Wrogie działania przeciw Wierze Przyrodzonej Słowian w Polsce i na Słowiańszczyźnie (dokumentacja)

swetowit z utracona glowaOtwieramy nowy dział na Czarnym Pasku ; „Dokumentacja działań przeciw Wierze Przyrodzonej Słowian”

Ten dział będzie pokazywał systematycznie, rozproszone dotychczas informacje na temat bezprawnych działań wymierzonych w obiekty kultu Wiary Przyrodzonej Słowian w Polsce i na Słowiańszczyźnie w ostatnich latach.

Znajdą tutaj swój opis udokumentowany zarówno ataki tzw. „Nieznanych Sprawców”, jak i wszelkie wypowiedzi i działania publiczne, których intencją było i jest wzbudzenie nienawiści bądź poniżenie samej Wiary Przyrodzonej Słowian jak i  Rodzimowierców.

Na początek umieścimy w tym dziale  tylko te wydarzenia z ostatnich lat, które już zostały kiedyś wskazane i opisane na tym blogu.

Wydawało mi się do niedawna, że nie ma potrzeby gromadzenia zapisu aktów wrogości, aktów poniżania symboli religijnych Wiary Przyrodzonej Słowian czy napastliwych wypowiedzi, poniżających Wiarę Przyrody, czy też słownych ataków ze strony przedstawicieli Kościoła Katolickiego w Polsce, prawosławnego na Ukrainie i w Rosji. Wydawało mi się też zbędne ilustrowanie wrogości i ksenofobicznych działań lokalnych samorządów,  wymierzonych w naszą religię, która jest równoprawną i zarejestrowaną religią istniejącą w Polsce. Wydawało mi się, że nie jest niezbędne zajmowanie się podobnymi przypadkami w  innych krajach Słowian.

Działania te jednak z roku na rok się nasilają i są jak dotąd zupełnie bezkarne. Natępuje eksalacja przemocy i jawnej wrogości. Prawo gwarantuje nam teoretycznie wolność wyznania. Praktyka życia codziennego skazuje nas jednak na ciągłą konfrontację z mniej czy bardziej zorganizowanymi napaściami, czasami napaściami instytucji, z siejącymi wrogość do Rodzimowierstwa w Polsce programami telewizyjnymi i artykułami  prasowymi.

Czas zebrać tę dokumentację w jednym miejscu i rozpocząć energiczne działania wyrażające sprzeciw wobec tych wrogich aktów oraz ich sprawców. Przez Rodzimowierców w Polsce, którzy stanowią tutaj niewątpliwie mniejszość, są one bowiem odczuwane szczególnie boleśnie w świetle dziejowych doświadczeń, jakie w przeszłości dotknęły Wiarę Przyrodzoną Słowian (Rodzimowierstwo) w naszym kraju.

Musielibyśmy uruchomić cały olbrzymi Portal Internetowy, żeby zebrać i udokumentować tego rodzaju działania przeciw naszej religii i jej wyznawcom na różnych oficjalnych stronach Internetowych, na przykład mediów, czy forach społecznościowych. Nie dysponujemy odpowiednimi środkami żeby tego dokonać. Siłą rzeczy dokumentacja tutaj gromadzona będzie wybiórcza i ograniczona do szczególnie głośnych przypadków.

Nie będziemy dłużej przymykać oczu na tego rodzaju zjawiska, bo eskalacja tych wrogich działań i wypowiedzi wpisuje się w ogólny scenariusz postępującej faszyzacji życia w Polsce.

Prosimy wszystkich o nadsyłanie informacji.

dąb napoleon spalony 00U9AK292LR20S-C303

Podziel się!