12-13 11 2016 w Soli Rada Zrzeszenia Słowian ustaliła 27 celowych działań pierwszej kadencji.

a mucha luna kY21N89eLqy5pfwiaeIHkQr0o1_500

Luna/Anuna/Anu – Alfons Mucha – Strażnik Wiary Słowian (I Starosłowiańska Świątynia Światła Świata w Krakowie)

Jak zwykle w Pełnię Księżyca „przypadkowo”, pod Rahowcem, w Soli zebrała się Rada Zrzeszenia Słowian. Czas ten zbiegł się z Wielką Zmianą w USA, Wielką Zmianą w samej Soli, 12 listopada okazał się dla Soli pierwszym dniem śnieżnej zimy, jak i z innymi Wielkimi Zmianami na Antypodach (Nowa Zelandia) oraz na całym Świecie.  Śnieg (święta woda) padał cały dzień, noc i kolejny dzień. Obrady rozpoczęły się 12 listopada o godzinie 11.00 a zakończyliśmy je praktycznie w niedzielę 13 listopada, o 12.00. 

Zebranie Rady Zrzeszenia przyjęło do realizacji 27 zadań celowych na pierwszą kadencję działania Zrzeszenia Słowian tj. lata 2017 – 2021. Na dziewięciu uczestników pełnego składu zebrania Rady, obecnych było 6 osób (członków Rady oraz członków Zarządu wchodzących w skład Rady).

Po zakończonych obradach na cześć tego wspaniałego spotkania i ustalenia planu działania, a także na rzecz  przyszłego powodzenia wszelkich naszych przedsięwzięć dokonaliśmy dyonizyjskiej libacji (Dzienios-Dyaus-Dzeus-Dawsbog-Darzbog-Deus-Dews-Daws), zaś o północy  zdecydowaliśmy odbyć w śniegu wyprawę pod szczyt Rahowca. Ostatecznie wyprawę zakończyliśmy na polanie pod lasem, gdzie udało nam sie w PEŁNI  zjednoczyć z przyrodą wszystkimi zmysłami. Było to naprawdę magiczne, mistyczne spotkanie z Górami, Borem,Wodą, Niebem, Chmurami, Wiatrem, Ziemią, Sporem, Księżycem/Nocnym Słońcem i Ogniem. Księżyc rozświetlał góry zza chmur nie pokazując się, lecz w kontrze do bieli śniegu rozpalał niebo na czerwono. Ogień płonął w naszych wnętrzach, głowach i sercach.

Był to początek Super-Pełni Super-Księżyca (wielkość o 14%, jasność o 32% większa niż zwykle). Taka Pełnia z taką mocą miała miejsce w Polsce ostatni raz w 1948 roku. Finał tej Pełni czeka nas jutro tj. 14 listopada, ale w dzień o godzinie 14 z minutami naszego czasu. 

Wśród najważniejszych postanowień znalazło się posadowienie posągu Świętowita na Ślęży i ustanowienie na szczycie góry miejsca obrzędowego oraz wyznaczenie kalendarza obrzędów jakie tam będą się odbywać, współpraca z Fundacją Terra w Radzimowicach przy ufundowaniu i budowie Smętarza Wolnych Ludzi na Starej Górze, dążenie do utworzenia związku wyznaniowego Wiary Przyrodzonej Słowian, dążenie do utworzenia profesjonalnego portalu internetowego Wolnych Ludzi, objęcie opieką państwa zabytków archeologicznych na Górze Ślęży oraz innych nie konserwowanych zabytków kultowych rozproszonych w zbiorach muzealnych całego kraju, lub w miejscach świętych w Polsce, w tym także Starych Świętych Drzew, czy uruchomienie opracowania i wydania wydawnictw edukacyjnych dla dzieci z dziedziny historii, mitologii itp. Innym ważnym punktem jest popularyzowanie wiedzy o starożytności Słowian i dziejach Wielkiej Lechii, Sarmacji i Scytii, propagowanie obrzędowości słowiańskiej i tradycji słowiańskich, a także popularyzacja postaci, prac artystycznych i osiągnięć naukowych Jerzego Przybyła w dziedzinie mitologii Słowian oraz Skandynawów.

W niedzielę 13 listopada kiedy kończyliśmy nasze spotkanie, o godzinie 12.00 polskiego czasu na Południowej Wyspie Nowej Zelandii pod miastem Christchurch miało miejsce silne Trzęsienie Ziemi (7,4 w skali Richtera) oraz w jego efekcie fala Tsunami wysokości 2-5 metrów. Miasto zostało zniszczone w dużym stopniu, ponownie, lecz zginęły na szczęście tylko dwie osoby. 

 

Potężne trzęsienie ziemi w Nowej Zelandii. Zginęły dwie osoby

rt, to, kf, k publikacja: 13.11.2016 aktualizacja: 18:55

Trzęsienie miało epicentrum ok. 90 km od Christchurch (fot. USGS.gov)
Ponad dwumetrowe fale uderzyły w wybrzeże północno-wschodniej części nowozelandzkiej Wyspy Południowej, w pobliżu miasta Kaikoura. Przez pewien czas obrona cywilna ostrzegała, że fale mogą osiągnąć wysokość nawet 5 metrów. Po kilku godzinach obniżono skalę zagrożenia. Jednocześnie poinformowano, że w wyniku trzęsienia ziemi, które poprzedziło tsunami, zginęły co najmniej dwie osoby.

Tsunami powstało w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które w nocy z niedzieli na poniedziałek (w poniedziałek tuż po północy miejscowego czasu i w niedzielę około południa naszego czasu) nawiedziło środkową część Nowej Zelandii. Jego epicentrum znajdowało się ok. 90 km na północny wschód od Christchurch. Wstrząsy były odczuwalne w całym kraju i spowodowały śmierć co najmniej dwóch osób.

Tuż po trzęsieniu ziemi nowozelandzka obrona cywilna apelowała do mieszkańców niżej położonych obszarów, by ewakuowali się i udali na wyższe tereny. W tweecie z godz. 15.40 naszego czasu podtrzymała alert. Nieco wcześniej służby informowały, że tsunami dotarło do wybrzeży kraju; ostrzegły przed 3-5-metrowymi falami w pobliżu miasta Kaikoura na północny wschód od Christchurch, w okolicy, gdzie wystąpiły wstrząsy. Ostatecznie, wczesnym wieczorem naszego czasu otrzeżenie przed wysoką falą odwołano i zawężono zagrożony obszar.

 

 

Podziel się!