23 12 2015 Czesław Białczyński i Piotr Kudrycki w Czwórce P R – w audycji Macieja Szajkowskiego (Kapela ze wsi Warszawa, R.U.T.A) – „Folk off”

Chcę was poinformować, że wraz z Piotrem Kudryckim w Polskim Radio w Warszawie, 8 grudnia,   dokonaliśmy nagrań do audycji muzycznej Maćka Szajkowskiego (R.U.T.A., Kapela ze wsi Warszawa) „Muzyka nocą” oraz „Folk off” .

Emisja  audycji

Kultura słowiańska – zaginione dziedzictwo

będzie miała miejsce  o północy 23 grudnia w cyklu „Folk off” w czwórce PR , a więc jest to podarunek dla wszystkich Słowianofilów na Boże Narodzenie/Święto Godów – od nas, Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata i od Polskiego Radia.

Muzyka, m.in. Trebunie Tutki, Żywiołak, Percival, Psio Crew, Orkiestra Św. Mikołaja, Sunday Pagans, Się Gra, Michał Zygmunt i inni. ZAPRASZAM!

Nagraliśmy się także dla Jedynki PR i programu Maćka Szajkowskiego „Muzyka nocą” – emisja tego programu o północy 6 stycznia 2016!

Maciej Szajkowski

Prowadzący

Tytuł Kultura słowiańska – zaginione dziedzictwo
Prowadzący Szajkowski Maciej
Opis Dzięki grze „Wiedźmin” cały świat usłyszał o słowiańskiej mitologii. Dotąd jednak nawet my, Polacy, wiedzieliśmy o kulturze naszych przodków bardzo mało. A szkoda!

– Ze szkoły wynosimy wiedzę na temat słowiańszczyzny mniej więcej od X wieku, czyli od momentu chrztu Polski. Wygląda to tak, jakbyśmy wcześniej skakali po drzewach i nagle znajdowali się w pełni rozkwitu. Ale wykopaliska i genetyka podpowiadają nam, że mieszkamy nad Wisłą, Łabą, Odrą, Dnieprem i Dunajem od głębokiej starożytności. Jesteśmy nosicielami tej samej mutacji genetycznej R1a, którą miał człowiek 10 tys. lat p.n.e. – mówią pisarz Czesław Białczyński i popularyzator kultury słowiańskiej Piotr Kudrycki.

Goście audycji opowiadają także o pokrewieństwie Słowian i mieszkańców Persji, czyli starożytnego Iranu, słowiańskiej ekspansji na Wyspy Brytyjskie i naszym prastarym alfabecie runicznym do dziś owianym tajemnicą.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Data emisji: 23.11.2015

Godzina emisji: 00.00

mg/kd

Goście Czesław Białczyński (pisarz, autor serii „Mitologia słowiańskiej”) i Piotr Kudrycki (właściciel wydawnictwa Słowiańskie Słowo)
Podziel się!