Ogród Krasińskich c.d. – Zielona Moc: Urzędnicy i HGW kłamią rano, wieczór, w nocy! Odwołać oszustów czyli Radę Śródmieścia i Burmistrza! (21 04 godz. 12.00 spotkanie – Brama Główna Ogrodu)

Ogród Krasińskich c.d. – Zielona Moc: Urzędnicy i HGW kłamią rano, wieczór, w nocy! Odwołać oszustów czyli Radę Śródmieścia i Burmistrza!

nd tond logo 05_09_10 logo Pawlik 1

logo napis TOND eng 04_04_11 towarzystwo logo 9W imieniu Towarzystwa Ochrony Najstarszych Drzew w Polsce popieramy zbieranie podpisów i Referendum, w sprawie odwołania Rady Śródmieścia w Warszawie oraz  Burmistrza tej dzielnicy.
Wzywamy wszystkich, którzy kochają drzewa, ale też kochają oddychać czystym powietrzem do uczestnictwa w Referendum i głosowania za odwołaniem ze stanowiska Prezydent Warszawy – Hanny Gronkiewicz Walc! Natychmiast!!!
Czesław Białczyński

nd tond logo 05_09_10 logo Pawlik 1

Czy można ODWOŁAĆ w referendum RADĘ DZIELNICY ŚRÓDMIEŚCIE i BURMISTRZA BARTELSKIEGO za całokształt: STOŁÓWKI, BAR PRASOWY, BIBLIOTEKI i OGRÓD KRASIŃSKICH, gdzie nas oszukano.
Co o tym myślicie? Za co jeszcze? Kto się włączy?

spoleczne liczenie drzew

Wcześniej społecznie liczyMY DRZEWA w Ogrodzie Krasińskich – 21.04 g. 12.oo,
BRAMA GŁÓWNA OGRODU od ul. Bohaterów Getta.

Wycięli 1/2 parku ponad 505 pni a nie 337 drzew. Wyrażamy sprzeciw wobec masakry drzew w Ogrodzie Krasińskich .
Gdzie są drzewa? W 2002 r. było 1247 punktów drzewnych. Teraz 2013 r. zostało wg słów dyr. Kaznowskiej 600 drzew.
OSZUŚCI wycięli 1/2 parku 505 drzew, a nie jak kłamali 333 drzew i wszystkie 0.62 ha – 6200m2 krzewów.
Musimy policzyć czy dalej nas nie oszukują.
https://www.facebook.com/events/125589197633566/

UDOSTĘPNIAJCIE ZNAJOMYM i NA WALLU.

Tworzymy społeczność osób zaangażowanych w ochronę Warszawskich Drzew:
polub strony:
https://www.facebook.com/WarszawskieDrzewa
Możesz również dołączyć do grupy Zielona Moc
https://www.facebook.com/groups/zielonamoc/
https://www.facebook.com/OgrodKrasinskich

Spotkania w Ogrodzie Krasińskich – KAŻDA NIEDZIELA , BRAMA GŁÓWNA Bohaterów Getta, od Bohaterów Getta, przy ANDERSA godz. 12.00 – spotkania pod dachem o 13.00, w cafe państwomiasto, ul. Andersa 29

REFERENDUM odwołać Bartelskiego i Radę Dzielnicy?
 
Bartelski przez 7 lat rządów zredukował i nadal chce redukować ilość bibliotek w Śródmieściu, jest to ograniczanie dostępu do wiedzy i nauki dla osób niezamożnych, zatem, nierówne traktowanie obywateli, przykłady które wymieniłeś również świadczą o dyskryminacji społeczności niezamożnej, co w Państwie Demokratycznym jest świadectwem jawnej Dyskryminacji, a więc hegemonii ludzi zamożnych co stanowi sprzeczność z naszą Konstytucją, jest jej naruszeniem.

Spotkanie organizacyjne z pomysłami co zrobiliśmy i co można zrobić:
Wycięto 505 drzew czyli 1/2 Ogrodu Krasińskich a nie 333 drzewa. Co robimy?
Każda Niedziela, o godz. 12.00 Brama Główna
ul. Andersa 29, Muranów
górna sala

Co robimy?

