch?v=_-zlrOHHfco

  • Dragomira

   w 41 min. 38 s. jeden z nich w pamiętniku czy listach do kogoś pisał tak: „Na harce y igranie pore znachodzilim… Jazem pospołu ze Sadowskim, Matą, Miętusem, Stoiko y Zrenico w palanta wdziencznie gralim. Nawięcy igralim w niedziele, gałki ze szmat krenconc… Igralim aże dzikusy nabizeli obsiest wokół, a się dziwowac polszczo igraszko…”

   Grają w palanta

   „Palant – zespołowa gra na punkty z użyciem drewnianego kija i piłeczki. Podobne gry to niemiecki Schlagball, rosyjska Lapta oraz rumuńska Oina.

   Uczestnicy podzieleni na dwie drużyny po 12 graczy, na boisku o wymiarach 25 × 60 m odbijają kijem o długości 60–80 cm małą laną piłkę gumową. Również nazwa kija do gry.

   Norman Davies w książce „Boże igrzysko” stawia tezę, że popularna w USA gra baseball może pochodzić od palanta, granego przez polskich emigrantów.”http://pl.wikipedia.org/wiki/Palant

   Pod hasłem baseball:

   „Pochodzenie baseballu jest niejasne. Ciągle trwają spory, która z wcześniejszych gier mogła dać początek temu sportowi.”http://pl.wikipedia.org/wiki/Baseball#Historia_baseballu

 2. Biały Wilk

  Witajcie, chciałbym Wam opowiedzieć co mi się przytrafiło w dniu wczorajszym; trochę nie na temat… a może wręcz odwrotnie. Otóż odwiedziłem Ślężę, była to moja pierwsza wizyta na tej niezwykłej górze. Była burza, trwała w najlepsze, z nieba zacinał deszcz, szumiał wściekły wiatr w akompaniamencie gromów i błyskawic. Wchodziłem z moją towarzyszką czerwonym szlakiem (wejście od Sulistrowic) i w pobliżu szczytu, jakieś 15, no może 20 minut usłyszałem odgłos bębna i zaśpiewy, chyba kobiet, niewyraźnie ale dałbym sobie włosy obciąć, że słyszałem to co słyszałem; odgłos bębna i chóralny zaśpiew – zignorowałem ten fakt i wdrapywałem się dalej, skupiając na stąpaniu, gdyż kamienie były śliskie od deszczu – po chwili znów! Bębny i odgłosy śpiewu; pomyślałem, że na górze jakaś grupa odprawia rytuały albo może jakiś koncert? Na górze oczywiście nic nie było, padał deszcz, trzaskały gromy więc większość siedziała w schronisku. Potem dowiedziałem się, że w tym czasie w pobliskich Gorkach odbywał się festyn (na którym zresztą byłem i muzyka jaka tam była odgrywana nie przypominała nawet a najmniejszym ułamku tego co słyszałem – ot puszczany w radjo pop) – było to pomiędzy godziną 13 a 14tą. Dodam tylko, że moja towarzyszka też to słyszała, do czego później mi się przyznała, nie chcąc narazić się na śmieszność… Normalnie magia, a góra mnie urzekła i nie mogę się doczekać aż tam wrócę.

  • bialczynski

   Tak. Ślęża jest niesamowita. Przeżyłem na tej górze wiele cudów. Równie silna chociaż zupełnie inna, łagodna i spokojna, jest Radunia. Nie należy wchodzić za jednym razem na obydwie te góry. Lepiej nie mieszać. Radunia jest wyraźnie żeńska, cicha, bardzo silna, rajska, miękka. Ślęża to dokładna odwrotność. to co spotyka człowieka na Ślęzy jest jak spektakl, demonstracja, objawienie które ma miejsce w realu, a nie w żadnym fantasy. Pozdrowienia

 3. Michał

  Radunia- brzmi jak radość, jak dobra rada
  dunia=svet… świat?
  Svět, svijet- czy nie brzmi jak światło???
  radunia… radośc?
  świat to światło???
  spójrz na przymiotnik
  seluruh
  znaczy wszystko
  sel to komórka
  u ruh
  stanica
  celica
  huru =wolny???
  bezpieczny?
  Za darmo???
  ciekawe co???
  cel i ca=wszystko co ok
  s-el-ur-uh
  ruh to dusza
  ruhu strój
  powiem Ci ciekawe zaiste bardzo ciekawe…
  Światło to strój duszy? Zwiewne i radosne?
  Radunia ostoja czy stanica Światła…. rada dla duszy jej strój a może zbroja??

