Przyroda Wielkiego Kaganatu SIS

Tu, na stronach podporządkowanych Działowi Przyrody Wielkiego Kaganatu SIS, pokażemy w całej rozciągłości piękno ziemi tego wspaniałego królestwa i bogactwo jej płodów

Kluczewska Sopka (ros. Ключевская сопка) – wulkan na Kamczatce, wznosi się na wysokość 4750 m n.p.m. Jest to największy i najbardziej aktywny wulkan w Eurazji i jednocześnie najwyższy szczyt Kamczatki.

Po raz pierwszy erupcję tego wulkanu zanotowano w 1697 r. i od tego czasu jest ciągle aktywny, podobnie jak inne sąsiadujące z nim wulkany. Po raz pierwszy został zdobyty w 1788 r. przez Daniela Gausa i dwóch innych członków ekspedycji Billingsa. Następną próbę wejścia podjęto dopiero w 1931 r. – przy schodzeniu z wulkanu kilku ze wspinaczy zostało zalanych płynącą lawą. Według niektórych źródeł pierwszego wejścia na szczyt dokonali potomkowie polskiego zesłańca Piotr i Jan Kozyrewscy pomiędzy 1701 a 1703.

Jakby powiedział zapewne Stanisław Szukalski autor kierunku zwanego Zermatyzmem – Tych Trzech Braci , przybywa do Krainy Cudów, gdzieś od Wyspy Wielkanocnej – A ta Kraina to Cud Końca Mazji – Kamczatka (Kończudka)

Zasiedlili ją Kozacy – a więc Koszanie ze Skrajiny (Ukrainy Wschodniej), odkrywali ją i opisywali Polacy i przebywali tu licznie jkak we wszystkich krainach Siewierzy – W 1770 przebywał na niej słynny Maurycy Beniowski. W latach 1795-96 przebywał tam na zesłaniu po Powstaniu Kościuszkowskim Józef Kopeć, opis Niższej Kamczatki, ludów ją zamieszkujących i ich obyczajów zamieścił w swoim „Dzienniku Podróży”.

kronotksy-01-714

Wulkan Kronocki na Kończutce (Konczudźce, Kończudze, Kamczatce) czyli wschodnim krańcu Królestwa Sis, nad Wschodnim Wądlądstykiem (Wschodnim Morzem Wądów zwanym dzisiaj Oceanem Pacyficznym)

kronotsky2

Czy to ten wulkan był pierwowzorem skołockiej Góry Kara, którą Persowie przyjęli do swych podań i Wiary?

Kroniotski Zapowiednik - Wielki Witraż Dolina Gejzerów 1136863

Kronocki Zapowiednik – Wielki Witraż, Dolina Gejzerów (niestety na razie tylko takie słabe zdjęcie)

A więc pokażemy tu rzeki, strumienie, wodospady, podziemne cieki, zatoki i morza, jeziora, góry niebotyczne, wiecznie białe i góry całkiem niewysokie, lecz ważne, święte i piękne.

KRO igor-shpilenok-maly-lesser-geyser-blows-reguarly-geyser-valley-kronotsky-zapovednik-russia

Szpilenok – mały leser, czyli gejzer w Wielkim Witrażu – Dolinie Gejzerów – Kronocki Zapowiednik

Opowiemy o równiach żyznych i zagospodarowanych, o zbożach i owocach tej Ziemi, o niezmierzonych przestrzeniach pokrytych trawą,
 
 
 

Kamchatka2_gross

inny gejzer w Zapowiedniku
stepach i  borach, ziemiach okrytych nieprzebytą puszczą, a także w ziemiach zupełnie pustynnych. Pokażemy miejsca zimne i gorące – tundry, lodowce, wulkany, miejsca tajemnicze, dzikie i cudowne.

I wreszcie piękne zdjęcie Sandry Nahornoff , które mówi coś więcej o przyrodzie tej tajemnej okolicy, gdzie z Góry Kronockiej spływa Kronocka rzeka, tak jak z bajecznej Góry Kara płynie Rzeka Kara. Tutaj widok na Wulkan czyli Drak Kronocki z perspektywy zwierzęcych mieszkańców jego okolicy, znad brzegu Kronockiej Rzeki. Ścisły Rezerwat Przyrody, a w nim młody mieszkaniec – niedźwiedź-gryźlin (groźny, gryzący, zły, złośliwy – inaczej także groźlin), którego my Polacy uwielbiamy (nie wiedzieć czemu) nazywać z angielska grizzly.