Spotkanie organizacyjne z pomysłami co zrobiliśmy i co można zrobić:

 

Niedziela , 21.04.,  o godz. 12.00

Brama Główna Ogrodu Krasińskich, ul. Bohaterów Getta, Muranów

źniej dyskusja panstwo/miasto ul. Andersa 29, lub cafe paradox, ul. Anielewicza 2

Kochamy Drzewa 20 04 2013roz dabDSC01882komp3obrpr

Uwaga, miłośnicy drzew: akcja „Kochamy Drzewa!” zbliża się wielkimi krokami. Przypominam o niej w imieniu moim i drzew 🙂 Do zobaczenia w najbliższą sobotę, pokażmy jak bardzo Kochamy Drzewa! Przytulmy się do nich i do siebie nawzajem 🙂 Zaproś każdego warszawiaka, któremu Drzewa nie są obojętne, szczególnie te w przestrzeni miejskiej.Przy okazji załączam filmik dla ambitnych jak samemu w prosty sposób można zrobić na akcję symboliczną koronę… drzewa na głowę! 

http://www.youtube.com/watch?v=zZU4I1J3C4Q&feature=youtu.be

Czy Odnaleziono archiwum Bundu?

Ogród Krasińskich stare nowe ulice

Szanowni Państwo,

Prawdopodobnie odkryliśmy gdzie Edelman zakopał archiwum Bundu. I prawdopodobnie nie można było go odnaleźć gdyż zmienił się drastycznie przebieg ulicy Świętojerskiej (mapki w załączeniu).
Sprawa jest bardzo pilna, bo obecnie toczą się prace rewaloryzacyjne w Ogrodzie Krasińskich za 16 mln złotych i po ich zakończeniu nie będzie możliwe szybkie wznowienie prac.
Prace sondażowe powinny kosztować ok. 6-7 tys zł za 1 ha, a wykopaliskowe trochę więcej. Jeśli nie ma pieniędzy na wykopaliska, to można zrezygnować z ogrodzenia, którego nie chce 60% mieszkańców, a które ma kosztować prawie 2 mln złotych.
Tydzień temu odkryłem, walcząc o odpowiednią modernizację Ogrodu Krasińskich, że Edelman zakopał archiwum Bundu pod ul. Świętojerską 40 (mapy w załączeniu), kiedy tam była kamienica a teraz jest Ogród Krasińskich.Relację można przeczytać na stronach tvn warszawa lub w depeszy PAP:
http://wyborcza.pl/1,91446,13758496,Archiwum_Edelmana_moze_znajdowac_sie_na_terenie_Ogrodu.html

Z kwerendy, którą zrobiłem, można moim zdaniem na 99% zakładać, że Edelman 18-19 kwietnia przed wybuchem powstania zacementował archiwum Bundu, przy oficynie, gdzie wcześniej przygotowano schrony – bunkiery na wypadek działań zbrojnych. Bund działając nielegalnie w konspiracji zdawał sobie sprawę jakie to były cenne i ważne dokumenty, które mogły dać świadectwo historii zagłady. Być może 3 część Archiwum Ringelbluma została zakopana bardzo blisko archiwum Budu w piwnicach-bunkrach, z przejściami i w jakiś sposób są tożsame. Kamienice 32-40 znajdują się częściowo lub w całości na obszarze Ogrodu Krasińskich.

„Kazik” dostał od nas list otwarty na spotkaniu z Prezydentem Bronisławem Komorowskim w ŻIH, które odbyło się 17.04 o g. 17.  Dostał pracę z wierszem Władysława Szplenlga (w załączeniu), który zginął na Świętojerskiej 36 (obecnie wg. mapy z książki  Jacka Leociaka „spojrzenia na warszawskie getto” wydawnictwa kartograficznego – Ogród Krasińskich). Bardzo się wzruszył i powiedział, że na list odpowie. Agnieszka Arnold miała z nim rozmawiać i przekazać podpisy przy kolacji 17.04.