  • ORLICKI

   ‚huru’, owszem, to tez i ‚wolny’, od ‚ho/hu/hi’ czyli ‚duch, wiatr, odd-ech, życie’ a stąd Lachy to ‚la-ah-i’ czyli ‚równi-wolni’.
   ‚Radunia’ od ‚rad-duni-ia’ czyli ‚rodzaca-dni/jasności/życie-ta’.

 4. ORLICKI

  Zauważmy parę istotnych rzeczy.
  1) Tak ważny dla promocji Polski w świecie film, uderzający swoim przekazem w sam początek powstawania USA, powstał na zlecenie prywatne, nie zaś „polskich” władz.
  2) Kolejny film w tym duchu, mam nadzieję, że powstanie o Kościuszce – twórcy najwspanialszych fortyfikacji w wojnie o niepodległość USA i Pułaskim – twórcy amerykańskiej kawalerii i nadawcy jej barw (zresztą te czerwono białe proporce miało od Polaków wiele kawalerii europejskich w póżniejszych czasach), od których mamy czerwono – białe pasy we fladze amerykańskiej. Nie wzięły się tam przypadkowo. Wieczne życie, tak człowieka jak nieśmiertelność narodu – państwa (czerwień krwi) symbolizuje czerwień – jako powtórne narodziny po śmierci, inkarnację, zbawienie. Tej barwy używali Słowianie od prawieków, barwiąc swe twarze czerwona ochrą (jak dzisiaj Hindusi nad Indusem) a póżniej szaty uroczyste, trumny. Czystość, duszy, życia, idei, symbolizuje biel.
  3) Dzisiaj, Prezydent USA – Barak Obama, podporządkowując się zakłamanej, talmudo-syjonistycznej propagandzie, rugującej Polaków z ich dziedzictwa historycznego i ziem w Europie – Polski, poddającej ich dominacji ekonomiczno – politycznej innych nacji, nazywa twórcami obozów koncentracyjnych dla Żydów.
  4) W filmie kilkakrotnie występują cytaty tekstów Polonusów z Wirginii, w których mamy naoczny dowód, że jeszcze w XVIw Polacy sami siebie nazywali Polachy/Polachamy/Polachami z czego wywodzi się współczesny termin Polacy i Polaki. („ch” jest łacińskim oznaczeniem w wymowie miękiego ‚h’). Po-lachy, to więc nie żadni potomkowie „uprawiaczy pól”, Polan, jak uczy nas Wikipedia, tylko ‚Po-lah-ów/ni'(tych/wielu). Końcówka słowa, podobnie jak w odmianie dawnego An/Ani czyli On/Oni. To przyrostek końcowy – zaimek wskazujący, oznaczajacy jedynie formy liczby mnogiej ludzi – nie pól, nie rzeczy! Rdzeniem jest ‚Lach’, wskazujacy, o jakich ludzi tu chodzi. Czyli Sarmackich Lechit-ów, plemię Scytyjskie, które żyło nad Dunajem (pierwotnie nad Donem i północnym Krymie) i przeniosło się na północ zajmując za ojca Mieszka siedziby innych Scytów – Słowian w okolicach Giecza i Gniezna, paląc ich grody, po wygnaniu z Madziarii przez Hunów. Stąd mamy termin przedrostkowy ‚po’, oznaczający ‚następstwo’. Stąd też, cały ród od Mieszkowy to Piastowie, czyli ‚piastuni’ od ‚pi-as-ti’ co oznaczało ‚wodniste, mokre – wysokie – to, ci’, jak „pi-wo, al-pi, pi-je”, czyli ‚coś wysokiego (gród obronny na ostrowie, wzniesieniu) otoczony wodą’ a stąd piasta w kole to ‚naoliwiona okrągła obsada wału/ośki koła’. To słowem, osadzona władza następców Lachów, potomków rodu który stworzył imperium „Lechina”. Lech pochodzi od ‚Lach’ czyli ‚la’ ; ‚nisko, równo, nizina naddunajska, scytyjska, od Adriatyku przez Panonię po stepy Czarnomorskie. ‚Ha’, to ‚życie, wiatr, dech’. Lach, to starożytny termin, sprzed wpływów greckich, zanim kulturę Słowian przenieśli do tego regionu ‚L-Achajowie’. To nazwa oznaczająca nie jakieś wyjątkowe plemię, tylko ‚równych ludzi” wśród Słowian. Stąd, objęła znaczeniem wszystkich Słowian a ich języki nazywa się laskimi. Zachodnio lub wschodnio, północno lub południowo, ale laskimi. Dopiero póżniej, mamy języki wtórne, o innym nazewnictwie słowiańskim. Czas skończyć płytkie myślenie, że pochodzimy od uprawiania pól, jakby to było coś wyjątkowego od epoki brązu. nasza rodowa nazwa (państwo Polska), pochodzi od starożytnej nazwy zaawansowanej społecznie cywilizacji proto – słowiańskiej, staroeuropejskiej, oznaczającej „równość” społeczną! Demokratyzm ludowy. Wykształcony element etyki społecznej i państwowotwórczy, ustrojowy mechanizm prawny. To przekaz, ślad tej dawnej cywilizacji, jaki opaczność ukryła w nazwie naszego narodu! Nam przypadł zaszczyt jego przechowania. „Po’lachy” , to więc „następcy/spadkobiercy/potomkowie/po – Lachach”!.
  5) Kiedyś, ok piętnaście lat temu, spłodziłem w necie artykuł i zamieściłem go na stronach krajowych oraz Polonii w USA, jak to Polacy w Jamestown byli twórcami pierwszej walki o wolności polityczne/społeczne/ustrojowe w rodzącym się USA. Jak ich strajk nie miał charakteru ekonomicznego, tylko godnościowy, honorowy, obywatelski. Nikt o tym nie mówił, tego nie zauważał. Nazywano ich strajk mylnie „związkowym”. Wystarczyło jak by powiedział Pan Czesław kilkanaście lat, by raz wypowiedziana celnie myśl trafiła pod strzechy nielicznych, a wielka nadświadomość dotarła do podświadomości wielu i taki pogląd staje się powszechnym, budując naszą dumę z przynależności do Lechitów/Lachów/Po-Lachów.
