1. GT-BT: USA wybierają Indo-Pacyfik ponad Europę; 2. Jagiellonia: Otwarto stałą bazę amerykańskich sił specjalnych pod Krakowem; 3. M. Strzyżewski: Zmiana pokoleń na Kremlu

Zmiana pokoleń na Kremlu

Tęczowa Koalicja z 13 Grudnia dzięki swoim idiotycznym pomysłom szybko tonie. Lewackie pomysły i wstrzymanie kluczowych inwestycji w Polsce na rzecz NIEMIEC po prostu ją zabija z godziny na godzinę. Poparcie dla niej spadło w 4 miesiące tak jak dla PISu po 4 latach.

Tymczasem mimo pogłosek, że USA wybiera Indo-Pacyfik zamiast Europy, po cichu Amerykanie otwierają w Polsce najdalej na wschód wysuniętą stałą bazę wojskową – Miron Camp – jednostkę sił specjalnych szybkiego reagowania w Balicach pod Krakowem.

 

 

 

1. GT-BT: USA (ostatecznie) wybierają Indo-Pacyfik ponad Europę

https://youtu.be/zPUyh-7TOr8

 

2. Jagiellonia.org: Pod Krakowem otwarto stałą bazę amerykańskich sił specjalnych

Baza amerykańskich sił specjalnych w Balicach nazywa się Miron Camp na cześć polskiego żołnierza Mirosława „Mirona” Łuckiego, który zginął w Afganistanie podczas wspierania operacji NATO, podaje RMF FM.

Miron Camp to najbardziej wysunięta na wschód baza amerykańskich sił specjalnych w Europie. W Krakowie na stałe stacjonować będzie 150-200 żołnierzy amerykańskich. Będą się zmieniać.

Chodzi o wzmocnienie potencjału, który tutaj mamy na miejscu. Ta stała obecność wzmocni przekaz odstraszania, który będzie służył bezpieczeństwu naszego państwa. Przede wszystkim współpraca z siłami specjalnymi, które są na miejscu w Polsce – my cały czas z nimi współpracujemy. Baza powoduje ulepszenie kwestii związanych z codziennym szkoleniem – mówił podpułkownik Mariusz Łapeta, rzecznik Komponentu Wojsk Specjalnych w rozmowie z reporterką RMF FM Agatą Nurek.

W uroczystym otwarciu amerykańskiej bazy w Balicach wzięli udział żona Mirosława „Mirona” Łuckiego i jego syn. Łukasz, który jest licealistą, także chciałby zostać w przyszłości żołnierzem. Marzy o lotnictwie. Jestem dumny z taty – powiedział nam nastolatek.

O jego ojcu koledzy mówią krótko: Był świetnym żołnierzem. Poświecił się służbie w jednostce komandosów. Zginął w czasie misji. Była to wielka strata dla naszego środowiska – wspominał Michał Strzelecki, Dowódca 6 Brygady Powietrzno-Desantowej.

To dobry znak dla przyszłości naszej relacji – mówiła o otwarciu Miron Camp Erin Nickerson, Konsul Generalna Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Źródło: RMF24.pl

https://jagiellonia.org/pod-krakowem-otwarto-stala-baze-amerykanskich-sil-specjalnych/

3. M. Strzyżewski: Zmiana pokoleń na Kremlu

https://www.youtube.com/watch?v=68bJojDhc9o

 

Podziel się!