Rozmawiałem z profesorem Karczem, z Izraela, który mówi po polsku. Potwierdził, że odbył rozmowy z Edelmanem, w których wskazuje, że zakopał archiwum Budnu własnoręcznie pod adresem ul. Świętojerska 40 (moja rozmowa przytoczona w liście, oraz w opracowaniu po angielsku Uriego Mintzkego ).
Paula Sawicka, która opiekowała się Edelmanem w Warszawie potwierdziła w rozmowie wczorajszej, że Edelman wspominał o tym w ich wspomnieniach.
Przesyłam część dokumentów po angielsku Uriego Mintzkera, aby mogli Państwo wyrobić sobie zdanie o wiarygodności dokumentów. Proszę nie wykorzystywać ich jeszcze, bo nie dostałem zgody na ich prezentację.Rozmawiałem w Teatrze Wielkim z okazji koncertu jubileuszowego z dyr. Jarosławem Jóźwiakiem i panią dyr. Muzeum Historycznego m.st. Warszawy Ewą Nekandą Trepką ( w trybie nadzoru archeologicznego) po zapoznaniu się z tymi dokumentami, które przesłałem poniżej podejmą decyzje.

Rozmawiałem z ministrem Michałem Bonim i Marcinem Święcickim oraz Witoldem Beresiem i Krzysztofem Burnetko, który napisał książkę „Marek Edelman. Życie. Do końca” i obiecali też zajęcie się pilnie sprawą.

Niestety inwestor zakopuje obecnie relikty historii, bo nikt (ani inwestor ani konserwator)  nie zwrócił się do konserwatora o zmianę nadzorów na archeologiczne badania wykopaliskowe.
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,odkryli-relikty-palacu-teraz-je-zasypia,83791.html
Ponieważ mury pojawiają się już w trakcie inwestycji – ich zagospodarowanie – pokazanie jako lapidarium lub podobnie – wymaga zmian projektowych i dodatkowych funduszy. Decyzja o zasypaniu – to efekt zignorowania zaleceń z dnia 11.02.2011 r., Punkt 14  Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków w brzmieniu:” Rozwiązania, które zostaną wybrane w drodze konkursu, mogą ulec zmianom w wyniku badań archeologicznych, które będą prowadzone na terenie Ogrodu w trakcie realizacji”.Konserwator decyduje co będzie zachowane a co zasypane lub rozebrane w trakcie budowy.Pismo, złożone 28 marca  z 1200 podpisami do Generalnego Konserwatora Zabytków nic nie dało w sprawie badań archeologicznych, a wtedy nie wiedzieliśmy o archiwum Bundu, tylko o innych 8 punktach (pismo również w załączeniu po angielsku).

Należy podjąć interwencję u Pani Hanny Gronkiewicz Waltz, która jako prezydent może wpłynąć u Burmistrza Bartelskiego i zmianę nadzoru na badania, albo powiadomić jak najszybciej dziennikarzy.

List podpisali wymienieni wyżej oraz m.in. pracownicy ŻiH ( w tym obecny dyrektor Paweł Śpiewak) oraz naukowcy zajmujący się analizą literatury i kultury Żydów Polskich Hanna Pilicka-Ciura prezes SNAP Warszawa; Laura Quercioli Mincer, Uniwersytet w Genui; Tomasz Cieślak, IFP UŁ; Jagoda Wierzejska JLP UW; Monika Barwińska, Ruhr-Universität Bochum; Jerzy Jarzębski, UJ Kraków; Agnieszka Grudzińska, Uniwersytet Sorbona – Paryż; Magdalena Marszałek, Uniwersytet Poczdamski;  Ryszard Knapek, Uniwersytet Śląski; Dobrosława Korczyńska-Partyka, Uniwersytet Gdański; Dorota Krawczyńska, IBL PAN; Bożena Krężel z Biblioteki Głównej SGH; Maria Kobielska, UJ w Krakowie; Anna Mach Wydział Polonistyki UW, Jacek Poniedziałek, aktor.

pozdrawiam
Karol El Kashif

Podziel się!