  6) W ten sposób, jesteśmy w stanie zbudować każdy postęp na drodze do prawdy, do wolności i równości politycznych, gospodarczych. Tylko wystarczy raz jeden bardzo celnie uderzyć słowem, które jeśli okaże się zdrowym ziarnem bez kłamstwa, wyrośnie nawet na skale jeśli znajdzie tam chociaż trzy ziarenka ziemi i trochę wody. Słuchających ludzi i czas wzrostu, odpowiedni, historyczny moment jaki nadrzeczywistość/Bóg, łączy czasami w jedno, by coś się stało w naszym świecie i koło dziejów toczyło się dalej.
  Kiedy ojciec Mieszka I (Siemomysł – trzeci książę Polan z dynastii Piastów wspomniany w Kronice polskiej Galla Anonima. Jego imię oznacza ‚myślący o ziemi’. Wnuk Siemowita – czyli ‚witającego swą ziemię’. Syn Lestka – czyli ‚Lecha’, bo wszystkie tego rodzaju przekształcenia po współczesnego Leszka, pochodzą od Lech. Te trzy imiona, wskazują na silne związki z Lechicką ziemią. Pilnowanie jej, obronę i troskę.), nadał mu właśnie imię Mieszko, odnotowane na najstarszej monecie polskiej (poza denarem Chrobrego jaki niektórzy uznają za starszą, czemu przeczą swastyki na monecie Mieszka), a odczytywane jako MISCO, lub MTLZCO, tym samym, uruchomił jednym swoim słowem, podobne kolo dziejów, kalijugę. Oparte na ukryciu prawdy, dziejowego przekazu w jednym słowie. Tak, jak uczyniła to Opatrzność w nazwie naszego rodu. Mieszko I, zapisany w tak niejasny sposób na wspomnianej monecie, jest próba przekazania jego imienia za pomocą liter łacińskich nie oddających w pełni słowiańskich głosek. Obie interpretacje jego imienia, oznaczają najbliższy Słowianom z niziny polskiej obszar, z którego przybyliśmy po ustąpieniu lodowca, a więc jako autochtoni, pierwsi lokatorzy tej ziemi. Jest to ziemia Lusathian, wolnych Lachów, Milczan, póżniej górnołużyckich Serbów/Sirb. MISCO to MI(L)SCO a MTLZCO to M(I)TLZCO. Obie interpretacje wyrazu, oznaczają ten sam gród i region. To kolebka Lechitów, obecnie w granicach Niemiec. Taki był obyczaj, aby nadawać imiona również od miejsc pochodzenia rodu. A nadanie tego imienia, wiązało się ze wskazaniem synowi dążenia do odzyskania ziem zajętych przez Franko-Rzymian. To przekaz. Taki jak imiona jego protoplastów. Jeden miał o ziemi myśleć a wcześniejszy, przybywał z innej ziemi – zapewne Łużyc właśnie. Łużyce były miejscem podboju Scyto – Sarmatów znad Dunaju, wcześniejszym niż południe Polski. Łużyce południowe – górne, wraz z Bohemią i Alle(h)manią, to centrum imperium Lechickiego po opuszczeniu Madziarii do której jednak zachowali prawa. Madziarzy, Slowianie przybyli znad Donu, z Mazonii, jednak zostali przekupieni przez Rzym papieski i pozbawili następcę ich lechickich władców (o czym świadczą ich słowiańskie, w tym czysto lechickie imiona), Chrobrego, jego dziedziny nad Dunajem, wbrew prawu słowiańskiemu. Chrobry właśnie dlatego, podporządkował sobie Slowację i Czechy (Ci-s/z-Lechy) i opanował dzięki temu Łużyce, co zaakceptował Rzym na podstawie nie tylko siły, lecz rodowych argumentów Chrobrego. To więc Chrobry, któremu nadano przydomek „wysoki/wielki” bo ‚hrab / grób, harpaty / hrabaty / karpaty’ to „wyniosłość”, zrealizował przesłanie widniejące w imieniu jego ojca – Mieszka I. To właśnie dlatego, wygnał swoją przybrana matkę, bo była Niemką. Gdyż miał walczyć z Niemcami i wygnać ich z Łużyc. Pełno podobnych przekazów, w nazwach naszych; pasm górskich, szczytów, rzek, miejscowości, imion, nazwisk, plemion słowiańskich – narodów.
  7) Warto zwrócić uwagę na fakt, że wymienieni w filmie Pola(ch)cy, nie płynęli do Ameryki pod ekonomicznym przymusem. Byli to doskonali rzemieślnicy. Mieli pracę w Polszcze. Cenili swój kraj i nie wspominali o nędzy. Zgodzili się popłynąć na zaproszenie, dla budowy europejskiej cywilizacji na innym obszarze ziemi, z sarmackiego zainteresowania. Mieli wysokie poczucie honoru, chociaż nie wszyscy byli szlachcicami. To ich słowiański kraj, jego spuścizna kulturowa, prawa, dały im taki charakter, naturę wojowników, solidnych pracowników jak i ludzi honoru. Widzieli w Ameryce okazję dla zrobienia wielkiego biznesu, lecz nie dla ucieczki przed głodem czy brakiem pracy, jak dzisiaj jest wśród polskich emigrantów. Po działaniach Polaków w Wirginii, widzimy, jak należy budować kraj, jego gospodarkę. Nie od kredytów i łupienia sąsiadów, tylko od; skutecznej obrony, wolności i równości politycznych (demokracji), sprawiedliwości prawnej, oraz wiedzy i pracy własnych rąk i umysłów. Czterech fundamentów rozwoju państwa; bezpieczeństwa; bezpieczeństwa, dobrej organizacji, kapitału ludzkiego, sprawiedliwego prawa. Tak zbudowano potęgę Ameryki.

