BogowiePolscy.net walczą o realizację projektu „Bóstwa i demony w dawnej Polsce” – Wesprzyj ich cele – mapę i serwis internetowy!

http://www.bogowiepolscy.net/

c858dd77407dba334c78e62ca3c7f0f9

Udało się!!!

2015-08-06, 18:19:41

 

Jesteście wspaniali! 🙂 Dzięki Wam rozpoczynamy realizację aż TRZECH – na ten moment – celów zbiórki! W jej trakcie nasz projekt wsparło 188 osób, a przy tym zebraliśmy aż 291% kwoty niezbędnej do ufundowania pierwszego progu projektu. To dużo więcej od średniej dla udanych projektów w serwisie PolakPotrafi! W ramach bieżącej odsłony projektu powstanie w sumie 10 prac wyobrażających bóstwa i demony (a których ślady możemy odnotować na terenie naszego kraju) oraz 8 prac przedstawiających legendarnych władców i władczynie Polski (również w pewnej części identyfikowanych w badaniach współczesnych z obrazami dawnych bóstw). Pierwszą wspomnianą serię (pierwszy i trzeci próg projektu) wykona Kazimierz Perkowski, serię drugą Jacek Kuziemski (drugi próg projektu). Wszystkie cele oraz termin ich realizacji opisujemy szczegółowo na stronie projektu: http://polakpotrafi.pl/projekt/bostwa-i-demony Wszystkie nagrody – będące wydrukami/reprodukcjami – zostaną przesłane zaraz po opublikowaniu ilustracji zgodnie z terminem zadeklarowanym w projekcie. W tym okresie zaistnieje również możliwość wyboru do druku (jako nagrody) prac starszych. Oczywiście o wszystkich aktualnościach dziejących się wokół naszej inicjatywy będziemy informować na bieżąco. Serdecznie i bardzo gorąco dziękujemy!

trzeci cel_PolakPotrafi.jpg

Równocześnie bardzo dziękujemy wszystkim przyjaciołom projektu za okazane wsparcie organizacyjne i medialne. Instytucje, firmy, serwisy i zespoły bez pomocy których projekt nie doszedłby do skutku to przede wszystkim: Karkonoskie Tajemnice, Patrimonium Europae, Percival, Żywiołak, Polska Magiczna i Smaki z Polski. Osoby, którym chcielibyśmy szczególnie podziękować za okazaną pomoc medialną to przede wszystkim: Katarzyna Paczyńska, Łukasz Narolski, Agnieszka Jeske, Dawid Zbigniew Walkowiak, Tomasz Rogaliński, Maciej Witulski, Witold Jabłoński, Jakub Napoleon Gajdziński, Anna Białka, Krzysztof Bronowski, Wojciech Jóźwiak, Agnieszka Sawicz, Przemysław Mrugacz, Anna Dobrosława Koprowska-Głowacka, Konrad Holzer, Tomasz Nauwerk, Dagmara Trembicka-Brzozowska i Piotr Kalsztyn. Dziękujemy redakcji serwisu PolakPotrafi za pomoc i wszystkie rady. Dziękujemy gorąco również wszystkim osobom, z którymi nie mieliśmy okazji do nawiązania bezpośredniego kontaktu, a które wsparły nas pomocą medialną w trakcie zbiorki. Jeszcze raz dziękujemy!

Otrzymujemy wiele pytań o możliwość realizacji czwartego celu naszego projektu, czyli szczegółowej mapy przedstawiającej dawne miejsca kultowe z terenu Polski. Chcemy to zrobić i obiecujemy, że nie zapomnimy o tej idei nawet jeśli ostatecznie zebrana kwota okaże się mniejsza od ustalonej w projekcie. Będziemy szukać możliwości zrealizowania takiej mapy w jak najszerszym zakresie.

Kolejne liczne pytania jakie otrzymujemy to prośby o umożliwienie wsparcia projektu osobom przebywającym poza granicą Polski. Mocno rozważamy taką możliwość, wstępnie poprzez serwis PayPal. O sprawie będziemy jeszcze informować.

liniaszara.jpg

Drugi cel projektu osiągnięty, rozpoczynamy walkę o trzeci!

2015-07-22, 12:51:17

 

Udało się! Dzięki wsparciu udzielonemu przez Karkonoskie Tajemnice z Karpacza rozpoczynamy walkę już o trzeci cel i próg naszego projektu!Serdecznie dziękujemy, a wszystkich zainteresowanych dalszym rozwojem naszej inicjatywy gorąco prosimy o kolejne wsparcie!

 

Weneda_Karkonoskie_Tajemnice03.jpg

Nasz projekt można wesprzeć pod adresem: http://polakpotrafi.pl/projekt/bostwa-i-demony

Do końca zbiórki pozostało już tylko 15 dni! Tymczasem zapraszamy do Karpacza oraz na stronę internetową Karkonoskich Tajemnic:

http://www.karkonoskietajemnice.pl i http://www.facebook.com/karkonoskietajemnice.

Zapraszamy! Na ilustracji wyobrażenie Ducha Gór (po lewej) autorstwa Jacka Kuziemskiego, pochodzące z książki Katarzyny Paczyńskiej „Karkonoskie Tajemnice, czyli o Duchu Gór wieści zasłyszane” (wydawnictwo Ad Rem 2015), którą przy okazji polecamy.

 

 

Do 14 000 zł  [osiągnięty!]

 • wykonanie i publikacja kolejnych 5 ilustracji utrzymanych w stylistyce realistycznej z elementami baśniowymi, co w sumie (łącznie z celem pierwszym) pozwoli na stworzenie 10 nowych ilustracji i ich darmowe udostępnienie w Internecie,
 • przygotowanie i publikacja dokumentacji dla nowych grafik,
 • wykonanie serii infografik omawiających postacie najważniejszych bóstw i demonów staropolskich,
 • każda wykonana praca zostaje udostępniona w Internecie za darmo (licencja CC BY-NC 3.0 PL),
 • przewidywany czas realizacji tego celu to 5 do 6 kolejnych miesięcy.

Do 18 000 zł

 • wykonanie dokładnej, stylizowanej mapy Polski (o dużych wymiarach) z umiejscowieniem na terenie kraju kultu poszczególnych bóstw, występowania wierzeń o demonach, lokalizacji świątyń i miejsc kultu, grodów i plemion. Wszystko to zgodnie z obecnym stanem badań.
 • wykonanie interaktywnej wersji powyższej mapy dostępnej w serwisie Weneda.net.
 • przygotowanie mapy w taki sposób aby mogła ona być aktualizowana także po zakończeniu projektu poprzez udokumentowane bibliografią zgłoszenia czytelników,
 • przewidywany czas realizacji tego celu to 2 do 3 kolejnych miesięcy.

Do 22 000 zł

 • wykonanie profesjonalnego serwisu internetowego poświęconego tematyce projektu pod adresem www.Weneda.net i rozbudowa obecnego forum,
 • przewidywany czas realizacji tego celu: 3 do 4 miesięcy (równolegle z celem pierwszym).

 

Podziel się!