Tu, na stronach podporządkowanych Działowi Przyrody Wielkiego Kaganatu SIS, pokażemy w całej rozciągłości piękno ziemi tego wspaniałego królestwa i bogactwo jej płodów
Kluczewska Sopka (ros. Ключевская сопка) – wulkan na Kamczatce, wznosi się na wysokość 4750 m n.p.m. Jest to największy i najbardziej aktywny wulkan w Eurazji i jednocześnie najwyższy szczyt Kamczatki.
Po raz pierwszy erupcję tego wulkanu zanotowano w 1697 r. i od tego czasu jest ciągle aktywny, podobnie jak inne sąsiadujące z nim wulkany. Po raz pierwszy został zdobyty w 1788 r. przez Daniela Gausa i dwóch innych członków ekspedycji Billingsa. Następną próbę wejścia podjęto dopiero w 1931 r. – przy schodzeniu z wulkanu kilku ze wspinaczy zostało zalanych płynącą lawą. Według niektórych źródeł pierwszego wejścia na szczyt dokonali potomkowie polskiego zesłańca Piotr i Jan Kozyrewscy pomiędzy 1701 a 1703.
Jakby powiedział zapewne Stanisław Szukalski autor kierunku zwanego Zermatyzmem – Tych Trzech Braci , przybywa do Krainy Cudów, gdzieś od Wyspy Wielkanocnej – A ta Kraina to Cud Końca Mazji – Kamczatka (Kończudka)
Zasiedlili ją Kozacy – a więc Koszanie ze Skrajiny (Ukrainy Wschodniej), odkrywali ją i opisywali Polacy i przebywali tu licznie jkak we wszystkich krainach Siewierzy – W 1770 przebywał na niej słynny Maurycy Beniowski. W latach 1795-96 przebywał tam na zesłaniu po Powstaniu Kościuszkowskim Józef Kopeć, opis Niższej Kamczatki, ludów ją zamieszkujących i ich obyczajów zamieścił w swoim „Dzienniku Podróży”.
Wulkan Kronocki na Kończutce (Konczudźce, Kończudze, Kamczatce) czyli wschodnim krańcu Królestwa Sis, nad Wschodnim Wądlądstykiem (Wschodnim Morzem Wądów zwanym dzisiaj Oceanem Pacyficznym)
Czy to ten wulkan był pierwowzorem skołockiej Góry Kara, którą Persowie przyjęli do swych podań i Wiary?
Kronocki Zapowiednik – Wielki Witraż, Dolina Gejzerów (niestety na razie tylko takie słabe zdjęcie)
A więc pokażemy tu rzeki, strumienie, wodospady, podziemne cieki, zatoki i morza, jeziora, góry niebotyczne, wiecznie białe i góry całkiem niewysokie, lecz ważne, święte i piękne.
Szpilenok – mały leser, czyli gejzer w Wielkim Witrażu – Dolinie Gejzerów – Kronocki Zapowiednik
Opowiemy o równiach żyznych i zagospodarowanych, o zbożach i owocach tej Ziemi, o niezmierzonych przestrzeniach pokrytych trawą,
inny gejzer w Zapowiednikustepach i borach, ziemiach okrytych nieprzebytą puszczą, a także w ziemiach zupełnie pustynnych. Pokażemy miejsca zimne i gorące – tundry, lodowce, wulkany, miejsca tajemnicze, dzikie i cudowne.
I wreszcie piękne zdjęcie Sandry Nahornoff , które mówi coś więcej o przyrodzie tej tajemnej okolicy, gdzie z Góry Kronockiej spływa Kronocka rzeka, tak jak z bajecznej Góry Kara płynie Rzeka Kara. Tutaj widok na Wulkan czyli Drak Kronocki z perspektywy zwierzęcych mieszkańców jego okolicy, znad brzegu Kronockiej Rzeki. Ścisły Rezerwat Przyrody, a w nim młody mieszkaniec – niedźwiedź-gryźlin (groźny, gryzący, zły, złośliwy – inaczej także groźlin), którego my Polacy uwielbiamy (nie wiedzieć czemu) nazywać z angielska grizzly.