Oto Trzy Królewskie Rzeki W-W-W

Wisła

Wisła, zbiornik Czarne koło Żywca

 foto by zorinaristos007


Wisła w Wiśle
 
 

wisla na wawel jacek nosal 5178339

 
Wisła w Krakowie – widok na Wawel
(foto - Jacek Nosal)


Jola Dziubinska wisła czerwińsk 77287503.x0xvuaVJ

 
Piękna Wisła w różowym zachodzie, pod Czerwińskiem
(foto Jola Dziubińska)

Wisła 2005-13

Wisła pod Toruniem


Wisła dopływająca do Gdańska

Wołga

Wołga zamarznięta pod Dubną

Wołga szeroka jak morze

Wołga pod Jarosławlem

Wołga delta NASA 20090621-russia4-fullWołga (delta)

Wilia

Wilia P5030137Wilia

Wilia – Neris w Wilnie


Wilia pod Niemęczynem

foto Dariusz Tomasz Lebioda
lebioda.wordpress.com/2009/06/11/na-litwie/


oraz ważna Czwarta Rzeka  W – Wełtawa

Wełtawa

Mała Wełtawa

foto - G. Grzybek

Praga – gród nad Wełtawą (kliknij obrazek żeby powiększyć)

a także

Trzy Kniagińskie Rzeki D-D-D (3D)

Don

Don, wczesna zima w górnym biegu rzeki

Don pod Jelcem

Don pod rostowem Veshki_24

Don pod Rostowem

Dunaj

Dunaj na początku, tu pod Kallenbergiem- czyli pod SkałąDunaj Schonbuchel, Austria

Dunaj w Bratysławie

danube-river-decebal

Pomnik Decebala nad Dunajem w Rumunii

Dunaj w Serbii – Zamek Golubac (Gołubiec)

Dunaj u ujścia Rumunia

Dniepr

Dniepr – Panorama Kijowa

Ukraina, kościół nad Dnieprem


Dniepr – na nizinie pod Kremieńczukiem

i Czwartą ważną Rzekę D – (4D) Dniestr

Dniestr z lotu ptaka

Dniestr pod Chocimiem

Dniestr, w starożytności łac. Tyras lub Nester), rzeka płynąca przez Ukrainę i Mołdawię (a w praktyce będąc granicą mołdawsko – naddniestrzańską). Rzeka należy do zlewiska Morza Czarnego. Długość – 1.352 km, powierzchnia zlewni – ok. 72 tys. km..

Źródła Dniestru leżą w Karpatach Wschodnich, w pobliżu Przełęczy Użockiej. W górnym biegu ma charakter rzeki górskiej, potem płynie Wyżyną Wołyńsko-Podolską głęboko wciętym jarem z licznymi bystrzami (porohami). W dolnym biegu płynie przez Nizinę Czarnomorską. Uchodzi do Morza Czarnego w limanie Dniestru o szerokości 9 km i długości 32 km.

Dniestr w nocy – obraz Józefa Chełmońskiego

Najwyższe szczyty świata – w tym Górę Gór

Góra Świata

i najniższe, lecz Najświętsze – Góry Świętowita

Świętogóry Łysica – Gołoborze [czy widzicie tu skrzata w niebieskiej czapeczce tak jak ja? To trochę jak z Cydońską Górą Twarzy na Marsie]

Opiszemy tu wszystko co ciekawe, o czym warto wiedzieć –
 

Na mapie Ziemia Harów Toka Wielkiego – nad rzeką Czerczen, Pustynia Takla Makan (Toka Maha Hary) – dzisiaj w Chinach, czyli Kutaju
a co leżało kiedykolwiek w granicach Dawnego, Odwiecznego Wielkiego Kaganatu Skołotów – Istów – i Słowian, czyli w Królestwie SIS.

Pustynia Hary Toka Wielkiego z satelity

A więc – co oczywiste dla każdego Sarmaty, Scyty, Słowianina, Istyjczyka, Wenedy, Dawiana czy Jąta – wszystko co leżąc obecnie nawet poza oficjalnymi granicami Królestwa, DLA NAS NADAL LEŻY, leżeć będzie i przynależy WIECZYŚCIE do Królestwa SIS.

Zachód Swarożyca-Sołńca nad Krajem Toka Harów (Tokharów)

Podziel się!