Gorzkowscy: 90-te urodziny cioci Maryny Gorzkowskiej (z Pagaczewskich) w Tabaszowej (2012)

DSC00028Przedburzowo – poburzowo

DSC00032

Tęcza w prawdziwie burzowej scenerii

DSC00053Widok z Tabaszowej, z naszego balkonu, na wybrzeże i drugą stronę, w porannych mgłach (do cioci Gorzkowskiej idzie sie na dół i w prawo)

DSC00033Widowisko z serii niemal codziennych w Tabaszowej.

DSC00002

Typowe rośliny naszej tabaszowsko-rożnowskiej “plaży”

DSC00021To ostatnie urodziny urządzone w tym domu. W 2012 roku został sprzedany.

DSC00019

Był to jeden z pierwszych dużych domów letnich postawionych w Tabaszowej nad brzegiem jeziora Rożnowskiego w latach 70-tych XX wiekuDSC00022

Dom z ogrodu

DSC00050Od lewej: Anna Pagaczewska-Białczyńska, Czesław Białczyński, Kira Białczyńska, Maria Gorzkowska z Pagaczewskich, siostra Stanisława (tutaj: lat 90), i jej syn Wacław Gorzkowski  DSC00041

Troszkę zamglone, niewyraźne , alew mamy solenizantkę i jej ciotreczne wnuczki , obie Sawę i Kirę , razem ze mnąDSC00027

Podziel się!

2 komentarze do “Gorzkowscy: 90-te urodziny cioci Maryny Gorzkowskiej (z Pagaczewskich) w Tabaszowej (2012)

 1. Witam Szanowne osoby z Rodu Gorzkowskich. 🙂 Czy Gorzkowsy z Gorzkowa – Lubelskie to też Państwa Krewni ?
  Moja Rodzina to Jaworscy, Bojko-Bańkowscy(Bojkowscy vel Bańkowscy), przodek mego śp. wujka Zygmunta syna Jadwigi Zyty z Rogackich i Jana Bojkowskiego, czyli Michał Bojkowski urodzony w 1814 roku, żeni się z Antoniną Zienkiewicz, córką Jana Zienkiewicza i Heleny z Kaczorowskich małżonków Zienkiewiczów. prawdopodobnie mieli herb Kimbar, jak to wynika z genealogicznych poszukiwań w Warszawie a później w Kraśniku, gdzie z jego ojcem Janem Bojkowskim sa pochowani. Posiadam skany zdjęć z dwóch małych, ale jakże pięknych albumów zdjęć rodzinnych.
  Jeśli chodzi o moją znajomość z Gorzkowskimi, to czytałem o Nich z historii powstania Gorzkowa na Lubelszczyźnie, obok Zamostka, gdzie porodzili się moi przodkowie Jaworscy.
  A później pewien Pan Gorzkowski, organista kościelny w latach 1890tych, był chrzestnym jednej z córek w Partafii w Płonce mego prawuja Leona Jaworskiego ekonoma dworskiego w Powiecie Krasnostawskim. Którty też to on, w roku 1888 w Kościele w Krasnymstawie żeni się z Władysławą Pauliną Bojkowską vel Bańkowską Jaworską. Oni to w roku 1912 wypływają do USA do Philadelphia a potem jadą z dziećmi do Chicago Cook Hrabstwa w Illinois.
  Obecnie odnalazłem z nimi kontakty, w Chicago i Californii także.
  To tyle z losów mej Rodziny ze strony cioć(Jadwigi Krystyny, i Heleny, oraz Zygmunta wujka Bojko-Bańkowskich.
  Przytoczę teraz cytat odnośnie maszynopisu genealogicznego mego śp. wujka :
  Cyt. ” Z Panią Marią Czartoryską, pracowałem w jednej instytucji, i ona zapraszała mnie na odczyty Towarzystwa Przyjaciół KULu.
  Dobrze wspominam, Pana Czetwertyńskiego, o którym słyszałem od mego ojca(Jana Bojkowskiego).
  Czytając o Giedroyciach, miałem w pamięci Panią Bronisławę Adamus, której matka była Giedroyciówną. Ona mówiła, że nasza babcia,Tekla – była to wielka dama. Kimbar- był herbem babki mego ojca, Antoniny Zienkiewicz. We wrześniu 1939 roku, byłem z ks. Rudolfem […rskim] w majątku Skirmunta nad Jasiołdą.. etc” Dalej posiadam również sporo zapisków maszynopisu, jaki wujek po sobie pozostawił, oraz studiował herby, tak samo, jak ja obecnie. 🙂 Jako nowy genealog Rodziny. Mam już dorobek ponad 600 akt z mojej Rodziny, oraz jestem w Genealogii Polskiej, oraz prowadzę globalne drzewo do Pułaskich, gdzie w Rodzinie mamy parę linii, To by było na tyle, te dwa zdjęcia Tekli Biernackiej, i Marii Franciszki, pochodzą właśnie z tego albumu, który obecnie nadaje się spokojnie do muzeum.
  Nie wiedzieć czemu, ale wujek ma w nim ks. gen. Aleksandra Imeretyńskiego z linii królestwa Imeretii Gruzji.
  Jeśli Państwa zainteresowałem moją osobą, proszę o kontakt na : akwatystyka@gmail.com
  Pozdrawiam serdecznie Rodzinę.
  Z poważaniem.
  Leszek Zydor ze Szczecina

  • Możliwe że tak, ale z Gorzkowskimi widujemy się ostatnio rzadko, więc nie wiem kiedy będzie okazja porozmawiać na ten temat. Święta właśnie minęły.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub zarejestruj aby komentować bez podpisywania i oczekiwania na moderację (od drugiego komentarza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.