 5. Biały Wilk

  Lach czy Lah… Ślęża to Śląsk … dolny zresztą.. na Śląsku lachać się znaczy śmiać… lachy to śmichy… hi-hy, , albo lachy po pachy…po co kombinowac … śmiech czyni wolnym… no tak ale jak??? .Ano wydaje sie to być bardzo proste…. zanim przyjdziemy na świat jesteśmy z nim połączeni przez nasze mamy pępkiem… czy coś sie zmienia kiedy tu juz chodzimy samodzielnie??? Nie sadzę… wciąż jesteśmy połączeni z wsechświatem albo z wszechswatłem … a nasz pępek … no czyz sie nie mów że jesteśmy pepkiem świata… jesteśmy.. słowa-nie… tylko ruch… śmiech i taniec… 🙂
  Miłość jest jak SKAŁA
  Miłość łaskawa jest , gdyż…
  Miłość nie zazdrości,ponieważ…
  Miłość nie szuka poklasku,bowiem…
  Miłość nie unosi się pychą,ponieważ…
  Miłość nie dopuszcza się bezwstydu, gdyż…
  Miłość nie unosi się gniewem, to znaczy że…
  Miłość nie pamięta złego, przecież…
  Miłość nie szuka swego,wszakże…
  Miłość wszystko znosi,tak więc…
  Miłość wszystkiemu wierzy, toteż…
  Miłość wszystko przetrzyma, zatem…
  Miłość we wszystkim pokłada nadzieję, dlatego że..
  Miłość współweseli się z prawdą,w takim razie…
  Miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości, dlatego tego…
  Miłość nigdy nie ustaje,czyli……jest jak skała
  Proste wyjaśnienie
  Slove= słowo
  Skała/ Łaska/LASKA/ to właśnie dlatego nasze języki nazywa się laskimi

  Pamiętam że kamienie i skały to broń Piorunowa, ale nie dziwota bo w końcu to miłość. 🙂

 6. Adam Smoliński

  Autorzy Anuluj System zapomnieli o jednym z podstawowych punktów związanych ze zmianą systemu, a mianowicie o zerwaniu zdradzieckiego konkordatu z chciwym Watykanem oraz zaprzestania państwowego finansowania kościoła katolickiego, pod każdym pozorem.

Podziel się!