Nieznani sprawcy zniszczyli posąg Peruna w Kijowie 2012-11-02

W czas Dziadów smutne i niepokojące wieści dotarły do nas z Ukrainy… Pierwszy akapit oficjalnego oświadczenia głowy ORU Haliny Łozko (Zoresławy) głosi, że:

Zawiadamiamy, iż dnia 1 listopada 2012 w Kijowie na Górze Starokijowskiej został przez nieznanych sprawców ścięty posąg Boga Peruna, będący obiektem sztuki sakralnej oraz świątynią znaną nie tylko na Ukrainie, ale również daleko poza jej granicami.

Szczegóły w języku ukraińskim znajdują się na stronie: http://oru.org.ua/index.php/component/content/article/304-ofitsijna-zayava-holovy-oru.html

Dostaliśmy również informację od Wiesława ze stowarzyszenia „Żertwa”:

W związku z tym oburzającym i smutnym zajściem Stowarzyszenie „Żertwa” wystosuje do ORU list z wyrazami solidarności i współczucia. Z racji, że nie jest to pierwszy tego typu przypadek traktowania rodzimowierców i rodzimej wiary na Ukrainie zachęcam inne grupy do nagłośnienia sytuacji ukraińskich rodzimowierców u nas w kraju oraz do przesłania podobnych listów do ORU, aby pokazać, że w takich chwilach nie są zostawieni z tą sprawą sami na własnym podwórku, a rodzimowiercy z innych krajów doceniają ich działania i równie głęboko przeżywają dewastację ukraińskich miejsc kultu.

Redakcja Gniazda dołącza się do apelu Wiesława z „Żertwy” !!!

Tę smutną wiadomość nadesłał nam Witt Wilczyński.

Przyłączamy się do protestu Ukraińskich Rodzimowierców i wspieramy ORU oraz Alinę Łozko, a także wszystkich którzy sprzeciwiają się Nowemu Barbarzyństwu jakie manifestuje się ostatnio coraz bardziej otwarcie, także w Polsce .

Jest to już kolejny niszczycielski akt na Ukrainie wymierzony w Wiarę Przyrodzoną Słowian. Niestety takie akty mają także miejsce w naszym kraju. Przybierają one formę regularnego – od kilku lat – palenia Świętych Drzew (Święty Dąb Bartek, Święty Dąb Cygański) i ich zatruwania oraz wycinania (Święty Dąb na Łobzowie Krakowskim na terenie byłych Ogrodów Królewskich Kazimierza Wielkiego) – przez Nieznanych Sprawców. Odbywa się to  w majestacie nieskutecznego prawa, bez żadnej aktywności władz odpowiedzialnych za ściganie w poszukiwaniu sprawców tych ataków.

Mają także miejsce inne dewastacje barbarzyńskie o jakich ostatnio informowano. Jedną z nich o której głośno się nie mówi, a aktywność władz w wykryciu sprawców jest żadna,  jest  choćby dewastacja Świętego Kręgu Pamięci Przodków w Płaszowie-Libanie, który jest cały zapaprany chamskimi napisami i bohoazami  farbą. Jeden z kamieni w Kręgu został obalony. To są tacy sami Nieznani Sprawcy – jak ci na Ukrainie.

Starosłowiańska Świątynia Światła Świata potępia wszelkie działania niszczycielskie wymierzone w jakąkolwiek wiarę czy religię. Pisaliśmy o tym w artykule o Aktach Barbarzyństwa w Timbuktu.

Przyłączamy się do inicjatywy Stowarzyszenia Żertwa i Redakcji Gniazada

W imieniu Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata

Czesław Białczyński

Podziel się!