♦
Oto Trzy Królewskie Rzeki W-W-W
Wisła
Wisła, zbiornik Czarne koło Żywca
foto by zorinaristos007Wisła w Wiśle Wisła w Krakowie – widok na Wawel
(foto - Jacek Nosal)Piękna Wisła w różowym zachodzie, pod Czerwińskiem
(foto Jola Dziubińska)
Wisła pod Toruniem
Wisła dopływająca do Gdańska
Wołga
Wołga zamarznięta pod Dubną
Wołga szeroka jak morze
Wołga pod Jarosławlem
Wilia
Wilia – Neris w Wilnie
Wilia pod Niemęczynem
foto Dariusz Tomasz Lebioda
lebioda.wordpress.com/2009/06/11/na-litwie/
oraz ważna Czwarta Rzeka W – Wełtawa
Wełtawa
Mała Wełtawa
foto - G. Grzybek
Praga – gród nad Wełtawą (kliknij obrazek żeby powiększyć)
a także
Trzy Kniagińskie Rzeki D-D-D (3D)
Don
Don, wczesna zima w górnym biegu rzekiDon pod Jelcem
Don pod Rostowem
Dunaj
Dunaj na początku, tu pod Kallenbergiem- czyli pod Skałą
Dunaj Schonbuchel, Austria
Dunaj w Bratysławie
Pomnik Decebala nad Dunajem w Rumunii
Dunaj w Serbii – Zamek Golubac (Gołubiec)
Dunaj u ujścia Rumunia
Dniepr
Dniepr – Panorama Kijowa
Ukraina, kościół nad Dnieprem
Dniepr – na nizinie pod Kremieńczukiem
i Czwartą ważną Rzekę D – (4D) Dniestr
Dniestr z lotu ptaka
Dniestr pod Chocimiem
Dniestr, w starożytności łac. Tyras lub Nester), rzeka płynąca przez Ukrainę i Mołdawię (a w praktyce będąc granicą mołdawsko – naddniestrzańską). Rzeka należy do zlewiska Morza Czarnego. Długość – 1.352 km, powierzchnia zlewni – ok. 72 tys. km..
Źródła Dniestru leżą w Karpatach Wschodnich, w pobliżu Przełęczy Użockiej. W górnym biegu ma charakter rzeki górskiej, potem płynie Wyżyną Wołyńsko-Podolską głęboko wciętym jarem z licznymi bystrzami (porohami). W dolnym biegu płynie przez Nizinę Czarnomorską. Uchodzi do Morza Czarnego w limanie Dniestru o szerokości 9 km i długości 32 km.
Dniestr w nocy – obraz Józefa Chełmońskiego
Najwyższe szczyty świata – w tym Górę Gór
Góra Świata
i najniższe, lecz Najświętsze – Góry Świętowita
Świętogóry Łysica – Gołoborze [czy widzicie tu skrzata w niebieskiej czapeczce tak jak ja? To trochę jak z Cydońską Górą Twarzy na Marsie]
Opiszemy tu wszystko co ciekawe, o czym warto wiedzieć –
Na mapie Ziemia Harów Toka Wielkiego – nad rzeką Czerczen, Pustynia Takla Makan (Toka Maha Hary) – dzisiaj w Chinach, czyli Kutajua co leżało kiedykolwiek w granicach Dawnego, Odwiecznego Wielkiego Kaganatu Skołotów – Istów – i Słowian, czyli w Królestwie SIS.
Pustynia Hary Toka Wielkiego z satelity
A więc – co oczywiste dla każdego Sarmaty, Scyty, Słowianina, Istyjczyka, Wenedy, Dawiana czy Jąta – wszystko co leżąc obecnie nawet poza oficjalnymi granicami Królestwa, DLA NAS NADAL LEŻY, leżeć będzie i przynależy WIECZYŚCIE do Królestwa SIS.
Zachód Swarożyca-Sołńca nad Krajem Toka Harów (Tokharów)